Skocz do zawartości


Zdjęcie

You're welcome to Poland, U2!


786 replies to this topic

#81 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 stycznia 2009 - 12:16

Ja jestem za tym, żeby każdemu, kto kupi bilet na koncert, zadać zadanie domowe - nauczyć się śpiewać refren 40. W 2005 roku, przynajmniej tam gdzie ja stałem, jakaś dziewczyna parę razy próbowała zachęcić ludzi do śpiewania - ani razu się nie udało. Stałem tuż za słuchawkami, i po prawie czterech latach mogę powiedzieć spokojnie: szał był przez trzy pierwsze kawałki, a potem ( nie licząc flagi ) istniał tylko zespół. Atmosfera była DO DUPY, a wszelkie opinie co do " fantastycznej polskiej publiki " należy włożyć między MITY ( to zresztą mówiłem już wtedy, ale może nigdy tak ostro - i nie zmienia tu niczego flaga, która jest autorskim dziełem Zbycha, i prawie wyłącznie jego zasługą, niezależnie od tego, co on sam w swym szlachetnym sercu o tym sądzi ). Fantastyczni to są Włosi albo Brazylijczycy, i chciałbym, żeby u nas też mogło tak być. Więc proponuję, by środki, które należałoby przedsięwziąć do stworzenia flagi, flar, ogni, fajerwerków, pokazu stripteasu, startu rakiety kosmicznej itp. spożytkować na uświadomienie wszystkim ludziom z biletem na U2, że na U2 idzie się po to, by się bawić, śpiewać itd. a nie oglądać, i się głupio uśmiechać z wyrazem bezbrzeżnego niezrozumienia, kiedy ktoś próbuje stworzyć atmosferę godną koncertu U2. To oczywiście niewykonalne zadanie - ale powiedzmy, że akurat jestem w kiepskim humorze.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#82 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 17 stycznia 2009 - 12:26

Nie wiem, ni byłem w 2005 ( :( :( :( )
No nawet nie przyszlo mi do glowy, śpiewanie ile sił w gardle to podstawa. Ale jak tu uświadomić, ci co czytają na forach i fansitach to i tak wszystko znają i będę śpiewać. A reszta.. No ale to normalne że trzeba się drzeć. No myślę że po HTDAAB i koncercie w 2005 przybyło fanów. W sumie to ja jestem jednym z nich, bo slucham U2 od 3 lat. Wydaje mi sie że dużo takich. I U2 jest chyba jeszcze popularniejsze niż 4 lata temu. W Polsce.
Ale o ile info o organizowaniu flagi mogloby sie pojawic w wiadomosciach, to nie wyobrażam sobie newsa "fani U2 apeluję: śpiewajcie jak najgłośniej i sie cieszcie" :P
Ale to swoją drogą, a bonusy i tak trzeba planować. To sie nie wyklucza.

#83 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 17 stycznia 2009 - 12:54

Atmosfera była DO DUPY, a wszelkie opinie co do " fantastycznej polskiej publiki " należy włożyć między MITY


Nie wiem z czego wynika ta Twoja opinia. Bez wątpienia jest ona wielce przesadzona. Wystarczy powołać się tu na wypowiedzi Bono czy W. Williamsa, zamieszczone na u2.com. Pod adresem polskiej publiki były kierowane pochwały nie tylko za flagę, ale za ogólną atmosferę koncertu. Można obecnie to ocenić również z dystansem na podstawie Multicamu. Dziwie mnie szczególnie Twoja opinia o atmosferze "do dupy" w sytuacji gdy pozytywnie wypowiadałeś się pod adresem amerykańskiej publiczności na DVD z Chicago (chociaż słowa 40 to znali na pewno :) ). Być może miałeś nieszczęście stać koło niewłaściwych ludzi.


Ja jestem za tym, żeby każdemu, kto kupi bilet na koncert, zadać zadanie domowe - nauczyć się śpiewać refren 40.


Tu poruszyłeś ważną kwestię. To, że nie zgadzam się z Twoją ogólną oceną atmosfery chorzowskiego koncertu nie oznacza, że nie zgadzam się z całą Twoją wypowiedzią. Zdecydowanie popieram podjęcie działań zmierzających do zwiększenia aktywności "wokalnej" polskiej publiczności. Właśnie w tym upatruję zwiększenie ewentualnej podniosłości samego koncertu. Może przy organizacji jakiejś niespodzianki powinniśmy pójść bardziej w stronę "foniczną" niż wizualną (połączenie Mazurka z flagą to jednak byłby już chyba pomysł przesadzony). Generalnie jestem za jak najprostszą koncepcją. Tu nie chodzi o efektowność przekazu, jego gigantyzm a bardziej o szczerość i emocjonalność przekazu. W chorzowskiej fladze najlepszym było to, że wymagało to zaangażowania całej publiczności, osobistego zaangażowania każdego "elementu" flagi. Osobiście byłbym za ponowieniem akcji flaga. Dla mnie świetnym ukłonem w stronę zespołu byłoby ułożenie najpierw polskiej flagi, a następnie jej "przekształcenie" we flagę irlandzką. Kolejna zamiana stadionu w żywą biało - czerwoną flagę byłaby miłym akcentem, mogłaby stać się naszą tradycją (byłaby szansa na uwiecznienie tego na video przez zespół). Zaskoczeniem byłoby gdy zespół przekonany, że ponowiliśmy tą samą akcję został zaskoczony tym, że flaga biało - czerwona przekształciłaby się we flagę zielono-biało-pomarańczową. Zaangażowanie aż trzech kolorów na pewno byłoby jednak wyzwaniem organizacyjnym. Alternatywą jest kolor zielony dla całego stadionu.
Dołączona grafika

#84 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:11

Atmosfera była DO DUPY, a wszelkie opinie co do " fantastycznej polskiej publiki " należy włożyć między MITY

Patrząc na tych wszystkich Norwegów, Holendrów, Szwedów czy nawet w niektórych przypadkach Niemców i Anglików, faktycznie wypadamy najgorzej z całej Europy.

#85 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:15

To skąd w takim razie liczne wypowiedzi wielu zespołów na temat świetnej polskiej publiczności, i że zawsze z miłą chęcią wracają do Polski? Czyżby kurtuazja

Wracając do 05.07.05, to koło mnie też nie było zbyt wesoło. Zwłaszcza niemiło wspominam typka, który przez cały koncert stał z założonymi rękami i tylko patrzył i patrzył i patrzył... Chyba z pięć razy doszło do tego, że na skutek mojej radości facet obrywał niechcący w ramię itd. Stałem na zewnątrz prawej słuchawki. Była to raczej kiepska strefa jeśli chodzi o fanów.

#86 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:18

Nie wiem z czego wynika ta Twoja opinia. Bez wątpienia jest ona wielce przesadzona. Wystarczy powołać się tu na wypowiedzi Bono czy W. Williamsa, zamieszczone na u2.com. Pod adresem polskiej publiki były kierowane pochwały nie tylko za flagę, ale za ogólną atmosferę koncertu. Można obecnie to ocenić również z dystansem na podstawie Multicamu. Dziwie mnie szczególnie Twoja opinia o atmosferze "do dupy" w sytuacji gdy pozytywnie wypowiadałeś się pod adresem amerykańskiej publiczności na DVD z Chicago (chociaż słowa 40 to znali na pewno ). Być może miałeś nieszczęście stać koło niewłaściwych ludzi.


Wiem, co mówili Bono i Williams. Nie wypadało się zachwycać flagą ( zupełnie słusznie ), i nie dołożyć kilku kurtuazyjnych słówek o publice. Faktem jest jednak, że np. nie dostaliśmy żadnych dodatkowych bisów, ani niczego specjalnego ( jeżeli byliśmy tacy fantastyczni, to czemu nie zagrali - zgodnie z tradycją - np. Party Girl zamiast Yahweh ? ). Widziałem też multicam i słuchałem wszystkich możliwych bootlegów, i tylko utwierdzają mnie w mojej opinii. Co do Chicago, to nie tyle wypowiadałem się pozytywnie, co nie zgadzałem się na wypowiedzi negatywne. Chicago to zupełnie inny kontekst. W USA U2 grają w każdej dziurze, w Chicago były 4 koncerty, trudno, żeby ludzie wpadali w jakiś szał. Zachowywali się normalnie - oglądali koncert i tyle. Tak samo było w Chorzowie. Ale mi przed koncertem wydawało się, że Chorzów to jednak coś innego. Okazało się, że niestety nie.

To skąd w takim razie liczne wypowiedzi wielu zespołów na temat świetnej polskiej publiczności, i że zawsze z miłą chęcią wracają do Polski? Czyżby kurtuazja


1. Ten trend chwalenia polskiej publiki powoli wysycha.
2. Trzeba wiedzieć, jakie to są zespoły - a najczęściej są to zespoły albo grające dla mniejszej publiczności, albo reprezentujące gatunki, które domagają się żywej reakcji ( metal ). Jeśli chodzi o metal, faktycznie brylujemy w Europie..

Koncepcję flagi irlandzkiej przedstawiłem już parę dni po chorzowskim koncercie :D Karola świadkiem :D Ale nie wiem, czy to dobry pomysł.

@U2roopa: możliwe, że zewnętrzne okolice słuchawek to była Strefa Frustratów, i stąd nasze wrażenia :D Ale mi się wydawało, że ci, którzy przyszli sobie pooglądać, powinni iść na trybuny - wygodnie i spokojnie, a nie pchać się na płytę, gdzie powinno być piekło przez cały bity koncert.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#87 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:19

6!

Zaskoczeniem byłoby gdy zespół przekonany, że ponowiliśmy tą samą akcję został zaskoczony tym, że flaga biało - czerwona przekształciłaby się we flagę zielono-biało-pomarańczową. Zaangażowanie aż trzech kolorów na pewno byłoby jednak wyzwaniem organizacyjnym. Alternatywą jest kolor zielony dla całego stadionu.


Ooo-ooo! Ten Pan - glosniej, glosniej! :)
Proste, choc nie za proste; trudne, choc nie az tak bardzo.
Widowiskowe, a nie przechodzace w kicz.

Zapadajace w pamiec, bo przywoluje wspomnienia jak i bedace uklonem w strone zespolu.
Wizualnie dzialajace, mimo ze zbyt ciemna zielen na trybunach moze zginac.
Tanie (20 ryz zielonych kartek A4 sam zafunduje), niech tylko chetni do rozdawnictwa na stadionie sie znajda.
Szybkie, mozliwe do powtorzenia - ciach - Godfather daje znaka - reszta widzi i w parenascie sekund nasladuje. Czy to na poczatku, czy w trakce, czy pod koniec.
Nikogo nie faworyzuje, nikogo nie wyroznia - nie trzeba czytac for, grup, zeby dopiero na koncercie sie o tym dowiedziec i wziac udzial. Nikomu obok nie zaslania widoku. Nie trzeba wczesniej zapisywac sie, skladac podpisow, pisac wspomnien, dolaczac zdjec - ad hoc. Ciach i wszystko gra i buczy.
Instrukcja obslugi i sama idea rozniesie sie po kraju w tzw. mig - 'pamietacie? to zrobcie to samo, ale lepiej. i w 3 kolorach'. Relatywnie male naklady na 'reklame' i mysl sie sama rozpropaguje.

Itd/itp



łedycyja: Odpowiadajac juz Witasowi (i pewnie pozniej innym) - w/w opinia odnosi sie do flagi zielonej, nie irlandzkiej.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#88 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:21

Czy jest w ogóle wśród nas ktoś, kto nie myślał o fladze irlandzkiej? :P

#89 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:22

ale flagę Irlandii to w którym momencie? na SBS?

#90 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:35

tylko blagam - nie wrzucajmy zadnej makulatury na scene (nie doleci, ochroniarz zatrzyma, obsluga zabierze itd...). poza tym pomysl fajny ale lepiej byloby zrealizowac po koncercie - nazbierac fotek w jednym miejscu (jak po ostatnim koncercie), wybrac fotki i teksty fanow (proste do realizacji) - druk photobooka nie jest drogi wiec zrzuta nei musialabybyc duza. pozniej mozna wreczyc komus, kto i tak ma szanse spotkac kogos z u2 (agnieszka, wojtek, jest jeszcze pare osob...).

sztuczne ognie na koniec - fajne jako dodatek (nawet jesli wszyscy nei zabiora, to i tak jesli sie rozpowie fanom, listowicze/forumowicze i inni zrzeszeni moga przemycic paleczki w pudeleczkach a pozniej rozdawac postronnym)... ale i tak nei bedzie mialo to tak wielkiego przebicia jak flaga05...

zgadzam sie z ktoryms z przedmowcow - musi byc prosto organizacyjnie, bo wtedy maksymalizuje sie szanse powodzenia. z tego punktu widzenia 'zielono mi' to nie taki glupi pomysl, tylko trzebaby ruszyc machine PR-owa jak zeszlym razem...

mimo wszystko, jak na razie, IMHO, flaga05 jest najlepsza. ale jest jeszcze troche czasu - wytezmy szare jak na okladce komorki. moze ktos dusi w sobie geniusza?

#91 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:37

ale flagę Irlandii to w którym momencie? na SBS?

Skoro była mowa o zamianie flagi polskiej na irlandzką, a docelowo wszystko ma się odbyć podczas NYD to chyba właśnie w trakcie tego kawałka.

#92 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 17 stycznia 2009 - 13:41

yyy bo się zgubiłam - miałaby byc polska flaga na nyd i druga flaga na sbs - zielona??
Dołączona grafika

#93 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:08

Nie mam nic do pomysłu " zielono mi ", ale to już wyraźny rzut na taśmę - niczym by się to nie wyróżniało od np. białych chusteczek gdzies tam, i baloników gdzieś indziej. Zgadzam się z Olive - potrzebny jest błysk geniuszu.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#94 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:09

Fantastyczni to są Włosi albo Brazylijczycy, i chciałbym, żeby u nas też mogło tak być. Więc proponuję, by środki, które należałoby przedsięwziąć do stworzenia flagi, flar, ogni, fajerwerków, pokazu stripteasu, startu rakiety kosmicznej itp. spożytkować na uświadomienie wszystkim ludziom z biletem na U2, że na U2 idzie się po to, by się bawić, śpiewać itd. a nie oglądać, i się głupio uśmiechać z wyrazem bezbrzeżnego niezrozumienia, kiedy ktoś próbuje stworzyć atmosferę godną koncertu U2. To oczywiście niewykonalne zadanie - ale powiedzmy, że akurat jestem w kiepskim humorze.


To istny terror, żeby ludziom, którzy kupują bilet, "uświadamiać", jak się mają bawić na koncercie. Każdy naród ma swoją mentalność, warunkowaną kulturowo i genetycznie (Polacy należą wg mnie do umiarkowanych południowców) i nic na to nie można zaradzić. Jak też się nie darłem na koncercie, gdyż nie chciałem swoim głosem zagłuszać muzyki, z którą na żywo miałem w Chorzowie do czynienia pierwszy raz w życiu - tym bardziej nie chciałbym, żeby ktoś się niemiłosiernie wydzierał w moim otoczeniu. Owszem, pewne momenty, jak np. wspomniane 40 jeszcze jakoś nadają się do gremialnego śpiewu ale gdyby miało się tak dziać przez cały koncert, to musiałbym mieć w pogotowiu jeszcze bilet na koncert w Niemczech lub np. w Norwegii.

#95 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:14

BARDZO umiarkowanych. Żywi to my jestesmy tylko w resentymentach :P Ja mam zupełnie inne podejście. Jak chcę sobie posłuchać koncertu, to sobie włączam bootleg, gdzie i tak wszystko słychać o wiele lepiej ( w Chorzowie przez co najmniej 10 sekund drugiego kawałka nie mogłem się zorientować, czy to jest I Will Follow, czy zrobili nam prezent, i grają Out Of Control ). A jak idę na koncert, to chcę się wyszaleć. Nic mi nie przyjdzie ze słuchania. Właśnie to było najgorsze w Chorzowie, że zamiast szaleć wszyscy SŁUCHALI. Ludzie, w domu se posłuchacie !!
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#96 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:25

wszyscy SŁUCHALI.

dziwne, no nie?

Dołączona grafika


#97 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 14:29

Nie chciałbym siać pesymizmu ale zmiana barw z biało-czerwonych na zielone w czasie jednego kawałka może wyjść średnio (nawet w Pekinie by musieli potrenować kilka godzin;). W sumie na u2pl słusznie ktoś napisał, że gdyby trzymać się zaplanowanego scenariusza to akcja flaga '05 zaliczyła falstart z racji tego, że miała ruszyć w określonym momencie utworu - a jak było, to wszyscy pamiętamy. Nie wyobrażam sobie, że wszyscy/większa część publiki załapie moment zmiany barw na przestrzeni jednego utworu.

#98 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:02

troche chyba off-topicowo sie zrobilo prawda?

co do zmian barw - rzeczywiscie, mogloby byc zamieszanie i w koncu mielibysmy flage zielono-bialo-czerwona...
no chyba ze od poczatku idziemy w zielen, ale wtedy piosenke trzeba zmienic bo juz do NYD nie pasuje...

nadal F05 - rulez...

#99 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 15:45

Burza mózgów, burza mózgów, burza mózgów...

W takiej sytuacji zawsze przypomina mi się skecz z programu "Za chwilę dalszy ciąg programu":

Część 1

Część 2

#100 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 17 stycznia 2009 - 16:21

Jak dla mnie to należy odlożyć między bajki wszelkie baloniki na drucikach, zimne ognie, podpisy na czymś tam.. itp.
FLAGA!
I tylko FLAGA!
To nasz 'Znak Firmowy', coś co przeszło do historii, o czym Świat mówił.
FLAGA musi być!
Choć wielu nie wierzyło i stukało się w głowę, to jednak wyszło w 2005.
Wyszło, zostało zauważone, wychwalane itp.
Ale. Zdajmy sobie sprawę, że nie było perfekcyjnie..
Patrząc na fotki, czy na multicam widać, że sporo osób nie miało pojęcia o akcji i nie machało..
Myślę, że możemy zrobić to jeszcze lepiej, myślę, że po akcji z 2005 będzie łatwiej, że wszyscy na stadionie będą wiedzieli o co kaman.
Możemy zamienić Śląski (?) w prawdziwą żywą Flagę, tak, że Booty pospadają..
Flaga05//09 Na Prezydenta! ;)

Problem w tym co by tu do niej dołożyć..?
Jak pisał acr: genialnie PROSTEGO i REALNEGO.
I na tym się skupmy. Na tym 'BONUSIE-UPGRADE'.
Ja pomysł zapodałem. Podoba mi się idea komórkowa olive (bo wszyscy mają komoory)..
Jest też pomysł z biało-czerwoną flagą z materiału ala Metallica..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co jeszcze? Wiem, że sobota ale ruszcie trochę głowami..
A może Zbych - 'Godfather' ma jeszcze jakiś pomysł w zanadrzu..? ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych