Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Ankieta: Songs Of Innocence (93 użytkowników oddało głos)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 głosów [4.04%])

    Procent z głosów: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 głosów [19.49%])

    Procent z głosów: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 głosów [9.56%])

    Procent z głosów: 9.56%

  4. Song For Someone (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  6. Volcano (14 głosów [5.15%])

    Procent z głosów: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 głosów [1.84%])

    Procent z głosów: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 głosów [8.09%])

    Procent z głosów: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 głosów [6.62%])

    Procent z głosów: 6.62%

  11. The Troubles (35 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 głosów [2.94%])

    Procent z głosów: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 głosów [16.54%])

    Procent z głosów: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 20 grudnia 2006 - 11:02

W najnowszym numerze Q U2 kolejny raz goszczą na rozdaniu Q Awards, przy okazji uchylając rąbka tajemnicy.. i na początek tonując emocje. The Edge:

'' Czy nowy album ukaże się w 2007 roku ? Nie wiem. Mamy pięć lub sześć kawałków, które brzmią wystarczająco dobrze, byśmy byli ich pewni, ale jeszcze nie na tyle, by je nagrywać. Tytuły ? Za wcześnie na to ''.

Prócz tego Edge potwierdza, że Window In The Skies wyznacza kierunek, w jakim zespół zamierza podążyć - "' zdecydowanie stawiamy na melodie '', a w tym momencie główną inspiracją jest zespół.. Bee Gees. Na rockową płytę nie ma więc na razie co liczyć.. Zespół jest zadowolony ze współpracy z Rickiem Rubinem, choć Edge zapytany, czy pozostanie on producentem do samego końca również odpowiedział '' nie wiem ''. Peany głoszone przez gitarzystę na cześć australijskiego tercetu sprowokowały dziennikarza do pytania, czy nowy album nie będzie przypadkiem w stylu disco - na co Larry zrobił kwaśną minę, a Edge zdecydowanie zaprzeczył laugh.gif Temat skonkludował Bono w swoim stylu: '' jako U2 mamy tylko dwa wyjścia - be brilliant or just fuck off ! ''. Dokładnie !



#2 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 20 grudnia 2006 - 17:26

Prócz tego Edge potwierdza, że Window In The Skies wyznacza kierunek, w jakim zespół zamierza podążyć - "'


Przy wczesnym etapie prac nad bombą Edż mówił, że interesuje go klimat Electrical storm a nawet mocniejszy. Cóż, bomba nie okazała się płytą zjedenastoma czaderskimi utworami...

Poza tym Bonias też często fantazjował. Po nagraniu Pop powiedział, że dobrze im w kosmosie i wcale nie chcą wracać na ziemię (wyszło im ATYCLB) a co powiedział przy nagrywaniu HTDAAB w 2003? "To będzie nasza pierwsza w pełni gitarowa płyta (...) Edge, muszę to powiedzieć, zrobił coś naprawdę niesamowitego. To gitarowa płyta. Mówiąc szczerze, chyba nasza pierwsza".

Wniosek jest taki, że następna płyta będzie z jedenastoma Vertigami a nie jakimiś Windowsami :D

...przynajmniej ja tak chce...na taką czekam...a jak nie to w koncu się wk...urze :wink:
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#3 janek

janek

    Użytkownik

  • Members
  • 3 Postów
  • Skąd:3miasto/Gdynia

Napisano 20 grudnia 2006 - 22:07

Pozostaje wierzyć, że znowu nas zaskoczą. W każdym razie, ja mam nadzieje na odwrotny stosunek spokojnych kawałków do tych szybkich, niż na HTDAAB i ATYCLB. Uzasadnioną? :?

Wniosek jest taki, że następna płyta będzie z jedenastoma Vertigami a nie jakimiś Windowsami  :D  


Żadnych nowych windowsów na płytach U2! Nie chce, żeby mi się napęd audio zawieszał przy słuchaniu co kilka minut, nie mówiąc o tym, że nowy windows ponoć wymaga 3ghz na procu :P
V-V-V-V kliknij V-V-V-V
Dołączona grafika

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 21 grudnia 2006 - 10:33

Przy wczesnym etapie prac nad bombą Edż mówił, że interesuje go klimat Electrical storm a nawet mocniejszy. Cóż, bomba nie okazała się płytą zjedenastoma czaderskimi utworami...


Po pierwsze - nie wiem co jest takiego " mocnego " w Electrical Storm, a po drugie - w wielu utworach U2 po 2002 rzeczywiście jest " coś " z tego utworu ( przede wszystkim brzmienia gitary ). Moim zdaniem The Edge miał więc wtedy rację.

Wniosek jest taki, że następna płyta będzie z jedenastoma Vertigami a nie jakimiś Windowsami  :D


Nie widzę podstaw, by z wypowiedzi Bono dotyczącej HTDAAB wnioskować cokolwiek na temat kolejnej płyty..

#5 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 21 grudnia 2006 - 17:02

Wniosek jest taki, że następna płyta będzie z jedenastoma Vertigami a nie jakimiś Windowsami  :D  
:

szczerze mowiac nie obrazilabym sie gdyby tak bylo..marzy mi sie naprawde rockowa i gitarowa plyta U2...ale to tylko marzenia...
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#6 BoomCha

BoomCha

    Użytkownik

  • Members
  • 215 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mrągowo

Napisano 21 grudnia 2006 - 17:27


Wniosek jest taki, że następna płyta będzie z jedenastoma Vertigami a nie jakimiś Windowsami  :D  
:

szczerze mowiac nie obrazilabym sie gdyby tak bylo..marzy mi sie naprawde rockowa i gitarowa plyta U2...ale to tylko marzenia...

Ja też :D Gdyby była gitarowa czy jakakolwiek inna - ważne żeby była dobra :)
Bardziej mnie martwi fakt Bee Gees, ale trzymam Edka za słowo i i wierzę, że z (cudowniej :P) wypowiedzi Bono pierwsza opcja (jak zwykle :P) się urzeczywistni :lol:

#7 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 21 grudnia 2006 - 19:58

Ja też :D Gdyby była gitarowa czy jakakolwiek inna - ważne żeby była dobra :)
Bardziej mnie martwi fakt Bee Gees, ale trzymam Edka za słowo i i wierzę, że z (cudowniej :P) wypowiedzi Bono pierwsza opcja (jak zwykle :P) się urzeczywistni :lol:


Bee Gees mieli pare świetnych melodii i ogólnie kawałków jak na swoją stylistyke, jak na razie z nagrań z Eze wynika że U2 idą zdecydowanie w tym kierunku. Może porównanie z Bee Gees średnio trafione, ale chodzi o melodie w kazdym razie. Tak mi się wydaje. Nie spodziewam się albumu gitarowego, ale może miło mnie zaskoczą. Nas wszystkich chyba.
Oby w ogóle nas zaskoczyli ;]

#8 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 21 grudnia 2006 - 21:32

W najnowszym numerze Q U2 kolejny raz goszczą na rozdaniu Q Awards, przy okazji uchylając rąbka tajemnicy.. i na początek tonując emocje. The Edge:

'' Czy nowy album ukaże się w 2007 roku ? Nie wiem. Mamy pięć lub sześć kawałków, które brzmią wystarczająco dobrze, byśmy byli ich pewni, ale jeszcze nie na tyle, by je nagrywać. Tytuły ? Za wcześnie na to ''.


W październiku ten sam Egde mówił, że nie zamierzają zbyt długo pieścić nowych kawałków i chcą wydać nowy album jak najszybciej. Zdecydowanie słowa Edge'a mają jednak większą wagę niż słowa Bono, który zdecydowanie zbyt często koloryzuje :) Myślę, że ta asekuracja w wypowiedzi Edge'a wynika z obecnej pozycji zespołu - oni już w chwili obecnej nic nie muszą. Jeśli pracę nad albumem będą układać się dobrze to będzie on wydany w 2007r., jeśli pojawią się jakieś problemy to po prostu nie będą związani żadnymi sztywnymi deklaracjami, terminami itp. Na hehu Justin-Johnny99 (kurczę chyba się nie przyzwyczaję do tych nicków) napisał, że nie ważne za ile, ważna jest wartość tego co nagrają. Z tym oczywiście się zgodzę, ale nie ma żadnego prostego przełożenia - im więcej pracujemy nad albumem to tym lepszy on będzie, czasmi może wyjść coś przeciwnego, swoiste "przeprodukowanie". Przykładem jest "Pop" podobno niedokończony i tworzony pod wielką presją czasu. Oczywiście przykładem pozytywnym :D

#9 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 21 grudnia 2006 - 21:40

Bee Gees mieli pare świetnych melodii i ogólnie kawałków jak na swoją stylistyke, jak na razie z nagrań z Eze wynika że U2 idą zdecydowanie w tym kierunku. Może porównanie z Bee Gees średnio trafione, ale chodzi o melodie w kazdym razie. Tak mi się wydaje. Nie spodziewam się albumu gitarowego, ale może miło mnie zaskoczą. Nas wszystkich chyba.
Oby w ogóle nas zaskoczyli ;]

o to niech zrobia album gitarowy z lekka nutka tworcozsci BG :D no ale to raczej chyba nierealne :( co nie zmienia faktu iz mam wielkei nadzieje na ten album w 2007 roku :)
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#10 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 21 grudnia 2006 - 21:58

o to niech zrobia album gitarowy z lekka nutka tworcozsci BG :D no ale to raczej chyba nierealne :( co nie zmienia faktu iz mam wielkei nadzieje na ten album w 2007 roku :)


Gitarowe porządne, ale melodyjne granie w stylu U2? Mhm :)
Tylko nie chcę Vertigo i ABOY'ów, nie tędy droga moim zdaniem, [te kawałki już mi się hm.. znudziły? trochę chyba tak..] w muzyce gitarowej jest jeszcze sporo innych ścieżek którymi można pójśc. Nowych już nie wydepczą coprawda, no ale. Czasem mam takie wrażenie że im trzebaby podrzucić jakąś stówke obowiązkowych płyt których mogą nie znać, coby sobie przemyśleli jak można muzykę robić. No, przynajmniej ja bym chciał im czasem coś podrzucić żeby wyciągnęli wnioski i zinterpretowali po swojemu trochę, a tu z czegoś zaczerpnęli, a tu coś.. :)

#11 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 21 grudnia 2006 - 22:24

no moze nie drugie Vertigo ale zeby bylo tez takie mocne...zeby gitary Edka byly pozadnie slychac zeby to wszystko mialo czad! a nie tlyko samo "smedzenie"
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#12 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 21 grudnia 2006 - 22:43

Ale takie "smedzenie" daje ten niepowtarzalny klimat U2. Z doświadczenia wien, ze ludzie sa w stanie poznać nieznane piosenki U2 po ich brzmieniu. ie po prostu to zachowają.

#13 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 22 grudnia 2006 - 09:38

Prócz tego Edge potwierdza, że Window In The Skies wyznacza kierunek, w jakim zespół zamierza podążyć - "' zdecydowanie stawiamy na melodie ''


Jeśli Egde będzie stawiał na takie melodię, jak np jego solówka w Kite z 5 leg Vertigo Tour, to jestem spokojny o to co dostaniemy na nowym albumie :D

#14 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 22 grudnia 2006 - 18:53

Ponieważ moje marzenie co do nowej płyty U2, które wyartykułowałem na hehu nie spełni się na pewno, uważam - niech zrobią cokolwiek, pop, rock, Bee Gees, heavy metal, disco, techno, psałterz wrześniowy, cokolwiek, byleby to było DOBRE. To zdecydowanie najważniejsze, muzyka jest dobra albo zła, a podział na gatunki ma zupełnie drugorzędne znaczenie.

#15 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 22 grudnia 2006 - 19:28

Oczywiście racja, tylko może jednak nie Psałterz Wrześniowy ;]

#16 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Napisano 22 grudnia 2006 - 20:29

Oczywiście racja, tylko może jednak nie Psałterz Wrześniowy ;]



heh no właśnie :P ten Psałterz niech sobie lepiej darują :D
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#17 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 22 grudnia 2006 - 21:17

A moim takim skromnym marzeniem jest...żeby nagrali coś takiego lekko "punkowego"...coś na miarę boy, o tak- byłbym w 8 niebie

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 22 grudnia 2006 - 21:20

A moim takim skromnym marzeniem jest...żeby nagrali coś takiego lekko "punkowego"...coś na miarę boy, o tak- byłbym w 8 niebie


A to właśnie Johnny miał takie marzenie, a mi się trochę udzieliło, ale niestety jest raczej nierealne.

#19 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 22 grudnia 2006 - 23:37

Trochę jednak inne miałem - ja marzyłem o czymś ostro punkowym :)

#20 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 grudnia 2006 - 00:24

Trochę jednak inne miałem - ja marzyłem o czymś ostro punkowym :)


A myslałem że jednak marzysz o czymś trochę bardziej realnym :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych