Skocz do zawartości


Zdjęcie

You're welcome to Poland, U2!


786 replies to this topic

#1 bebok

bebok

    Użytkownik

  • Members
  • 265 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:06

Zakładamy że U2 zawitają w tym roku do Polski. Musimy ich godnie przywitać. Musimy pokazać że polscy fani nadal rządzą i chorzowska flaga nie była jednorazowym zrywem.

W tym wątku właśnie zastanowimy się co zrobić, jak to zrobić. Zbierzemy pomysły, doszlifujemy je, wybierzemy, wykonamy. Nie widzę innej możliwości.

(Wydzielam z dyskusji o nowej trasie)
acr.


---

Można też zrobić tak że na płycie wszyscy będą trzymali szare ubranka jak to morze a na trybunach szare jak niebo i tak powstanie wielka okładka NLOTH.
:lol:

Użytkownik acr edytował ten post 10 marca 2009 - 19:23


#2 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:35

Można też zrobić tak że na płycie wszyscy będą trzymali szare ubranka jak to morze a na trybunach szare jak niebo i tak powstanie wielka okładka NLOTH.
:lol:


Dam sobie ręke uciąć że połowa forów zagranicznych już na to wpadła, i drugą że conajmniej jedna będzie to realizować.

#3 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:49

Dam sobie ręke uciąć że połowa forów zagranicznych już na to wpadła, i drugą że conajmniej jedna będzie to realizować.


hehe, dlatego juz cos napisalem na u2@pl i tu powtorze cytujac:

proponuje bysmy nie szukali dziury w calym,

zostalismy zapamietani z takiego a nie innego powodu, zapalniczki, baloniki, kartki thank u to wszystko bylo... i poza pojedynczymi wow nigdzie czlonkowie u2 nie wspominali tego jako highlight danej trasy itd.

zakladajac ze graja na stadionie (bo ciagle tego do konca nie wiemy)
bede sie upieral i jak trzeba to osobiscie przekonywal kazdego
ze nic prostszego i rownie efektywnego niz flaga nie da sie zrobic

kazdy ma cos bialego lub czerwonego
kazdy wie jaki ma bilet i czy jest bialy cz czerwony (haha)

wiem ze istnieje mimalne ryzyko "zmniejszenia" legendy...
ale czemu co chwile slysze od osob ktore nie byly - wow ale to bylo niesamowite, szkoda ze mnie tam tez nie bylo...

mysle ze przebicie w mediach tez jest juz zupelnie inne i beda o tym trabic wszedzie wiec nie ma szans by sie nie udalo

a gdyby mieli nagrac dvd u nas... to mysle sporym faux pa byloby gdybysmy tego nie zrobili!!!!

kiss me or kill me...godfather Zbych

#4 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 stycznia 2009 - 14:53

Czytałem dyskusję na u2@pl i wcześniej też na czacie o tym rozmawialiśmy, ja bym jednak spróbował (na zasadzie choćby oddzielnego wątku tutaj) zrobić burzę mózgów na ten temat, a nuż ktoś rzuci coś równie genialnego jak Twoja Zbychu flaga, nigdy nie wiadomo. A że coś zrobić trzeba (nie wyobrażam sobie że nie zrobimy nic) to nie ulega wątpliwości. Proponuję założyć nowy wątek na ten temat tu. Na u2@pl dyskusja już jest, mogą się toczyć równolegle. Im więcej pomysłów tym lepiej. Najwyżej ostatecznie zostaniemy przy fladze, osobiście nie mam nic przeciwko. No ale to już do przegadania. Co Wy na to?

Użytkownik acr edytował ten post 16 stycznia 2009 - 14:56


#5 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:08

Na trybunach zawsze można dać nawet najbardziej wymyślne rzeczy (napisy.. etc.) przy pomocy kartoniady. Na meczach piłkarskich niemal zawsze się to sprawdza. Minusy takiego rozwiązania są jednak poważne - 1. Trzeba wejść w konszachty z organizatorem koncertu; 2. To generuje jakieś koszty.

#6 Spider

Spider

    Użytkownik

  • Members
  • 133 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:19

Na koncercie DM w Spodku była taka próba i nic z tego nie wyszło...
Fuck The Past, Kiss The Future !

#7 vertigo

vertigo

    Użytkownik

  • Members
  • 1 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:22

fakt faktem flaga była czymś niesamowitym, w sumie wielką niespodzianką dla Chłopaków byłoby NIC na New Years, ale gdyby np. zagrali Where The Streets - w co nie wątpię - możnaby np. wzorem ich wyczynów telebimowych, puścić przez stadion flagi Polski i Irlandii z napisem FOR YOU 2- Na flagach każdy napisałby życzenia (próba przed koncertem) i by była pamiątka on nas wszystkich. Problem - składka. A wykonanie sektorówki to nie problem - w Szczecinie jest prężna grupa U2zapaleńców - a Szczecin to Młode Wilki którzy wykonują takie flagi .... To tak na początek....

#8 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:23

Proponuję wynająć samolot do zrzucania trutki nad pola, i w czasie New Years Day dać sygnał aby zrzucił np. tysiące zdjęć albo coś innego co będzie wyglądało zajebiście xD

#9 Spider

Spider

    Użytkownik

  • Members
  • 133 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:36

A do czasu zagrania NYD samolot pięknie zagłuszałby koncert latając nad stadionem.
Fuck The Past, Kiss The Future !

#10 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:36

A wykonanie sektorówki to nie problem


i w tym kierunku wlasnie moje mysli zdarzaja

wielka "zywa" flaga + dodatek wielka flaga materialna (3x40m) ala ta przygotowana przez overkillowcow na Metallike w 2008 z wielkim napisem (tu by trzeba burze mozgow zrobic) cos ala

NO LINE ON POLISH HORIZON ... WHITE & RED HORIZON... itd. itp.
+ jakis maly thx typu PL FANS 4 U2

metallikowa flaga kosztowala 2500zl, i im sie udalo wiec czemu ma sie nam nie udac?

#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:49

Otóż to. Po wymianie pm'ów ze zbychem myślę że tak:


są trzy kryteria:
1. genialne
2. proste
3. realne

Wobec tego nie ma co się za bardzo rozdrabniać i z góry możemy darować sobie pomysły z wynajmowaniem samolotów itp.


Pomysł: wielka żywa flaga plus flaga z napisem moim zdaniem je spełnia. wiąże się to z kosztami, ale jak napisał Zbych - my nie damy rady? Kwestia zorganizowania zrzutki na jedno konto, ile kto by dał, nakręcenia akcji przez fora, strony, uderzenia w portale, w coś, mamy doświadczenie przecież. Ja bym się zrzucił ile bym mógł tylko. Wierzę że wielu z Was podobnie.


Kwestią którą trzeba obgadać jak Zbych napisał jest napis na wielką flagę. To powinien być 'smash hit', coś również spełniającego tamte trzy kryteria i moim zdaniem najlepiej wybranego możliwie demokratycznie, wspólnie.
Kwestia uzbierania pomysłów i wybrania najlepszego to już nie jest żaden większy problem.

Użytkownik acr edytował ten post 16 stycznia 2009 - 15:52


#12 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 stycznia 2009 - 15:57

otóż to. po wymianie pm'ów ze zbychem myślę że tak:

są trzy kryteria:
1. genialne
2. proste
3. realne

wobec nie ma co się za bardzo rozdrabniać i z góry możemy darować sobie pomysły z wynajmowaniem samolotów itp.

pomysł: wielka żywa flaga plus flaga z napisem moim zdaniem je spełnia. wiąże się to z kosztami, ale jak napisał zbych - my nie damy rady? kwestia zorganizowania zrzutki na jedno konto, ile kto by dał,
nakręcenia akcji przez fora, strony, uderzenia w portale, w coś, mamy doświadczenie przecież.
ja bym się zrzucił ile bym mógł tylko. wierzę że wielu z Was podobnie.

kwestią którą trzeba obgadać jak Zbych napisał jest napis na wielką flagę. to powinien być 'smash hit', coś również spełaniającego tamte trzy kryteria i moim zdaniem najlepiej wybrane mozliwie demokratycznie wspólnie. kwestia uzbierania pomysłów i wybrania najlepszego to już nie jest żaden większy problem.


jak tak to czytam, to wydaje mi sie, ze nie haslo, wykonanie czy koordynacja na koncercie, ale ta nieszczesna zrzutka moze byc problemem... juz mi zal tej osoby, ktora owym katem i srodkami bedzie zarzadzac... i te pytania, a za co, a po co, a dlaczego ja mam placic komus kogo kompletnie nei znam i za co?
metallica ma zdaje sie jakis fanclub czy inna mniej lub bardziej oficjalna organizacje, ktora to koordynowala?

nie zrozumcie mnie zle - obok powyzszej wizji mam tez inna jakby 'powtorke z rozrywki' i ta jest o wiele przyjemniejsza... poza tym czy nie lepiej zastanowic sie nad czyms co nei bedzie kopia dzialania innych fanow? dlaczego flaga nie moze miec sequela?

#13 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 stycznia 2009 - 16:11

jak tak to czytam, to wydaje mi sie, ze nie haslo, wykonanie czy koordynacja na koncercie, ale ta nieszczesna zrzutka moze byc problemem... juz mi zal tej osoby, ktora owym katem i srodkami bedzie zarzadzac... i te pytania, a za co, a po co, a dlaczego ja mam placic komus kogo kompletnie nei znam i za co?
metallica ma zdaje sie jakis fanclub czy inna mniej lub bardziej oficjalna organizacje, ktora to koordynowala?

nie zrozumcie mnie zle - obok powyzszej wizji mam tez inna jakby 'powtorke z rozrywki' i ta jest o wiele przyjemniejsza... poza tym czy nie lepiej zastanowic sie nad czyms co nei bedzie kopia dzialania innych fanow? dlaczego flaga nie moze miec sequela?

Z tego co zrozumiałem, flaga będzie mieć sequel. A zrzutka by była na 'huge banner' jak na Metallice ;)
I oczywiście, na pewno coś od siebie dam, tyle ile pozwoli mi moja zdolność kredytowa ;)
A jeśli my nie uwierzymy w powodzenie tej akcji, to już nikt w to nie uwierzy, trzeba się tylko odpowiednio spiąć i zorganizować. Zrzutka po 50zł to akcja na 50osób, a im więcej ludzi tym mniejsza kasa (albo większa suma i 'coś lepszego') czyli spokojnie możemy się zebrać nawet na tym forum.

#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 stycznia 2009 - 16:25

Zrzutę możnaby np. firmować autorytetem organizator(a)ów akcji z Chorzowa. No powiedzcie - czy na tym forum ktoś miałby jakieś wątpliwości przy przelaniu na konto 20 czy 30 złotych, gdyby wiedział, że chodzi o taką akcje, że firmują to ludzie którzy zrobili wcześniej flagę? Często się pisze o Zbychu "człowiek instytucja, legenda". Nie wiem jak on sam się tu czuje i czy dałby się 'wykorzystać' jako 'twarz akcji' oczywiście, no ale ;)

Poza tym te koszty nie są aż takie straszne, rozłożone na tyle osób.
I kto w to nie wierzy? Ja w to wierzę! Dalibyśmy radę! Przypomnijcie sobie cholera Chorzów, ile tam było wątpliwości czy się uda, czy nie będzie wielkiej porażki. I przypomnijcie sobie jak zaczęli grać New Year's Day, a Wy spojrzeliście na stadion.. potrafimy, zrobiliśmy to raz, zrobimy i drugi raz i lepiej! :)

Użytkownik acr edytował ten post 16 stycznia 2009 - 16:27


#15 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 stycznia 2009 - 16:46

Zrzutę możnaby np. firmować autorytetem organizator(a)ów akcji z Chorzowa. No powiedzcie - czy na tym forum ktoś miałby jakieś wątpliwości przy przelaniu na konto 20 czy 30 złotych, gdyby wiedział, że chodzi o taką akcje, że firmują to ludzie którzy zrobili wcześniej flagę? Często się pisze o Zbychu "człowiek instytucja, legenda". Nie wiem jak on sam się tu czuje i czy dałby się 'wykorzystać' jako 'twarz akcji' oczywiście, no ale ;)

Poza tym te koszty nie są aż takie straszne, rozłożone na tyle osób.
I kto w to nie wierzy? Ja w to wierzę! Dalibyśmy radę! Przypomnijcie sobie cholera Chorzów, ile tam było wątpliwości czy się uda, czy nie będzie wielkiej porażki. I przypomnijcie sobie jak zaczęli grać New Year's Day, a Wy spojrzeliście na stadion.. potrafimy, zrobiliśmy to raz, zrobimy i drugi raz i lepiej! :)


w takim razie potrzebny bedzie ochotnik, ktory zajmie sie zalozeniem konta i zarzadzaniem funduszami oraz ktos, kto zajmie sie produkcja.
trzeba sie takze rozejrzec za odpowiednim materialem i za firma, ktora takowa flage by uszyla (bo raczej w sklepie z artykulami propagandowymi nie maja takich gabarytow, a przeciez na meczach pilkarskich takie sa).
no i przede wszystkim wymyslic tekst bo ajlawju nie wystarczy ;)

#16 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 16 stycznia 2009 - 16:47

na wspomnienie tamtego new years day az mnie ciary przeszły. wydaje mi sie ze zebranie kasy to nie bedzie az taki problem - w kazdym razie nie w sensie, ze nie znajda sie ludzie chetni zeby wpłacać. gorzej - tak jak pisze olive - bedzie miala osoba, ktora bedzie musiala tym zarzadzac.

tak czy tak - jestem jak najbardziej za powtorka tamtej akcji :)
Dołączona grafika

#17 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 stycznia 2009 - 17:15

Sorry, ale urwałam się z choinki tutaj. Czy na tej mega fladze, mogłyby się znaleźć podpisy z pozdrowieniami dla Jutu? ;)

W sensie, wielki biało-czerwony banner z jakimś fajnym wielkim napisem, a przed koncertem pod stadionem (czy inną stocznią) jest akcja żeby jak najwięcej fanów złożyło podpis/rysunek/pozdro? I potem po koncercie dać flagę zespołowi? :) Coś w tym stylu? Fajna rzecz by wyszła, na pewno cały stadion by się nie zmieścił z podpisami, ale i tak byłoby to coś niezłego :)

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 stycznia 2009 - 18:34

Stosowny wątek.

Czy podpisy na fladze - to zależy, czy potem ta megaflaga miałaby trafić w ich ręce, czy nie. Rzucić na scenę coś takiego? Jaki to by miało mieć wymiar? Ale gdyby się udało, byłoby zacnie. Przede wszystkim musi być czytelnie i czadersko, I mean, napis musi wymiatać. Jakieś pomysły na tekst? :)

Użytkownik acr edytował ten post 16 stycznia 2009 - 19:07


#19 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 stycznia 2009 - 19:16

jak tak to czytam, to wydaje mi sie, ze nie haslo, wykonanie czy koordynacja na koncercie, ale ta nieszczesna zrzutka moze byc problemem... juz mi zal tej osoby, ktora owym katem i srodkami bedzie zarzadzac... i te pytania, a za co, a po co, a dlaczego ja mam placic komus kogo kompletnie nei znam i za co?
metallica ma zdaje sie jakis fanclub czy inna mniej lub bardziej oficjalna organizacje, ktora to koordynowala?

nie zrozumcie mnie zle - obok powyzszej wizji mam tez inna jakby 'powtorke z rozrywki' i ta jest o wiele przyjemniejsza... poza tym czy nie lepiej zastanowic sie nad czyms co nei bedzie kopia dzialania innych fanow? dlaczego flaga nie moze miec sequela?




podpsiuje sie pod tym wszystkimi moimi konczynami ;)

#20 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 stycznia 2009 - 19:18

ale ale ejże.
ktoś tu źle rozumie i mam nadzieję że nie jestem to ja.

bo chodzi o to, żeby do powtórki żywej flagi dołożyć taki bonus w postaci wielkiego napisu, a nie rezygnować z żywej flagi w ogóle na rzecz tej napisowej. mam racje? mnie o to chodzi przynajmniej;)

Użytkownik acr edytował ten post 16 stycznia 2009 - 19:19




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych