Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muse


208 replies to this topic

#101 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 20 sierpnia 2012 - 21:44

Przecież to jest chamski dubstep. Wą.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#102 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 20 sierpnia 2012 - 21:44

"Posłuchaj i sam się przekonaj jakie gó***". No więc posłuchałem i odpowiedziałem że "ee, nagrywali większe, ze 3.5/10.0 bym temu dał nawet".

Najlepszy w tym kawałku jest co prawda fakt że jest totalną bezczelną zrzynką z So Cruel przez co miło się kojarzy i poprawia wrażenie (wiem, niby nie przepadam za So Cfruel specjalnie, ale nigdy też nie mówiłem że nie lubię) no ale zawsze to coś.

#103 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 20 sierpnia 2012 - 21:52

Touru po legendach rocka ciąg dalszy. Następnym razem spodziewam się Immigrant Song.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#104 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 sierpnia 2012 - 22:18

Oba kawałki (mnie) rozczarowują. O ile pierwszy (dzisiejszy premierowy) się jeszcze jakoś broni (chyba rzeczywiście można znaleźć podobieństwo do Numb), to drugi już niestety wcale, kompletna padaka. Jeszcze nie podjąłem decyzji co do koncertu, czekając na nową płytę. Na dzisiaj jestem na nie.

#105 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 sierpnia 2012 - 23:20

Jak tak się wsłuchałem, zwłaszcza w Madness to nie dość, że Numb 2012 to jeszcze faktycznie może być prawdą, że Bellamy modeluje trochę głos na Bona.
Zwłaszcza w najwyższych partiach, nie słuchałem dużo Muse wcześniej (sporadycznie kilka kawałków) ale ewidentnie zalatuje mi to Bonową manierą właśnie m.in. z Achtunga (Zoo Station, MW itp.).

#106 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 20 sierpnia 2012 - 23:39

Czy naprawdę nikt poza mną nie słyszy zrzynki z So Cruel? I wokalizy i ten beat - no ej, zabierzcie z SC pianinko, dajcie więcej modern electro i mamy to!

Numb też, jasne, ale tylko brzmieniowo, chociaż takie właśnie electro-brzmienie proponowało z tysiąc artystów w ostatniej dekadzie więc mniej bym się tu jednak Numb trzymał i w tym.

#107 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 21 sierpnia 2012 - 08:35

Bardzo lubię i cenię sobie Muse, szczególnie pierwsze trzy płyty: Showbiz, Absolution, Origin of symmetry. Nowy singiel rozczarowuje mnie tym właśnie, że nie przypomina mi już w niczym tego "starego Muse". Nie mogę jednak stwierdzić, że to jest zupełnie złe i do niczego. Brzmienie w obu kawałkach zdominowała elektronika, ale lubię takie klimaty i nie mam nic przeciwko elektronice i takim brzmieniom..
Podoba mi się też, właśnie to, co zrobił ze swoim wokalem Bellamy, brzmi teraz bardziej przyjaźnie dla mojego ucha. Mnie bardziej przypominali momentami Queen na The Resistance, niż teraz Achtunga czy Bono. Liczę jednak, że na nowej płycie znajdzie się przynajmniej jeden, dwa dobre kawałki, może już nie w stylu Hysterii, Stockholm Syndrom, czy Megalomanii, ale naprawdę dobrych.
Trudno mi ocenić czy jest to kompletna zżynka z So cruel, muszę to jeszcze przesłuchać pod tym kątem. Mają prawo inspirować się czym chcą, jak każdy twórca. Mnie cieszy, że źródłem ich obecnej inspiracji (ale tylko "little bit" jak twierdzi Matt, zresztą to się jeszcze okaże, jak wyjdzie cały krążek) - są mistrzowie i ich mistrzowska płyta jaką jest Achtung Baby. Gust mają dobry ;)
Every day I die again and again I'm reborn

#108 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 sierpnia 2012 - 22:41

Acr ma rację - So Cruel jak cholera. Krótko mówiąc ten utwór to taki wielki U2 (Achtung and Zooropa) mix. I pewnie dlatego tak mi się podoba ;)

Zresztą tak jak wspomniała nemezis - to żaden zarzut absolutnie, że inspirują się U2. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się cieszyć, że twórcy uważani za jednych z najlepszych muzyków młodego pokolenia na świecie mają taki dobry gust i sięgają po naszą ulubioną czwórkę z Dublina. Szacunek Muse - sięgajcie do najlepszych a może kiedyś wam będzie dane zastąpić ich na muzycznym tronie? (oczywiście tylko w przypadku emerytury Bono i spółki :D)

#109 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 sierpnia 2012 - 21:13

Na Esce R. po Madness zostało zagrane Numb, że niby takie są podobne. Więcej osób to słyszy. :)

#110 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 września 2012 - 17:34

właśnie specjalnie się zalogowałam, żeby napisać swoje odkrywcze wnioski, że wpadło dzisiaj na mnie 'Madness' i słuchając, wydaje mi się, że to Boniuś i U2 z czasów AB i Zooropy. ale wyście to wcześniej wykminili, skubańce.

(nawiasem mówiąc, to pierwszy od kilku lat kawałek Muse, którego da się słuchać. ale tego drugiego - Second Law cośtam już nie, co nie daje nadziei na przyszłość, Oksano)

#111 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 11 września 2012 - 05:45

(nawiasem mówiąc, to pierwszy od kilku lat kawałek Muse, którego da się słuchać. ale tego drugiego - Second Law cośtam już nie, co nie daje nadziei na przyszłość, Oksano)


To samo. Zaskakujący bo bez typowego dla Muse patosu, który zawsze uniemożliwiał mi cierpliwe wysłuchanie jakiejkolwiek ich płyty w całości. Jest lekki wokal no i ten piękny epicki finał. Bardzo dobry numer
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#112 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 25 września 2012 - 17:58

Tracklista nowej płyty:

1. Bond
2. So Cruel / Numb snippet
3. Another One Bites the Dust
4,5 - I Want To Break Free
6. New Song/dubstep snippet
7. New song
8. Invincible II
9. New song
10. Porcupine Tree song
11. Unnatural Selection II/Ozzy Osbourne vocal remix/Paranoid snippet
12. DUBSTEP (chamski)
13. Moby on drugs/Mike Oldfield Tubular Bells

Trudny do zniesienia eklektyzm po pierwszym przesłuchaniu. Kto by pomyślał, że wydali kiedyś tak zwartą i sensownie brzmiącą płytę jak Absolution.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#113 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 26 września 2012 - 23:03

owlos piekna recka...
ja chce supermasive 2!
jutro 9h w aucie moze sie przekonam :-\

#114 Tomi

Tomi

    Użytkownik

  • Members
  • 126 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:zielona góra

Napisano 02 października 2012 - 21:23

[quote name='gum' timestamp='1345491355' post='227329']
Podobno "Można usłyszeć tu jakieś elementy rodem z "Achtung Baby""

koncówka "Falow Me" to dla mnie "when the streets have no name"

#115 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 03 października 2012 - 10:55

koncówka "Falow Me" to dla mnie "when the streets have no name"


Racja, mnie też ten kawałek, szczególnie końcówka skojarzył się ze Streetsami.

W Big Freeze natomiast słychać achtungowe "naleciałości", bardzo przypomina Ultraviolet.
Every day I die again and again I'm reborn

#116 Tomi

Tomi

    Użytkownik

  • Members
  • 126 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:zielona góra

Napisano 04 października 2012 - 18:58

dokładnie! Big Freeze to dla mnie Ultraviolet :)

#117 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 17 października 2012 - 09:18

Mam do sprzedania 1 bilet na płytę na koncert w Łodzi. Cena 154 zł + koszt wysyłki (ok. 4 zł) lub odbiór osobisty w Szczecinie. Zainteresowanych proszę na priv.

#118 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 30 października 2012 - 10:43

Jako że do koncertu zostało już niecały miesiąc chciałem zapytać czy ktoś wybiera się ze śląska samochodem bądź wie o jakimś transporcie którym możnaby się zabrać? pozdrawiam :rolleyes:

#119 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 30 października 2012 - 12:41

Zarezerwowałam dojazd na koncert z firmy "Smok ticket". Autokar z Katowic, wyjazd około 9.30, dojazd na miejsce ok.14. Cena przejazdu w obie strony 80 zł. Miejsca jeszcze są.
Every day I die again and again I'm reborn

#120 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 30 października 2012 - 14:39

Zarezerwowałam dojazd na koncert z firmy "Smok ticket". Autokar z Katowic, wyjazd około 9.30, dojazd na miejsce ok.14. Cena przejazdu w obie strony 80 zł. Miejsca jeszcze są.

dzięki za info, już zarezerwowane :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych