Skocz do zawartości


No Line On The Horizon


187 replies to this topic

#141 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 marca 2009 - 18:34

Zamówiłem jakoś 2 tygodnie temu. W czwartek ich prosiłem o szybką wysyłkę argumentując, że w innych sklepach płyta już jest, a w odpowiedzi dostałem maila w stylu, który zawsze mnie osłabia - tzn krótki wykładzik jak działa rynek płyt CD, że jak przed premierą dostają płyty to wysyłają tak aby album w dniu premiery był do odebrania (ściema, bo 2 tygodnie wcześniej pisali, ze nigdy nie wysyłają przed premierą :P ) i generalnie, ze wyślą jakiś czas po premierze (oczywiście zero konkretów). Premiera była w piątek a dziś cały czas zamówienie było "w trakcie realizacji" więc pojechałem do saturna ;)

W każym sklepie internetowym była informacja o tracku z wersji UK...

No może trochę za bardzo się na to nastawiłem bo faktycznie na u2.com takiej informacji nie znalazłem - no ale nie byłby to pierwszy raz, kiedy oficjalna strona nie daje pełnych informacji ;)

Użytkownik bee edytował ten post 02 marca 2009 - 20:24

It's no secret that the stars are falling from the sky

#142 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 marca 2009 - 18:41

Zamówiłem jakoś 2 tygodnie temu. W czwartek ich prosiłem o szybką wysyłkę argumentując, że w innych sklepach płyta już jest, a w odpowiedzi dostałem maila w stylu, który zawsze mnie osłabia - tzn krótki wykładzik jak działa rynek płyt CD, że jak przed premierą dostają płyty to wysyłają tak aby album w dniu premiery był do odebrania (ściema, bo 2 tygodnie wcześniej pisali, ze nigdy nie wysyłają przed premierą :P ) i generalnie, ze wyślą jakiś czas po premierze (oczywiście zero konkretów). Premiera była w piątek a dziś cały czas zamówienie było "w trakcie realizacji" więc pojechałem do saturna ;)


Tak naprawde rzecz ujmując to premiera jest dziś (2 marzec). Empik w piątek, może w czwartek dostał już towar i po prostu wystawił płytę na półki. Weź pod uwage jeszcze to, że w niedziele nie rozsyłają. Tak więc gdybyś nie anulował i wykazał się cierpliwością, jutro, lub najpóżniej w środe mogliby już wysłać przesyłkę. A jak nie, to bomba pod sklep :D

#143 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 marca 2009 - 18:43

Ano racja...ale czekałem prawie 5 lat i tych kilku dni już mi się nie chciało :P
It's no secret that the stars are falling from the sky

#144 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 marca 2009 - 18:48

Jak ja to znam :)

#145 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2009 - 19:05

W każym sklepie internetowym była informacja o tracku z wersji UK...
No może trochę za bardzo się na to nastawiłem bo faktycznie na u2.com takiej informacji nie znalazłem - no ale nie byłby to pierwszy raz, kiedy oficjalna strona nie daje pełnych informacji ;)

Nawet gdyby UK wersja miała bonusowy track... To do kogo masz pretensje?? Przecież kupiłeś w Saturnie wersje EU, wersja UK to z reguły jest inne tłoczenie i inny nr cat, nie ma jej w sprzedaży w Polsce i trzeba ją zamawiać z UK, HMV.co.uk czy inny sklep.

Bonusowy track - No Line On The Horizon 2 znajduje się na standardowej wersji Japan:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#146 snoopy

snoopy

    Użytkownik

  • Members
  • 10 Postów

Napisano 02 marca 2009 - 19:25

And I still haven't found what I'm looking for!

W lubelskich empikach nic się nie zmieniło: są tylko wersje polska cena! W Plazie mają jeszcze winyl, a w Galerii Centrum 1 BOX. Innych wersji brak! Co więcej - nikt z obsługi nic nie wie i nie wiadomo, czy doczekam się tego digipacka. I pomyśleć, że nie zamawiałem z sieci, bo miałem nadzieję, że szybciej kupię w sklepie niż dostanę przesyłkę pocztą. Miałem nadzieję, że można jeszcze kupić pewne rzeczy poza siecią. Okazuje się, że nie.

#147 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 marca 2009 - 19:36

W sumie wybierając digipacka zasugerowałem się trochę opisem min z merlina: 2009 - "Album zawiera 36 stronicową książeczkę, plakat o raz dostęp do ściągnięcia ekskluzywnego filmu Antona Corbijna a także track w wersji UK" - opis nadal nie zmieniony. Pewnie i tak nie kupiłbym wersji najdroższej (przejechałem się na tekiej 5 lat temu :P ) ale miałem nadzieję na dodatkową piosenkę (tak jak "Fast car" na najdroższym wydaniu bomby). Zapewne "nawet gdyby" to byłby to NLOTH2, ale miałem taką cichą nadzieję na coś nowego ;)

A tak w ogóle to dziwi mnie brak nowych, niealbumowych piosenek na 1 singlu. Na vertigo był "Are you gonna wait forever" i Kraftwerkowy "Neon Lights", na "Beautiful day" był "summer rain" i "always" a teraz niby mamy winter, ale jest on tylko na filmie "Linear". Mam nadzieję, ze ten brak b-sidów oznacza, że odrzuty z "No line on the horizon" nie trafiły na single w postaci b-side'ów gdyż znajdą się na płycie jeszcze w tym roku (marzenia ściętej głowy :lol: )
It's no secret that the stars are falling from the sky

#148 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 02 marca 2009 - 19:41

Nawet gdyby UK wersja miała bonusowy track... To do kogo masz pretensje?? Przecież kupiłeś w Saturnie wersje EU, wersja UK to z reguły jest inne tłoczenie i inny nr cat, nie ma jej w sprzedaży w Polsce i trzeba ją zamawiać z UK, HMV.co.uk czy inny sklep.

Bonusowy track - No Line On The Horizon 2 znajduje się na standardowej wersji Japan:


No to tyle dobrze, jak już pisałem, przynajmniej nie żal, że nie ma tego konkretnego bonusa u nas bo jest na singlu ;)
Miejmy nadzieję, że na kolejnych singlach pojawią się jakieś odrzuty z sesji, a nie tylko remixy i wersje live.

And I still haven't found what I'm looking for!

W lubelskich empikach nic się nie zmieniło: są tylko wersje polska cena! W Plazie mają jeszcze winyl, a w Galerii Centrum 1 BOX. Innych wersji brak! Co więcej - nikt z obsługi nic nie wie i nie wiadomo, czy doczekam się tego digipacka. I pomyśleć, że nie zamawiałem z sieci, bo miałem nadzieję, że szybciej kupię w sklepie niż dostanę przesyłkę pocztą. Miałem nadzieję, że można jeszcze kupić pewne rzeczy poza siecią. Okazuje się, że nie.


Trzymam kciuki, ja już nie wiedziałem jak kupować, a się udało w końcu. Wrocław nie zawiódł ;) (Choć mogło być w piątek :P ).

#149 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 marca 2009 - 19:43

W lubelskim Empiku w Plazie NLOTH schodzi jak świeże bułeczki - nie ma już żadnej wersji standard. Pojawiły się za to dwa egzemplarze wydania winylowego, cena: stówa bez grosza.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#150 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 02 marca 2009 - 19:46

Nawet gdyby UK wersja miała bonusowy track... To do kogo masz pretensje?? Przecież kupiłeś w Saturnie wersje EU, wersja UK to z reguły jest inne tłoczenie i inny nr cat, nie ma jej w sprzedaży w Polsce i trzeba ją zamawiać z UK, HMV.co.uk czy inny sklep.

Bonusowy track - No Line On The Horizon 2 znajduje się na standardowej wersji Japan:

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Jak taki rarytasik zdobyć , zakupić ,zawsze miałem marzenie mieć płytę U2 w wersji japońskiej z tymi ich "krzaczkami"?
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#151 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 marca 2009 - 19:51

Kiedyś miałem chińskie wydanie DVD z koncertem z 2005 roku. Mój wujek pływa i gdzieś na bazarze w Chinach znalazł. Były tam te wszystkie krzaczki, ale płyta się przycinała. Teraz ma ją mój brat, a mi zostało zwykłe 2 płytowe wydanie europejskie ;)
It's no secret that the stars are falling from the sky

#152 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 02 marca 2009 - 19:53

Nie wiem, może ktoś już o tym pisał ale takim "bonusowym" utworem jest na BOXie - Winter - coprawda na DVD ale jest! - dzisiaj to odkryłem po zakupie tego wielkiego pudła - szczena mi opadła - że takie to wielkie w porównaniu z Deluxem HTDAB tamta wersja jest delikatmie mówiąc słaba.

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#153 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 marca 2009 - 19:56

Jak taki rarytasik zdobyć , zakupić ,zawsze miałem marzenie mieć płytę U2 w wersji japońskiej z tymi ich "krzaczkami"?


http://www.cdjapan.c...l?KEY=UICI-1077

Nie wiem, jak dziś, ale kiedyś mieli takie ceny shippingu (plus kurs wymiany walut), że bardziej opłacało się zamawiać japońskie wersje w tym sklepie, niż nabywać płyty tradycyjnie w Empiku (pod warunkiem, że celnik się nie przychrzanił, ale przy 1 albumie jest to bardzo mało prawdopodobne).

#154 snoopy

snoopy

    Użytkownik

  • Members
  • 10 Postów

Napisano 02 marca 2009 - 22:07

W lubelskim Empiku w Plazie NLOTH schodzi jak świeże bułeczki - nie ma już żadnej wersji standard. Pojawiły się za to dwa egzemplarze wydania winylowego, cena: stówa bez grosza.



Ja nie widziałem w Lublinie wersji standard - tylko "polska cena".

#155 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 marca 2009 - 22:08

Były schowane za " polską ceną ", teraz już nie ma.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#156 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2009 - 22:17

Jak taki rarytasik zdobyć , zakupić ,zawsze miałem marzenie mieć płytę U2 w wersji japońskiej z tymi ich "krzaczkami"?


Masz link do CD Japan (b. solidny sklep) wyżej, możesz też zakupić w HMV (kupowałem, również znakomity serwis)
http://www.hmv.co.jp.../detail/3512226

Lub ebay.

#157 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 02 marca 2009 - 23:26

Czy w waszych Boxach i Digipackach to "etui" plastikowe na Digipack ma ze złej strony nadrukowane "=", tzn. farba jest od środka, i na zewnątrz zamiast białych/szarych pasków są takie pstrokate, na tych co widziałem w sklepie też tak było <_< Może się czepiam, ale jeśli się robi i wydaje Box za 170 zł i ktoś złą stroną skleja etui no to źle świadczy o wykonaniu i staranności... <_< Te naklejki na Standardzie też od razu widoczne, mogli to ładniej zrobić.

Przy 2CD UABRS kartonik na książeczkę, był źle sklejony, a przy 2DVD PopMart jedna z płytek była zabrudzona lekko od strony z danymi. <_<

Wiem, że to szczegóły, ale wykonanie jest po łebkach, szkoda, że na więcej nie stać producentów tych wydawnictw. Nie wiem jak i gdzie te pudełka są składane; może jak płyty są tłoczone w Niemczech to i całość jest tam składana, może i to idzie w setki i tysiące, ale trochę uwagi i można co nieco wychwycić. :unsure:

#158 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 02 marca 2009 - 23:39

Czy w waszych Boxach i Digipackach to "etui" plastikowe na Digipack ma ze złej strony nadrukowane "=", tzn. farba jest od środka, i na zewnątrz zamiast białych/szarych pasków są takie pstrokate, na tych co widziałem w sklepie też tak było <_< Może się czepiam, ale jeśli się robi i wydaje Box za 170 zł i ktoś złą stroną skleja etui no to źle świadczy o wykonaniu i staranności... <_< Te naklejki na Standardzie też od razu widoczne, mogli to ładniej zrobić.


ej u mnie jest to samo, ktos po pijaku chyba składał te plastykowe obwoluty... :mellow:

#159 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2009 - 23:46

Skoro tak wszyscy mamy, to może tak musi być..

#160 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 marca 2009 - 00:25

Skoro tak wszyscy mamy, to może tak musi być..


Ha ha ha ;) A jak we wszystkich drogach w Polsce są dziury, to może tak musi być.. B)


Ktoś stron nie odróżnia, myślał, że to obojętne, że farba z obu stron taka sama, a tu bomba :P Pewnie na jakiejś maszynie powyginało te plastiki w jedną stronę i tylko tak już składali wzdłuż zgięć... ale mnie razi, że nikt nie zauważył?? Ślepi czy co, to nie jedno opakowanie...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych