Skocz do zawartości


U2.COM


1196 replies to this topic

#201 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 marca 2010 - 22:41

Szkoda :) Liczyłem na jakieś ukryte przesłanie :D


Dawno temu zanim Limited Edition Besboke Box trafil do mojej skrzynki pocztowej mialam juz, jak zapewne i reszta forumowiczow, przesluchany wielokrotnie album w formie niedopuszczalnej dla jutowych audiofili oraz majac na uwadze nowe klimaty, w ktore U2 zabrnelo podczas sesji w Afryce Polnocnej oraz wiedze i przeczucie, ze przy albumie NLOTH na pewno muzyka jest czescia przeslania, a opakowanie uzupelnieniem poruszanych przez Bono tematow lub odwrotnie - moze najpierw nalezaloby zapoznac sie z opakowaniem, i przede wszystkim filmem Linear aby zrozumiec o czym Bono spiewa i dlaczego czasami tak dziwnie zawodzi nie do rytmu dla wiekszosci Europejczykow. Moze dlatego na poczatku album nie zostal przyjety z entuzjazmem, jak to bylo wsrod fanow U2. Po zaglebieniu sie w analizie graficznej i muzycznej wydania zrobilam notatki, i z roznych przyczyn nie chcialam dzielic sie jak odbieram plyte i pisac na forum recenzji.
Ale mam swoja koncepcje. Na poczatku zauwazylam ciekawe i pomyslowe wykonanie ksiazeczki; na pierwszy rzut oka nie widac calego tekstu i dopiero spojrzenie na zdjecia/strony pod okreslonym katem widac pelny obraz, co pozwala z wlasciwej perspektywy ocenic jej zawartosc (patrz: wypowiedz Edge'a w It Might Get Loud i porownanie do ustawienia drzew w lesie).

Mnie rowniez zainteresowaly wspolrzedne na zdjeciu w srodkowej czesci albumowej ksiazeczki, i nie tylko.
Moje notatki sa tu:
http://img28.imagesh...0/img2181mq.jpg

Larry kiedys powiedzial, ze to jest muzyczna podroz, ale w przypadku tej plyty mamy prawdopodobnie albo jednego albo dwoch bohaterow, ktorych opisuje Bono z perspektywy narratora, i ktorzy odbyli podroze zaznaczone tutaj wspolrzednymi. Pierwsza trasa sugeruje hadżdż (Ar-Riyad, Medina, Mekka), natomiast druga (sugerujac sie Linear) powrot z emigracji z Francji do Fez przez Cadiz lub byc moze rowniez fizyczno-duchowa pielgrzymke, na ktora bohater na motocyklu zdecydowal sie pod wplywem impulsu; nie bez znaczenia jest bowiem w filmie ujecie motocyklisty specyficznie zakladajacego na szyje i ramiona kefije. A moze to powrot z emigracji do arabskiej zony? (Moment of Surrender) a moze Bono przy nargili wsluchal sie w opowiesci historii czyjegos zycia? (I'll Go Crazy...,Stand Up Comedy, Cedars Of Lebanon).

Cytaty z U2.com:

'I want people to listen to it as opposed to just buying it. I want this to be an album people go back to, and really get into, in-depth. Like all the records I love... I think we've learnt a few things over the years... I think it could be a bringing to bear of all those eureka moments from the past. And I think it could be our best album.'
Edge

'...I allowed myself to wear the clothes of characters that wandered into my imagination. So the guy in (new song) 'Cedars of Lebanon' is a war correspondent. I meet a lot of them in my other life. And I have a lot of empathy because I'd probably be one (laughs). And then there's this song that is called 'Tripoli' at the moment, which is this guy on a motorcycle, a Moroccan French cop, who's going awol. He drives through France and Spain down to this village outside of Cadiz where you can actually see the fires of Africa burning...'
Bono On Writing in the Third Person

Na koniec ode mnie Ouled Jouini - Good_Bye_La_France.mp3 :)
http://www.al-fann.c...bi/Ouled_Jouini

- Karolina

#202 Wojtek81

Wojtek81

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 marca 2010 - 20:07

Hmm.....dziwnego maila dzisiaj dostałem. W październiku 2009 wykupiłem subskrypcję na U2.com a dzisiaj mnie poinformowali mnie że za 30 dni subskrypcja wygasa :unsure: . Zachęcają oczywiście do jej odnowienia . Czyli z tego wynika że wykupienie subskrypcji jest teraz ważne 6 miesięcy a nie rok?? :huh:

#203 achtung

achtung

    Użytkownik

  • Members
  • 21 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 23 marca 2010 - 20:27

Hmm.....dziwnego maila dzisiaj dostałem. W październiku 2009 wykupiłem subskrypcję na U2.com a dzisiaj mnie poinformowali mnie że za 30 dni subskrypcja wygasa :unsure: . Zachęcają oczywiście do jej odnowienia . Czyli z tego wynika że wykupienie subskrypcji jest teraz ważne 6 miesięcy a nie rok?? :huh:



Nie tylko Ty dostałeś maila tej treści... Dostałem identycznego. Może ktoś wie o co tutaj chodzi? Oby to był to tylko standardowy mail wysyłany do subskrynentów, niezaleznie od aktualności subskrypcji.

#204 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 23 marca 2010 - 20:28

Inna sprawa, że ja nie mam wykupionej subskrypcji na ich stronie, a również dostałem tego maila.

#205 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 24 marca 2010 - 06:05

Ja też dostałem podobnego maila, ale dziś otrzymałem przeprosiny za "mistake"
"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#206 Doty

Doty

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 marca 2010 - 08:56

Ja tez dostalam tego maila i tez dostalam przeprosiny .

#207 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 marca 2010 - 09:18

...a ja dostałem 2 mail'e. W pierwszym zawarta jest informacja o wygaśnięciu subskrypcji za 2 dni, a w drugim za 30 dni...

#208 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 07 kwietnia 2010 - 15:56

Ja jeszcze w sprawie Artificial Horizon, gdy ja dostałem to napisałem na forum zero drobiazg i ze generalnie nie lubię remiksow ale w tym konkretnym przypadku chciałbym stwierdzić ze ów płytka cholernie mi się podoba :-) przerobki nie są nachalne i mogą się podobać, wpadają w ucho i faktycznie jest tam kilka perelek pierwszej próby !

Super sprawa, zwracam AH honor z pełnym uznaniem !
1 VIII - 3 X 1944

Posted Image

#209 Doty

Doty

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 maja 2010 - 15:19

A czy ktos jeszcze nie dostal ( z tych co mieli dostac) Artificial Horizon??

#210 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 18 czerwca 2010 - 09:20

Czy osoby, które zamawiały Artificial Horizon na winylach dostały już swoje fioletowe krążki? Do mnie jeszcze nie dotarły, a z tego co wiem, to wysyłane są już od dobrych kilkunastu dni. Macie podobnie?

last  


#211 Doty

Doty

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 czerwca 2010 - 16:42

Wreszczie dostalam Artificial Horizon.Chyba jako ostatnia :rolleyes:

#212 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 lipca 2010 - 16:14

Jestem właśnie w trakcie poszukiwań kilku rzeczy, m.in. zbieram teksty piosenek zespołu w jeden duży plik. Po wydrukowaniu będę mieć wkładkę do Morandiego. Brakowało mi w książce takiego załącznika, więc skompiluję go sama, to żaden ból. Lepiej będzie się czytało i rozumiało przekaz. Najpierw przeszukałam więc zasoby własnego komputera, ale chyba szybciej będzie ściągnąć z neta niż otwierać każdy plik na dysku z osobna ctrl+c, ctrl+v, ctrl+c, ctrl+v,ctrl+c, ctrl+v.. Nevermind. Przy okazji odwiedziłam kilka stron o U2 i stwierdziłam, że wiele na nich brakuje. Zwłaszcza na oficjalnej stronie zespołu informacje o remasterach są szczątkowe, nie ma listy bonusowych piosenek, brakuje też niektórych tekstów. Nie chcę narzekać, rozumiem też, że nie ja płacę za utrzymanie jej w sieci, zatem jedna tylko uwaga o oficjalnej stronie zespołu. Powinni bardziej się postarać. W ich interesie leży, by szybciej aktualizować dane i przekazywać pełne info o zespole.
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#213 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 lipca 2010 - 21:57

Eeee u2.com to w ogóle olewa fanów po trochu, mało się przykładają, wiele fanowskich stron sobie lepiej radzi, np. z tekstami (i to czasem szczegółowymi do bólu) oraz dyskografią - np. u2wanderer.org

Informacje często się pojawiają z opóźnieniem, tak jak o Edgu na Glastonbury. Często piszą już po fakcie jak masa innych stron pisze o tym wcześniej. W dodatku kiedy to wszystko przejęło LiveNation idzie ku komercji, że hej. Kasa za subskrypcję nie mała, a wydawnictwa jakoś nie powalają, choć akurat nie żałuję, bo uważam, że naprawdę ciekawe koncerty, utwory powinny być dostępne w sklepach dla wszystkich. :rolleyes:

#214 Wojtek81

Wojtek81

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 11 sierpnia 2010 - 19:53

Czy ktoś wie co trzeba wpisać przy dokonywaniu zakupów w U2 Shopie żeby wykorzystać zniżkę bodajże 5% za wykupienie subskrypcji? ;)

#215 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 sierpnia 2010 - 05:12

U2.com zmieniła swój wygląd. Ponadto pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej subskrybcji. Będzie z nią związane m.in. nowe wydawnictwo - "U2:DUALS", obejmujące utwory stworzone w kolaboracji z innymi artystami.

--------------

Wyjaśniła się więc chyba kwestia tajemniczych prac nad "All I Want Is You" i "Grace" z Davidem Hollisterem. Jeśli na płytce obok starych utworów znajdą się nowe wersje to zapowiada się bardzo ciekawe wydawnictwo.
Dołączona grafika

#216 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 sierpnia 2010 - 19:14

Mam wielką nadzieję, że dadzą też coś z Sinead'o Connor. Robiła przecież świetne chórki do koncertowych wersji Bulleta i Your Blue Room. Nawet nie musieliby znowu ściągać jej do studia. Ech... Your blue room 2010 version.... Byłoby pięknie :D
Generalnie, cieszy, że chce im się robić coś nowego, mogliby zawsze dać po prostu jakąś płykę live, nie?
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#217 izensien

izensien

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów

Napisano 26 sierpnia 2010 - 18:55

Dobry :)
Bo ja mam takie pytanie. Czy ja dobrze rozumiem, że sa tak jakby dwie opcje członkostwa w U2.com? Pierwsza to jest tzw. free membership,a druga to subscribe? I to pierwsze jest za darmo, a drugie za dolary, ale z gratisami? :D
Proszę o rozwlekłe, powolne i wyczerpujące odpowiedzi jak dla debila :D

#218 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 sierpnia 2010 - 17:03

nowy wygląd strony:
http://www.u2.com/index/home/
Dołączona grafika

#219 Fortunate Son

Fortunate Son

    Użytkownik

  • Members
  • 125 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków || BB

Napisano 27 sierpnia 2010 - 17:37

O nowym wyglądzie strony od dawna wszyscy wiedzą...

http://www.u2.com/ne...e-collaboration

Współpraca U2 i NASA, czyli co się stanie z czapeczką Edge'a na orbicie? :D

#220 izensien

izensien

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów

Napisano 27 sierpnia 2010 - 19:09

Ej, ale ja się naprawdę pytam...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych