Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muse


208 replies to this topic

#141 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 października 2013 - 17:48

Na pewno Rialto w Poznaniu jest dostosowane, co do innych miast się nie orientuję, ale w całej Polsce jest, zdaje się, 6 takich kin.

#142 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 października 2013 - 08:23

Teaser/Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=O-tu7w35pSI


xxx depe xxx
 


#143 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 18 października 2013 - 11:31

Muse zainspirowane U2 3D :)

 

http://www.gigwise.c...utm_source=t.co



#144 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 października 2013 - 12:16

CD / DVD / Blu-Ray wyjdzie 02.12.3013

 

http://en.wikipedia....Olympic_Stadium


xxx depe xxx
 


#145 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 października 2013 - 18:14

To już wiem, co dostanę na Gwiazdkę :)

 

I jeszcze mały update:

Koncert z Rzymu na prośbę fanów będzie jednak wyświetlany w Multikinie w wybranych miastach. Na razie na liście są Warszawa, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Zabrze i Lublin.



#146 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 października 2013 - 22:45

To już wiem, co dostanę na Gwiazdkę :)

 

OOOOO tak :) :D



#147 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 listopada 2013 - 22:11

Był ktoś na koncercie w kinie?? Jak wrażenia? Ja chciałem strasznie iść ale niestety nie dałem rady :(



#148 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 listopada 2013 - 23:01

Właśnie, też chciałam zapytać o wrażenia po seansie. Tak samo miałam się wybrać do kina, ale w Rybniku koncertu nie grali (chociaż nawet napisałam do nich maila z zapytaniem, czy byłaby taka możliwość), a do Zabrza trochę mi nie po drodze. Poczekam sobie na premierę DVD, ale, no, w kinie to na pewno robiło wrażenie ;)



#149 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 listopada 2013 - 08:32

Świetny koncert. W końcu sfilmowany jak należy oddając w pełni atmosferę i wielkość Stadio Olimpico.

Dźwięk bardzo OK, choć jak na mój gust w kinie trochę za cicho było.

Wizualnie bez orgazmu ale też bardzo wporzo. Muzycznie - niemal perfekcja. Świetna forma wokalna Bellamy'ego, dobrze zbalansowane instrumenty.

Na minus oczywiście wycięte aż 8 kawałków z oryginalnego koncertu i ciut za dużo zdjęć czarno-białych, chyba ze 3-4 kawałki sfilmowane w B/W w dodatku z podziałem ekranu na dwie części za czym nie przepadam.

Ogólnie mocne 8/10

Tracklista:

01. Intro

02. Supremacy

03. Panic Station

04. Plug In Baby

05. Resistance

06. Animals

07. Knights of Cydonia

08. Explorers

09. Interlude

10. Hysteria

11. Feeling Good

12. Follow Me

13. Madness

14. Time is Running Out

15. Guiding Light

16. Undisclosed Desires

17. Supermassive Black Hole

18. Survival

19. The 2nd Law: Isolated System

20. Uprising

21. Starlight

 

Kawałki wycięte z oryginalnego show:

- Map Of Problematique

- Dracula Mountain

- Monty Jam

- Liquid State

- Stockholm Syndrome

- Unintended

- Blackout

- The 2nd Law: Unsustainable

 

02.12 ukaże się CD/DVD/Blu-Ray, na którym w dodatkach zostały umieszczone:

1. Stockholm Syndrome (Live from Las Vegas) 

2. The 2nd Law: Unsustainable (Live from Las Vegas) 

3. Liquid State (Live from Dallas) 

4. "The Road" (The Film)

 

Wersja CD+Blu-Ray będzie w okolicach 65 zł - Must Have!


xxx depe xxx
 


#150 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 grudnia 2013 - 16:39

Blu-Ray zrywa beret!

Jakość obrazu jest niesamowita. Zdecydownie najlepsza jaką kiedykolwiek widziałem na Blu Ray'u muzycznym. A płyt BR mam sporo.

Filmowanie w 4K zrobiło swoje.

Audio również świetne.

Troszkę ubogie dodatki. 3 bonusowe kawałki z US już w nie tak dobrej jakość jak koncert, ale przynajmniej widać jak wyglądała scena na koncertach w halach,

'The Road' - taki mini dokumencik trwająct niecałe 5 minut.. trochę krótko..

Ogónie: najlepiej zrobiony koncert ostatnich lat.

10/10

 

muse.jpg


xxx depe xxx
 


#151 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 04 grudnia 2013 - 23:53

Dzięki za info! Teraz już wiem, że muszę to mieć u siebie jak najszybciej :D



#152 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2013 - 00:00

Please.. do it!


xxx depe xxx
 


#153 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 lutego 2014 - 13:58

Właśnie, bo Martine podrzuciła mi ten wątek. Rozwiejcie mi pewne wątpliwości, niejaki acr ( ;) ) zarzucił Muse, że kopiują Mansun. I jak słucham dorobku tegoż zespołu to nijak nie mogę doszukać się (przesadnego) podobieństwa. Czy mam coś z uszami czy acr bywa trollem?

 

Ku lepszej integracji wrzucam moje ulubione wykonanie utworu Muse live. W ogóle Reading 2006 to mój numer 1 jeśli chodzi o publikowane koncerty Muse, niestety dźwięk jest cicho nagrany, a ja nie potrafię sobie z tym do końca poradzić.

http://www.youtube.com/watch?v=WbwSiUgGXdk



#154 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 12 lutego 2014 - 14:32

Muse z różnych rzeczy kopiuje na potęgę. I po chamsku :D Są jednym wielkim napompowanym, pompatycznym balonem. Ale i tak ich bardzo bardzo lubię :D Chociaż 2nd Law w ogóle mi nie podszedł. Co to za płyta, gdzie dwie najlepsze piosenki mają basistę na wokalu? :P 


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#155 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 lutego 2014 - 14:49

Ja akurat The 2nd Law lubię, od początku do końca. Isolated System jest dla mnie mistrzowskie. A poza patentami Queen to nigdy się tam nie doszukałem takich bezczelnych kopii, nic ponad dyskusje typu "U2 gra jak Coldplay albo Coldplay jak U2" itd. Ciekawi mnie to zagadnienie bo chciałbym mieć rzetelną opinię na ich temat.. Bo to, że bawią się brzmieniami innych zespołów i nurtów muzycznych to dla mnie akurat plus i się z tym nie kryją, dla mnie to wszystko robią w sposób twórczy. Ale jak się dopuszczają jakichś plagiatów to chciałbym to po prostu wiedzieć :P

 

Np. takie Origin of the Symmetry, Absolution, Isolated System czy Supermassive Black Hole to są jakieś zrzyny konkretne? 



#156 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 lutego 2014 - 16:47

Nie wiem czy Muse w konkretnych kawałkach zrzynało inne konkretne kawałki, wiem natomiast, że ich CAŁA kariera jest zbudowana na kopiowaniu ogólnych stylów zespołów, które istniały przed nimi. Więc apropos epigoństwa:

 

http://www.youtube.com/watch?v=CBHRiKZY2fk

 

http://www.youtube.com/watch?v=LTGnujQfcRg

 

Polecam zwłaszcza fragment od 2:07. W ogóle Thom tam śpiewa: "Darling, use me". Przypadek? Nie sądzę.

 

I w ogóle całe Radiohead do Kid A ;]

 

Jeśli o rzetelną wiedzę chodzi:

 

http://pitchfork.com...s/5519-showbiz/

 

"The majority of young bands are unsure of what they truly want their band to be, aside from famous. This would explain the glittering rayon shirts, the frosted tips lacquered with Dep, and the I- stuck- my- chin- in- a- bowl- of- graphite- powder goatees. At least Muse also know they want to be Radiohead"

 

http://porcys.com/Reviews.aspx?id=80

 

"Wielki przebój, szaleństwo, wspaniały rock przyszłości. "Plug In Baby". Czy bawiliście się kiedyś w rozkładanie progresji akordowych? No więc jest to ta sama sekwencja co w "Creep", tyle, że bez jednego chwytu kończącego. Sprawdźcie sami. Poznajcie wielkość Muse. "

 

19-letni Boryssek <3 <3 <3 <3



#157 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 lutego 2014 - 21:54

To ja tylko jak zwykle się wtrącę przypominając że sam 'sound' i manierę wokalną skosili z Mansun podkręcając nieco tylko większą intensywnością.. wszystkiego.

http://www.youtube.com/watch?v=af_jSfsKLSI

 

I spoko, dobre zrzynki też są dobre, Muse było kiedyś dobre, z 10 lat temu.. ponad.. no :P Sorry ale ostatnio prezentują taki poziom że te zrzynki i ich wyłapywanie to jedyna interesująca w ich muzyce rzecz.



#158 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 lutego 2014 - 22:21

Co do Radiohead i albumu showbiz to pełna zgoda, brzmienie zerżnięte, ale mimo to stworzyli tam parę perełek, wcale nie zerżniętych. No nie wiedzieli chłopaki od czego zacząć :P

 

Ale Origin of the Symmetry to z tego co wiem to autorski koncept i brzmienie, a płyta jest - moim zdaniem - co najmniej rewelacyjna. Zarówno album jak i poszczególne twory, Citizen Erased, Space Dementia, New Born, Bliss.

Kolejny album, Absolution - Apocalypse please, Hysteria, Stockholm Syndrome, Falling away with you, Endlessly itd. itp., gdzie tu zrzyna? A płyta imo też bardzo dobra. Podobnie z B H&R i The 2nd Law?

 

Co do Mansun, po rekomendacji acra - bardzo lubię, Wide Open Space uwielbiam, ale nie jestem w stanie znaleźć tu jakiegoś potężnego wpływu na Muse.. Wokal jak wokal, jedni śpiewają tak, inni inaczej, nie wiem w którym kawałku Matt się nawet zbliża do jego "feelingu" i podobnej linii wokalu.. Tak samo z brzmieniem.

 

Mam wrażenie, że po prostu Acr nie lubisz ich muzyki i spoko, a te zarzuty o zrzyny to nadinterpretacja ;) . Po prostu chciałem się upewnić, czy rzeczywiście popełniają jakieś skandaliczne wykroczenia ;)

 

Poza tym dla mnie Muse swój talent najlepiej udowadnia na koncertach, gdzie moim zdaniem nie ma sobie równych.



#159 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 lutego 2014 - 22:31

Lubię, Origin of Symmetry to naprawdę był bardzo dobry album, tu się zgadzamy przecież ;) Napisałem że Muse kiedyś byli spoko, właśnie o to mi chodziło ;) Teraz nie są, nagrywają płyty nieznośne jak Depeche Mode ostatnie albo żeby było z mojego podwórka - Interpol który z geniuszu debiutu wpadł w rejony zerowe i niestrawne. Co do zrzynek - ej no, nawet Owłos a jest fanem Muse i o to się spinamy czasem mówi że są, to są :D Co do Mansun - weź Mansun, podkręć im wzmacniacze na skalę 11cie w skali 10tkowej, wokaliście wkręć narząd nieco bardziej w imadło i napompuj wszystko jak balon tego pana co skakał z 30km i masz Muse :P Przy czym podkreślam że wczesne Muse naprawdę lubię, mimo to, bo wcześniej pisali fajne kawałki, teraz już nie piszą nic a nic ciekawego a wierz mi, każdy ich album przesłuchałem jak wychodził, męczyłem się tylko ;)



#160 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 12 lutego 2014 - 22:39

Ciekawi mnie to zagadnienie bo chciałbym mieć rzetelną opinię na ich temat.. Bo to, że bawią się brzmieniami innych zespołów i nurtów muzycznych to dla mnie akurat plus i się z tym nie kryją, dla mnie to wszystko robią w sposób twórczy. Ale jak się dopuszczają jakichś plagiatów to chciałbym to po prostu wiedzieć :P

Zrzyny jak zrzyny, wiadomo - United States Of Eurasia to czysty Queen, Guiding Light ma bębny jak w "Vienna" Ultravoxu, Fury jest baardzo podobne klimatem do Climbing Up The Walls, intro do koncertowych wersji Undisclosed Desires wzięte z koncertowego Enjoy The Silence. Zapożyczeń jest wiele, ale oni się do tego w 100% przyznają, traktują to tylko jako 'inspiracje'. ;)

 

Poza tym dla mnie Muse swój talent najlepiej udowadnia na koncertach, gdzie moim zdaniem nie ma sobie równych.

O, to to. Byłem, widziałem, potwierdzam.

 

Co do Bliss, obczaj wersję z Live 8 (2005 r.) albo z Wembley 2010, IMO lepsze od Reading. ;)


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych