Skocz do zawartości


Zdjęcie

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#561 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 23 marca 2010 - 19:32

No, pewnie pokombinują z różnymi opakowaniami. Mogą też np. dać opcję ściągnięcia zawartości 2 płytki, tak jak to było przy NLOTH z "Linear".

Całkiem możliwe. Ostatnio trochę materiałów wideo było do ściągania, więc czemu nie coś lub całość 2. płyty.

Właśnie, skoro mówimy o dodatkach to czy są już jakieś przecieki czym mogą nas tym razem uraczyć? Miejmy nadzieję że postarają się lepiej niż ostatnio. :P

Tak, też mam nadzieję, oby coś na poziomie PopMart 2 DVD, było by super. Przede wszystkim liczę na dużo materiału live (nadzieję można mieć!) ;), ale mogą być też wszystkie zrobione teledyski z NLOTH, w końcu singli DVD nie było, a takie GOYB w dobrej jakości by się przydało.
Takie materiał z Chicago 2. DVD jednak zawodzi. Zamiast dać utwory z drugiego dnia koncertu, alternatywne wersje, a zwłaszcza Party Girl, jako jedynego utworu "innego" którego brakuje z 2. dnia koncertu.


Ale co w tym złego? ;)
Już kończę offtop'a, ;) tak tylko dodam, że ja osobiście tej 'kultury' rockowej w zasadzie nie łapię i w gruncie rzeczy nie lubię (choć jak chyba każdy przechodziłem przez ten etap), stąd moja niechęć do takich zespołów jak Nirvana, Metallica, Pearl Jam, Guns'n'Roses itd. (w sumie to dość różnorodna muzyka, ale jednak właśnie takie nazwy przychodzą mi na myśl gdy słyszę słowo 'rock').

No widzisz, ja nie do końca lubię te wszystkie nazwy stylów, można to tak rozdrobnić, że nie wiadomo co czym jest. Ale takie główne i podstawowe jakoś sobie rozdzielam. Nie mówię, że Pop jest zły, lubię niektóre popowe utwory, zespoły. U2 ma trochę popowych piosenek. Ale U2 uważam jednak za zespół rockowy (grający czasem różne style, ale rockowy) - często grają na pograniczu Pp/Rock. Za to show jakie prezentują, też mi się wydaje jak najbardziej gatunkowo rockiem. A jakby show z Bostonu z ET nazwano popowym wydawnictwem? Tu już dysonans jest bardzo duży.
Chodzi mi raczej o to jak wydawnictwa i nie tylko klasyfikują/szufladkują U2. ;) Wspominasz Pearl Jam, Guns'n'Roses, o dziwo można by znaleźć nie mało wspólnego z tymi zespołami. No i jak dla mnie to U2 jest częscią właśnie tej 'kultury' rockowej, sami też ją tworzą. Choć rzeczywiście, może dokładniej było by mówić o rock'n'rollu, o czym sam Bono często wspomina. Ale sam Bono ma też wpływ na opinie o zespole, mówiąc, że chcą nagrać więcej popowych utworów, puszczając takie single jak Crazy (mało rockowy utwór). ;)

Offtop się robi, ale mam tak po prostu, że lubię jak U2 zagrają prawdziwego rocka i przygrzeją na koncercie czy albumie....:P

#562 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 07:28

Wielkich rewelacji po 2 DVD nie spodziewam się, chociaż chciałbym aby spotkała nas miła niespodzianka :)

Na 100 % pojawi się dokument dotyczący trasy, być może też kulisy kręcenia Pasadeny. Jeśli pojawią się wszystkie teledyski z NLOTH to będzie wielki pozytyw. Być może dorzucą coś z występów promocyjnych, występ z Somerville Theatre w Bostonie wydaje się bardzo prawdopodobny. Być może sięgną po występy w Berlinie czy z inauguracji prezydentury Obamy. Przy NLOTH nie dostaliśmy tradycyjnych filmików ze studia dotyczących prac nad albumem, być może pojawią się teraz. Być może pojawi się jakiś dokument stanowiący rozbudowanie filmików pojawiających się na U2.com przed startem trasy.

Chciałbym aby koncertowe wydawnictwo video stanowiło też podsumowanie trasy z 2009r. Dlatego powinno pojawić się NYD. Powinny pojawić się też setlistowe perełki - Your Blue Room, Electrical Storm itp. Fajnym rozwiązaniem byłoby skonstruowanie dziennika video z trasy - prezentacja poszczególnych miast, stadionu, historii występów zespołu w danym miejscu, najważniejszych wydarzeń z danego koncertu. Marzenia...

Czy mamy jakieś potwierdzone informacje o kręceniu innego koncertu oprócz Pasadeny? Kamery były na pewno w Barcelonie, ale czy kręcono cały koncert?
Dołączona grafika

#563 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 24 marca 2010 - 09:17

kamery były na każdym koncercie :P
A jeżeli chodzi o ich większą ilość to na pewno Barcelona, Chorzów i Toronto.

#564 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 09:31

kamery były na każdym koncercie :P


Myślałem, że nie muszę dodawać, że nie chodzi mi o kręcenie na potrzeby techniczne (tj. koncertowego ekranu) :P
Dołączona grafika

#565 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 24 marca 2010 - 13:14

Na pewno kręcono jeszcze oba koncerty z Chicago, jako otwierające amerykańską część trasy. Widać to dobrze na EPK z Chicago, a żę chodzi o oba koncerty to można wnioskować po łamigłówce na początku EPK (09 * 12 + 13 * 09) :P tu link do ściągnięcia (polecam wersję LONG w HD, trochę waży, ale jakość jest niezła):
http://www.mhp3.com/u2_chicago/

A tu link do Barcelony EPK:
http://www.mhp3.com/u2_barcelona/

I skróconego przeglądu:
http://www.mhp3.com/..._Sneak_Preview/

Jak widać po obu Pro-Shotach (w sumie po 4 utwory na EPKę) w Barcelonie mieli przynajmniej 2 kamery szerokokątne na górze stadionu, kamerę na publikę i kamerę pod sceną-na scenę i helikopter (którego chyba brak w Pasadenie!! :angry: A szkoda, bo widok świetny sceny z góry!! :().
W Chicago też kamery szerokokątne, na publikę i helikopter (znowu! <_<).

W obu przypadkach może nie wygląda to tak profesjonalnie jak Pasadena (brak kamer na wysięgnikach?, kamery gorszych jakości - nie HD?) ale ogląda się na prawdę dobrze. Takie COBL wygląda świetnie.
Myślę, że kręcili całe koncerty, bo czemu by nie? Barcę 2. też kręcili pewnie, a na pewno Crazy (normalna wersja), bo do teledysku potrzebowali! Więc jest trochę utworów unikalnych a zarejestrowanych: ES, Crazy (normalne), YBR, Bad z Chicago, od bidy i Stay oraz Pride, Desire, Angel Of Harlem, Party Girl (których też nie ma w Pasadenie) ;)
Ach gdyby tylko fanów się spytali co chcą na bonusowym DVD.... :unsure:

Co do Chorzowa to sam nie wiem, niestety to co jest na stronie U2.com to max z 2 kamer na trybunach kręcone :( Ale jakby dodać kamery techniczne i dobry dźwięk, myślę, że było by OK. Nie wiem czy na każdym koncercie mieli choć jedną kamerę na szczycie stadionów?

Toronto? Jeśli chodzi o efekty kolorystyczne połączone z wieżą w Toronto to jest super! I może tam powinni DVD kręcić ;) Ale czy profesjonalnie/półprofesjonalnie coś kręcono to nie wiem.

Somerville - tak, cały nagrany profesjonalnie, ale z drugiej strony cały można oglądnąć w jakości DVD, bo już puszczali w holenderskiej TV, no i niespodzianek też tam nie ma, więc jak nie będzie to się nie obrażę.


PS Zwróćcie uwagę na publikę w Unknown Caller z Chicago - polska flaga z orzełkiem zaraz na początku utworu. :P No i znów flaga na koncercie U2...

#566 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 marca 2010 - 14:38

patrząc na Chicago i Barcelonę to lepiej widza mi się ujęcia z tej drugiej, no zdjęcia z powietrza nie są robione z tak wysoka. i odnośnie Pasadeny, może był helikopter tylko my o tym nie wiemy bo takie ujęcia nie wypłynęły.

#567 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 24 marca 2010 - 18:24

Jeśli nie będzie New Year's Day z Chorzowa jako dodatek,to będę bardzo rozczarowany.

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#568 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 25 marca 2010 - 00:12

Jeśli nie będzie New Year's Day z Chorzowa jako dodatek,to będę bardzo rozczarowany.

Tym bardziej, że ponoć kiedyś w wywiadzie (puszczali w Kawie czy herbacie??:huh:) Bono powiedział, że żałuje, że nie udało im się nagrać flagi '05. Przez co ja rozumiem ---> szkoda, bo moglibyśmy to wydać - i dalej - jak będzie flaga jeszcze raz to na pewno ją nagramy.

Może to moja nadinterpretacja, Bono mógł być po prostu miły mówiąc to, ale jak się mówi, że chciałoby się coś mieć nagrane to nie po to by to trzymać w domu/magazynie, ale po to by wydać! :blink: Więc co, jak się nadarza druga okazja to jednak mówią: "jednak nie wydajemy, po co..." Na pewno nie zapomnieli. Po to robili specjalny wygląd sceny na ten jeden raz co u nas grają? Szkoda bo flaga z taką sceną może się już nigdy nie powtórzyć.

Martwi tylko brak kamer, ale może mieli coś więcej niż półamatorska z u2.com, może U2 na swoje potrzeby miało coś więcej. Choć chyba w tych krótkich filmikach z trasy u2.com rzadko stosowało ujęcia z kamer technicznych, raczej z tej jednej własnej na stadionie, więc nadzieja jest, że to co pokazali to nie wszystko. :rolleyes:


PS Zawsze zostaje na szczęście przyszły multicam i własna rejestracja fanów. :P

#569 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 25 marca 2010 - 00:37

Ciekawe ile te cuda będą kosztować ;)

#570 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 25 marca 2010 - 11:24

No jeśli flagi na Dvd nie będzie to będzie głupota.
Po co nagrywają takie durne Chicago gdzie nic specjalnego się nie dzieje,a takie wydarzenie jak w Polsce mieli by pominąć i nie wydać.
Tym bardziej wiedzieli co ich czeka w Polsce i że to będzie najlepsza chwila podczas 360 Tour.
Ale cóż,w Warszawie na Pop Marcie wyświetlali motywy Solidarności,Wałęsę itp.
I nigdzie nie zostało dodane do jakiegoś bonusa,ale jakiejś urywki z Edmonton mają,Rotterdamu i innych miast.Gdzie koncert wyglądał tak jak w każdym innym mieście.
Powiem nawet tak,oglądając stadion Pasadenie uważam że nawet nagranie całego Dvd nie byłoby złe.Może Śląski to nie jest jakaś arena,ale czy podczas koncertu nie wyglądał czarująco?
To byłby świetny koncert w wyjątkowym miejscu z wyjątkową publicznością jakiej nie ma na całym świecie.Flaga podczas New Year's Day,urodziny Edga.Gdyby się zespół postarał i zależałoby im na nagraniu koncertu na pewno by tak zrobili,i przygotowali się specjalnie na tę okazję.Bo chyba w takim koncertowym Dvd nie chodzi o to czy piszę na okładce U2 Live Milan,Chicago czy New York.Tylko o to jak wygląda koncert,jak zachowują się fani,tym bardziej że wiadomo było że będzie to wyjątkowe widowisko jakiego już nigdzie indziej nie będą mieli.
W Usa to publiczność się gapi i zajada Hamburgery,może im właśnie to pasuje.
Zauważcie jak Bono podkreśla ostatnią flagę podczas Vertigo Tour,a czy widzieliście w książce U2 o U2 choć jedno zdjęcie z naszej flagi??
Nie,wolą dać zdjęcia z byle jakich koncertów.
Dlatego ja naprawdę tego nie rozumiem.Ale cóż poczekamy zobaczymy,może te New Year's Day będzie dodane jako bonus.Co uważam że jak najbardziej się należy.

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#571 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 25 marca 2010 - 11:46

To byłby świetny koncert w wyjątkowym miejscu z wyjątkową publicznością jakiej nie ma na całym świecie.

Z tą naszą wspaniałą publicznością trochę przesadzasz. Jak zespół zaczął grać pierwsze dźwięki Ultra Violet to dało się zauważyć, że dość spora część publiczności zaczęła opuszczać płytę stadionu.

#572 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 25 marca 2010 - 12:18

Hmm... a nie pomyśleliście że nasz koncert jest taki wyjątkowy m.in. dlatego, że jest "nasz"? Chodzi mi o to, że mamy piękne wspomnienia, których nikt nam nie zabierze (a do tego mamy też amatorskie nagrania). Czy na pewno chcielibyśmy żeby ten koncert zobaczyły miliony osób które mogą zupełnie nie czaić tej atmosfery? Z tego punktu widzenia to jak najbardziej naturalne, że U2 wydaje na video koncerty najbardziej typowe, bez większego zabarwienia emocjonalnego. Zdarzały się wyjątki, jak Slane, ale to trochę inna historia.

Aha, no i wiem, że mogliby chociaż dorzucić dodatek z NYD, ale ja chyba nie chciałbym żeby nasza flaga była traktowana jak 'ciekawostka z trasy'.

#573 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 25 marca 2010 - 12:22

Z tą naszą wspaniałą publicznością trochę przesadzasz. Jak zespół zaczął grać pierwsze dźwięki Ultra Violet to dało się zauważyć, że dość spora część publiczności zaczęła opuszczać płytę stadionu.


Nie mówiąc o kalekim "śpiewie" na Ajstylu.

#574 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 25 marca 2010 - 12:26

Aha, no i wiem, że mogliby chociaż dorzucić dodatek z NYD, ale ja chyba nie chciałbym żeby nasza flaga była traktowana jak 'ciekawostka z trasy'.
[/quote]


A ja chciałbym żeby fani U2 na całym świecie zobaczyli naszą flagę.
Już nie chodzi nawet o wątki polityczne,a o piękny widok jakiego nikt nie powtórzy,i nigdzie nie było.


A propo Ajstyla:
Na Vertigo Chciago też nie słyszałem żeby fani zdzierali gardła śpiewając piosenki :)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#575 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 25 marca 2010 - 12:49

Trudno przekrzyczeć nagłośniony zespół.

Chodzi o moment, który ma należeć do publiki! Trzeba to dalej tłumaczyć? Takim momentem na tej trasie był Ajstyl, u nas wypadło blado.

#576 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 marca 2010 - 13:04

No racja , u nas I Still... wypadł słabo , tylko ja w moim sektorze znałem cały tekst i śpiewałem razem z Bono :P
Achtung Baby Master

#577 Fortunate Son

Fortunate Son

    Użytkownik

  • Members
  • 125 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków || BB

Napisano 25 marca 2010 - 13:32

Moc tras koncertowych leży, przynajmniej w moim odczuciu, w takich nietypowych, przesyconych specyfiką i charakterystyką danego miejsca koncertach. Wtedy wykonania zyskują na oryginalności, nie wspominając o wpływie publiki. Wiadomym jest, że nagrania DVD nie oddadzą tego nigdy w takim stopniu, jak prawdziwa obecność i mogą stanowić jedynie pewnego rodzaju namiastkę...

DVD bywają właśnie dlatego typowe, żeby pokazać "uśredniony", przewodni motyw konkretnego touru; chociaż trzeba przyznać, że hamerykańskie koncerty to dość "stateczna", fastfoodowa publika bez większego zaangażowania. Wniosek - najprawdopodobniej Chorzów nie będzie megarozbudowanym dodatkiem, ale czułbym się solidnie zawiedziony, gdyby nie wspomniano o nim w więcej niż 3 słowach. Co do publiki - okej, górne sektory po "One" w dużej części olały sprawę, ale tak to jest, kiedy koncert jest sporym wydarzeniem medialnym i przychodzą nań masy niezbyt zaangażowanych w twórczość U2 osób, które po prostu chciały sprawdzić, jak to wypadnie w praktyce. Natomiast mówcie co chcecie, ale lwia część ludzi dała z siebie wszystko i z tego względu Chorzów uważam za jeden z najlepszych, a patrząc przez pryzmat swojej narodowości i cóż, obecności - najlepszy koncert 360 Tour :)

#578 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 28 marca 2010 - 11:03

Wg informacji pojawiających się na forum Eastlink, którego użytkownicy powołują się na hiszpański oddział Universalu, czeka nas kilka niespodzianek związanych z DVD.
- DVD będzie zawierało specjalny kod pozwalający na pobranie nowych piosenek zespołu
- będzie można ściągnąć je w kilku formatach - np. audio lub video
- w związku z tym zespół planuje kilka promocyjnych występów
- oficjalnie informacja ma zostać potwierdzona w poniedziałek

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#579 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 28 marca 2010 - 11:14

robią próbe czy się spodoba przed graniem na trasie a po trasie płyta ? :)
Posted Image
Max Biaggi Ceasar Trade List

#580 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 28 marca 2010 - 13:57

Te zapowiedzi są pasjonujące. Tłumaczy to też dlaczego będziemy mieli dwie wersje 1 DVD - zapewne jedna z nich będzie bez możliwości ściągnięcia tych nowych kawałków. W sumie zdecydowali się na bardzo ciekawe rozwiązanie. Zastanawiam się tylko czy te nowe kawałki będą utworami z nowego albumu :)
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych