Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muse


208 replies to this topic

#161 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 lutego 2014 - 22:42

 wokaliście wkręć narząd nieco bardziej w imadło i napompuj wszystko jak balon tego pana co skakał z 30km i masz Muse :P

O matko zabiłeś mnie tym :D

 

Ale mam wrażenie, że jakby się stosowało takie narzędzia to większość zespołów można by przypisać do innych kapel. Wiesz, Ty się przy nich męczyłeś, a dla mnie takie Supermassive Black Hole czy Isolated System to perełki, więc to już kwestia gustu się robi :) Tak chciałem pociągnąć ten wątek żeby się ewentualnie doinformować, więc dzięki. Poza tym wiecie jak to jest, inaczej podchodzi się do muzyki jako entuzjasta jakiegoś zespołu, a już inaczej jako fan, więc też mam na pewno jakieś różowe okulary ;)

 

EDIT:

 

Co do Bliss, obczaj wersję z Live 8 (2005 r.) albo z Wembley 2010

 

Też jest mega, ale w 2006 z nóg zwala mnie ten płynny i czysty falset ^_^   prawdziwe lśnienie!

 

Zrzyny jak zrzyny, wiadomo - United States Of Eurasia to czysty Queen, Guiding Light ma bębny jak w "Vienna" Ultravoxu, Fury jest baardzo podobne klimatem do Climbing Up The Walls, intro do koncertowych wersji Undisclosed Desires wzięte z koncertowego Enjoy The Silence. Zapożyczeń jest wiele, ale oni się do tego w 100% przyznają, traktują to tylko jako 'inspiracje'

Dokładnie, pomijając, że ani USoF, ani GL nie lubię za bardzo, to dla mnie Muse to przede wszystkim bardziej muzyczny projekt niż zespół jako coś co na siłę próbuje odnaleźć siebie i swoje brzmienie. Oni ciągle bawią się brzmieniami różnych zespołów, z różnych epok (jak np, intro do Knights of Cydonia live ;) ) a z tego tworzą nowe, świetne kompozycje.

 

No, chociaż następny album ma być powrotem do korzeni, może się Tobie acr spodoba :)



#162 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 lutego 2014 - 22:54

Jasne, ja mam zasadę że zawsze lepiej się muzyką cieszyć niż nie cieszyć, także Wy poniekąd wygrywacie w tym temacie ;) Ale i to nie znaczy że czasem nieco krytyki innej niż "nie bo nie" nie jest wskazane, po to jesteśmy na forum żeby o tym pogadać ;) Wiesz, muzyka popularna wyczerpuje swoje składniki, cała poprzednia dekada to było łączenie tego co już było, tylko że czasem twórcze a czasem odtwórcze. Muse z twórczości przeszło w odtwórczość i to bez pomysłu, moim zdaniem, a potem zaczęli sami połykać i się dławić własnym ogonkiem z pierwszych dobrych lat.

Dla mnie no niestety, Muse było co raz słabsze z każdą kolejną płytą, mówiąc krótko, prawie jak Interpol się staczając, a co ciekawe - zaczynali na podobnej półce, w podobnej niszy wielbicieli nawet. Ta pompa i patos mi tak nie przeszkadzają same w sobie, w końcu sam się wychowałem na prog-rocku z 70s także no sorry ;) ale po prostu nie umiem znaleźć w tych piosenkach naprawdę nic a nic interesującego. Sama epicka forma się nie broni bez jakiejkolwiek treści, a tej nie widzę, nie słyszę. Rozumiem fanowskie przywiązanie, jak wyszło GOYB naszych U2 też się jarałem bardzo, ba, nadal uważam że to nie jest taka zła piosenka, choć środowisko znaffców mówi że zerowa. Cóż. Co do Muse - na szczęście znam ciekawsze projekty, muzykę, szukam cały czas nowej, nie mam zamiaru tu hejtować ani nic, no ale skoro się pojawił temat inspiracji czy 'zrzynek' to pomyślałem sobie że coś powiem co myślę ;)



#163 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 lutego 2014 - 23:08

Origin of Symmetry to naprawdę był bardzo dobry album

To jakaś nowość, usłyszeć to od Ciebie :D

Tak, Origin of Symmetry to dla mnie ich najlepsza płyta i najczęściej do niej wracam (chociaż ostatnio mam kryzys związany z Muse, nie słuchałam ich od wielu miesięcy, a blu-ray z koncertem z Rzymu, który dostałam w grudniu, nadal stoi nietknięty na półce). Jeśli na następnej płycie naprawdę wrócą do dawnych klimatów, bardzo mnie to ucieszy.

#164 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 lutego 2014 - 23:15

Tak a propos origin of the symmetry + zrzyny = http://www.youtube.c...herlockOfficial

Przy czym nie narzekam, fajnie, że ktoś kontynuuje brzmienie tego albumu, skoro oni sami je porzucili :P

 

Dla mnie największą słabością Live from Rome jest setlista, na której strasznie brakuje NB i MoPa, a nie wiem po co (no dla spektakularnej oprawy pewnie) grali chociażby Guiding Light.



#165 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 lutego 2014 - 23:16

@Martine: bo mnie nie czytasz uważnie ;) A co do tego że dawne klimaty - oni od zawsze są w dawnych klimatach tylko się w nich zgubili i je wyczerpali. Muse albo się zmieni, albo zawsze będzie swoim własnym cover-bandem i epigonem, no a to najgorsze co rzekomo ambitny zespół może ze sobą zrobić. To jakby U2 próbowało cały czas jeszcze raz nagrać The Joshua Tree zamiast zdecydować się na zmianę z każdą kolejną płytą, jeśli chodzi o styl. Jeśli chodzi o songwriting - to jakby The Rolling Stones zapomnieli jak się pisze te fajne piosenki i się rozpłynęli w swojej wielkości sprzed lat pisząc byle co w podobnym stylu jak kolejni Deep Purple. O, DP, to dobre porównanie. Po 1984 nie napisali jednej dobrej piosenki aż do ostatniego albumu, a wydawali cały czas ;)



#166 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 lutego 2014 - 23:28

Ja tam The 2nd Law lubię i nie widzę w kawałkach jak Isolated System, Madness czy Follow Me nic odtwórczego (wiadomo, follow me to też nic odkrywczego, ale sam kawałek naprawdę lubię, na full volume czy na koncertach to naprawdę rozwala). Wiadomo, Panic Station i Survival to silne wpływy Queen, ale wciąż bardzo dobrze zrobione. Supremacy? - uwielbiam tę ciężką gitarę, Save me i Liquid State to też świetne - dla mnie - kawałki. Nie przepadam za explorers czy Big Freeze, no ale to wliczone ryzyko :P

 

Nie wiem, pewnie w dużym stopniu wynika to z tego, że posiadasz acr dużo większą wiedzę muzyczną, ale jesteś bardzo wymagający ;) To jest trochę tak jak z bliższą mi działką - architekturą - wszyscy sobie zdają sprawę, że tak naprawdę 1% architektów robi coś naprawdę świeżego, a cała reszta to są jakieś tego pochodne. Pomijając całkowicie fakt, że nawet jak wydaje Ci się, że zrobiłeś coś nowego, to na pewno zrobił to już ktoś wcześniej :D Ważne, żeby przy tych samych materiałach, wpływach i cytatach stworzyć autorską kompozycję. A najważniejsze - estetyczną (no wiadomo w architekturze dochodzi jeszcze funkcjonalność i odniesienie do miejsca, ale raczej się to do muzyki nie odnosi :P)

 

No ale oczywiście znam Twoje zdanie i w pełni szanuję, i absolutnie nie próbuję wywalczyć jego naciągania ;) Po prostu piszę, co stoi za moim.



#167 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 lutego 2014 - 23:47

Musiałbym wrócić do wszystkich tych piosenek żeby weryfikować a szczerze mi się dziś nie chcę więc nie odpowiem tu konkretnie na pierwszy akapit, sorry ;)

 

No a drugi - cóż - fakt że im więcej się zna muzyki tym bardziej się wie kto z kogo, czemu, po co, owszem, za to dzięki temu można naprawdę wydłubać perełki jak się szuka i to piękne, a niestety i w tej znanej muzyce się widzi jej wady, czasem miałkość i nijakość w porównaniu z tym, co się wydłubało z otchłani internetu. No porównanie dobre, ja architekturą tylko hobbystycznie jako totalny amator się interesuje, też bym Ci powiedział że jakaś bryła mi się podoba a byś mnie skosił że to słabe i wtórne ;)



#168 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 13 lutego 2014 - 15:33

Muse było kiedyś dobre, z 10 lat temu.. ponad.. no :P

 

Ha, wielu powiedziałoby to samo o U2 :P


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#169 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 marca 2014 - 20:16

17 marca o 20:00 Muse - Live at Rome Olympic ponownie w Multikinie:

http://multikino.pl/...-rome-olympic-2

#170 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 lipca 2014 - 14:38

Blu-Ray zrywa beret!

Jakość obrazu jest niesamowita. Zdecydownie najlepsza jaką kiedykolwiek widziałem na Blu Ray'u muzycznym. A płyt BR mam sporo.

Filmowanie w 4K zrobiło swoje.

Audio również świetne.

Troszkę ubogie dodatki. 3 bonusowe kawałki z US już w nie tak dobrej jakość jak koncert, ale przynajmniej widać jak wyglądała scena na koncertach w halach,

'The Road' - taki mini dokumencik trwająct niecałe 5 minut.. trochę krótko..

Ogónie: najlepiej zrobiony koncert ostatnich lat.

10/10

 

muse.jpg

Właśnie dzisiaj nabyłem sobie wersje Blu-Ray/CD. Koncertu całego jeszcze nie obejrzałem , ale strasznie słabe wrażenie robi sposób wydania. Małe kartonowe pudełeczko - koperta na płyty. Dyski wystawione na porysowanie i ogólnie biednie :P Za 70 zł kupiłem Led Zeppelin Celebration Day , w fajnym wydaniu z rozkładanym pudełkiem z kopertą na książeczkę. Więc Muse mi podpadł , na szczęście koncert dobry to trochę się odkują :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#171 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 12 marca 2015 - 07:24

A tymczasem na 8 czerwca Muse zapowiedział nową płytę "Drones"



#172 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 marca 2015 - 20:42

Wrzucam tu, gdyby ktoś chciał coś powiedzieć. Riff znamy ze snippetów do MoP (jeśli się nie mylę EDIT: jednak bardziej Stockholm Syndrome :P), fajnie, że w końcu wylądował w wersji studyjnej. Wchodząca perka i końcowa solówa - dla mnie miód. Czuć tu Mansona, świeże Royal Blood, no i oczywiście ich samych (a nawet Kazika) :P Najwięcej chyba Uprising. Brakowało mi Muse, tego schizofrenicznego, fobicznego rocka ^^ Nie wiem na ile jest to histeryczne, a na ile ironiczne, ale mimo wszystko - autentyczne (znając Muse, to i jedno i drugie). I ubrane w konkretne, charakterne brzmienie.
Najbardziej z tego wszystkiego zwrotki mi nie wchodzą. Trochę przypomina mi to Lucifer's Hands, piosenka dorobiona do riffu ;) Gitara fajna, ale kawałek wydaje mi się gorszą pochodną Dead Star i Supermassive Black Hole. Nie mówiąc już o Uprising. Ale co tam, jest moc. Tekst dosłowny i raczej banalny, mógł się Matt bardziej postarać, melodia wokalu też jest dla mnie jak szczepionka od niezbyt finezyjnej pielęgniarki :P

 

EDIT: Dobra, próbowałem stosować technikę wymijania, ale niestety, szału nie ma. Fajne instrumenty, ale mocno odgrzewany kotlet. I ten tekst.. Za to na koncertach będzie szał :P

 

Pierwsze kawałki mają zwykle przerąbane, bo chciałoby się w nich usłyszeć kompozycyjne spektrum całego albumu. Singiel to ponoć nie jest, bo zbyt wulgarne do stacji radiowych. Faktyczny lead single ma pojawić się 23. marca i nosić tytuł Dead Inside.

 

Ech, szkoda mi, że nie będzie koncertu halowego, tylko OWFowe pierdzenie. Ale cóż, przynajmniej pod nosem.

https://www.youtube.com/watch?v=UqLRqzTp6Rk



#173 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 marca 2015 - 21:09

Posty hejterów za 3, 2, 1...

Jeśli chodzi o moje odczucia: niestety, to już było :P Brzmi rzeczywiście jak Uprising 2 połączone z fragmentami kilku innych piosenek. Wtórne, nic odkrywczego, nawet ja to powiem jako fanka. Co nie zmienia faktu, że ich nie skreślam i dam szansę nowej płycie. I wybiorę się na koncert.

#174 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 marca 2015 - 21:00

Przerzucam tu nowe Muse, żeby nabić sobie posty

 

https://www.youtube....TcJWhmdzpg#t=37

 

Nie znam się na danceflorowych latach 80', może ktoś tu się doszuka jakiejś kopii, ale mnie kawałek rozwalił. Zapętlona podtrzymuje mi orgazm. Za to muse kocham! Ajajajaj po spie**olonym Psycho spodziewałem się gówna, a tu może najlepszy kawałek od Supermassive Black Hole, jaram się ^^

 

Naprawdę, gorzkie żale na parkiecie, podróż w czasie ze świeżością Muse, brakuje mi większej finezji w kompozycji, ale muszę jeszcze trochę poprzesłuchiwać na słuchawkach.

 

EDIT: oblejcie mnie zimną wodą bo zaraz się zagotuję! ^^



#175 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 marca 2015 - 21:21

Bardzo fajny kawałek. Może Psycho to tylko wypadek przy pracy? ;)



#176 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 marca 2015 - 21:41

Bardzo fajny kawałek. Może Psycho to tylko wypadek przy pracy? ;)

Nie wiem, mam wrażenie, że oni nie mają za bardzo wyczucia jeśli chodzi o odgrzewanie kotletów, bo takie wtopy są na każdym albumie tak naprawdę. Ale za to potrafią też zrobić coś zajebistego ^^ Dużo ludzi tutaj uważa ich za kopiarki, tutaj też mocno czuć Queen (zwłaszcza w basie), ale dla mnie to bardzo twórcze inspiracje i w ogóle mi to nie przeszkadza.

 

Ten densowy kawałek z emocjonalną kulminacją na parkiecie, na razie jestem baardzo na tak :)



#177 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2015 - 22:09

Porcyś jak zawsze dał do pieca i przy okazji nawet po U2 pojechał ;) http://www.porcys.co...se-dead-inside/

 

Akurat z Muse się nieco zgadzam, well, cóż :P



#178 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 marca 2015 - 22:31

Nie no nie mogę. Nie jara mnie Muse w ogóle, utwór mi się nie podoba... ale poziom tej, ekhm, recenzji, nie podoba mi się jeszcze bardziej :P nie dlatego że pojechali tam po U2, ale w ogóle uważam za strasznie słabe pisanie w takich słowach o muzyce, jakiejkolwiek, która jakby nie patrzeć jest formą sztuki.

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#179 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2015 - 22:34

albo formą zarobienia pieniążków przez dostosowanie do rynku. nie no, spoko, ja porcysia też czytam tylko dla beki już, nie ma co się przejmować, dałem to jako ciekawostkę ;)



#180 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 marca 2015 - 22:58

Nie no spoko, ja się nie czepiam... tzn czepiam się, piszącego takie gnioty :P


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych