Jump to content


Photo

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Poll: Songs Of Innocence (93 member(s) have cast votes)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 votes [4.04%])

    Percentage of vote: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 votes [19.49%])

    Percentage of vote: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 votes [9.56%])

    Percentage of vote: 9.56%

  4. Song For Someone (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  6. Volcano (14 votes [5.15%])

    Percentage of vote: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 votes [1.84%])

    Percentage of vote: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 votes [8.09%])

    Percentage of vote: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 votes [6.62%])

    Percentage of vote: 6.62%

  11. The Troubles (35 votes [12.87%])

    Percentage of vote: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 votes [16.54%])

    Percentage of vote: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1221 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 13 sierpnia 2008 - 12:33

ATYCLB jest b. dobrym i udanym powrotem i dobrze, że się na niego zdecydowali. Ukazanie publice i fanom swojego pierwotnego korzenia po 10 latach zabawy, wygłupów itp. Przyszedł czas na usopkojenie. Kto wie, może to swoista 'cisza przed burzą'? Przecież po TJT wydali podobne R&H który mógł też być uznany za odcinanie kuponów od TJT, a zarazem był tą wspomnianą 'ciszą przed burzą'.
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#1222 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 13 sierpnia 2008 - 12:35

Z innej beczki, nie wiem co się tak uwzięliście na te buty... 'Boot' to również tyłek.

#1223 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 13 sierpnia 2008 - 12:38

Bedąc na ich miejscu nie chciałbym powoli kończyć kariery i wydawać płyt, które w domyśle miałyby być niesamowicie odważne, ale zarazem kiczowate. Można zestarzeć się z klasą nie wydając innowacyjnej płyty. Jeśli nagranie dobrej płyty z U2'towym stylem jest odcinaniem kuponów, to chcesz mi powiedzieć, że jeśli dodadzą kilka dysonujących dźwięków, skrzypiących drzwi itp. bzdur to już będzie totalnie co innego i to będzie fair wobec fanówm, bo nie będa grali ciągle tego samego?

#1224 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 12:43

ATYCLB jest b. dobrym i udanym powrotem i dobrze, że się na niego zdecydowali. Ukazanie publice i fanom swojego pierwotnego korzenia po 10 latach zabawy, wygłupów itp. Przyszedł czas na usopkojenie. Kto wie, może to swoista 'cisza przed burzą'? Przecież po TJT wydali podobne R&H który mógł też być uznany za odcinanie kuponów od TJT, a zarazem był tą wspomnianą 'ciszą przed burzą'.

Oczywiście że R&H to odcinanie kuponów.To płyta ewidentnie nagrana celem zdyskontowania komercyjnego sukcesu w USA.
Najgorsza rzecz w karierze U2.
Inna sprawa, że nawet ich najgorsza rzecz jest bardzo dobra...

#1225 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 12:44

Bedąc na ich miejscu nie chciałbym powoli kończyć kariery i wydawać płyt, które w domyśle miałyby być niesamowicie odważne, ale zarazem kiczowate. Można zestarzeć się z klasą nie wydając innowacyjnej płyty. Jeśli nagranie dobrej płyty z U2'towym stylem jest odcinaniem kuponów, to chcesz mi powiedzieć, że jeśli dodadzą kilka dysonujących dźwięków, skrzypiących drzwi itp. bzdur to już będzie totalnie co innego i to będzie fair wobec fanówm, bo nie będa grali ciągle tego samego?


Nie bardzo rozumiem.
Albo ma się pomysły muzyczne i sie nagrywa płyte.Czy ona bedzie udana czy nie - sie okaże.
Albo sie pomysłów nie ma i sie nie nagrywa płyty.
I tyle.

#1226 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 13 sierpnia 2008 - 12:50

Wydadzą teraz coś podobnego do ostatnich dwóch albumów nie będę narzekał, chyba, że okaża sie słabym krążkiem. Jednakże na kolejnej płycie zobaczyłbym chętnie coś nowego.
Teoria 'trylogii' mi odpowiada.
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#1227 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Posted 13 sierpnia 2008 - 13:26

6!

Z innej beczki, nie wiem co się tak uwzięliście na te buty... 'Boot' to również tyłek.


aj biliw, it's rather "butt", no, ewentualnie "bootie" - to tak, moze byc pupa i to taka zdrowa i dorodna ;)
zaraz za seksizm ostrzezenie dostane ;P

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#1228 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 13:33

6!
aj biliw, it's rather "butt", no, ewentualnie "bootie" - to tak, moze byc pupa i to taka zdrowa i dorodna ;)
zaraz za seksizm ostrzezenie dostane ;P

pozdro, Wiercioch

Zdrowym i dorodnym pupom mówimy zdecydowane Tak!
:D

#1229 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 13 sierpnia 2008 - 14:22

Przy tej okazji chciałbym powiedzieć, żebyście się od ATYCLB odczepili, bo nie brzmi ona jak nic, co nagrali wcześniej.
Nigdy wcześniej nie nagrali takiej muzyki i wtedy nadszedł na nią czas. To podsumowanie. Słuchać tam 80s, 90s i wykop gdzieś do przodu. A nawet jak tego nie słyszycie - jak mają nagrywać takie same płyty, to niech nagrywają właśnie takie.
Tyle.

#1230 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 14:26

Przy tej okazji chciałbym powiedzieć, żebyście się od ATYCLB odczepili, bo nie brzmi ona jak nic, co nagrali wcześniej.
Nigdy wcześniej nie nagrali takiej muzyki i wtedy nadszedł na nią czas. To podsumowanie. Słuchać tam 80s, 90s i wykop gdzieś do przodu. A nawet jak tego nie słyszycie - jak mają nagrywać takie same płyty, to niech nagrywają właśnie takie.
Tyle.

I jak usłyszałes, to byłeś totalnie zaskoczony, wgnieciony w podłoge, zdruzgotany, bo czegos takiego sie w zyciu nie spodziewałeś?

#1231 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:04

I jak usłyszałes, to byłeś totalnie zaskoczony, wgnieciony w podłoge, zdruzgotany, bo czegos takiego sie w zyciu nie spodziewałeś?


Naprawdę nie muszę zostać zaskoczony, żeby móc stwierdzić, że płyta jest świetna i wybitna.

#1232 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:10

Naprawdę nie muszę zostać zaskoczony, żeby móc stwierdzić, że płyta jest świetna i wybitna.

Ale na mojego posta nie odpowiedziałeś...
:)

#1233 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:14

I jak usłyszałes, to byłeś totalnie zaskoczony, wgnieciony w podłoge, zdruzgotany, bo czegos takiego sie w zyciu nie spodziewałeś?


Ja się tak czułem, z zastrzeżeniem że "zdruzgotanie" oznaczało pozytywne emocje ;)
Dołączona grafika

#1234 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:14

Już odpowiadam, czy pomysłem muzycznym jest tylko eksperymentowanie? Jak dla mnie ATYCLB jest płytą pełna świetnych pomysłów, dla Ciebie nie, więc kto ma rację?
Równie dobrze HTAAB mogłoby być pełne pomysłów muzycznych (chociaż nie było), ale nie wyszły, i co wtedy? :D

#1235 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:17

A jakie tam są pomysły muzyczne?
Kiedy po JT i R&H wydaje sie AB i Zooropę mogąc trzaskac kopie Jozuego - to jest cos.

#1236 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:18

To teraz wypadałoby zdefiniować czym jest pomysł muzyczny, bo z perspektywy artysty może być tym chyba wszystko :)

#1237 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:22

No, kurcze, wiesz przecież o co mi chodzi...
Że słucham płyty i mi żuchwa opada.
Że oni, takie cos, taka płyta, o kurwa!
O to mi chodzi.
:)

#1238 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:39

No, ale w tym momencie różnimy się wymaganiami względem zespołu :)
Jestem świadom tego, że drugiego Joshua Tree nie stworzą, ale jeśli dane będzie mi się jarać ich piosenkami z nowej płyty chociaż w połowie jak z poprzednich, to tak, dla mnie spełnią swój cel i niekoniecznie musi to być naszpikowane eskperymentalnym stylem. Jeśli to jest wiek, w którym chcesz się ustatkować prywatnie to i zawodowo raczej jest podobnie.
Za to cenimy U2, że do tej pory wydali płyty, po których żuchwa opadała, ale okres twórczy każdego się kończy i nie chodzi o to, żeby wtedy płyt nie wydawać, ale wiadomo, że nie będą one tak rewolucyjne jak te wcześniejsze.
Dla mnie U2 zawsze było poprzeczkę wyżej niż inne zespoły, może jestem zaślepiony, ale nawet jeśli stworzą coś, co w ich stylu jest gorsze, to i tak będzie to prawdpodobnie lepsze od wielu arcydzieł innych twórców.

#1239 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:43

O jakim ryzyku my tu mówimy w przypadku U2?

O ryzyku nagrania gównianej płyty.

Przecież ich stać na nagrywanie płyt któe kupi 100 osób.

Pieniądze nie mają tu nic do rzeczy ( tj. coś na pewno mają, ale nie aż tak dużo. Najbardziej skomercjalizowanymi muzykami są obecnie classic metalowcy, wystarczy poczytać wywiady.. w porównaniu z nimi U2 to wzór niezależnego artysty ). Po jaki czort U2 mieliby nagrywać płytę dla 100 osób ?? To nie jest zespół dla krewnych i znajomych. Bono powiedział kiedyś wyraźnie, że chce, by usłyszał go cały świat.

Ale oni za wszelką cenę chcą być the greatest band in the world, zapełniać stadiony.

Dokładnie, i zawsze tak było. Ta chęć jest esencją tego zespołu. Jak się komuś nie podoba - nie ma obowiązku bycia fanem U2.

Stąd niechęć do eksperymentów.

Na przestrzeni 30 lat eksperymentów zrobili sporo.

ale hitów na nich raczej nie ma

Dla mnie to nie jest zaleta.

Przyznasz, że Bob w swojej karierze wiele razy ryzykował, porzucał konwencje, szukał.Czasami dawało to rezultaty genialne a czasem opłakane, ale SZUKAł!


Dokładnie tak samo jest z U2.

A słuchając HTTTAB dostałem dokładnie to czego sie spodziewałem.


No ja się kompletnie nie spodziewałem takich rzeczy jak Vertigo czy Love And Peace.. w przypadku tego pierwszego jakąś przesłanką mogło być Beat On The Brat, ale nie uwierzę, że ktokolwiek przypuszczał, iż pierwszym singlem z nowej płyty U2 będzie kawałek z hard rockowym riffem.

Wg Ciebie płyta źle się sprzedajaca=płyta gówniana?


Nie chodzi o płytę " źle sprzedającą się ", tylko GÓWNIANĄ. Panowie z U2 moim zdaniem nie boją się nagrać płyty gorzej sprzedającej się, boją się nagrać płytę gównianą.

all that you can't leave behind nie jest eksperymentem muzycznym, to był po prostu powrót do korzeni.


Jak powtarzamy z Acrem od 100 lat - ATYCLB nie jest żadnym powrotem do korzeni ! To mit wylansowany przez tych, którzy tę płytę przesłuchali najwyżej dwa razy, i potem bezmyślnie powtarzany przez te grupy fanów, które przychylają się do stwierdzeń w rodzaju " U2 się skończyli ". Niektóre osoby mogłyby nareszcie przesłuchać ATYCLB nieco uważniej..

Wole jednak porażke artystyczna niz odcinanie kuponów.


A ja jednak wolę dobrą płytę U2 od gównianej płyty U2, niezależnie od tego, jak eksperymentalnie czy zachowawczo miałaby brzmieć pierwsza lub druga. Nic mi nie przyjdzie z satysfakcji, że U2 odważyli się na eksperyment, jeśli tego eksperymentu nie dałoby się słuchać !

Albo ma się pomysły muzyczne i sie nagrywa płyte


A może U2 po prostu mają pomysły na mainstreamowy pop rock ? I taka właśnie muzyka ich w tym momencie wyraża, taką chcą nagrywać ? Co wtedy ?

I jak usłyszałes, to byłeś totalnie zaskoczony, wgnieciony w podłoge, zdruzgotany, bo czegos takiego sie w zyciu nie spodziewałeś?


Tak.

Kiedy po JT i R&H wydaje sie AB i Zooropę mogąc trzaskac kopie Jozuego - to jest cos.


No a dla mnie to " coś " to najgorsza płyta U2. Dziękuję za taką " odwagę ".. doceniam, owszem, ale dziękuję, wolę słuchać lepszych rzeczy.

ale okres twórczy każdego się kończy

W tym cały sęk. Ale nie kończy się chęć grania i nagrywania muzyki.

Dla mnie U2 zawsze było poprzeczkę wyżej niż inne zespoły

Dla mnie też, i wcale się nie uważam za " zaślepionego ", bo akurat doskonale to widzę, i zdaję sobie z tego sprawę.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1240 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 13 sierpnia 2008 - 15:46

No, ale w tym momencie różnimy się wymaganiami względem zespołu :)
Jestem świadom tego, że drugiego Joshua Tree nie stworzą


i całe szczęście. Niech to będzie płyta z ciekawym brzmieniem i myśle że taką chłopaki przygotowali, a czy tak jest? wkrótce wszyscy się przekonamy, ja jestem dobrej myśli :rolleyes:




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users