Skocz do zawartości


Gitara Elektryczna


411 replies to this topic

#321 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 stycznia 2011 - 13:56

Z hybrydami roznie bywa, to chyba zalezy od modeli.
Niektorzy chwala, niektorzy wrecz przeciwnie- ze lampa na przedwzmacniaczu tak naprawde nic nie daje, ze nie ma roznicy miedzy hybryda a tranzystorem.

To wyzej to o jakims Voxie, natomiast na starej salce mielismy wzmacniacz hybrydowy Fender costam 2000. Byyyla moc, szczegolnie na przesterach z kostek.



Oczywiscie hybryda nigdy nie da tego samego co lampa, ale na pewno trafia sie te bardziej udane modele, ktore moga sie jakos do lampy zblizyc.

#322 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 26 stycznia 2011 - 18:37

Btw. przerwa w nauce do sesji zrodziła takie oto coś: http://deedrz1990.wr...eedrz1990_cover


No bardzo fajny cover :D Podoba mi się brzmienie. A widziałes mojego "untila"?

#323 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 26 stycznia 2011 - 20:54

No bardzo fajny cover :D Podoba mi się brzmienie. A widziałes mojego "untila"?

Jasne. Jak dla mnie trochę sucho, i nie wiem czemu ale wydaje mi się, że momentami troszkę sztywno zagrane, ale jeżeli chodzi o tone to bardzo fajnie :) Nie wiem czy troszkę delayu za mało słychać, ja dodaję troszkę więcej. Też bym ponagrywał z wykorzystaniem wzmaka, ale brak mikrofonu.. Muszę się zadowolić usb.
Dołączona grafika

#324 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 26 stycznia 2011 - 21:51

Jasne. Jak dla mnie trochę sucho, i nie wiem czemu ale wydaje mi się, że momentami troszkę sztywno zagrane, ale jeżeli chodzi o tone to bardzo fajnie :) Nie wiem czy troszkę delayu za mało słychać, ja dodaję troszkę więcej. Też bym ponagrywał z wykorzystaniem wzmaka, ale brak mikrofonu.. Muszę się zadowolić usb.


Wyszło sucho bo miałem lekko niedostrojoną gitarę. Postaram się też kupić jakąś zewnętrzną kartę muzyczną i wtedy będę mógł nagrać w lepszej jakości bo muszę się pochwalić że prosto ze wzmaka brzmienie jest bardzo "untilowe" a to wszystko dzięki OD-2:D. Delay jest troszkę słaby bo nałożony jest dopiero w programie komputerowym podczas montażu :) Aha - tak BTW. To był mój pierwszy cover więc nie wyszło to perfekcyjnie na nagraniu

Wkrótce New Year's Day

#325 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 27 stycznia 2011 - 03:20

Btw. przerwa w nauce do sesji zrodziła takie oto coś: http://deedrz1990.wr...eedrz1990_cover


Dobre brzmienie, bardzo dobry timing, bardzo dobry feeling, świetnie zagrane - choć jak dla mnie trochę aż zbyt poprawnie i uczniacko, grzecznie. Ale keep up the good work.

#326 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 09 lutego 2011 - 22:18

Mam ciekawe pytanie. Mianowicie chciałbym kupić sobie w przyszłości procesor efektów który zadowoli mnie w efektach jak wiadomo jutowych. Co będzie lepsze? Line 6 M13 czy HD500 ???

#327 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 lutego 2011 - 22:21

big muff

#328 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 09 lutego 2011 - 22:21

Porównania nie mam, ale od jakiegoś czasu brzdąkam na Line6 M13 i mogę go gorąco polecić. Spełnia ładnie swoją rolę.

#329 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 09 lutego 2011 - 22:30

No jest na U2BE taki użytkownik Sherm911 - on gra praktycznie wszystko na tym M13 i wiem że ten procesor jest zajebisty, ale czy nowy HD500 ma to samo co M13? Czy osiągne nim wszstkie lub większość efektów U2 tak jak w tamtym?

#330 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 lutego 2011 - 07:11

ma porownywalnie to samo, tylko zamiast stompboxowych przyciskow ma presety

#331 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 15 września 2011 - 11:43

http://www.youtube.c...drec_grec_index


ładnie brzmi.

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#332 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 września 2011 - 15:13

Mam drobny problem w moim AC30 i nie wiem gdzie sie z tym zwrócić bo nigdzie w necie nie znalazłem rozwiązania zatem piszę tutaj... Przy niektorych dźwiękach z tyłu wzmacniacza wydobywa się lekkie świerszczenie/brzęczenie (brzęczą uchwyty ktore podtrzymują lampy). Gdy dociśnie się je palcami to wtedy przestają, ale jak się tego pozbyć na stałe? Zainstalować jakąś listewkę która będzie dociskiwała wszystkie? A moze pozbyć się podstawek? Pomocy

#333 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 18 września 2011 - 15:21

http://www.youtube.c...drec_grec_index


ładnie brzmi.


Nie widziałem tego wcześniej. Podoba mi się brzmienie i sama melodia.

#334 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 września 2011 - 15:58

Nie widziałem tego wcześniej. Podoba mi się brzmienie i sama melodia.


Dopiero teraz się zorientowałem że to melodia z Yellow - Coldplay :D

#335 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 19 września 2011 - 09:28

Wow, to jest ekstra! I cena na eBay nawet nie zabija... Tyle, że Mick narzeka na duże buczenie...

#336 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 03 października 2011 - 21:09

http://soundcloud.co...oper1-1/s-IquYp

takie tam zabawy.

#337 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 października 2011 - 11:33

Nadszedl ten dzien, kiedy oficjalnie moge sie juz pochwalic ;-)
Po 2 latach poszukiwan sprzetu i po paru zmianach wreszcie skonczylem swoj pedalboard. I satysfakcja jest nie do opisania <zlosliwosc>a moglem sobie od razu kupic jaki multi-super-kombajn-efekt</zlosliwosc> ;)

Zalaczam obrazek:
Dołączona grafika

Zasilacz: Yankee PS-9/1000
Pedalboard: Warwick RCcostamcostam
Kable firmy Klotz :D i nie jest to zaden troll, jaka zlaczki do efektow to sa jedne z najlepszych na rynku.


No to przedstawie tylko w kolejnosci od gitary do wzmacniacza swoje efekty:
Tuner J&H - jedna z pierwszych kostek, jakie kupilem. W sumie zastanawialem sie czy nie wymienic na TC Polytune albo tuner Bossa (ten z igla) ale ostatecznie zostalem przy tym i zostane poki bedzie mi sluzyl. A sluzy bez zarzutu ;)
Electro-Harmonix Big Muff - Mooooooooooooocny przester. Kazdy znajdzie dla niego swoje zastosowanie, ja nietypowo nie uzywam go do solowek, tylko do mocniejszych akordow, sciany dzwieku, sprzezen etc.
Boss OD-2 - rodzynek i w dodatku vintage. Nie produkowany juz od 15 lat, slynny efekt do "Untila" ;) lzejsze partie akordowe na tym gram i skoro do solowek nie mam Big Muffa to jak to u mnie dziala? A tak: Boss Od-2 + Sd-1 jako booster. Swietny patent, na ktory wpadlem dawno dawno temu zupelnie przez przypadek. Daje bardzo fajne fuzzowane brzmienie.
Boss Sd-1 - Jak juz mowilem, ustawilem go sobie jako booster ale z minimalnym crunchem. No dobra, zgapilem to ustawienie od Greenwooda ;(
Marshall VT-1 Vibratrem - Vibrato i Tremolo w jednym. Z tego pierwszego w ogole nie korzystam. Ale efekt byl swego czasu baaardzo tanio w jednym z polskich sklepow internetowych wiec nie moglem przegapic takiej okazji. Sporadycznie uzywam tremolo, glownie do sciany dzwieku.
TC Electronic Flashback Delay - moj faworyt :D kupilem go w te wakacje. Niesamowite, ile mozna zmiescic w jednym malym pudeleczku. 9 fabrycznych rodzajow delaya (w tym symulacja TC 2290 - kto wie ten wie :) ), funkcja Toneprint ktora wcale nie musi dotyczyc tego typu efektu - oczywiscie poza zwyklymi delayami moge na Toneprincie ustawic sobie sam Chorus, Flanger, Phaser...Albo jakies kosmiczne delaya (wszystko sciaga sie przez komputer za pomoca kabelka USB). No i 40 sekundowy looper. Ten efekt w 100% spelnia moje wymagania.
Behringer RV600 - Kupilem go, aby pobawic sie opcja Shimmer, ktora nie jest taka zla, no ale tez jakos nie znajduje praktycznego zastosowania w tym co gramy z Halo! Natomiast pozostale reverby sa naprawde swietnej klasy, moim faworytem jest Hall z baaaaaardzo dlugim poglosem.


Pytanie moze sie pojawic, czy nie chcialbym miec wiecej efektow, lepszych efektow, etc? A ja mowie ze nie ;) Kompletujac podloge, kierowalem sie kwestiami ekonomicznymi, jak bardzo bede czegos potrzebowal no i zwyczajnie jak mi dany efekt podpasowal. Troche poszukiwan na allegro, po sklepach i zebralem najlepszy zestaw efektow ktory moglem dostac w tym przedziale cenowym.
Jedynie do, a wlasciwie obok, pedalboardu dojdzie jeszcze w przyszlosci pedal glosnosci ale to najwczesniej za pare miesiecy.

#338 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 15 października 2011 - 16:05

Fajny pedalboard :) Mam OD-2 z 89 roku i powiem że nie dość że ma brzmienie Untila i NYDa to godnie daje radę zamiast SD-1 :D Ja teraz zbieram hajs tylko na HD500 i to mi raczej wystarczy...

#339 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 15 października 2011 - 17:59

<zlosliwosc>a moglem sobie od razu kupic jaki multi-super-kombajn-efekt</zlosliwosc> ;)


;)

#340 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 22 października 2011 - 20:03

kumpel chce sprzedać epi les paula
http://www.woodbrass... ENJRLVSCH1.JPG coś takiego tylko, że praworęczny
500pln



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych