Skocz do zawartości


Zdjęcie

AKCJA FLAGA pt.2


819 replies to this topic

#361 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 23 lipca 2009 - 01:58

No tak..
to była ABBA - Thank You For The Music..
:)

#362 bond

bond

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 23 lipca 2009 - 08:53

Zielona flaga owszem, umarła śmiercią naturalną.

A jeśli ktoś wierzy w reinkarnację? ;p Serio - czy to flaga (jedna na 2 osoby: 110x70 cm za 25 zł), czy tylko coś zielonego, na pewno gdy podczas SBS pojawi się tego więcej niż zwykle zespołowi zrobi się jeszcze przyjemniej. Absolutnie nie namawiam do kampanii Akcja flaga v2.0 w radiu, telewizji i na każdej stronie w internecie - uważam, że samo rozniesienie takiej informacji wśród fanów, chociażby na tym forum, dałoby przyzwoity efekt. Nie oczekuję, że flagę przyniesie zabłąkany na płycie osobnik, który U2 nawet nie jest trochę zafascynowany i dobrze kojarzy, bo przecież nie śpiewa, fragmenty GOYB ;).

Może więc każdy z szacownych fanów chciałby to sobie przemyśleć i na przykład stwierdzić, że w ten sposób wykonałby w stronę U2 pewien gest, ukłon. Wydaje mi się, że jest to trochę poważniejsze niż puszczanie baniek czy świecenie telefonem, o puszczaniu bąków w rytm melodii nie wspomnę ;p. Ja tylko gorąco namawiam i nikogo nie zamierzam naciskać. Dlatego proszę o powstrzymanie się od komentarzy w stylu "nie, przecież wszystko jest już ustalone", bo tutaj nic nie trzeba zmieniać, tylko przynieść flagę/coś zielonego. Za to oczekiwałbym kilku głosów aprobaty żeby zmotywować innych ;p.

Pozdrawiam,
Michał

#363 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2009 - 09:16

Ten temat dotyczy chyba tylko biało-czerwonej falgi podczas New Year's Day, do innych pomysłów jest inny temat :)

Flaga NYD jest pomysłem idealnym - wiadomo że wypali a efekt będzie powalający. Inny pomysły skazane są na porażkę, bo nie ma jak ich wypromować, jak dobre by nie były. Po co więc się błaźnić przez nieudolne próby pokazania U2 kolejnych a to zielonych flag a to czego tam jeszcze. To tylko zmniejszy siłę biało-czerwonej flagi. Wiadomo - w zakresie indywidualnym każdy może przynieść co chce, czy flagę Irlanadii, czy naszą z napisami. Ale organizowanie nowej masówki nie ma już sensu, bo to zwyczajnie nie wyjdzie. A jeśli co setna osoba w tłumie będzie miała coś zielonego 100 bo to jeszcze raz, będzie to wyglądało głupio. Spamowanie Zbycha mailami też chyba nie jest dobrym pomysłem, wystarczy napisać na forum. Co do sto lat.. Lepiej dajmy z siebie wszystko i bądźmy świetną publiką, głośne chóry itd. Od świecenia komórkami są inne momenty, od śpiewania sto lat też pewnie się coś znajdzie. Spontaniczne okrzyki tłumu - ok, organizowane - to już szopka. Szopka jest uzasadniona tylko gdy jest ciekawa, nie naciągana, szczera i dobra. Taka flaga np. ;)

#364 Raphaelm

Raphaelm

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 23 lipca 2009 - 09:57

"Ale organizowanie nowej masówki nie ma już sensu, bo to zwyczajnie nie wyjdzie."

No nie wiem czy masz rację może z zieloną flagą to masz rację ale z spiewaniem " Sto lat" wystarczy że 500 Osób zacznie a reszta automatycznie dołączy.
Flaga jest ok. ale żaden spontaniczny gest mimo to uważam że będzie ok. Co do spamowania Zybcha to już lekka przesada.
Tutaj definicja spamu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

"nie naciągana, szczera i dobra. Taka flaga np. ;) " i właśnie z tym bym polemizował czy nie naciągana.
[/quote]

#365 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 23 lipca 2009 - 10:14

No nie wiem czy masz rację może z zieloną flagą to masz rację ale z spiewaniem " Sto lat" wystarczy że 500 Osób zacznie a reszta automatycznie dołączy.

Takie śpiewy bardziej pasują na wizytę papieża. :P Najbardziej odpowiednie na koniec koncertu byłoby "How long to sing this song". ;)

#366 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 lipca 2009 - 10:18

Lepiej We were waiting patiently for you Guys.. :lol:

#367 Raphaelm

Raphaelm

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 23 lipca 2009 - 10:43

Takie śpiewy bardziej pasują na wizytę papieża. :P Najbardziej odpowiednie na koniec koncertu byłoby "How long to sing this song". ;)


Ok masz rację ale z tym how long to sing this song to już było w chicago i nic Polskiego. A takie sto lat to bardzo tradycyjne i Polskie
Właśnie dla obcokrajowców to takie rzeczy są interesujące aniżeli jakiś zachodni standard.

#368 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 lipca 2009 - 11:11

Ok masz rację ale z tym how long to sing this song to już było w chicago i nic Polskiego. A takie sto lat to bardzo tradycyjne i Polskie
Właśnie dla obcokrajowców to takie rzeczy są interesujące aniżeli jakiś zachodni standard.


Moze i masz racje, ale Happy Birthday, w jakim jezyku by nie bylo, nie spiewa sie przed data urodzin. Z wiadomych, mam nadzieje, wzgledow.
Po drugie moze trzymajmy jedna sroke za ogon, i tak w akcji flagowej mamy juz 2 wersje, w zaleznosci od setlisty chorzowskiej, wiec po co jeszcze sobie zycie utrudniac i komplikowac?

- Karolina

#369 arai

arai

    Użytkownik

  • Members
  • 5 Postów

Napisano 23 lipca 2009 - 11:15

Ok masz rację ale z tym how long to sing this song to już było w chicago i nic Polskiego. A takie sto lat to bardzo tradycyjne i Polskie
Właśnie dla obcokrajowców to takie rzeczy są interesujące aniżeli jakiś zachodni standard.

Tylko weźcie pod uwagę, jedną rzecz: czy chłopaki zrozumieją o co chodzi w 'sto lat'? Może jest to i tradycyjne i polskiej, ale na nic się nie zda jeśli nie zostanie zrozumiane.
'how long to sing...' jest dobre, bardzo i ich stylu i na miejscu:)

#370 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2009 - 11:25

Ale to nie ma być tradycyjne, nikt nie będzie wskakiwał z bigosem na scenę. Sympatia polega na tym, że U2 mówi w naszym języku, a my mówimy w języku U2. Więc jeśli Bono mówi "dziekuje" po polsku, to my powinniśmy mówić po angielsku albo jutowemu. Sto lat, czyli oddanie hołdu w języku U2 brzmi "how long..". Co z tego że było już w innych krajach, taki jest język U2. Ja myślę że najlepszym momentem na how long jest encore brake. Wtedy możemy spróbować z tym. Bo na koniec lepiej oować w moment of surrender jak najgłośniej po prostu i będzie to dużo bardziej emocjonalne niż weselne "sto lat".
Ale po tym 2. Amsterdamie już niczego nie można się spodziewać po setliście. Ale New Year's day zagrają na 100%, więc opcja z flagą przed moment nie musi być brana pod uwagę chyba (po koncercie w Berlinie rzecz jasna).

Co do spamowania Zbycha - chodzi mi o to że od dyskusji jest forum, pisanie do prywatnych osób każdego pomysłu może być męczące.

#371 arai

arai

    Użytkownik

  • Members
  • 5 Postów

Napisano 23 lipca 2009 - 11:28

U nas będzie super jak zagrają NYD, a do tego nic by z seta nie wyleciało! :) U2 to nie szafa grająca, mają na trasie masę innych koncertów i nie oczekujmy, że u nas wywrócą set do góry nogami. :unsure:

Stary, no z szacunkiem, ale właśnie stwierdziłeś, że U2 to banda smutasów, którzy przyjeżdżają do Polski odwalić z góry ustawioną setlistę. Marzymy o tym, żeby ten koncert był niezapomniany, to stwórzmy, żeby była jakaś interakcja pomiędzy zespołem a fanami.
Dalej stoję przy swoim przekonaniu, że gdyby choć kilku-kilkunastu największych fanów (tych z samego przodu) pomachało napisem 40 przed końcem koncertu, to chłopaki zagraliby to. Gdyby natomiast takich napisów było więcej - efekt mógłby być naprawdę niesamowity - wszak to ma być niezapomniany koncert, no nie? :)

#372 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2009 - 11:49

A gdyby nie zagrali - nawet jakby nagrywali nasz koncert to zaprzepaściło by to szanse na dvd :P Nie rozumiem czemu wam tak zależy na 40, jak chcecie "how long" to trzeba po prostu zacząć to śpiewać i tyle. A po co całe 40.. po ultraviolecie, WOWY i MOSie kolejny wolny kawałek nie jest potrzebny. rozumiałbym napisy Exit czy until the end of the world czy bad, ale 40? MoS jest wg wszystkich opinii świetnym zamykaczem, po co odbierać mu ten przywilej. Jeśli już to w imię utworu, który mają przećwiczony już na tej trasie (czyli właśnie bad albo until the end of the world). BO napisy z acrobat czy exit raczej nie przejdą.

Może to nie głupie, ja bym sie posikał ze szczęścia gdyby zagrali u nas Untila. Więc jeśli go nie zaplanują w setliście, to może umówmy się na jakiś jeden kawałek, na flagach itd. i gdyby go nie zagrali przed bisami, to wtedy wszyscy wyjmują zaraz przed encore break, żeby chopaki w ciągu tych 2 minut mieli czas na taki manewr :P Można wymyśleć 2 opcje - z dwóch stron kartek. Umówilibyśmy się jaka to piosenka i tyle. Ale niech to nie będzie 40, tylko coś mocnego. I cos co już na trasie grali.

#373 Raphaelm

Raphaelm

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 23 lipca 2009 - 11:54

Nikt nie chce wskakiwać z bigosem na scene, a na czym polega sympatia w języku U2 to bardzo interesujace nie wiedziałem tego rozmiawiałeś z U2 na ten temat? Myśle że to 60.000 osób zadecyduje co jest bardziej pasujące i emocjonalne dla Polski, to nie jest tak że są tylko Fani U2 a sto lat nie jest tylko weselne. Na tym polega demokracja na siłe nikomu nic nie da się wcisnąć.
Jeżli ktoś nie chce dostawać e-maili to niech nie wystawia e-maila do publiki.
tyle na temat pisania do "prywatnych osób"

#374 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 lipca 2009 - 12:35

Umówilibyśmy się jaka to piosenka i tyle.


Rejoice.

#375 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2009 - 12:40

Ta demokracja polega tez na tym, że zanim kierujemy pomysl do organizatorówm to przedyskutowujemy go na forum. Gdyby każdy ze swoim pomyslem pisał bezposrednio do Zbycha, to bymsy mu juz dawno skrzynke zapchali.
Co do sympatii to nie mam pojecia o co chodzi, "czy rozmiawialemz U2 :unsure: " yyy? Po prostu dla mnie logiczne jest że zaśpiewanie (i jeszcze organizowanie tego) sto lat jest dość.. hmm.. jest aktem ignorancji i lenistwa. Bo jeśli już coś organziujemy, to wypadałoby żeby odbiorca to zrozumiał. I nie muszę rozmawiać z U2 żeby to rozumieć. Spontaniczne okrzyki, śpiewy - ok. Ale jeśli organizujemy śpiewanie "sto lat" to jest to trochę żenujące. Jak mamy coś śpiewać, to lepiej cos co oni zrozumieja.. Ale może tylko ja tak mysle.

Myśle że to 60.000 osób zadecyduje co jest bardziej pasujące


tego już kompletnie nie rozumiem.. jak zamierzasz ich pytać? bedziesz biegałpo stadionie? ankiete robisz? Po to piszemy na tym forum żeby tutaj to przedyskutować, ja piszę swoje zdanie, ty swoje, itd. I nikt jakoś sie za to nie obrażał. Cały czas nie rozumiem jak 60.000 osob ma o tym zdecydowac (swoja droga nie rozumiem tez dlaczego tylko 60.000 wybranych).

Jak chcesz śpiewać sto lat - ok, uważam że im więcej takich akcji i inicjatyw na koncercie tym lepiej. Ale robienie z tego wielkiej akcji i pisanie do Zbycha itd itp to tylko świadczy jak sztywny z nas naród. Na koncertach głośne chóry sto lat czu skandowanie nazwy artysty to normalność i nie trzeba tego organizować z taką pompą. Bo jeśli trzeba to ja dziękuję za taką publikę.

Jestem za biało-czerwoną flagą, za "how long", za tytułem jakiegoś kawałka przed encore brake. Za oooowaniem kiedy sie tylko da. I ja nie odrzucam twojego pomysłu, ni epotępiamgo i nie mieszam z błotem, po prostu mówie jakie jest moje zdanie. Czekam na inne wypowiedzi, może któraś z nich sprawi że zmienię je. Tyle, nie bierz tego do siebie.
Co myślicie z tymi kartkami z tytułem przed encore brake? Bo ja coś sobie zrobie jak w Chorzowie nie bedzie until w momencie gdy w amsterdamie już był.

#376 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 23 lipca 2009 - 12:40

Na konkurencyjnym forum kilka osób ustalało podobne pomysły. Skończyło się na: "Ok, i co dalej?" :D

#377 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2009 - 12:42

Znaczy mówisz o piosence czy sto lat?

CO dalej - głosujemy jaka piosenka i tyle. Proponuję żeby ograniczyć się do tych co już grali na trasie. Więc rejoice nie wiem, małe szanse żeby to zagrali. Dla mnie: 1. Until the end of the world 2. bad, inne propozycje to electrical storm, MW. Na pewno coś nowego w Dublinie usłyszymy.. Ustalamy po ostatnim koncercie przed Chorzowem, drukujemy i tyle. Jeśli kawałek zagrają przed encore, olewamy akcje i tyle :)

Tylko ciekaw jestem jednej rzeczy, może ktoś się na tym zna - w jaki sposób są zaprogramowane efekty wizualne do piosenek. Czy jest on już przygotowany z setlistą, czy jakeiś światła są po prosto ze wzmacniaczami zsynchronizowane, itd. Czy jest po prostu możliwość dodania utworu ( ciągle mówimy o utworach które już na trasie grali). Czy są przydzielone do konkretnego clawa czy jak tam..

Swoją drogą były pytania jakie można umieścić napisy na flagach, "we'll love u until the end of the world" też byłoby sugestywne :)

#378 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 lipca 2009 - 13:00

CO dalej - głosujemy jaka piosenka i tyle. Proponuję żeby ograniczyć się do tych co już grali na trasie. Więc rejoice nie wiem, małe szanse żeby to zagrali. Dla mnie: 1. Until the end of the world 2. bad, inne propozycje to electrical storm, MW. Na pewno coś nowego w Dublinie usłyszymy.. Ustalamy po ostatnim koncercie przed Chorzowem, drukujemy i tyle. Jeśli kawałek zagrają przed encore, olewamy akcje i tyle :)




Czy koniecznie musimy tak bardzo ingerowac w przebieg koncertu? Moze jeszcze uszyjmy dla nich slaskie stroje ludowe, tak zeby paradowali w nich po scenie? :unsure:

#379 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 23 lipca 2009 - 13:11

Jeśli chcecie U2 wkręcać w Chorzowie zagranie jakiejś piosenki, to zróbcie to z głową... na cały kawałek raczej nie ma co liczyć - prędzej na snippet. Jako snippet proponuję Street Mission - chłopaki bardzo ciepło się o nim wyrażają w 'U2 o U2'. Snippet tego kawałka byłby nie lada wydarzeniem - ostatni raz grali go w 1980 roku, prawie 30 lat temu. 30 rocznicę od zagrania obchodziłoby natomiast Life On A Distant Planet - ostatni raz grane w lutym 1979 roku...

pozdrawiam.

#380 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2009 - 13:18

Nie no jak uważacie :D ja po prostu marzę o usłyszeniu until the end of the world albo chociaż bad, no i chciałem pomóc marzeniom :P Tak naprawdę to tylko o to mi chodziło. No jak uważacie :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych