Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustrzel Konika


665 replies to this topic

#601 comtrader

comtrader

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 10:38

Gdybyś nie łamał prawa, normalny człowiek mógłby kupić bilet po normalnej cenie. Każda złotówka ponad kasową cenę biletu jest formą okradania ludzi z kasy. Kapiszi?

Rozdział XV

Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów

Art. 132. (uchylony).

Art. 133. § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Nie wiem, czy mam Ci to po chińsku napisać żebyś zrozumiał? Do tego dochodzi podatek dochodowy, płacisz? Jak jesteś taki cwany, to idź sobie na policje i się pochwal jakie to ty "interesy" robisz, ciekawe czy cię pochwalą czy zamkną. Może wtedy do ciebie dotrze, że nie robisz interesów tylko jesteś zwykłym burakiem któremy gdyby "mamusia nie dała" albo by nie zarobił na lewo, pięniędzy by nie miał.


Juz przestan przytaczac te relikty przeszlosci, bo je znamy...ty raczej tego nie pamietasz, ale kiedys jeszcze dzialaly tzw, terenowe komisje to walki ze spekulacja. Komisji juz nie ma, ale niestety, prawo te dalej obowiazuje, tylko jesli Cie ktos okradl to dlaczego nie pojdziesz na Policje? Zobaczysz jak na ciebie spojrza, kiedy zacytujesz im ten kodeks:)) Powiedz, ze okradli cie z nadziei. (Nawet Ewentim zastrzega sobie prawo sprzedazy po wyzszej cenie), a na allegro widze bilety po cenie nominalnej, wiec nie widze zeby ktos lamal prawo z 1976r.

Nie utozsamiajcie mnie z konikiem bo jak wczesniej pisalem, nim nie jestem, cierpliwie czekalem w kolejce i dostalem swoj bilet po cenie nominalnej. Niestety ostatnio jak gral U2, bilet kupilem od konika i moglem miec tylko pretensje do siebie, ze sie nie pospieszylem i odlozylem kupno na pozniej.

Zrozumcie wreszcie, ze chetnych obejrzenia koncertu, a szczegolnie z poziomu płyty jest wiecej niz miejsc, i koniki maja tu znikomu procent udzialu (biletow mozna bylo kupic 6szt), taka jest prawda i nie robcie tu spiskowej teorii dziejow. Jeszcze raz spojrzcie jak szybko wyprzedaly sie bilety w Europie. Chetnych jest wiecej niz miejsc-zrozumcie to, a u nas bilety jeszcze mozna kupic....Poproscie U2, niech specjalnie dla was zagraja jeszcze raz:)))

Z moich 5 znajomych tylko jednemu nie udalo sie kupic biletow, i to dlatego ze wolal pospac i myslal, ze o 7 rano jeszcze dostanie, reszta kupila dla siebie i przyjaciol. Czesci udalo sie zaraz po polnocy, a niektorzy cierpliwie czekali do 5 zarywajac nocke. I to sa prawdziwi fani!! A wy co? woleliscie pospac? nie macie znajomych? Nie mogl ktos wam zamowic? Czy moze nikt was nie lubi?

kmiot, burak inne epitety... swiadcza o braku argumentow i prostactwie. Pozdrawiam.

#602 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 kwietnia 2009 - 11:04

kmiot, burak inne epitety... swiadcza o braku argumentow i prostactwie.


Ty za to ze swoim "mongołem" wdrapałeś się na wyżyny intelektualne :P

I według życzenia - jesteś prostakiem :)
Dołączona grafika

#603 comtrader

comtrader

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 27 kwietnia 2009 - 11:27

Ty za to ze swoim "mongołem" wdrapałeś się na wyżyny intelektualne :P

I według życzenia - jesteś prostakiem :)

Przepraszam, ale pisząc mongoł mialem na mysli czlowieka bardzo upartego, a wlasnie takim charakterem sie oni wyrozniaja. A dla ciebie kto to jest "mongoł"?

ale zespół na to pozwala, sam zachęcał kiedyś do tworzenia amatorskich nagrań.

Na bilecie patrz punkt 8 regulaminu....... Jak juz kupisz od konika, to sobie przeczytasz :)

#604 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 kwietnia 2009 - 11:44

A dla ciebie kto to jest "mongoł"?


Nie ważne czym jest dla mnie.

http://sjp.pwn.pl/li...

Jednym słowem: prostactwo.
Dołączona grafika

#605 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 kwietnia 2009 - 13:21

Typek zarejestrował się tylko po to na forum, żeby głosić swoje chwalebne teorie o rzekomej zaradności i uczciwości w sprzedaży biletów po zawyżonej cenie.
Nie lubię czegoś takiego.
Na szczęście po jakimś czasie znikają tacy użytkownicy - minie koncert, minie gorączka związana z nową płytą, minie trasa, miną tacy 'fani'.

#606 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 kwietnia 2009 - 17:48

Przepraszam, ale pisząc mongoł mialem na mysli czlowieka bardzo upartego, a wlasnie takim charakterem sie oni wyrozniaja.

LOL

A wy co? woleliscie pospac? nie macie znajomych? Nie mogl ktos wam zamowic? Czy moze nikt was nie lubi?

LOL2

#607 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 27 kwietnia 2009 - 18:20

Chłopaczek nadal nie może zrozumieć, ze wszyscy tu obecni maja już bilety i że ta walka to bezinteresowny czyn społeczny :)
U2

#608 Biedronka

Biedronka

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 30 kwietnia 2009 - 08:28

Czesc, moze macie jakas ciekawa rade jak poradzic sobie z jednym z konikow. Niestety trafilam na takiego...a teraz mysle jak dac mu mala nauczke i ostrzec przed nim innych. Chetnie chcialabym odzyskac to co moje czyli czesc pieniedzy na poczet biletowm ktore mialy byc dostarczone....

Dzieki za rady

#609 chojny

chojny

    Użytkownik

  • Members
  • 211 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 30 kwietnia 2009 - 08:51

Następnym razem trzeba po prostu dokładniej czytać aukcje a w szczególności koszty przesyłki... Teraz to już możesz tylko ładnie mu pogratulować że tak szybko znalazł sobie kupca który tak łatwo dał nabić się w butelke.

#610 bebok

bebok

    Użytkownik

  • Members
  • 265 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik

Napisano 30 kwietnia 2009 - 10:09

A co? nie szło tego napisać w istniejącym temacie: "Ustrzel Konika"

Użytkownik bee edytował ten post 30 kwietnia 2009 - 10:38
połączenie tematów


#611 Biedronka

Biedronka

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 30 kwietnia 2009 - 10:43

To akurat nie kwestia kosztow przesylki. Przegladalam wiele aukcji wiec zdaje sobie sprawe z tego jakie koszty przesylki wchodzily w gre. Mysle, ze jedyna nie jestem jako "nabita w butelke", czasem trzeba zaryzykowac inaczek sie czlowiek nie przekona, a teraz moge powiedziec ze zawsze jakies doswiadczenie na przyszlosc. Co do gratulacji to juz "pare milych slow" ode mnie uslyszal...

#612 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 02 maja 2009 - 13:53

Na bilecie patrz punkt 8 regulaminu....... Jak juz kupisz od konika, to sobie przeczytasz :)

widać nie raczyłeś przeczytać więcej niż 2 topików na tym forum
jak byś miał zamiar kiedyś nas tym zaszczycić to pewnie wyczytasz że ja mam bilet,
następnym razem sprawdź zanim będziesz chciał zabłyszczeć.
Wątpię żebyś to przeczytał bo z Ciebie taki fan jest nie będziesz się z nami zadawał pewnie,
i dobrze :P

life long & prosper
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#613 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 14 maja 2009 - 16:48

Szuja jedna. http://www.allegro.p...t_u2_plyta.html Liczy na to, że każdy normalny człowiek, zamiast odbioru osobistego w Nowej Gwinei zaproponuje jej gratis ładną sumkę. :angry:

#614 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 18 maja 2009 - 15:48

Ja bym tylko chciał przypomnieć to, co napisałem jakieś trzydzieści stron temu, ku przekręceniu paru kapitalistycznych łbów wypominających artykułowi 133. Kodeksu Wykroczeń PRL-owskie korzenie:

W WIELKIEJ BRYTANII ODSPRZEDAŻ BILETÓW, NAWET W CENIE NOMINALNEJ, JEST ZABRONIONA.

Podstawa prawna: Criminal Justice and Public Order Act 1994. Artykuł 166., "Konikarstwo". - rok 1994.

Rozumiem, że ten artykuł w Wielkiej Brytanii też jest rodem z PRLu? W końcu w 1994 roku w Wielkiej Brytanii panował ostry komunizm, niemalże jak w Polsce, w latach '50... A, nie panował? No tak, ale przecież neoliberalni konserwatyści panujący wtedy w Wielkiej Brytanii byli spadkobiercami Lenina i Marxa w linii prostej..

Tonący brzytwy się chwyta, tyle wam powiem, koniki. Łapiecie się wszelkich, nawet najbardziej idiotycznych sposobów, żeby się wybielić. Ale to się nie uda. Popełniacie wykroczenie. A za recydywę możecie dostać nawet areszt (od 5 do 30 dni), just to let you know. Choć sąd może zastosować łagodniejszy wymiar kary - szkoda, że nie ma publicznej chłosty, to może przestalibyście tak bezwstydnie próbować usprawiedliwić takie obrzydliwości..

#615 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 18 maja 2009 - 19:09

To ja takie pytanie z innej beczki:
Jaka jest szansa, że trafię jeszcze na uczciwego sprzedawce biletu na płytę?

#616 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 maja 2009 - 19:12

Oczekujesz odpowiedzi? :P

#617 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 18 maja 2009 - 19:18

To ja takie pytanie z innej beczki:
Jaka jest szansa, że trafię jeszcze na uczciwego sprzedawce biletu na płytę?

niezbyt duża, zwłaszcza jak większość "sprzedawców" (czyt. koników) sprzedaje bilety po cenie 2x wyższej niż powinna być

swoją drogą to jakaś kpina jest :D
Always Look on the Bright Side of Life

#618 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 18 maja 2009 - 21:05

Tak myślałem :)
No cóż będę czekał na okazje jakieś... A może koniki będą mięknąć ?

#619 comtrader

comtrader

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 21 maja 2009 - 18:49

I jak tam komuszki? Kupiliscie juz bilety po 190zl? :) czy dalej walicie grochem o sciane zeby uszzczzelic konika?:))


W WIELKIEJ BRYTANII ODSPRZEDAŻ BILETÓW, NAWET W CENIE NOMINALNEJ, JEST ZABRONIONA.

Podstawa prawna: Criminal Justice and Public Order Act 1994. Artykuł 166., "Konikarstwo". - rok 1994.

To wejdz na www.ebay.co.uk

mi wywalilo 16 stron z biletami U2, a tobie?

#620 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maja 2009 - 18:51

Sprzedaj za 380, przejedz, wysraj i zamknij gębę.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych