Skocz do zawartości


Zdjęcie

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#581 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 29 marca 2010 - 10:53

Te zapowiedzi są pasjonujące. Tłumaczy to też dlaczego będziemy mieli dwie wersje 1 DVD - zapewne jedna z nich będzie bez możliwości ściągnięcia tych nowych kawałków. W sumie zdecydowali się na bardzo ciekawe rozwiązanie. Zastanawiam się tylko czy te nowe kawałki będą utworami z nowego albumu :)


A we mnie budzą wątpliwości. Zwłaszcza jeżeli zdecydują się na taką "selekcję" wśród oficjalnych nabywców DVD (że jedni - czytaj bogatsi - będą mogli pobrać materiały dodatkowe, a inni nie). Dla mnie to będzie kolejny (niestety) przejaw skomercjalizowania U2 i traktowania go obecnie już wyłącznie jako brandu do robienia pieniędzy...

Co do samego wydawnictwa, to ja zapewne będę miał dylemat czy BR czy 2xDVD. No chyba, że ilość dodatków na jednym z tych wydawnictw będzie znacząco inna wraz z ceną...Ale to się jeszcze okaże.

#582 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 29 marca 2010 - 12:40

A we mnie budzą wątpliwości. Zwłaszcza jeżeli zdecydują się na taką "selekcję" wśród oficjalnych nabywców DVD (że jedni - czytaj bogatsi - będą mogli pobrać materiały dodatkowe, a inni nie). Dla mnie to będzie kolejny (niestety) przejaw skomercjalizowania U2 i traktowania go obecnie już wyłącznie jako brandu do robienia pieniędzy...


Nie jestem w stanie ogarnąć na czym to skomrecjonalizowanie U2 ma w tym wypadku polegać. Przecież U2 od zawsze czerpie zyski ze sprzedaży swojej twórczości - czy to w postaci albumów, singli czy innych wydawnictw. Już wydanie albumu jest związane z tym, że następuje "selekcja", niektórych stać jest na płytę, a niektórych już nie. Zawsze było tak, że jak się zapłaci więcej to dostanie się więcej (rozmaite płyty bonusowe). Najważniejsze, że każdy ma możliwość nabycia nowych utworów. Oczywiście nie dla każdego będzie to jednakowy wysiłek finansowy.
Dołączona grafika

#583 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 marca 2010 - 13:45

A we mnie budzą wątpliwości. Zwłaszcza jeżeli zdecydują się na taką "selekcję" wśród oficjalnych nabywców DVD (że jedni - czytaj bogatsi - będą mogli pobrać materiały dodatkowe, a inni nie). Dla mnie to będzie kolejny (niestety) przejaw skomercjalizowania U2 i traktowania go obecnie już wyłącznie jako brandu do robienia pieniędzy...



no to wiadomix akurat, ale nie widze problemu, 10 minut po premierze wszystkie materialy beda w sieci za darmo

#584 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 29 marca 2010 - 15:32

Nie jestem w stanie ogarnąć na czym to skomrecjonalizowanie U2 ma w tym wypadku polegać. Przecież U2 od zawsze czerpie zyski ze sprzedaży swojej twórczości - czy to w postaci albumów, singli czy innych wydawnictw. Już wydanie albumu jest związane z tym, że następuje "selekcja", niektórych stać jest na płytę, a niektórych już nie. Zawsze było tak, że jak się zapłaci więcej to dostanie się więcej (rozmaite płyty bonusowe). Najważniejsze, że każdy ma możliwość nabycia nowych utworów. Oczywiście nie dla każdego będzie to jednakowy wysiłek finansowy.


Zakup albumu w ogóle, to co innego. Tutaj, wiadomo, jest "selekcja" na tych co chcą lub/i mogą go kupić vs. tych na "nie" z różnych powodów.
Bonusy płytowe, to również sprawa oczywista. Ale do tego dołożona jeszcze jedna marchewka w postaci kolejnych różnic, tyle że w dostępie "on-line" ? To już byłaby przesada.
Mam nadzieję, że raczej będzie to wyglądało podobnie jak dla NLOTH, gdzie po prostu nabywcy płyt dostali dostęp do tego samego materiału w sieci (mowa o filmie Linear).

A co do "skomercjonalizowania" U2. To te, IMHO ,polega chociażby już na tym, że będą aż 4 wydania tego samego...No dobra 3, bo BR to inny nośnik, więc możemy go wyłączyć. Pytam się po co ? Czyżby "ukłon" dla przetrzebionych portfeli fanów trwającą trasą koncertową , czy "moda na sukces" po wydaniu NLOTH w 4-ech wersjach...Aaaa i najlepiej niech jeszcze zrobią taki numer, że wydania 1-płytowe będą miały inne dodatki niż te 2-płytowe i BD. Ciekawe jak to wówczas nazwiemy ? :P

OT.
Generalnie, to taki trend jest widoczny coraz bardziej przy okazji najnowszych wydań filmów i raczej nie sami artyści są jego promotorem, ale wielkie koncerny filmowe i muzyczne, które "doją" nas jak tylko się da...
Najnowsze przykady z branży pokrewnej:
- film Avatar - megaprzebój 3D ma być wydany obecnie wyłącznie ... w wersji 2D. Nieźle co ? Aż ciśnie się pytanie dlaczego? Myślę , że odpowiedź poznamy za jakiś rok, kiedy to wejdzie on do sprzedaży po raz kolejny tym razem z trójką na okładce...
I 2gi przykład - film Władca Pierścieni...(a dokładniej to cała Trylogia).
Po 2-óch różnych wydaniach DVD (kinowa i rozszerzona) lada dzień pokaże się w końcu oczekiwane od co najmniej roku wydanie Blue Ray z wersjami....no właśnie...wyłącznie kinowymi...IMHO niezły wał na fanach...bo nikt nie uwierzy, że mieli problemy z kompresją materiału z wersji rozszerzonych :angry: Za rok będą wersje Extended, a za 2-3 może i 3D...Ciekawe ile razem się tego zbierze ?
Koniec OT.

#585 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 29 marca 2010 - 15:36

Straty finansowe spowodowane cyfryzacją muzyki (mniejsza ilość sprzedanych albumów) trzeba czymś nadrobić, m.in. 376 formatami tego samego koncertu DVD.

#586 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 marca 2010 - 15:42

Jeśli będzie analogia do albumu to myślę, że kod do dodatkowych nagrań dostaniemy na 1DVD Deluxe i 2DVD Super Deluxe. Kombinacji jest wiele. Równie dobrze może się okazać, że Ci, którzy kupią 2DVD dostaną dodatkowo utwory w formacie video. O wiele bardziej mnie ciekawi zawartość blu-ray w porównaniu z 1DVD dlux i 2 DVD dlux.

#587 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 marca 2010 - 18:06

licze że na BD będzie wszystko co na super hiper dvd de luxe tylko w FullHD:)

#588 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 marca 2010 - 08:04

A ja obstawiam, że blu ray = 1 deluxe DVD. Tak, żeby ludzie którzy kupią blu ray musieli też kupić 2DVD, żeby mieć wszystkie dodatki ;).

#589 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 30 marca 2010 - 09:17

Joshua Site podało że w poniedziałek będzie więcej informacji,data wydania itd...
Wiadomo już kiedy będzie wydane?

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#590 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 marca 2010 - 09:55

Dziś powinno być coś więcej wiadomo. Nic więcej nie wiem.

#591 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 marca 2010 - 11:23

Może będzie troche offtopowo, ale mysle, że podchodzicie do problemu różnych wersji od złej strony ;)

Bo trzeba by tak naprawdę uznać wersję "super sruper de luxe limited wypas" za wersję podstawową - cel każdego fana.
A że nie każdego może stać na taki wybryk, no to wydają wersje tańsze - aż po wydawnictwo "swiatowa muzyka - polska cena".

Bo jakby tak spojrzeć szerzej - na wszystkich nabywców muzyki - to może nie są koniecznie zainteresowani jakimiś tam dodatkami, takimi rzeczami. Ja raczej super kasę przeznaczam na U2, a jak cos zostanie to na inne zespoły i wole wersje podstawowe - a raczej (pozostając przy swoim nazewnictwie) "ekonomiczne".

Ps. Proszę potraktowac mój post ;) proszę :)

#592 Stalker

Stalker

    Użytkownik

  • Members
  • 383 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 marca 2010 - 19:47

DVD pojawiło się w przedsprzedaży na Amazon.co.uk:
http://www.amazon.co...e Bowl&x=6&y=20

Data wydania - 7 czerwca

Cena wersji 2DVD Super Deluxe Box Set wydaje się być absurdalna.

Na forum u2start pojawiła się także lista bonusów które znajdą się na drugim DVD:

1. Squaring The Circle: Creating U2360°
2. U2360° Tour Clips
4. Berlin Timelapse Video
5. European Tour Opening ? Barcelona
7. Get On Your Boots - Video
8. Magnificent - Video
9. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight - Animated Video
10. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight - Live At Barcelona
11. The Making Of 'Get On Your Boots' Video
12. The Making Of 'Magnificent' Video

nie znalazłem oficjalnego źródła mówiacego o tych dodatkach.

#593 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 30 marca 2010 - 19:52

W moje urodziny! Fantastycznie :)
A gdzie chorzowska flaga? :( Wobec tego mam nadzieję, że to nie potwierdzi się oficjalnie...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#594 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 marca 2010 - 19:57

Zapewne "flaga" będzie wśród U2360° Tour Clips. No to sprawdziły się smutne scenariusze, czyli dodatki to bida z nędzą. I jeszcze ta okładeczka rodem z gier wideo (co to ma być przy logo, rozbryzgana krew??).

#595 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 30 marca 2010 - 20:00

I to w dodatku wersja Super Hiper Mega Deluxe. Mam nadzieję, że cena za ową wersję będzie warta tego, co znajdziemy w środku. Bo faktycznie, jeśli TO ma się na tej wersji znaleźć to...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#596 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 30 marca 2010 - 20:19

1. Get On Your Boots
2. Magnificent
3. Mysterious Ways
4. Beautiful Day
5. I Still Haven?t Found What I?m Looking For
6. Stuck In A Moment You Can?t Get Out Of
7. No Line On The Horizon
8. Elevation
9. In A Little While
10. Unknown Caller
11. Until the End of the World
12. The Unforgettable Fire
13. City of Blinding Lights
14. Vertigo
15. I?ll Go Crazy If I Don?t Go Crazy Tonight
16. Sunday Bloody Sunday
17. MLK
18. Walk On
19. One
20. Where The Streets Have No Name
21. Ultra Violet (Light My Way)
22. With Or Without You
23. Moment Of Surrender

#597 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 30 marca 2010 - 20:23

Co z Breathe?

last  


#598 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 30 marca 2010 - 20:24

brak

#599 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 marca 2010 - 20:25

Co nie?

#600 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 30 marca 2010 - 20:27

brak


Skąd te info? Amazon nie podał tracklisty.

Dobra, widzę. Na forum coś tam dyskutują na temat piosenki otwierającej koncert. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na jakieś oficjalne informacje.

last  




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych