Skocz do zawartości


Zdjęcie

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#1261 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 21 lipca 2010 - 11:42

Cóż, wprawdzie aż tak super, jak to uczynił mój serdeczny przyjaciel smoke to mi się nie udało, ale myślę że zakup wydania 2 DVD, nowiutkiego bez folii za cenę 63 złotych ujmy chyba nie przynosi :rolleyes:
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#1262 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 lipca 2010 - 12:27

...Szczęście mieli Ci co zamówili boxa z lajfnejszyna za 39 USD :blink: ...

#1263 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 21 lipca 2010 - 15:04

Cóż, wprawdzie aż tak super, jak to uczynił mój serdeczny przyjaciel smoke to mi się nie udało, ale myślę że zakup wydania 2 DVD, nowiutkiego bez folii za cenę 63 złotych ujmy chyba nie przynosi :rolleyes:


Nie przynosi :) Bo to wydawnictwo jest tyle warte jak nie mniej, chociaż bez folii jak dla mnie oznacza, że już ktoś gmerał przy DVD :lol:

Też się zastanawiam nad tą wersją, bo Box ani drgnie (musiałby chyba spaść o połowę, a się nie zapowiada :blink:). Jedyny minus to to, że nie ma dodatków internetowych - czegoś a'la BDLive - w tym wypadku dostępu przez stronę jak z singli GOYB czy Crazy. :( Proste, a mogło by ucieszyć, bo czemu nie mogę też mieś w zawartości Breathe 5.1, zdjęć (w sumie chyba na razie nieciekawych), kolejnych klipów (może będą znów na u2.com?). Proste, ale po co... Pewnie jak już kiedyś kupię sobie BD + odtwarzacz BD to ta zawartość zostanie zawieszona. :P

#1264 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 16 sierpnia 2010 - 09:46

Co do dodatku z Polski na DVD2 było już mówione - Nie miało być tego na DVD!!!
Zespół wrzucił to, w końcu, by podziękować fanom z Polski, ale początkowo nie było zamiaru umieszczać tego gdziekolwiek poza U2.com. Dlatego odstaje od reszty. Ale jest!!! Poszło na cały świat!!!
Cieszmy się, cieszmy kochani!!!! :-)
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#1265 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 sierpnia 2010 - 12:09

Nie miało być tego na DVD!!!

Tego nie wiemy. Przecież, raz się złapali na tym, że nie nagrali, więc tym razem może zlecili to u2.com - oni odpowiedzieli dobra my to nagramy - i wyszło jak wyszło.

Zespół wrzucił to, w końcu, by podziękować fanom z Polski,

Zgoda, jak najbardziej :P

ale początkowo nie było zamiaru umieszczać tego gdziekolwiek poza U2.com. Dlatego odstaje od reszty. Ale jest!!! Poszło na cały świat!!!
Cieszmy się, cieszmy kochani!!!! :-)

Ale czy inne krótkie filmiki (na DVD) nie są z u2.com? Idźmy dalej, czy inne filmiki na u2.com są też takiej jakości? ;) No nie. Powiem, tyle, że to raczej nie wina zespołu, a kogoś kto filmował (tylko 1 kamerą!) z u2.com - i to słabej jakości. No i brak chęci ze strony montażysty DVD - mógł sięgnąć po kamery Pro-Shot i dodać dźwięk z konsolety.

Popatrzcie na dodatki na u2.com z Turynu z Horsens - Pro-Shot (nawet intro + cały BD :o) - i to tylko dla TV, to na DVD mogli by i więcej....
Chęci zabrakło montażyście, albo nikt na to uwagi nie zwrócił. :rolleyes: Super sprawa, że jest, ale jakość razi.


PS Niekwestionowane zalety DVD z pierwszej części trasu - to utwory, których mogą już nie zagrać - NLOTH, UC, UV, kolorowe BD, czy nawet Breathe z dodatków - nawet jak ukaże się kolejne DVD to pewnie bez tych utworów. ;)

#1266 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 16 sierpnia 2010 - 13:06

Oby się ukazało

#1267 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 sierpnia 2010 - 13:53

Oby się ukazało

Wydanie nowego albumu znacząco zwiększa szansę wydania DVD. Oby tylko nie skończyło się a'la Milan '05. :rolleyes:
No i niech się opanują z wersjami Super Hiper Max Deluxe. :P

#1268 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 16 sierpnia 2010 - 14:08

Wydanie nowego albumu znacząco zwiększa szansę wydania DVD. Oby tylko nie skończyło się a'la Milan '05. :rolleyes:
No i niech się opanują z wersjami Super Hiper Max Deluxe. :P



I cenami ... <_<
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#1269 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 11 października 2010 - 19:00

Czy wersje 2DVD Deluxe i Blu-Ray różnią się zawartością, w szczególności dodatkami ? Z opisów wygląda, że nie, ale... Czy może chociaż książeczki się różnią ? Krótko mówiąc, szukam uzasadnienia dla kupna wersji 2DVD vs. Polska Cena, kiedy i tak wiem, że za góra pół roku przejdę na niebieski laser i na pewno jednymi z pierwszych zakupów na BD będą Rose Bowl i Rattle & Hum.

See through in the sunlight


#1270 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 11 października 2010 - 19:07

no to nie kupuj 2dvd bo to strata pieniędzy, skoro się przymierzasz do blu-ray.
swoją drogą pasadena nie jest koncertem, w którym doznasz dużych korzyści płynących z rozdziałki hd. obraz jest niewiele lepszy od dvd.

#1271 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 11 października 2010 - 20:44

Czy wersje 2DVD Deluxe i Blu-Ray różnią się zawartością, w szczególności dodatkami ? Z opisów wygląda, że nie, ale... Czy może chociaż książeczki się różnią ? Krótko mówiąc, szukam uzasadnienia dla kupna wersji 2DVD vs. Polska Cena, kiedy i tak wiem, że za góra pół roku przejdę na niebieski laser i na pewno jednymi z pierwszych zakupów na BD będą Rose Bowl i Rattle & Hum.

Z opisów właśnie wygląda, że się różnią zawartością... na korzyść BD ;), bo zawierają dostęp do BD Live, choć tam cudów nie znajdziesz, ale Breathe w 5.1, czy trochę klipów z trasy to zawsze coś więcej.

Nie jestem pewien (bo nie mam tych wersji), ale chyba na 2DVD są jakieś wygaszacze ekranu i tapety, których chyba nie ma na BD, ale jeśli nawet to bardzo słaby argument za 2DVD, które też mogły mieć dostęp do zawartości internetowej... <_<

#1272 newborn77

newborn77

    Użytkownik

  • Members
  • 1 Postów

Napisano 14 października 2010 - 15:02

Witam,
mam pytanie dotyczące wersji blue-ray, chodzi mi o formaty audio, zauważyłem na skanach okładek, że nie ma tzw. dts-u, jest tzw. hd-master-dts, czy to potwierdza się w wyswietlanym menu w opcjach audio, ponieważ amplituner jaki posiadam nie ma przetwornika hd-dts, a jest zbyt nowy i "wypasiony" żebym myślał o zmianie go tylko z powodu jednej płyty, no za chwilę będzie druga. Także, czy oprócz opcji dolby digital jest do wyboru jeszcze sam DTS. Będę wdzięczny za odpowiedź, bo cena samych odtwarzaczy blue-ray jest na tyle niska, że moge sobie sprezentowac nowe "pudełko", zaś jak dojdzie do tego amplituner to nagle zrobi sie z tego 5 tysiączków. Z góry dziękuję i pozdrawiam:-)

#1273 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 października 2010 - 18:47

Witam,
mam pytanie dotyczące wersji blue-ray, chodzi mi o formaty audio, zauważyłem na skanach okładek, że nie ma tzw. dts-u, jest tzw. hd-master-dts, czy to potwierdza się w wyswietlanym menu w opcjach audio, ponieważ amplituner jaki posiadam nie ma przetwornika hd-dts, a jest zbyt nowy i "wypasiony" żebym myślał o zmianie go tylko z powodu jednej płyty, no za chwilę będzie druga. Także, czy oprócz opcji dolby digital jest do wyboru jeszcze sam DTS. Będę wdzięczny za odpowiedź, bo cena samych odtwarzaczy blue-ray jest na tyle niska, że moge sobie sprezentowac nowe "pudełko", zaś jak dojdzie do tego amplituner to nagle zrobi sie z tego 5 tysiączków. Z góry dziękuję i pozdrawiam:-)


Nie jestem pewien (poczytaj w necie), czy czasem DTS-HD MA nie posiada w sobie zakodowanych informacji o samym zwykłym DTS, które odtwarzacz mógłby wyodrębnić - coś ala kompatybilność wsteczna, ale z pewnym spadkiem jakości. ;)

Coś ala to:
http://www.cinematic...dza/dts-hd.html
Dołączona grafika

Tylko nie wiem czy każdy odtwarzacz potrafi odkodować to podstawowe DTS... :rolleyes:

#1274 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 14 października 2010 - 18:53

http://www.blu-ray.c...-Blu-ray/10751/

Na Rose Bowl poza ścieżką stereo jest tylko Dolby Digital 5.1 i DTS-HD Master Audio 5.1, zwykłego DTS nie ma ale jego sygnał rzeczywiście jest zakodowany w DTS-HD Master Audio (kompatybilność wsteczna) więc w efekcie na swoim obecnym ampli będziesz mógł słuchać DD 5.1 lub podstawowego DTS 5.1

Jeśli chcesz odtwarzać DTS-HD Master to możesz kupić tylko sam odtwarzacz blu-ray i zostawić stary ampli bez dekoderów HD, ale pod jednym warunkiem: odtwarzacz musiałby mieć wyjścia analogowe 7.1 Problem w tym, że tanie odtwarzacze blu-ray mają bardzo słabej jakości przetworniki i taka kombinacja wypada słabo w porównaniu do łączenia po cyfrze i użycia przetworników ampli. Najtańszy player, który w miarę 'gra' po analogu to Philips 9500 za jakieś 2 koła.

Sorry za off-top, ale to jeden z moich 'koników'. Jak chcesz to pisz na PW, żeby nie zachwaszczać wątku.

http://en.wikipedia....HD_Master_Audio

It is an extension of DTS which, when played back on devices which do not support the Master Audio or High Resolution extension, degrades to a "core" track which is lossy.
According to DTS-HD White Paper, the DTS-HD Master Audio contains 2 data streams: the original DTS core stream and the additional "residual" stream which contains the "difference" between the original signal and the lossy compression DTS core stream.

See through in the sunlight


#1275 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 13 grudnia 2010 - 21:35

Sorry za off-top, ale to jeden z moich 'koników'. Jak chcesz to pisz na PW, żeby nie zachwaszczać wątku.

Nie "zachwaszczasz", myślę, że to jak najbardziej dotyczy wydawnictwa. A przy tym, że to pierwszy BluRay koncertowy z prawdziwego zdarzenia (poza R&H) to niuanse techniczne będą się pojawiać. ;)

#1276 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 31 stycznia 2011 - 17:32

Niektórych może zainteresować, że w angielskim sklepie Universal Music jest promocja na wydanie Super Hiper Deluxe. ;) Cena po przeliczeniu na złotówki to ok. 250 złotych + koszty wysyłki. Więc chyba warto.

#1277 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 31 stycznia 2011 - 22:46

No i tyle powinien kosztować BOX od początku, gdybym wiedział to bym poczekał :P tamta cena była przesadna...

#1278 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 13 lutego 2011 - 16:58

A w zawartości internetowej BD Live pojawiły się nowsze filmiki znane ze strony u2.com , ale w jakości HD. Dosyć efektownie wygląda ten ukazujący akcję włoskich fanów z flagami na trybunach i napisem ONE.
Poza tym jakieś newsy skopiowane ze strony i stara nuda.
Myślałem, że jak pół roku tam nie zaglądałem, to coś ciekawszego się pojawi :P

Udało mi się zgrać stamtąd co nieco. Gdyby ktoś chciał mieć na dysku Breathe w 5.1 to mogę wrzucić gdzieś na upload.

#1279 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 lutego 2011 - 22:19

Poprosiłbym o upload ;)
Achtung Baby Master

#1280 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 13 lutego 2011 - 22:26

W tego typu kwestiach proszę się kontaktować przez PM.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych