Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Ankieta: Songs Of Innocence (93 użytkowników oddało głos)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 głosów [4.04%])

    Procent z głosów: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 głosów [19.49%])

    Procent z głosów: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 głosów [9.56%])

    Procent z głosów: 9.56%

  4. Song For Someone (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  6. Volcano (14 głosów [5.15%])

    Procent z głosów: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 głosów [1.84%])

    Procent z głosów: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 głosów [8.09%])

    Procent z głosów: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 głosów [6.62%])

    Procent z głosów: 6.62%

  11. The Troubles (35 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 głosów [2.94%])

    Procent z głosów: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 głosów [16.54%])

    Procent z głosów: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1141 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 10 sierpnia 2008 - 14:16

Wiadomo że fan zawsze nawet słysząc materiał który jest do niczego będzie chwalił pod niebiosa

Why?
Fan nie myśli?

#1142 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Napisano 10 sierpnia 2008 - 14:23

Fan myśli, ale odpowiadałam Johnny'emu na jego posta;P To tekst wyrwany z kontekstu;P
we can be heroes...just for one day

#1143 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 10 sierpnia 2008 - 14:28

takie są najgroźniejsze :P
ja liczę na coś nowego, nie rewolucje ale tamte fragmenty opublikowane przez U2 dają do myślenia
ale mam nadzieję że panowie skończyli z trylogiami, bo jakoś ciężko misię przychylić do zdania Mario na ten temat.
a jakiekolwiek jeźdżenie po ATYCLB uważam za profanację :D
i nie ma namyśli do porównywania jej do bombki, która jest płytą dobrą

czekam z nieciepliwościa na premiere singla a potem płyty, narzekał nie będę. Trzeba się cieszyć że nadal grają
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#1144 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Napisano 10 sierpnia 2008 - 14:43

Zgadzam się,wszyscy wciąż narzekają, a przecież chłopcy mogli by się już dawno pożreć jak Gunsi albo coś w tym stylui przestać istnieć..A oni wciąż grają, i wciąż są w formie. Wiadomo ze raz jest nieco lepiej, raz nieco gorzej ale złej płyty nigdy nie nagrali, więc i tym razem będzie dobrze:) A może i bardzo dobrze, na co bardzo liczę;P
we can be heroes...just for one day

#1145 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 10 sierpnia 2008 - 15:22

Mi trylogia tylko z Sienkiewiczem się kojarzy :lol: U2 parę razy zaskakiwało swoimi albumami ale te czasy (moim zdaniem) już minęły. Teraz po prostu wydadzą kolejny album na poziomie ;)

#1146 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 11 sierpnia 2008 - 08:08

;)

(...) w twórczości U2 można wyróżnić pewne etapy (w przeszłości układające się rzeczywiście w kolejne trylogie).(...)



U2 już skończyli z eksperymentowaniem i wytyczaniem nowych kierunków w muzyce. Od tego sa młodsze kapele. Teraz czeka nas tylko seria poprawnych albumów, w dodatku wydawanych coraz rzadziej.
U2 stają się nam powoli Rolling Stonsami. Chyba trzeba powoli godzić z losem, że niedługo każda nowa płyta U2 to będzie jedynie wiadomość odnotowana w mediach bez większego rozpisywania się. Tak mają fani Deep Purple, Wisbone Ash, Procol Harum , Rush, Yes, Iron Maiden, Travis, Ash, REM, Marillion....
Nie liczę na to, że u2 wyda jeszcze album, o którym będzie głośniej niż o Joshua Tree. W ogóle to jest bardzo mało wykonawców, którzy będąc zasłużeni dla muzyki/rocka wydali coś ponad swoje dotychczasowe osiągnięcia (chodzi nie tylko o poziom, ale i aspekt komercyjny). Ja kojarzę jedynie Santanę.

Jednakże już się nie mogę doczekać nowej płyty :D

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#1147 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 sierpnia 2008 - 08:22

Ostatnie płyty Santany są " ponad poziom jego dotychczasowej twórczości " ? No chyba jednak nie.

Zresztą nie musisz szukać tak daleko, bo Queen jest doskonałym przykładem. W chwili, gdy wydawali Innuendo byli już przecież legendą rocka ( o Made In Heaven już nie wspominam, bo to trochę inna bajka ). Gdyby U2 teraz wydali swoje Innuendo, wszyscy bylibyśmy martwi. Ale zgadzam się, że nie ma co na to liczyć. Zresztą z zupełnie praktycznych powodów - po co się rozczarowywać ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1148 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 11 sierpnia 2008 - 08:25

Ostatnie płyty Santany są " ponad poziom jego dotychczasowej twórczości " ? No chyba jednak nie.


Chodziło mi o "Supernatural"


Zresztą nie musisz szukać tak daleko, bo Queen jest doskonałym przykładem. W chwili, gdy wydawali Innuendo byli już przecież legendą rocka ( o Made In Heaven już nie wspominam, bo to trochę inna bajka ). Gdyby U2 teraz wydali swoje Innuendo, wszyscy bylibyśmy martwi.


Byłoby super!

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#1149 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 sierpnia 2008 - 08:31

Chodziło mi o "Supernatural"


No mi też.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1150 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 sierpnia 2008 - 09:31

U2 już skończyli z eksperymentowaniem i wytyczaniem nowych kierunków w muzyce. Od tego sa młodsze kapele. Teraz czeka nas tylko seria poprawnych albumów, w dodatku wydawanych coraz rzadziej.


Jak dla mnie jest to zbyt daleki wniosek jeżeli weźmie się pod uwagę że od od najbardziej eksperymentalnej płyty zespołu upłynęło zaledwie 11 lat. Dla mnie wielkim ekperymentem muzycznym była również ATYCLB (w kontekście ich wcześniejszych dokonań). Tak więc nie pogodzę się ze stwierdzeniem, że czeka nas już "bezpieczna" droga w karierze zespołu na podstawie tylko ostatniego albumu (któremu ewentualnie można zarzucić brak ekperymentowania). I nie róbmy z nich już dinozaurów roka, oni są jeszcze przed pięćdziesiątka i o emeryturze myśleć jeszcze nie powinni.

I tak wszystko zależy od podejścia. Gdy Radiohead wydają album który może być odebrany jako zachowawczy (np. In Rainbows) to i tak wielu stwierdzi, że świadczy to o genialności tego zespołu a zachowawczość jest kolejnym wspaniałym eksperymentem zespołu :P
Dołączona grafika

#1151 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 sierpnia 2008 - 11:09

Tyle, że Radiohead poradzili sobie bardzo sprytnie - wymyślili innowacyjny sposób dystrybucji, i tym przykryli zachowawczość materiału :D

Atomic ma sporo racji z tym podejściem. Ogólnie podejście do U2 jest negatywne od wielu lat. Przecież Pop już był bardzo nisko ocenianym albumem, mało kto docenił odwagę zespołu. Obecnie atmosfera wokół U2 jest taka, że czego by nie nagrali, będzie źle. Jak nagrają eksperyment, to będzie, że stare dziady udają młodzież, jak nagrają zachowawczo to będzie, że stare dziady nic już nie potrafią wymyślić. Już kilka razy cytowałem zdanie z recenzji na Pitchforku ( chyba ostatni " poważny " portal o muzyce, który wciąż jest przychylny U2 ) - żaden inny wielki zespół na świecie nie jest tak znienawidzony. Rolling Stones nagrali nudną i zachowawczą płytę ? Gdzie tam, Rolling Stones to legenda, wspaniałe, rewelacja, wszyscy marzą o koncercie, no i oczywiście oni nigdy nie grają dla kasy. U2 nagrali nudną i zachowawczą płytę ? Tego gówna nie warto nawet poważnie recenzować, a właściwie to ten idiota Bono nigdy nie nagrał niczego dobrego ( najczęściej jest właśnie " Bono ", nie " U2 " ), i gra tylko dla kasy. Słowem - modnym dinozaurom, jak np. Rolling Stones, wszystko wolno. Niemodnym dinozaurom, jak np. U2, nie wolno nic.

Ale możliwy jest także inny scenariusz. Na U2 wylano już wszystkie możliwe pomyje - a Środowisko bardzo lubi szokować swoich fanów. Być może nadszedł więc czas na rehabilitację, i U2 tym razem zostanie obwołane Modnym Zespołem ? :D Oczywiście, poziom ostatniej płyty nie będzie miał tu żadnego znaczenia.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1152 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Napisano 11 sierpnia 2008 - 14:12

Zgadzam się, masz absolutną rację. Są objeżdżani od lat, a najczęsciej krytykują ich Ci co pojęcia nie mają o ich twórczości, znając niekiedy tylko One albo Sweetest Thing wypowiadają się jak eksperci o ich muzyce.A nie znają prawdziwego U2... nie znają Joshuy czy Wara...Wiele razy słyszałam że U2 to obciach, beznadzieja itd. The Edge to pomyłka,a Bono nic nie umie...A mnie no cóż, The Edge zafascynował kilka lat i zainspirował do nauki gry na gitarze, podziwiałam go, i wiele razy słyszałam od znajomych, grających na gitarze, ze chyba mi odwaliło...Cóż,ludzie są ślepi. Czasami podsuwałam im U2 i większość sceptyków zmieniła zdanie poznając dogłębniej ich muzykę...Moim skromnym zdaniem U2 to ostatni wielki zespół rockowy, a następców wciąż nie widać... U2 nie będą już modni, im na tym nie zależy, liczę na to że będą w końcu docenieni bo im się to należy jak nikomu innemu :)
we can be heroes...just for one day

#1153 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 11 sierpnia 2008 - 14:54

Zgadzam się, masz absolutną rację. Są objeżdżani od lat, a najczęsciej krytykują ich Ci co pojęcia nie mają o ich twórczości, znając niekiedy tylko One albo Sweetest Thing wypowiadają się jak eksperci o ich muzyce.A nie znają prawdziwego U2... nie znają Joshuy czy Wara...Wiele razy słyszałam że U2 to obciach, beznadzieja itd. The Edge to pomyłka,a Bono nic nie umie...A mnie no cóż, The Edge zafascynował kilka lat i zainspirował do nauki gry na gitarze, podziwiałam go, i wiele razy słyszałam od znajomych, grających na gitarze, ze chyba mi odwaliło...Cóż,ludzie są ślepi. Czasami podsuwałam im U2 i większość sceptyków zmieniła zdanie poznając dogłębniej ich muzykę...Moim skromnym zdaniem U2 to ostatni wielki zespół rockowy, a następców wciąż nie widać... U2 nie będą już modni, im na tym nie zależy, liczę na to że będą w końcu docenieni bo im się to należy jak nikomu innemu :)


Amen
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#1154 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 sierpnia 2008 - 15:06

J99 pisał o ludziach, którzy jakieś pojęcie jednak mają, z racji wykonywanego zawodu tudzież ogólnej wiedzy muzycznej etc. (a jeśli nie mają a jadą, to nie istnieją.) Haftung o ludziach.. heh, zwykłych. I to też prawda. Wystarczy wejść na dowolne forum muzyczne.

U2 stało się najbardziej niezalowym zespołem. Tak, że nie wypada go słuchać ;)

#1155 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 sierpnia 2008 - 17:13

Mamy kolejny przeciek plażowy!:

http://rapidshare.co...uly_08.zip.html

:P
Dołączona grafika

#1156 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 11 sierpnia 2008 - 17:25

U2 stało się najbardziej niezalowym zespołem. Tak, że nie wypada go słuchać ;)


Heh, jeszcze trochę i stanie się alternatywne ;) Żeby nie powiedzieć: muzyka dla snobów :)

#1157 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 11 sierpnia 2008 - 18:27

W ogóle to jest bardzo mało wykonawców, którzy będąc zasłużeni dla muzyki/rocka wydali coś ponad swoje dotychczasowe osiągnięcia

Bob Dylan.
Wielokrotnie kompletnie zmieniał stylistyke, brzmienie.
Nadal to robi, mimo, że mógłby do końca życia napierdalac Blowin in the wind i Knocking on ....
Ale mu sie chce grac na koncertach 90% nowego materiału, mimo, że hitów ma na 5 godzin.

I znowu sobie, kurwa, przypomniałem, ze nie pojechałem na jego koncert do Ostravy.O ja głupi.A pewna Pani mnie namawiała...

#1158 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 sierpnia 2008 - 18:31

Przesłuchał już ktoś te nowe nagranie? Bo ja mam mieszane odczucia :P
Dołączona grafika

#1159 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 11 sierpnia 2008 - 19:09

Przesłuchał już ktoś te nowe nagranie? Bo ja mam mieszane odczucia :P


Ty się pytasz a tu przecież sporo osób podpisało oświadczenie majątkowe lustracyjne że nie będą słuchać wycieków; i kupią i przesłuchają materiał dopiero po premierze :P

#1160 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 sierpnia 2008 - 19:22

przesłuchałem tyle ile dało się z tego materiału wyciągnąć, to po pierwsze mam nadzieję, że gdybym to usłyszał lepiej, to może będzie to o wiele lepsze niżeli w tej chwili, po drugie jeśli jest to w tej tonacji to naprawde chłopaki sa chyba juz na emeryturze no ale mam nadzieje że to tylko przez tak słaba jakość:) bo inaczej to maskra jakaś jest panowie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych