Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Ankieta: Songs Of Innocence (93 użytkowników oddało głos)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 głosów [4.04%])

    Procent z głosów: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 głosów [19.49%])

    Procent z głosów: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 głosów [9.56%])

    Procent z głosów: 9.56%

  4. Song For Someone (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  6. Volcano (14 głosów [5.15%])

    Procent z głosów: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 głosów [1.84%])

    Procent z głosów: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 głosów [8.09%])

    Procent z głosów: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 głosów [6.62%])

    Procent z głosów: 6.62%

  11. The Troubles (35 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 głosów [2.94%])

    Procent z głosów: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 głosów [16.54%])

    Procent z głosów: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1241 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 13 sierpnia 2008 - 15:51

Ok -różnimy sie i pewnie nigdy nie zrozumiemy.
Dla mnie AB jest absolutnym szczytem dokonań U2.
I poszukiwanie jest celem samym w sobie.
Nie interesuje mnie powielanie ogranych patentów.
Wymieniłeś Verigo i L&P - ok , ale rezta jest do bólu zwyczajana, fajna, ale przewidywalna, a ja tak nie chcę.

#1242 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:08

I poszukiwanie jest celem samym w sobie.


To prawda, ale najważniejszym celem, w imię którego można poświęcić wszystko inne, jest dobra muzyka. Ni więcej, ni mniej.

Wymieniłeś Verigo i L&P - ok , ale rezta jest do bólu zwyczajana, fajna, ale przewidywalna, a ja tak nie chcę.


No widzisz, a dla mnie np. So Cruel, Who's Gonna Ride Your Wild Horses, czy Ultraviolet są takimi właśnie zwykłymi, przewidywalnymi ( z perspektywy czasu, w 1991 roku może to wyglądało inaczej ) utworami. Jeśli chodzi o HTDAAB " przewidywalne " A Man And A Woman jest kawałkiem trzy razy lepszym od " nieprzewidywalnego " ( ciekawe zresztą w którym miejscu ) So Cruel. I oto właśnie chodzi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1243 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:11

Jak komus , kto lubi Neila Younga moze sie nie podobać So cruel?
:)
Ale przyznasz, że takiego czegos jak Zooropa sie nikt nie spodziewał.
I ja tak chce teraz.
Niech to bedzie hip-hop, którego nienawidze, niech to bedzie cokolwiek co mnie ruszy...

#1244 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:18

Każdy fan oczekuje czegoś innego po tej płycie a wszystkich i tak nigdy się nie zadowoli. A ja czekam na dobra płytę;)I liczę, ze znowu mnie zaskoczą;)
we can be heroes...just for one day

#1245 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:21

Jak komus , kto lubi Neila Younga moze sie nie podobać So cruel?


A co ma wspólnego Neil Young z So Cruel ?? Czy ja o czymś nie wiem ?? ;)

Ale przyznasz, że takiego czegos jak Zooropa sie nikt nie spodziewał. I ja tak chce teraz.


Zooropa była 15 lat temu.. wtedy byli młodzi i piękni. Teraz są panami w średnim wieku. Nie można oczekiwać zbyt wiele.

Niech to bedzie hip-hop


Przypominam, że byłem wielkim zwolennikiem zatrudnienia Kanye Westa na stanowisku producenta nowej płyty :D Ktoś młody i zdolny być może wydobyłby z nich coś nowego. A być może nie.. równie dobrze mogłaby to być wielka klęska ( hiphopowa płyta U2 na 90% byłaby klęską.. już wolałbym korzenny punk rock, o czym kiedyś pisałem ). I chyba właśnie tego panowie się obawiają.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1246 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:36

I jak usłyszałes, to byłeś totalnie zaskoczony, wgnieciony w podłoge, zdruzgotany, bo czegos takiego sie w zyciu nie spodziewałeś?


Gdyby Johnny nie odpisał za mnie, to bym się produkował dłużej, ale cóż. Życie ;)

Sprawa taka, że gdy wychodziło ATYCLB, ja zaczynałem słuchać zespołu, wiec nie mogę powiedzieć, że wtedy mnie rozwaliło i zszokowało. Ale w miarę obiektywnie na to patrząc, do ATYCLB miałem też okres powrotu po fascynacjach innymi płytami, okresami. I wtedy mnie rozłożyło na łopatki i doznałem totalnie. Pierwsze - kopia Joshua Tree? W którym momencie? No w którym? Po drugie - powrót do korzeni - no gdzie? W którym momencie? Bo naprawdę tego nie rozumiem.

Która piosenka z przeszłości tego zespołu brzmi jak piosenka na ATYCLB?
Zaryzykuję stwierdzenie, że tej płycie muzycznie bliżej jest do Popu, niż konkretnie do jakiegokolwiek innego pojedynczego albumu. I czy to był eksperyment? A czy musiał być? "Wejdźmy do studia i nagrajmy 11 genialnych piosenek". I to właśnie zrobili, może bez żadnego pieprzenia, że o kurcze, musimy spróbować to nagrać tak, srak, albo nie, inaczej, bla bla.

Ja tego od nich wymagam, świetnych piosenek które mnie rozniosą. Mogą być metalowe, popowe, hip hopowe, może być to wszystko na raz, a może być harmonijka ustna i kobza. U2 nigdy nie wyznaczało na większą skalę żadnych nowych kierunków w muzyce popularnej, spójrzmy prawdzie w oczy. To nie jest zespół który ma być czołem awangardy. To jest zespół który ma nagrywać najlepsze na świecie kawałki i tym mnie miażdżyć, wyrywać mordę i czachę wysadzać.

Na ATYCLB mało tego, że zrobili to, to jak na siebie, zrobili bardzo odważny krok na przód. Na Bombie nie przeszkadza mi podobieństwo do czegokolwiek, przeszkadza mi jej słabszy poziom.

#1247 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 13 sierpnia 2008 - 17:18

Mówiąc o ATYCLB jako o powrocie mam na myśli powrót w graniu zwykłej, prostej muzy i czynienie jej najważniejszej podczas koncertu, sceny bez cytryn i limonek, tak jak kiedyś ;)
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#1248 bob

bob

    Użytkownik

  • Members
  • 717 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 sierpnia 2008 - 17:59

Mówiąc o ATYCLB jako o powrocie mam na myśli powrót w graniu zwykłej, prostej muzy i czynienie jej najważniejszej podczas koncertu, sceny bez cytryn i limonek, tak jak kiedyś ;)


co masz do cytrynek????czy chodzi ci o tą z POP-a bo jeśli tak to według mnie to był zajebisty motyw :D

#1249 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:24

Ej a czy ja powiedziałem, że nie była fajna?! :D
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#1250 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:28

POP miał potencjał być najlepszym albumem tego zespołu. Ale POPa trzeba było co najmniej w połowie inaczej zmksować/wyprodukować/zaaranżować (niepotrzebne skreślić). A dało się, bo U2 uczyniło to na koncertach PopMartu. I tak POP jest tylko świetny ;) A mógl być najlepszy.


edit: bo napisałem samo porównanie a zapomniałem o sensie wypowiedzi :P wiec POP mógł być najlepszy, trochę mu zabrakło... nowy album również może taki potencjał posiadać (ba, każda sztuka może być wielka ale to trzeba umieć z niej wydobyć), pytanie w jakim stopniu zespół to wykorzysta... Bo musicie stwierdzić, że po tych wszystkich latach, po licznych zmianach, chłopaki z każdym albumem sa coraz lepszymi kompozytorami. POP był pewnym biegunem kompozytorskim, jakimś tam wyznacznikiem ich awangardy, następne ATYCLB było biegunem przeciwnym, przy tym obydwie są wielkimi kompozycjami (jakkolwiek to brzmi :P).

czyli - ich stać naprawdę na coś nowego, odkrywcznego; tak jak zapowiadają. Pytanie tylko czy chcą...

#1251 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:33

Straszna przesada z "połową".
Poprawić lekko produkcje Send His Angels, troszkę dodać do Last Night i ewentualnie pobawić się jeszcze troszkę z Please. Reszta jest perfekcyjna.

#1252 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:35

Straszna przesada z "połową".
Poprawić lekko produkcje Send His Angels, troszkę dodać do Last Night i ewentualnie pobawić się jeszcze troszkę z Please. Reszta jest perfekcyjna.


Możliwe, chyba pzresadziłem. Ale koncerty pokazały, że oni byli w stanie poprawić każdy kawałek z tej plyty ;) nawet te perfekcyjne ;)

#1253 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:39

Jak prawie zawsze.
Co do tego albumu, tak sobie pomyślałem jeszcze - z tych przecieków mi się wyłania kierunek Love&Peace/Fast Cars plus Window In The Skies ogólnie. Nie wiem czy mi się to podoba.

#1254 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:42

ja bym chcial plyte fast carsową

#1255 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 sierpnia 2008 - 18:43

ja bym chcial plyte fast carsową


będą zaśpiewy w klimacie, z tego co słychać. wporzo.
też mi się podoba akurat.

#1256 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 13 sierpnia 2008 - 19:51

Na przestrzeni 30 lat eksperymentów zrobili sporo.


No właśnie. Szkoda tylko, że większość tych eksperymentów przypada na czasy prehistoryczne.
Opierając sie o moje własne wyliczenia mamy 3 nowatorskie albumy w latach 80, dwa w 90 i ani jednego po roku 2000.

A ja jednak wolę dobrą płytę U2 od gównianej płyty U2, niezależnie od tego, jak eksperymentalnie czy zachowawczo miałaby brzmieć pierwsza lub druga.


A ja myślę, że czasem warto zaryzykować wydanie gównianej płytki, jesli jest spora szansa na coś świeżego...już nie mówię przełomowego.

A może U2 po prostu mają pomysły na mainstreamowy pop rock ?


Melodia to melodia, a rytm to rytm. Jesli są dobre pomysły na muzykę to reszta jest tylko kwestią kilku właściwych posunięć. Czyste rzemiosło po prostu i odrobina wyczucia.

W tym cały sęk. Ale nie kończy się chęć grania i nagrywania muzyki.


Steve Vai tez ma niesłabnącą chęć do grania nudnych, trwających 70 minut solówek. Sek w tym, ze nie muszę tego słuchać, a jego "chęć" to nie mój problem.

A Man And A Woman jest kawałkiem trzy razy lepszym od " nieprzewidywalnego " ( ciekawe zresztą w którym miejscu ) So Cruel.


To juz nawet nie kicz. Od MAW wieje zwyczajną wiochą . No ale nieważne :)
U2

#1257 amnesiac

amnesiac

    Użytkownik

  • Members
  • 139 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:bb

Napisano 13 sierpnia 2008 - 21:37

Połowa "arcydzieła" z 1991r. to wiocha a jakieś 99% fanów U2 się tym jara, dziwne.

#1258 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 13 sierpnia 2008 - 21:41

daniel, bez przesady. ja powiem ci ze nawet dostrzegam pewne analogie miedzy AB, Zooropa a Kid A i Amnesiaciem ;-)
Wszystkie 4 albumy sa genialne, nie wiem dlaczego ci sie AB nie podoba ; )

#1259 amnesiac

amnesiac

    Użytkownik

  • Members
  • 139 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:bb

Napisano 13 sierpnia 2008 - 21:53

Przecież Achtung to trzy wybitne utwory (Acrobat, One, LIB) i dwa świetne, które dopiero na żywo brzmiały jak należy, mowa o UTEOTW i The Fly. No i jeszcze Zoo Station też ok, reszta wiocha moim zdaniem, EBTTRT, So Cruel, Ultraviolet...no ja Cię proszę. Do Kideja czy Amnesiaca to startu nie ma, tak samo jak do POPa, TJT, War czy ATYCLB.

#1260 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 13 sierpnia 2008 - 21:56

a Wild horses czy TTTYAATW? to tez geniusze




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych