Skocz do zawartości


Gitara Elektryczna


411 replies to this topic

#301 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 07 grudnia 2010 - 21:09

No, te pokrętła są przesrane... trzeba być naprawdę mózgiem, żeby to ogarniać wszystko.. ja bynajmniej nie ogarniam.

#302 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 07 grudnia 2010 - 21:45

Ten HD500 jest całkiem przyjemny :D

#303 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 15:56

Ja bym chyba musiał obrobić bank żeby sobie na to wszystko pozwolić :D
Dołączona grafika

#304 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 22:58

A ja przychodzę z dalszą częścią moich rozważań. Już dałem spokój z AC4TVH itd bo szykuje się Tribute Bendzik, i zastanawiam się między AC15C1 a AC30VR.. Grał ktoś kiedyś na takowych? Słyszałem, że 30VR ma bardzo mało headroomu, i szybko zaczyna się clean zabrudzać, więc nie wiem co byłoby lepszą opcją.. Cena porównywalna, chociaż jeśli 30VR nie będzie bardzo odstawać, albo to co mówią o headroomie to bujda to na pewno wolałbym zaoszczędzić troszkę pieniążków. Piszta cokolwiek.
Dołączona grafika

#305 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 21 grudnia 2010 - 23:02

INFO: Zakupiłem AC30VR. Jednym słowem MIAZGA. Pod względem barwy, głośności, brzmi cudownie. Z czystym sercem polecam.
Dołączona grafika

#306 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 stycznia 2011 - 16:58

Wreszcie nagrałem swój pierwszy cover :D
Oto Until the End of the World
http://www.youtube.c...h?v=ujfH_YWL6Uo

#307 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 stycznia 2011 - 03:09

Info z drugiej ręki.
Skawa rzekomo sprzedał swoje 100 milionów kostek, i kupił... Fractala.

Polecam forum.gitara.pl, wąt o Fractalu, tak w ogóle. W ocenach tamtejszych posiadaczy-gitarowych wyjadaczy - lampa jest jak kokaina.. przeżyła się jak.. przeżytek. Procesory efektów wracają, i to krwa w wielkim stylu! ;)

Zestaw Fractal Axe FX + Atomic Reactor = LOOOOVE.
Tzn. urywa jądra doświadczonym gitarzystom.

Wreszcie nagrałem swój pierwszy cover :D

Imo, zbyt suche brzmienie. Ale cover daje radę :-).
BTW - ekstra ten Vox wygląda :). Zazdroszczę. Choć wolałbym Atomica :D.

#308 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 07:15

Polecam forum.gitara.pl, wąt o Fractalu, tak w ogóle. W ocenach tamtejszych posiadaczy-gitarowych wyjadaczy - lampa jest jak kokaina.. przeżyła się jak.. przeżytek. Procesory efektów wracają, i to krwa w wielkim stylu! ;)
[/size]


Wiesz co, za takie p********e to Cie zaraz w********e z bandu B) Nawet jak tak myślisz/czujesz/uważasz to tak nie mów :D
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#309 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 10:45

Ja wiem, że same emoty to obciach ale...

:D!

#310 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 stycznia 2011 - 11:23

Wiesz co, za takie p********e to Cie zaraz w********e z bandu B) Nawet jak tak myślisz/czujesz/uważasz to tak nie mów :D


Nie rozumiem po prostu, dlaczego paru elektrodom i szklanej bańce nadaje się jakieś wręcz duchowe znaczenie ;P. W którym miejscu lampa ma więcej duszy niż wzmak tranzystorowy? ;) Wiadomo, brzmi lepiej, no ale z kolei od lampy brzmi lepiej emulacja brzmienia z Fractala Axe FX + Atomic Reactor - i to jest opinia Grzegorza Skawińskiego, nie tylko moja :D.

Za wikipedią, artykuł o lampach elektronowych:

Rozwój cyfrowych technik przetwarzania sygnałów umożliwia osiągnięcie "lampowej" charakterystyki zniekształceń także w układach półprzewodnikowych



#311 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 11:39

Nie rozumiem po prostu, dlaczego paru elektrodom i szklanej bańce nadaje się jakieś wręcz duchowe znaczenie ;P. W którym miejscu lampa ma więcej duszy niż wzmak tranzystorowy? ;) Wiadomo, brzmi lepiej, no ale z kolei od lampy brzmi lepiej emulacja brzmienia z Fractala Axe FX + Atomic Reactor - i to jest opinia Grzegorza Skawińskiego, nie tylko moja :D.

Za wikipedią, artykuł o lampach elektronowych:


Wa takim razie nie mamy płaszczyzny do konstruktywnego dialogu :)

PS. Z Panem Skawińskim również B)

Ok. Nie miąłem przyjemności słyszeć/grać na tym czymś powyżej wymienionym więc nie mogę za bardzo się wypowiadać ale generalnie (no i pewnie uogólniając nieco;)) rzecz ujmując to jakby tak było to 3/4 bandów grało by na emulatorach, a nie na lampach :)

Różnica jest. Ja przynajmniej ją słyszę.
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#312 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 stycznia 2011 - 14:21

Ale Fractal to jest nowość na rynku, Atomic Reactor - również. Ponadto - i jeden, i drugi sprzęt kosztują ogromne pieniądze - dla niewielkich zespołów (jak nasz :D) nieosiągalne.
A co do słyszenia różnicy - przecież nie grałeś/nie słyszałeś wyżej wymienionego zestawu, więc gdzie ją słyszysz? :-)
Z drugiej strony, mam nadzieję, że nie powtarzasz audiofilskiego voodoo na zasadzie - "mam kabel zasilający za 500 złotych - słychać różnicę w brzmieniu mojego Marantza za 35 000,-". Jeśli oscyloskop wskazuje, że cyfrowo zbudowana charakterystyka pasma zniekształceń jest identyczna do tej z lampy, a Ty słyszysz mimo wszystko różnicę, to... wybacz.. voodoo :).
Dlatego specjalnie na takie okazje wykorzystuje się tak zwany ślepy test, gdzie delikwent dostaje do odróżnienia z przepaską na oczach brzmienie jednego i drugiego. Podpowiem, że z tego, co czytałem, nigdy taki test nie zakończył się pozytywnym wynikiem dla audifila ;).

Polecam:
http://gitara.pl/for....php?pid=986943
Proszę również zwrócić uwagę, na ilość postów, jakie naprodukowali w tym temacie użytkownicy, którzy legitymują się na tym forum świetną renomą.

http://www.youtube.c...h?v=yXP4Q83--eI
Line 6 Variax (jeden z niższych modeli) + Fractal Axe FX Ultra + Atomic Reactor.

A Fractala używają m.in.:
Steve Vai, John Petrucci (Dream Theater), Steve Stevens (Billy Idol), Chris Broderick, Marty Friedman (obaj Megadeth), Jeff Schroeder (The Smashing Pumpkins), Dan Spitz (Anthrax).

#313 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 stycznia 2011 - 16:53

Nawrotek, p*******sz- nie bylo Cie tam.


Podlaczales kiedys prawdziwe efekty do wzmakow tranzystorowych ORAZ lampowych? Pewnie nie, wiec sie nie odzywaj.
Uwierz mi, ze zaden fuzz nie zabrzmi na wzmacniaczu tranzystorowym, chocbys sie z****ł..

#314 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:36

Nawrotek, p*******sz- nie bylo Cie tam.


Podlaczales kiedys prawdziwe efekty do wzmakow tranzystorowych ORAZ lampowych? Pewnie nie, wiec sie nie odzywaj.
Uwierz mi, ze zaden fuzz nie zabrzmi na wzmacniaczu tranzystorowym, chocbys sie z****ł..


:D :D :D PIĄTUNIA MISIU!

OELBE ukręcisz na tym czymś np. takie brzmienie? -

http://www.youtube.c...feature=channel

Zakładam się o wszystko, ze nie :) A o ile się nie mylę tak "pierdzi" to cacko:

http://www.youtube.c...h?v=qClSGsk5UFs



PS. A pamiętasz jak się "srałeś" an próbach z ukręceniem brzmienia do JLH?? No widzisz, a na lampie j****ł byś gaina i treble i samo by zagrało.

PS2. I czytaj moje posty ze zrozumieniem - napisałem przecież "Nie miąłem przyjemności słyszeć/grać na tym czymś powyżej wymienionym więc nie mogę za bardzo się wypowiadać ale generalnie (...)" No dobra ale co kto lubi - jedni Mozarta, a drudzy....jak im nogi śmierdzą :P . Ja tam tylko prezentuje swoją opinię - aczkolwiek stwierdzam - lampę na kilometr się da rozpoznać.
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#315 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 stycznia 2011 - 21:39

PS. A pamiętasz jak się "srałeś" an próbach z ukręceniem brzmienia do JLH?? No widzisz, a na lampie j****ł byś gaina i treble i samo by zagrało.

Mówiłem o zestawie z wzmakiem Atomic Reactor, zaprojektowanym specjalnie z myślą o multiefektach. Wierz mi, na słuchawkach mój preset do JLH był identyko z oryginałem, zanim go zmieniłem na potrzeby salkowego Marschalla, a później Blondynki.

PS2. I czytaj moje posty ze zrozumieniem - napisałem przecież "Nie miąłem przyjemności słyszeć/grać na tym czymś powyżej wymienionym więc nie mogę za bardzo się wypowiadać ale generalnie (...)" No dobra ale co kto lubi - jedni Mozarta, a drudzy....jak im nogi śmierdzą :P . Ja tam tylko prezentuje swoją opinię - aczkolwiek stwierdzam - lampę na kilometr się da rozpoznać.

Tak, a chwilę później napisałeś, iż:

Różnica jest. Ja przynajmniej ją słyszę.

To ja już nie wiem, gdzie Ty tę różnicę słyszysz skoro, jak sam przyznajesz, nie słyszałeś w.w. zestawu.
Nie mówię, że lampa się nie obroni, kiedy gada z przeciwnikiem rangi tranzystor, czy cyfrowy piec z wbudowanymi efektami. Ale to jest porównanie high-endowego sprzętu gitarowego, z raczej low-endowym. No, średniej klasy.
Ale w momencie, kiedy wrzucasz Fractala z emulacją brzmienia Voxa AC30TB + Atomic Reactor, a za konkurenta ustawiasz tego samego Voxa AC30TB - wynik brzmieniowy jest identycznym. A skoro jest identyczny, to lampa przegrywa - bo to tylko pojedyncze urządzenie, sam wzmak. Za niewiele większą cenę, bierzesz Fractala i wzmak Atomic Reactor, przy pomocy którego symulujesz brzmienia dowolnego pieca o "lampowej charakterystyce zniekształceń" + masz do tego tony efektów gitarowych, kostek, kaczek, itd., itp. o najwyższej jakości w historii rock'nrolla ;).

Nie jestem hejterem lampy. Sam chciałbym mieć. Ale wolałbym jednak Fractala + Atomic Reactor, bo są po prostu waaaay more elastyczne.. wiadomo, najlepiej byłoby mieć wszystkie te piece lampowe + wszystkie kostki, które są we Fractalu. Tyle, że to wtedy nie kosztowałoby łącznie 10 tysięcy złotych, tylko z 200... Z ekonomicznego punktu widzenia jak i praktycznego - Fractal + Atomic own lampa's ass. Z punktu muzycznego - patrząc na spektrum zniekształceń w oscyloskopie - wychodzi na jedno. A to, że ktoś mimo wszystko słyszy różnicę.. cóż, audio-voodoo.

#316 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 stycznia 2011 - 21:46

W momencie, kiedy wrzucasz Fractala z emulacją brzmienia Voxa AC30TB + Atomic Reactor, a za konkurenta ustawiasz tego samego Voxa AC30TB - wynik brzmieniowy jest identycznym. A skoro jest identyczny, to lampa przegrywa - bo to tylko pojedyncze urządzenie, sam wzmak. Za niewiele większą cenę, bierzesz Fractala i wzmak Atomic Reactor, przy pomocy którego symulujesz brzmienia dowolnego pieca o "lampowej charakterystyce zniekształceń" + masz do tego tony efektów gitarowych, kostek, kaczek, itd., itp. o najwyższej jakości w historii rock'nrolla ;).



Dołączona grafika

#317 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 25 stycznia 2011 - 22:14

OELBE - mówię generalnie, że słyszę różnice miedzy lampą, a nie lampą i wnoszę, że także twój nowy wynalazek tego nie zmieni. Nic poza tym. NIE WIERZĘ W CUDA.

PS. Na słuchawkach jak był identyko to ja się nie dziwię, że nie słyszysz różnicy :P

Jack tyle, że Adventure też w tym momencie uronił łzę....chlip, chlip...
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#318 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 26 stycznia 2011 - 01:21

PS. Na słuchawkach jak był identyko to ja się nie dziwię, że nie słyszysz różnicy :P

Słuchawki me to Sennheisery HD555 - także no need to be biting :-).

#319 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 26 stycznia 2011 - 07:20

Zaniechajmy :P Nie chce mi się już - z sił opadłem jak czytam Co piszesz.

Proponuję rozejm na zasadzie:

1) Lampy się nie przeżyły.
2) Procesory efektów tralalala bum tralalala, świeci, miga, jest zajefajnie ale...
3)Patrz punkt 1

Aneks:

Za cytat: "W którym miejscu lampa ma więcej duszy niż wzmak tranzystorowy?" - należy się dożywotnia kara infamii i tak B)

Kissunie!
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#320 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 26 stycznia 2011 - 10:48

Proponuje też abyście zajęli stanowisko w sprawie hybryd :P

Btw. przerwa w nauce do sesji zrodziła takie oto coś: http://deedrz1990.wr...eedrz1990_cover
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych