Skocz do zawartości


Gitara Elektryczna


411 replies to this topic

#361 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 17:13

Gitarę kupie w styczniu do tego czasu porozglądam się za jakimiś fajnymi piecami i pewnie będe grał na swoim starym wzmacniaczu dopuki nie nazbieram większych funduszy :) wole nie bawić się z używanymi piecami żeby nie trafić na jakiegoś bubla i dziękuje za odpowiedz :) .


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#362 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 17:33

No też myśle ze uzywane nie sa za fajnym wyborem. Najlepiej bedzie jednak dozbierac troche na wzmacniacz , bo 500 zl na nowe 40W to troszke za malo. To czekamy na wiadomosci w styczniu co tam kupiles :D I moze jakies nagrania Twojej coverowej twórczosci , ja akurat po swietach kupie kompa z porzadna karta dzwiekową zeby dalo sie cos nagrac i wrzucić na Soundchmure :P Zapraszamy zreszta na U2GuitarTutorials masz link w mojej sygnaturce , znajdziesz tam mnie i Olka , to kiedyś sobie podyskutyjemy ;)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#363 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 17:38

Na pewno pochwale się nowym nabytkiem :) a co do nagrań to pożyjemy zobaczymy :) strona ciekawa na pewno przyda się w nauce zobaczymy jak gra się u2 na elektryku bo na akustyku od u2 zaczynałem .


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#364 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 17:57

A no widzisz , ja zaczynałem U2 na tej 30 letniej Polskiej gitarze rodzinnej , palce bolaly i krwawily bo wygoda gryfu straszna , a ze mie mialem pieca to podlaczalem ja jakimis dziwnymi kablami do wzmacniacza od CD i gramofonu , jak to sie nie spalilo to nie wiem :D Ale uwierz czekaj na moment posiadania tych efektow , kiedy pierwszy raz grasz Bad albo intro do Streetsow z dwoma delayami to sikasz po nogach z podjary :D
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#365 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 18:05

Ja zaczynałem od gitary klasycznej za 150zł :) :D pamiętam jeszcze pierwszy kawałek u2 jaki się nauczyłem grać to było with or without you na 4 akordach :) później była i jest , nie zamierzam jej sprzedawać takamine eg 269 vgt wyrwana na promocji a za chwile do kolekcji dołączy squier. A co do efektów to pewnie kupie je na gwiazdke za rok :) 


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#366 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 18:08

Noo i bardzo dobrze , ja pamiętam ile czasu grałem na Squierze bez wzmacniacza a i tak było fajnie :D + Lepiej na razie trochę bez efektów pograć żeby nie zatracić istoty tego grania ładując się od razu w takie zaawansowane rzeczy :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#367 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 18:38

Zgadzam się w 100procentach :)


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#368 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 19:50

Jeśli się nie mylę posiadasz tą gitare tylko z palisandrową podstrunnicą http://riff.net.pl/3...rat-mn-bkm.html mam kilka pytań jak Ci się na niej gra , czy nie ma zbyt wysoko położonych strun , czy dobrze stroi , czy nie było z nią problemów technicznych ,jaka jest jakość wykonania , oraz ile waży ? Dziękuje za odpowiedz :)


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#369 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 20:22

Sorry , sprawdziłem sobie i to Explorerze mam palisander a właśnie w Stracie klon :P Hmm ile waży , nie mam Ci teraz jak zważyć , ale myślę że nie więcej jak 4kg , prędzej troche mniej. Gra mi się na niej bardzo dobrze ( wygodniejszy chyba tylko Explorer ;) ) jest wygodna , gryf idealnie leży w dłoni , struny leżą idealnie , nic nie brzęczy , progi szlifowane bez zarzutu , w zestawie ( przynajmniej u mnie) klucz do ustawiania gitarze menzury , przez cały czas jak na niej gram , od czasu do czasu trzeba ją leeciutko podstroić , ale to jak każdą gitarę , na pewno nie można powiedzieć że puszcza strój czy coś. Także klucze trzymają idealnie , oczywiście jeśli nie szaleje się z wajchą , to nie jest mostek tremolo , a nie ma tu blokady strun jak w Ibanezie , więc trzeba raczej delikatnie.

Co jeszcze , z elektroniką nie ma żadnych problemów , wejście na kabel nie trzeszczy nie tworzy żadnych przydźwięków , no ale to też pewnie zależy od jakości kabla ( ja mam Planet Waves co jest dość dobrym , średniej klasy kablem ) pokrętła Volume i Tone nie trzeszczą i działają bez zarzutu , z przystawkami też nie miałem żadnych problemów , nie sprzegają się i działają tak jak trzeba. Moim zdaniem jedynym minusem są zbyt piskliwe wysokie dźwięki , nad którymi trzeba chwilę posiedzieć i je wysterować , ale to wiele gitar ma takie przypadłośći. Oprócz tego nic tylko polecić :)


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#370 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 20:29

Dziękuje za odpowiedz chociaż teraz mam dylemat czy brać standard serie czy classic Vibe :)

 

Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#371 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 21:42

No dla mnie jeśli później uzbieranie kasy na wzmacniacz nie będzie stanowiło problemu , to vibe byłby spoko , ale jeśli każda stówka przyda się na reszte to Standard nie bedzie czyms z czego bylbys niezadowolony :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#372 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 22:57

Zdecyduję po ograniu w sklepie ale jeśli vibe będzie mi się bardziej podobało brzmieniowo czy wygodą gry to wybiore vibe a na wzmacniacz będe zbierał dłużej :)


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#373 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 23:01

Oj myślę że brzmieniowo to będzie trudne do wychwycenia , wygoda też pewnie podobna , no ale na pewno Vibe oferuje trochę wyższej jakości elementy , bo samo 'pudło' nawet nie wiem czy nie jest przeniesione ze Standard Series.


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#374 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 grudnia 2014 - 23:06

Pożyjemy zobaczymy :)  osobiście bardziej z wyglądu podoba mi się seria classic i jest tańsza więc pewnie na nią się zdecyduję .


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#375 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2014 - 23:10

A wybierasz się właśnie do Riffa ?


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#376 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 grudnia 2014 - 11:00

Myśle że pójde do riffa i do jakiegoś innego sklepu np. do składu muzycznego jeszcze sobie parę sklepów porównam żeby nie latać przez cały Kraków i z powrotem :)


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#377 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2014 - 12:23

Okok
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#378 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 grudnia 2014 - 13:50

Mam pytanie czym różnią się przetworniki w układzie SSS a w układzie HSS i które ułożenie jest lepsze ?Oraz jeśli kupował ktoś w riffie jak ocenia obsługę?


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#379 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2014 - 14:58

http://pl.wikipedia....wornik_(muzyka)

Tutaj w rozdziale "Konfiguracja przetworników w gitarze" masz graficznie to przedstawione.

Jeśli chodzi o HSS są to dwa przetworniki pojedyńcze (single coil) ( neck - przy gryfie i middle - środkowa ) a przetwornik przy mostku (bridge ) jest humbuckerem , czyli połączonymi liniowo dwiema przystawkami single coil. Widzisz je często w Gibsonach ( np. w Explorerze , którego już dobrze znasz ) tyle że tam są najczęściej ukryte w puszkach więc nie są dokładnie widoczne. Ogólnie idea humbuckera polega na tym że niweluje jakiekolwiek sprzężenia i przydźwięki oraz oferuje cieplejsze brzmienie ( tak charakterystyczne dla Gibsona) . Konfiguracja SSS to już klasyk dla Fendera 3 przystawki single coil z mostkową odchyloną troszkę od reszty dla lepszego wyłapywania wysokich dźwięków , i pewnie nie mieszania ich z przetwornikiem środkowym. Różnią się one trochę brzmieniem , ale dla mnie zawsze jak już Strat to klasyk z 3 singlami :P Zresztą akurat sprzężenia to jest tylko super smaczek , a na humbuckerze też da się je zrobić , więc akurat ich eliminacja jest trochę przekoloryzowana ;) Ale na pewno troszeczkę cieplejsze brzmienie jest , mooże bardziej Gibsonowe , ale nie powiem Ci bo nigdy nie grałem na Stracie z humbeckerem ;) A w Riffie nie byłem.


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#380 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 grudnia 2014 - 15:02

Ok już rozumiem :)  i dziękuje za odpowiedz.


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych