Jump to content


Photo

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#641 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 31 marca 2010 - 09:27

Brak Breathe to chyba pomyłka,jeśli nie to nie mam pojęcia co jest powodem.
Ale przykładowe tłumaczenie że za długi koncert by był,lub za mało miejsca to po prostu kpina.
Na płytę Blue Ray można zmieścić z 5 takich koncertów.
Dodatki są bardzo kiepskie,najbardziej Boli brak New Year's Day Live Chorzów.
W tym momencie myślę że zespół ma nas głęboko gdzieś,a słowa że było pięknie cudnie i niepowtarzalnie to jedne wielkie aktorstwo.
Po co robiliśmy drugi raz flagę?Bo po Vertigo Tour zespół narzekał że jej nie nagrał,a teraz byli przygotowani,wielce nagrywali i opowiadali o dodatku na Dvd.
Jestem zły,smutny i rozczarowany!Nie satysfakcjonuje mnie wrzucenie 30 sekundowego filmiku z Polski wśród innych minutowych kawałków,po prostu cios w policzek.
Oczywiście dodatek z Berlina jest,i to jaki gówniany,nie wiem czym sobie Berlin zasłużył żeby pokazywać ich całemu światu.
Jeśli te wszystkie informacje to prawda,to naprawdę czuję się pokrzywdzony.
Co do ceny brak słów,500zł za 2 płyty blue ray?To bilet na koncert jest tańszy,paranoja!!!
:(

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#642 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Posted 31 marca 2010 - 09:38

Żeby to troszkę po prostować (ceny z u2.com):
1 DVD - sam koncert - $14,95 ~ 43 zl
2 DVD oraz 1 blue ray ( zapewne zawartość ta sama czyli koncert i zawartość bonusowa :P bez książeczki ) - $21,95 ~ 63 zl
2 DVD Super Deluxe Box Set ( to co 2 DVD + książeczka, poster, vinil, tour book, set lista :P ) $39,95 ~ 115 zl

A ktoś ma jeszcze swój kupon na 25% zniżki do zakupów na u2.com ?? można na jeden zamówić więcej niż jeden produkt za jednym zakupem ? jak tak to z chęcią bym się podpiął do zamówienia :)

Czyli ceny dwóch podstawowych wersji są całkiem przyzwoite.A i 115 zl za tour book, vinil i daj bóg ciekawy poster to też nie są jaja jak w przypadku UF 2CD + DVD.

Co do zwartości to zapewne na drugim DVD jako tour clips znajdą się wszystkie klipy z u2.com, na stronie jest ich 71 , czyli możliwe, że będzie materiał z Chorzowa, ale niestety na nic nowego tam się spodziewać raczej nie możemy.

I mamy trailer na stronie http://www.u2.com/ne...-concert-on-dvd

... :P


#643 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 31 marca 2010 - 09:39

Jak dla mnie kwestię dodatków można jakoś przeboleć. Uważam, że nie jest z nimi wcale tak źle, chociaż brak szerszego udokumentowania Chorzowa.

Sprawa Breathe to jest jednak już jakiś kosmos. To jest tak kuriozalne, że nie może być prawdziwe. Jak można wyciąć utwór otwierający koncert? Jeśli chodziło o miejsce na dysku to bez większej szkody można by wywalić Stuck In A Moment You Can't Get Out Of, Elevation czy In A Little While, które niewątpliwie nie decydowały o obliczu tej trasy. Logika podpowiadałaby raczej, aby na koncertowym video znalazło się jak najwięcej kawałków z ostatniej płyty.

Podsumowując - już nie mogę się doczekać :D
Dołączona grafika

#644 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Posted 31 marca 2010 - 10:05

Ojej, najwyżej nie kupię sobie tej superduper wersji...
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#645 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Posted 31 marca 2010 - 10:10

A ktoś ma jeszcze swój kupon na 25% zniżki do zakupów na u2.com ?? można na jeden zamówić więcej niż jeden produkt za jednym zakupem ? jak tak to z chęcią bym się podpiął do zamówienia :)



Pragnę poinformować iż:
Coupons can't be applied to U2T48997, U2T48995, U2T48996, U2T48986.

czyli że kupony zniżkowe nie działają na żadne z wydań DVD i na BR...a to już jest pojechane :angry:


Zatem za wydanie Deluxe o wartości 39 USD trzeba będzie zapłacić łącznie ok. 60 USD z wysyłką DHLem...
Coraz bardziej kooooocham U2 :angry:

#646 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 31 marca 2010 - 10:14

Filmy z U2.com byly krecone kamera ktora wygladala na HD takze spokojnie jakosc bedzie dobra.
Oprocz oczywistego video ... licze na Vertigo z Wembley z Elmo w roli glownej ;P ELMO

to teraz proszę obejrzyj uważnie zwiastun DVD (1:10 min.) i filmik do którego link dałeś. te same ujęcia, okazac się w takim razie może, że Ty również "byłeś" na koncercie w Pasadenie ;-)

#647 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Posted 31 marca 2010 - 10:18

Pragnę poinformować iż:
Coupons can't be applied to U2T48997, U2T48995, U2T48996, U2T48986.

czyli że kupony zniżkowe nie działają na żadne z wydań DVD i na BR...a to już jest pojechane :angry:


Zatem za wydanie Deluxe o wartości 39 USD trzeba będzie zapłacić łącznie ok. 60 USD z wysyłką DHLem...
Coraz bardziej kooooocham U2 :angry:


Ale zapewne ceny sklepowe powinny być w miarę podobne, więc jeżeli chodzi o to to to wydanie jest całkiem ok.

... :P


#648 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 31 marca 2010 - 10:29

Po co robiliśmy drugi raz flagę?Bo po Vertigo Tour zespół narzekał że jej nie nagrał,a teraz byli przygotowani,wielce nagrywali i opowiadali o dodatku na Dvd.

oj emocje nas ponoszą, owszem flaga została nagrana, ale nikt nic chyba wprost nie obiecywał w jakiej formie i gdzie dokładnie to się znajdzie.

odnośnie samego DVD, jakoś megasfrustrowany nie jestem z tych czy innych powodów. a koncert i tak kupię, raczej wersje DVD bo nie mam i pewno szybko nie będę miał odtwarzacza z niebieskim laserem.

#649 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 31 marca 2010 - 10:29

Prócz tego co napisałem wyżej,to oprócz samego wydawnictwa niestety denerwuje mnie sam koncert.
A mianowicie denerwuje mnie w jaki sposób Bono śpiewa TUF czy Vertigo,dlaczego on do cholery tak dziwnie przeciąga linijki,w jednej tonacji?
Ehh muszę do tego wszystkiego przywyknąć,pogodzić się z tą wiadomością.
Ciężko będzie :(

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#650 LarryKurczak

LarryKurczak

    Użytkownik

  • Members
  • 93 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 31 marca 2010 - 10:31

to może światowy bojkot :rolleyes:

#651 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 31 marca 2010 - 10:35

to może światowy bojkot :rolleyes:




Tak,nie robimy flagi następnym razem :)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#652 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 31 marca 2010 - 10:35

Nie mogę wprost uwierzyć, że wycięto Breathe! Dla mnie osobiście, Breathe jest najmilej wspominanym, przeze mnie momentem Chorzowskiego koncertu kiedy to pierwszy raz w życiu usłyszałem U2 na żywo. Ciarki przechodziły kiedy słyszało się Bowiego, Kingdom i w końcu Breathe. Nigdy nie zapomnę tych dźwięków, tej mocy. DVD miało być dla mnie pamiątką z zakończonej trasy, namiastką Chorzowskiej nocy a tymczasem wyrwano w moim odczuciu jedno z najważniejszych ogniw, nie mówiąc już chociażby o bonusie w postaci chorzowskiej flagi! Absurd! :angry:

#653 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Posted 31 marca 2010 - 10:55

Ale zapewne ceny sklepowe powinny być w miarę podobne, więc jeżeli chodzi o to to to wydanie jest całkiem ok.



Chodzi o zasady.

Najpierw chwalą się, że dają Ci 25% zniżki przy wykupie subskrypcji, a potem okazuje się, że jest on o "limitowanym" użyciu.

Swoją drogą, to domyślam się, że cena w lokalnym sklepie muzycznym będzie trochę niższa niż gdybym kupował poprzez U2Shop.com i płacił ekstra 21 USD za wysyłkę, ale niemniej jednak to kolejny dowód na to, jak traktowani są fani przez "przedsiębiorstwo rozrywkowe" U2.
Poza tym, obawiam się, że ponownie nasze kochane sklepy, albo dystrybutorzy wykorzystają ten fakt i ustalą ceny tylko niewiele niższe niż te z U2shop.com z doliczoną wysyłką.

I pewnie znów trzeba będzie kombinować i kupować na ebaju lub będąc gdzieś zagranicą, gdzie nie ma takiej schizy jak u nas.
Przykład:
http://www.empik.com...,prod26180029,p
a tutaj to samo, ale o blisko 50% taniej:
http://cgi.ebay.co.u...=item4a9f30dc0a
lub http://cgi.ebay.co.u...=item4a9fe444ba

#654 tomol012

tomol012

    Użytkownik

  • Members
  • 125 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Posted 31 marca 2010 - 10:57

Dodatki są bardzo kiepskie,najbardziej Boli brak New Year's Day Live Chorzów.
W tym momencie myślę że zespół ma nas głęboko gdzieś,a słowa że było pięknie cudnie i niepowtarzalnie to jedne wielkie aktorstwo.
Po co robiliśmy drugi raz flagę?Bo po Vertigo Tour zespół narzekał że jej nie nagrał,a teraz byli przygotowani,wielce nagrywali i opowiadali o dodatku na Dvd.
Jestem zły,smutny i rozczarowany!Nie satysfakcjonuje mnie wrzucenie 30 sekundowego filmiku z Polski wśród innych minutowych kawałków,po prostu cios w policzek.


No masz rację, to boli. Mnie najbardziej boli robienie DVD w Ameryce. Znowu! Oprócz Slane'a i Milanu (choć to trochę inna bajka) nic nie było z Europy. Problem w tym (a przynajmniej ja tak uważam), że zespół ma tu niewiele do gadania. DVD wydaje Universal, a ich oprócz kasy nie obchodzi nic. Ważne jest więc zrobienie DVD, które oprócz fanów kupi masa innych osób pod wpływem reklam typu: "Jeden z największych koncertów w historii Ameryki" itd. Nawet jeśli zespół chciał robić DVD w Chorzowie to kogo w Ameryce obchodzi Polska, flaga, Solidarność i wszystkie piękne, niepowtarzalne rzeczy, których nie ma na żadnym innym koncercie. Marketing, niestety. Ważne, że mamy swojego multicama, który zapowiada się wysmienicie :)

Co do wycięcia Breathe i Space Odity: SKANDAL na skalę międzyplanetarną! Bowiego można przeboleć, bo to w końcu jakieś prawa i takie tam, ale Breathe ?! Niewybaczalne!


Nie mogę wprost uwierzyć, że wycięto Breathe! Dla mnie osobiście, Breathe jest najmilej wspominanym, przeze mnie momentem Chorzowskiego koncertu kiedy to pierwszy raz w życiu usłyszałem U2 na żywo. Ciarki przechodziły kiedy słyszało się Bowiego, Kingdom i w końcu Breathe. Nigdy nie zapomnę tych dźwięków, tej mocy. DVD miało być dla mnie pamiątką z zakończonej trasy, namiastką Chorzowskiej nocy a tymczasem wyrwano w moim odczuciu jedno z najważniejszych ogniw, nie mówiąc już chociażby o bonusie w postaci chorzowskiej flagi! Absurd! :angry:


Święte słowa, również Chorzów był moim pierwszym koncertem U2. DVD i tak kupię, ale znacznie znacznie bardziej wyczekuję chorzowskiego multicama.

#655 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 31 marca 2010 - 11:11

Jak to mówią- ŻAL, PANOWIE, ŻAL!!!

Święte słowa, również Chorzów był moim pierwszym koncertem U2. DVD i tak kupię, ale znacznie znacznie bardziej wyczekuję chorzowskiego multicama.


ja chyba też :wacko:

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#656 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Posted 31 marca 2010 - 11:23

Jeśli chodzi o ceny, to i tak nie są wysokie, więc nawet jeśli wersje 2DVD i blu-ray będą kosztowały po 99 zł to nie będzie tak źle. Nie ma sensu patrzeć że "za granicą nie dość że więcej zarabiają to jeszcze mają taniej" bo idąc tym tokiem nie kupilibyśmy nigdy żadnego samochodu, sprzętu, komputera itp. Niektóre rzeczy u nas kosztują po prostu więcej i trzeba się z tym pogodzić (najwyżej możemy nie kupować, sprowadzić z innego kraju albo wspomóc się ciocią z Anglii ;)).

Poza tym mamy masę sklepów internetowych, które będą się bić o klientów, więc nie będą mogły szaleć z ceną. Założę się że w takim rock-serwisie będzie jakaś zniżka za zakup przed premierą.

Co do Breathe, no to jest faktycznie smutne. Pamiętajmy tylko, że raz czy tego kawałka zabrakło, może jednak stwierdzili że lepiej jest go ominąć, podczas samego koncertu nie odważyli się na to a teraz im się zmieniło i próbują 'udać' że go wtedy nie grali? :blink: Z drugiej strony, koncert na wideo to zawsze jest pewnego rodzaju 'oszustwo' (nagrywanie podczas kilku występów, poprawki itp.). Jakby się tak przyjrzeć, to U2 na nagraniach koncertowych bardzo często wycina jakiś utwór z setlisty, więc nie jest to taka nowość.

W ogóle radziłbym dać sobie troszkę na luz w kwestii wiązania osobistych wspomnień z Chorzowa z tym DVD. Jakiś czas temu pisałem dlaczego nie chcę NYD w dodatkach, nie będę się powtarzał, dodam tylko że moim zdaniem najlepszą pamiątką są same wspomnienia (w dodatku mamy przecież własne nagrania) i chyba lepiej nie konfrontować ich z tego typu wydawnictwami, bo to są zupełnie inne kategorie. Poza tym żadne dwa koncerty nie są takie same, a że nasz był najlepszy i najbardziej wyjątkowy nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. :D

#657 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 31 marca 2010 - 11:26

mi juz tylko pozostaje dodać że jedyne co teraz pozostaje to czekac na niepowtarzalna jakośc BD i sie rozkoszowac jakościa dzwieku i obrazu, bo reszta jak juz wspomnieliście to kpina do 360potęgi! Oby tylko ta jakość nie była jak sławna pixeloza na chicago vertigo tour!

#658 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 31 marca 2010 - 11:29

na u2.com wrze:

http://community.u2....-BOWL-DVD-.html

bardzo podoba mi się zdanie, a raczej pytanie retoryczne:

"How dumb does U2 think their fans are ? "

i to tez niezłe:

"I can't wait to see all the formats for this new DVD. Why don't they release 21 differnt versions so we have to buy each one to get the complete show ? Oh and don't forget to make it a limited edition and number them to make them extra special."

chyba najlepsze podsumowanie

#659 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 31 marca 2010 - 11:40

jak widać u2 płaci za cyrograf z uniwersalem:)
no ale przy 97 000 publice mozna pewnie sobie na to pozwolić bo i tak sie sprzeda - szkoda ale moze teraz to taka new line.

#660 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Posted 31 marca 2010 - 12:16

Co do zawartości to rozumiem, ale nie rozumiem ujadania co do ilości wersji:

Nie było by blue ray to był by płacz, że jak ci źli ludzie mogą nie wydawać koncertu na blue ray, co za dziadki stare, nie było by dvd to by był płacz ze jak to możliwe.
Ja na to patrze tak, jest wersja normalna 2 dvd lub blue ray, w zależności od posiadanego odtwarzacza koncert + bonusy za około 70 zl, czyli cena standardowego koncertu.
Jak ktoś chce to weźmie droższą wersję super mega deluxe z bajerami.
Oraz bardzo tania obcięta wersja 1 dvd, coś na wzór wersji europejskiej, po prostu trzeba patrzeć na wersję 1 dvd nie jako na podstawową ale na wersję okrojoną, dla nas wersja podstawowa to powinna być włąsnie ta 2 dvd.

... :P




Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users