Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Ankieta: Songs Of Innocence (93 użytkowników oddało głos)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 głosów [4.04%])

    Procent z głosów: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 głosów [19.49%])

    Procent z głosów: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 głosów [9.56%])

    Procent z głosów: 9.56%

  4. Song For Someone (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  6. Volcano (14 głosów [5.15%])

    Procent z głosów: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 głosów [1.84%])

    Procent z głosów: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 głosów [8.09%])

    Procent z głosów: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 głosów [6.62%])

    Procent z głosów: 6.62%

  11. The Troubles (35 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 głosów [2.94%])

    Procent z głosów: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 głosów [16.54%])

    Procent z głosów: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1181 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 sierpnia 2008 - 15:39

Co do piosenek jest niestety fatalnie.


Można prosić o uzasadnienie tej jakże druzgocącej opinii ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1182 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 12 sierpnia 2008 - 15:44

Dżon myślę, że jesteśmy tą opinią zobowiązani do obrony przecieków ze studia :o

Dołączona grafika


#1183 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 sierpnia 2008 - 16:01

Dla mnie to brzmi jak w pełni gotowy już materiał. Dosyć interesujący zresztą. Zwłaszcza czwarta piosenka.

Nie rozumiem, dlaczego nagrywający to ludzie nie potrafią powstrzymać się od gadki na te parę chwil i skutecznie zagłuszają i tak marnej jakości nagranie.

#1184 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 sierpnia 2008 - 16:11

Dżon myślę, że jesteśmy tą opinią zobowiązani do obrony przecieków ze studia


Ja się nie czuję, domyślałem się, że malkontenctwo pojawi się od razu, zwłaszcza wśród fanów muzyki ALTERNATYWNEJ oraz u tych, którzy nadal nie rozumieją, że czasy arcydzieł w rodzaju War i Joshua Tree minęły, i koniec. To ma być dobra płyta starzejącej się legendy rocka, a nie arcydzieło które wytyczy nowe trendy na indie dyskotekach ( choć fajnie by było, nie powiem ). I te fragmenty pozwalają oczekiwać dobrej płyty. Szczerze mówiąc, takiego klimatu, jaki buduje czwarty kawałek, bardzo mi brakowało na ostatnich płytach.. a co do dwóch poprzedzających, to tak, jak pisałem - jeżeli skończył się zasób genialnych melodii, należy przywalić. Mam nadzieję, że będzie to najmocniejsze przywalenie w historii U2 ( riff z song2 wydaje się być mocniejszy od tego z Vertigo - a to dla mnie byłaby bomba ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1185 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 sierpnia 2008 - 16:22

Ja się nie czuję, domyślałem się, że malkontenctwo pojawi się od razu, zwłaszcza wśród fanów muzyki ALTERNATYWNEJ


Znaczy się, wg. last.fm jestem jakoś w połowie indie, nie wiem, mi się i tak spodoba ;)

oraz u tych, którzy nadal nie rozumieją, że czasy arcydzieł w rodzaju War i Joshua Tree minęły, i koniec.


ATYCLB to zaledwie przedostatni album...

To ma być dobra płyta starzejącej się legendy rocka, a nie arcydzieło które wytyczy nowe trendy na indie dyskotekach ( choć fajnie by było, nie powiem ).


Discotheque z VT. Mogliby. Gdyby nie ściemniali, z "trance & metal", to by było.

Mam nadzieję, że będzie to najmocniejsze przywalenie w historii U2 ( riff z song2 wydaje się być mocniejszy od tego z Vertigo - a to dla mnie byłaby bomba ).


Ja też, ale nie wypowiadaj słowa "bomba" w kontekście nowego albumu, ok? :D

Użytkownik acr edytował ten post 12 sierpnia 2008 - 16:22


#1186 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 12 sierpnia 2008 - 16:53

którzy nadal nie rozumieją, że czasy arcydzieł w rodzaju War i Joshua Tree minęły, i koniec.


Rozumieć to jedno, a akceptować to co innego. Powiedz jeszcze, ze nie znasz przypadków kiedy starzejąca sie gwiazda rocka wydaje przełomowy album.
U2

#1187 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 sierpnia 2008 - 16:57

Rozumieć to jedno, a akceptować to co innego.


Jak ktoś nie akceptuje, to niech nie zawraca głowy.

Powiedz jeszcze, ze nie znasz przypadków kiedy starzejąca sie gwiazda rocka wydaje przełomowy album.


A co to ma do rzeczy ? Zawsze jest jakaś szansa, że U2 wydadzą przełomowy album, ale jest ona niewielka. No i ? Co w związku z tym ? Niewiele jest zresztą w gruncie rzeczy także przypadków, gdy młoda gwiazda rocka wydaje przełomowy album..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1188 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 12 sierpnia 2008 - 18:56

Być może tytuł pierwszego singla to... ( :o :o :o ) "Sexy Boots"!

This apparent disagreement between frontman and manager conveniently drew attention to the upcoming U2 album, their first full studio album in four years, which is expected to be prefaced by the single Sexy Boots.


http://www.herald.ie...or-1451807.html

http://u2ol.net/?p=143
Dołączona grafika

#1189 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 12 sierpnia 2008 - 19:25

"Sexy Boots"!

Myślę, że w znaczący sposób ułatwi projektowanie nowej sceny. Edż przysiadnie na lewym półdupku, Bono na prawym, Larry z perką w dupie a Adamowi się coś wymyśli.

#1190 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 sierpnia 2008 - 19:42

Oby to był głupi żart.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1191 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 12 sierpnia 2008 - 19:48

Oby to był głupi żart.


Podobno "Sexy Boots" będzie coverem tego przecudnego songa :P :

http://www.youtube.c...h?v=8sxswr6Qn7A

A to jest okładka nowego singla:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#1192 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 12 sierpnia 2008 - 20:01

Tia, a b-side to "Smell Foot"...

Ja tam ani nie ściągam tych nagrań, ani jakoś nie śledze na angielskich stronach co tam się wyrabia. Uważam że U2 stac jeszcze na BARDZO dobrą płytę.
To że nagrali już pare doskonałych, nie oznacza że nie mogą nagrac jeszcze lepszej. Nie słyszałem raczej o żadnym limicie, że dany artysta może wydac tylko pare dobrych płyt, a reszta gnioty. Zresztą doświadczenie chłopaków, pozwala mi sądzic, a raczej miec nadzieje że to będzie coś wyjątkowego.

#1193 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 12 sierpnia 2008 - 20:46

Myślę, że w znaczący sposób ułatwi projektowanie nowej sceny. Edż przysiadnie na lewym półdupku, Bono na prawym, Larry z perką w dupie a Adamowi się coś wymyśli.

Yasiu super żarcik naprawdę rispect <_<

#1194 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 12 sierpnia 2008 - 21:20

Być może tytuł pierwszego singla to... ( :o :o :o ) "Sexy Boots"!


:blink: Super. Pierwsza myśl jaka nasunela mi się po przeczytaniu tego - reklama butów Inblue a w tle "Sexy Boots"


trochę też brzmi jak Sexi Flexi
Dołączona grafika

#1195 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 12 sierpnia 2008 - 22:53

Można prosić o uzasadnienie tej jakże druzgocącej opinii ?


Nie jest taka jakże druzgocąca. Jedynie ten 1-szy utwór w ogóle mi się nie podoba. Okropna
Skojarzyłem sobie przy okazji, że to z klipu Lanois <4:03> http://pl.youtube.co...h?v=s7vDq4b6B0Y

Sexy Boots to Song3. Posłuchajcie sobie fragment od 1:10 jak Bono zaczyna powtarzać
Sexy Boots, sexy boots, sexy boots.... :rolleyes:

Więc to będzie pierwszy singiel.... (?)
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#1196 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 sierpnia 2008 - 22:55

nie ogarniam tego co tu piszecie w ogóle.
eja.
no jak to?

#1197 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 12 sierpnia 2008 - 22:56

Już widze te nagłówki w onecie "Najgorsza nazwa dla piosenki" i tam U2 ze swoimi seksownymi butami w czołówce. Oby to był żart.

#1198 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 12 sierpnia 2008 - 23:57

Dajcie spokój, przecież to jaka s bzdura.

A co to ma do rzeczy ? Zawsze jest jakaś szansa, że U2 wydadzą przełomowy album, ale jest ona niewielka. No i ? Co w związku z tym ?


Tu nie chodzi o szanse lecz o odrobinę dobrej woli. Bo żeby nagrać przełomowy album trzeba najpierw zaryzykować. Pytanie wiec czy U2 zaryzykują czy tez nagrają kolejny łatwy album, który trafi w gusta jak największej liczby potenmcjalnych odbiorców.

A tak przy okazji...Albumy które uważam z niekomercyjne:

Boy - można było podpiąć sie pod chwytliwy w owym czasie punkrock, ale jednak album ma swój indywidualny styl.

War - najbardziej ciężkostrawna płytka w ich karierze. Całkowity brak utworów w stylu: "pocałuj mnie kochanie", czyli totalne przeciwieństwo popowej stylistyki lat 80.

Unforgettable Fire - dość chwytliwy materiał ale za razem ryzyko utraty dużej juz grupy fanów. Mocna zmiana brzmienia.

Zooropa - najbardziej dziwaczna płytka. Nie podoba mi sie ale doceniam chęć eksperymentowania.

Pop - znowu duże ryzyko, chyba nie muszę mówić dlaczego. No i przekombinowana trasa koncertowa - efekt daleki od moich oczekiwań ale chęć stworzenia czegoś nowatorskiego godna pochwały.


Najbardziej komercyjna płytka to RAH - wydana na fali popularności TJT w USA.
U2

#1199 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 13 sierpnia 2008 - 00:10

A nie wydaje wam się że na tym filmikuhttp://www.youtube.c...feature=related tak ok 4:10 - 4:25 pojawia się znajome zdanie "no line on the horizon" ?? jak dla mnie najciekawszy fragment muzyczny U2 z tego traileru.

#1200 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 sierpnia 2008 - 06:36

Fora obiegło info od jakiegoś fana, który miał się niedawno spotkać z " bliskim przyjacielem Bono ". Wiem, że to brzmi zabawnie, ale przecież zbieramy WSZYSTKIE ploty :D No więc przekazał on, że album definitywnie będzie nosił tytuł " No Line On The Horizon ", a w Cadiz ekipa kręciła nie nowy klip U2, tylko nową reklamę iPoda :P

To, że któryś utwór zawiera w sobie wers " sexy boots " ( no takie " tendencje " ma Bono od jakiegoś czasu, wszyscy pamiętają te gadki o " sexy people " na VT :D ) to jeszcze nie znaczy, że jest tak zatytułowany.. wygląda mi to na tytuł " fanowski " ( w nadawaniu tytułów przeciekom fani są nieprzewidywalni, i najczęściej trafiają jak kulą w płot ). Mam przynajmniej taką nadzieję <_<

Tu nie chodzi o szanse lecz o odrobinę dobrej woli. Bo żeby nagrać przełomowy album trzeba najpierw zaryzykować. Pytanie wiec czy U2 zaryzykują czy tez nagrają kolejny łatwy album, który trafi w gusta jak największej liczby potenmcjalnych odbiorców.


O " dobrej woli " panów z U2 nic nie mogę powiedzieć, bo z nimi nie gram. Na HTDAAB też podejmowali ryzyko, było już o tym gadanie na forum. Poza tym trzeba zrozumieć, że ryzyko zwiększa się w miarę starzenia się muzyków. Ryzyko klęski oczywiście. I większość z nich ma tego świadomość. Pojawił się przykład Dylana - spoko, jego ostatnie albumy są świetne, ale czy ryzykowne ? W życiu ! Zarówno Love And Theft, jak i Modern Times to najbezpieczniejsze granie, jakie można sobie wyobrazić. Dylan nagrywa właśnie to, bo wie, że w tym klęski nie poniesie. A inny przykład, Innuendo ? Przecież sukces komercyjny tego materiału był oczywisty, a pod względem " ryzykowności " nie ma co go porównywać choćby z A Night At The Opera. A przecież był to wspaniały album. Tak samo robią Rolling Stones. Podobnie jest zapewne z U2 - z niektórych ich wypowiedzi wynika, że odczuwają ten lęk przed nagraniem kompletnego gówna. A wiedzą, że największa szansa na to jest wtedy, gdy przedobrzą z eksperymentami, na które są już za starzy. Moim zdaniem dowodem na to jest proces nagrywania zarówno HTDAAB, jak i nowego albumu - zaczynają odważnie, z nowymi ludźmi, mają wielkie chęci na coś wstrząsającego, a potem jakby się reflektują, przypominają sobie o tych 30 latach grania, jakie za sobą mają, i wracają do sprawdzonych rozwiązań, przerabiają materiał tak, by mieć pewność, że nawet jeśli nie będzie on wybitny i przełomowy, to przynajmniej nie będzie totalną porażką. Trochę z tej odwagi na HTDAAB zostało - dla mnie np. Vertigo to jest odważny utwór ( dla U2 oczywiście ), i w życiu bym nie przypuszczał, że odniesie taki sukces. Młodzież może sobie pozwolić na porażki, bo w razie czego zawsze można to odkręcić ( no, nie do końca tak w rzeczywistości jest, ale tak właśnie młodzież myśli ). Muzycy z trzydziestoletnim stażem o takim statusie jak U2 nie bardzo mają szansę na odkręcanie klęsk, w tym sensie, że kolejnego albumu mogą już nigdy nie nagrać.

A tak przy okazji...Albumy które uważam z niekomercyjne:


Błagam, dyskusja o komercji i niekomercji naprawdę jest dobra na długą przerwę w liceum, a nie na poważne forum.

Całkowity brak utworów w stylu: "pocałuj mnie kochanie", czyli totalne przeciwieństwo popowej stylistyki lat 80.


A New Year's Day ? :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych