Skocz do zawartości


Zdjęcie

Depeche Mode


1697 replies to this topic

#61 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 września 2007 - 14:47

Dokładnie, to taki odpad z sesji PM.
Nie wiem w ogóle po co Gahan wydaje te solowe albumy, nawet w trasę nie jedzie a jego krążek kupi pewnie kilkaset tysięcy ludzi, głównie dlatego, że jest z DM.

#62 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 21 września 2007 - 18:23

Witam.

Po dłuzszej fascynacji muzyka spod znaku D.M - dochdze do wniosku ze płyty Dave i spółki od "Violatora"do dziś są swietne,a to co robia firmy fonograficzne wydajac mnóstwo singli i innych wydan to juz zupełna bajka,prosze spojerzeć na podwójne reedeycje płyt sa tak swietne ze mało które kapele moga sie poszczycic,mysle ze nie ma takich zespołów a U2 pod tym wzgledem to totalna amoatorka.:)Przepraszam jesli kogos uraziłem ale taka jest prawda,sprawdziłem, co nie zmienia faktu ze muzyka U2 zawsze bedzie najwazniejsza dla mnie (chodzi mi o strone techniczna tych wydań).
.
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#63 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 23 września 2007 - 11:38

które albumy DM lubicie najbardziej? ja najbardziej lubię "Songs of faith and devotion" i "Ultra" w zasadzie to ja ich dokonania lubię dopiero od "Violatora" bo na początku to oni grali trochę tak...dziwnie...
a ulubiona piosenka? :) u mnie ostatnio "Clean", "Freelove", "Freestate"

#64 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 września 2007 - 12:14

Po dłuzszej fascynacji muzyka spod znaku D.M - dochdze do wniosku ze płyty Dave i spółki od "Violatora"do dziś są swietne,a to co robia firmy fonograficzne wydajac mnóstwo singli i innych wydan to juz zupełna bajka,prosze spojerzeć na podwójne reedeycje płyt sa tak swietne ze mało które kapele moga sie poszczycic,mysle ze nie ma takich zespołów a U2 pod tym wzgledem to totalna amoatorka.:)


Single U2 ukazują się zazwyczaj w trzech wersjach, jeśli tylko tylu. Reedycji jeszcze nigdy nie było, ale będzie reedycja Joshua Tree, również w trzech wersjach, w tym jednej 2CD+DVD. Wydają na DVD koncerty ze wszystkich tras, nadrabiają, dochodzą wydawnictwa typu U218 w róznych wersjach. HTDAAB miała trzy wersje, a samych Original Of The Species wydanych oficjalnie (studio+live) było z pięć wersji. Nie wiem, na co Ty tu narzekasz :)

Użytkownik acr edytował ten post 23 września 2007 - 12:16


#65 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 23 września 2007 - 12:41

Single U2 ukazują się zazwyczaj w trzech wersjach, jeśli tylko tylu. Reedycji jeszcze nigdy nie było, ale będzie reedycja Joshua Tree, również w trzech wersjach, w tym jednej 2CD+DVD. Wydają na DVD koncerty ze wszystkich tras, nadrabiają, dochodzą wydawnictwa typu U218 w róznych wersjach. HTDAAB miała trzy wersje, a samych Original Of The Species wydanych oficjalnie (studio+live) było z pięć wersji. Nie wiem, na co Ty tu narzekasz :)



Posłuchaj nowych wydań płyt D.M - to zrozumiesz a najlepiej zacznij od "Violatora" w DTS 5.1(24bit/96k),zapewniam ze sie nie zawiedziesz.:),a i nie chodziło mi o ilość wydań singli czy koncertów tylko jakość zremasterowanego dzwieku.
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#66 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 września 2007 - 12:49

Posłuchaj nowych wydań płyt D.M - to zrozumiesz a najlepiej zacznij od "Violatora" w DTS 5.1(24bit/96k),zapewniam ze sie nie zawiedziesz.:),a i nie chodziło mi o ilość wydań singli czy koncertów tylko jakość zremasterowanego dzwieku.


A, to rozumiem. Ale też nie ma jak porównywać, U2 do tej pory żadnym remasterem nas nie zaszczyciło, zresztą, nie wydaje mi się żeby było to konieczne. Ich albumy od strony produkcyjnej zawsze były świetnie zrobione, może poza fragmentami Pop'u, ale tam czasu nie starczyło.
Niedługo dostaniemy w łapska reedycje Joshua Tree i będziemy mogli porównać. Się okaże :)

#67 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 23 września 2007 - 13:09

A, to rozumiem. Ale też nie ma jak porównywać, U2 do tej pory żadnym remasterem nas nie zaszczyciło, zresztą, nie wydaje mi się żeby było to konieczne. Ich albumy od strony produkcyjnej zawsze były świetnie zrobione, może poza fragmentami Pop'u, ale tam czasu nie starczyło.
Niedługo dostaniemy w łapska reedycje Joshua Tree i będziemy mogli porównać. Się okaże :)


Ja uważam ze by się przydało małe zremasterowanie dzwieku na kllku albumach z poczatku i powiedzmy z czasów najwiekszych sukcesów nabrały by nowej swiezosci ale to moje odczucia ,mam nadzieje ze JT bedzie pierwszym i nie ostatnim rodzynkiem:)

które albumy DM lubicie najbardziej? ja najbardziej lubię "Songs of faith and devotion" i "Ultra" w zasadzie to ja ich dokonania lubię dopiero od "Violatora" bo na początku to oni grali trochę tak...dziwnie...
a ulubiona piosenka? :) u mnie ostatnio "Clean", "Freelove", "Freestate"


Moja przygoda z D.M zaczeła sie od "Songs of faith and devotion",zwiazane sa z nim tragiczne fakty wiec zawsze bedzie w pamieci poza tym to cudowny album,pózniej "Ultra" a teraz cofam sie do ich dokonań z poczatku kariery .
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#68 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 23 września 2007 - 17:35

Proszę tu link do opisu fachowego zremasterowanego materiału D.M

http://highfidelity....ka/0612/dm.html

Polecam.
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#69 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 18 października 2007 - 17:02

Zobacz Nowe Video Gahana

Zobacz Nowe Video Gahana
Do sieci trafił już najnowszy teledysk lidera Depeche Mode

Obraz nakręcony został do kawałka "Kingdom", który zwiastuje drugi solowy krążek Gahana, zatytułowany "Hourglass". Krążek będzie miał swoją premierę 22 października. A Już dziś, na naszych stronach video do "Kingdom".

http://www.cgm.pl/ak...O_NEWS=30817570
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#70 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 października 2007 - 22:26

Jesli chodzi o nowy krazek pana G. to najbardziej do gustu przypadl mi kawalek Saw Somethnig ale Kingdom tez jest wporzadku.

Hourglass jest lepsze od PM, ale i tak do plyt DM to nawet sie nie podmywa...


Ooo i kraza jeszcze jakies ploty ze Gahan ma przyleciec do Szczecina i plyty podpisywac (?!) Hehe juz to widze

#71 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 19 października 2007 - 12:50

Całkiem możliwe. Gahan pojawia się tam, gdzie ma największy rynek zbytu. Płytę podpisywał w Berlinie, NYC, no i może w Polsce, gdzie doskonale zdaje sobie sprawę, że masa ludzi kupi jego krążek, tym bardziej, że nie robi trasy koncertowej. Ma być w sklepie Media Markt.

Właśnie się dowiedziałem, że miała być Wawka, ale za daleko od Berlina a rozmowy cały czas trwają.

Na 99,9% 29 października 2007.

Użytkownik Max edytował ten post 19 października 2007 - 12:59


#72 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 października 2007 - 18:26

O rany i w tym momencie zaluje ze nie mieszkam w Szczecinie:P

Jakby ktoz byl zainteresowany przesluchaniem nowej plytki to dzis i jutro w Eska Rock jest radiowa premiera Hourglass.


ps Dostalam od kolegi na urodziny Devotional i odplywanam... :rolleyes:

#73 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 03 listopada 2007 - 10:17

Gahan w TV Total

W dniu wczorajszym na antenie stacji telewizyjnej PRO7 w programie TV Total prowadzonym przez Stefana Raaba na fotelu gościa zasiadł Dave Gahan. Publiczność w studiu przywitała wokalistę Depeche Mode tak samo jak w 2003 roku stojącą owacją a Stefan Raab ponownie przyznał, iż żaden inny artysta nie spotkał się w jego programie z takim przyjęciem. W kilkuminutowej rozmowie Dave mówi między innymi o teledysku do utworu "Kingdom", maratonie w Nowym Jorku, ubiorze oraz znajomości obsługi zmywarki do naczyń. W trakcie programu Dave i Stefan wykonują fragment utworu (refern) "People are people". Dowiadujemy się także, że "Houirglass" w tym tygodniu pojawiło się na niemieckiej liście najlepiej sprzedających się albumów jako nowość na 2 miejscu. Zapis programu możecie pobrać ze strony dave-gahan.net (plik liczy sobie 243MB).

http://www.depechemo...um.html?id=1061

Wokalista Depeche Mode na rozdaniu nagród MTV

Wczoraj Dave Gahan pojawił się w roli prezentera na rozdaniu europejskich nagród telewizji muzycznej MTV. Kilkadziesiąt fotografii upamiętniających to wydarzenie możecie zobaczyć tutaj. W Monachium, gdzie odbyła się cała gala, Dave wraz z Kelly Rowland wręczył nagrodę w kategorii "Video Star", która przypadła zespołowi Justice. Sam zespół Depeche Mode nominowany był do nagrody "Inter Act". Dave niestety nie wcielił się także w rolę nagrodzonego - statuetka MTV przypadła innemu wykonawcy.

http://www.depechemode.pl/
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#74 little_wild_girl

little_wild_girl

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 06 listopada 2007 - 15:55

Podobno nowa okładka płyty Gahana ma symbolizować upływ czasu, z resztą tytuł albumu nie przypadkowy.
Jedna z propozycji :lol:

Dołączona grafika


Z jednym zębem. :P ;)

Uważam, że nie ma tu wielkiej różnicy, zwłaszcza, że jeżeli chodzi o wybór zdjęcia nowszego, jest on fatalny. Gahan ma wiele zdjęć. na których wygląda niemal identycznie jak kiedyś, dlatego okładka nie byłaby zbyt wymowna. Pomysł ze zdjęciem od tyłu wypada lepiej - można się domyślić, że ma po prostu wyrazić to, co Gahan sam w sobie widzi i odczuwa, a nie to, jak oceniają jego wygląd inni, bo po prostu go nie są go w stanie zobaczyć.

Nie wiem w ogóle po co Gahan wydaje te solowe albumy, nawet w trasę nie jedzie a jego krążek kupi pewnie kilkaset tysięcy ludzi, głównie dlatego, że jest z DM.


No nie wiem, mnie np. jego solowe dokonania się bardzo podobają. Utwory nie są tak ostre i ciężkie jak te z DM, zawierają wiele chwytliwych i spokojnych melodii. Chociaż przyznam, że mnie, jako młodą kobitkę, niezmiennie przerażają jego teksty.

"And you hear me knocking..." i ta złowieszcza atmosfera.

"Stay, you can leave tommorow"

Czyżby był aż tak zdemoralizowany?

Albo wyznania człowieka uzależnionego z "Suffer Well" - Jakoś tak: "Angel, I was blind, Take me back, I'll change my mind". Leci też: "You call my name, a love was born" - coś jak wtedy, gdy jego aktualna żona poczuła z nim kiedyś niewytłumaczalną więź w momencie, gdy stanęło mu serce, czy jakoś tak, to chyba o tym, bo przecież na teledysku jego żona jest ukazana jako osoba wpierająca go w walce z nałogami).

To nie są teksty dla młodych ludzi, bywają bardzo toksyczne

To samo z tekstami z DM. Czy dla Depeszów szczytem przeżyć miłosnych jest stwierdzenie a'propos stosunku, że I feel you... Every breath you take, every move you make? Mnie to wygląda wyłącznie na niesmaczny szpan twardzieli w czarnych ciuchach (no i w stringach - o ja, przypadkiem dojrzałam w końcu na zdjęciu z okładki DVD - tego trzypłytowego goliznę wystającą z nad spodni Martina i aż mnie zemdliło, ludzie, nie widziałam tego wcześniej :( :o :huh: )

Może, pomimo zaprzeczeń Martina, wiele tektów jest pisanych z myślą o Gahanie. W końcu utwory śpiewane przez głównego kompozytora DM są o niebo spokojniejsze i czulsze... "Thank you for showing me home" czy grzeczna, melodyjna prośba "Understand me".

#75 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 06 listopada 2007 - 17:22

To tak na serio z tym postem???

Uważam, że nie ma tu wielkiej różnicy, zwłaszcza, że jeżeli chodzi o wybór zdjęcia nowszego, jest on fatalny. Gahan ma wiele zdjęć. na których wygląda niemal identycznie jak kiedyś, dlatego okładka nie byłaby zbyt wymowna. Pomysł ze zdjęciem od tyłu wypada lepiej - można się domyślić, że ma po prostu wyrazić to, co Gahan sam w sobie widzi i odczuwa, a nie to, jak oceniają jego wygląd inni, bo po prostu go nie są go w stanie zobaczyć.


Ta okladka nie jest aktualna.

No nie wiem, mnie np. jego solowe dokonania się bardzo podobają. Utwory nie są tak ostre i ciężkie jak te z DM, zawierają wiele chwytliwych i spokojnych melodii.


Sluchalas tego ostatniego albumu? Oj utwory az tak lekkie nie sa..

Chociaż przyznam, że mnie, jako młodą kobitkę, niezmiennie przerażają jego teksty.

"Stay, you can leave tommorow"



Czyżby był aż tak zdemoralizowany?


Akurat przyklad z jednej z moich ulubionych piosenek Gahana. Gdzie tu demoralizacja?! toz to jeden z najbardziej subtelnych tekstow tego pana, a wraz z muzyka.. poezja...

Albo wyznania człowieka uzależnionego z "Suffer Well" - Jakoś tak: "Angel, I was blind, Take me back, I'll change my mind". Leci też: "You call my name, a love was born" - coś jak wtedy, gdy jego aktualna żona poczuła z nim kiedyś niewytłumaczalną więź w momencie, gdy stanęło mu serce, czy jakoś tak, to chyba o tym, bo przecież na teledysku jego żona jest ukazana jako osoba wpierająca go w walce z nałogami).


fajna interpretacja

a co do Martina.. przeciez to stare jak swiat ze sie tak ubieral i ciagle ubiera w szmatki ;)

pozdrawiam :)

http://www.u2.szczecin.pl


#76 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 14 listopada 2007 - 15:09

Podobno na ostatniej płycie gahana wystąpił gościnnie John Frusciante.
Wie ktoś może w jakim kawałku?

#77 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 14 listopada 2007 - 17:20

W "Saw Something".
Dołączona grafika

#78 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 13 grudnia 2007 - 15:05

Ma ktoś video z Rock am ring 2006 w linkach? Może ktoś, gdzieś widział na jakimś forum...
Na razie wpadam na nieaktywne już linki z rapidshare a torrent słabo seedowany.
Sam koncert na żywo leciał rok temu w MTV i wypadł bardzo fajnie.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#79 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 13 grudnia 2007 - 15:28

Jasne.Ja mam.
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#80 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 13 grudnia 2007 - 16:26

Jasne.Ja mam.


ja także pragnę tego koncertu, poszukuje i nie ma...
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych