Skocz do zawartości


No Line On The Horizon


187 replies to this topic

#181 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 maja 2009 - 16:03

A jednak da się wyczytać co nieco o zastosowanych patentach, koncepcji albumu, łączeniu elementów itp.
Wszystko między wierszami. Pewnie redaktor Ambro stwierdził że nie ma sensu pisać setnej takiej samej recenzji, to się pobawi. Fajnie że w ogóle się pojawiła, bo jeszcze dwa miechy temu wątpił, czy komukolwiek z redakcji w ogóle będzie się chciało tego słuchać.
4/10. No ok.

#182 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 maja 2009 - 14:13

Jako, że piszą o tym w każdej recenzji - że to 'tylko' powtórka z wcześniejszych piosenek U2 - chciałbym porównać NLOTH z innymi songami chłopaków. Więc:
1. NLOTH - opener jak w Achtung Baby. Jak w Zoo Station mamy dobre, żywe granie 'przykryte' (newet niepotrzebnie) jakimiś efektami Eno.
2 . Magnificent - po prostu nowe Pride. Bez "oooo" , z riffem na pojedynczych dźwiękach i strukturą refrenu z B-day (tzn. 2 słowa, przestrzeń na gitarę; z takimi przerwami w śpiewaniu).
3. MOS - Eeee..... Weźmy jakiś wyrazisty riff Adama, z 40 np. i klimat, troche szybszy, z Running to stand stil
4. UC - dla mnie to nowe Bad ("oooo" w refrenie chyba na takich samych dźwiękach nawet) z dodatkiem 'przesterzeni' z Walk On
5. Crazy Tonight - najlepsze piosenkowe (popowe wręcz) tradycje z ATYCLB (lub Wild horses, jak kto woli) i solówka żywcem wzięta z cover I believe in father christmas
6. GOYB - sekcja rytmiczna z Miami, chórki z Zooropy i świetny Edżowy riff w stylu Vertigo
7. Stand Up - 'Bujający' (funkujący ? ) riff basowy z Mysterious Ways i maniera (arogancja wręcz :P) w głosie Bono z Vertigo
8. Fez - wstęp do Zooropy
Being Born - tutaj 'niepiosenkowe' tradycje z Popa i ściana dźwięku jak w studyjnym Yahweh
9. WAS - jeszcze łagodniejsze Peace on earth
10. Breathe - mocniejszy, bardziej gitarowy, szybszy i bardziej stadionowy i absolutnie potężny Acrobat
11. Cedars of Lebanon - werbelki na perkusji z COBL i ogólnie wejście w tradycję zakończeń płyt. Może coś z 40 jeszcze jest, albo z Yahweh w Bono tu.

Ogólnie nie wiem, czy te porównania mają jakikolwiek sens, ale chciałem po tych recenzjach uporządkować sobie myśli swoje w stylu 'o co im kaman' :P Ogólnie nie mówię, że te wszystkie zapożyczenia są złe, wręcz przeciwnie - każdy fan chce dostać przecież to co najbardziej kocha, a wśród wymienionych piosenek nie ma raczej jakiś słabych. Nie będę płakać, że U2 się powtarzają, albo że nie eksperymentują - od tego są recenzenci.
Z drugiej strony warto pomyśleć, czy faktycznie nie jest to wina tych samych od lat producentów, którzy też nie są w szczycie wieku i weny twórczej i też chyba prochu nie wymyślą. :huh: Ciekawe jakby przyszedł np...... Mark Ronson :lol: (w ogóle nie ma raczej jakiś młodych producentów dobrych, tak mówię).

< :o Ajjjjj chyba pomyliły mi się tematy, tak trochę też tą recenzją byłem zmylony więc jak coś, to proszę Moderatorów o usunięcie posta, ja już przenoszę do poprawnego tematu>
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#183 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 02 maja 2009 - 16:54

Z filmików na youtube dowiedziałem się że Adam nawiązał kontakt z Warwickiem i używa Buzzard JE na nowej płycie słychać go w IGCIIDGCTDołączona grafika
Cena nówki przekracza 20 tyś pln.

A tu można posłuchac jak brzmi (najprawdopodobniej na głowie Ashdowna i kolumnach Aguilar, ale pewny nie jestem).


Mocarny dół (2 przetworniki Precision) !! :D

Swoją drogą kiedyś na identycznym grał John Deacon z Queen podczas trasy Magic Tour 86'.

#184 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 maja 2009 - 23:25

raczej nie ten wątek panie ekspercie.

#185 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 03 maja 2009 - 15:35

Z filmików na youtube dowiedziałem się że Adam nawiązał kontakt z Warwickiem i używa Buzzard JE na nowej płycie słychać go w IGCIIDGCTDołączona grafika
Cena nówki przekracza 20 tyś pln.

A tu można posłuchac jak brzmi (najprawdopodobniej na głowie Ashdowna i kolumnach Aguilar, ale pewny nie jestem).


Mocarny dół (2 przetworniki Precision) !! :D

Swoją drogą kiedyś na identycznym grał John Deacon z Queen podczas trasy Magic Tour 86'.


Jaraliśmy się tym w lutym...

Dołączona grafika


#186 Michalrus

Michalrus

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów

Napisano 12 lutego 2010 - 13:22

Tak nawiasem mówiąc, nie wiem czy ktoś to już gdzieś to mówił, ale jest promocja w empiku BOXa z 199 zł na 99 zł, wiec
chyba najtaniej jak można

Pozdrawiam

#187 Doty

Doty

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 lutego 2010 - 13:31

Tak nawiasem mówiąc, nie wiem czy ktoś to już gdzieś to mówił, ale jest promocja w empiku BOXa z 199 zł na 99 zł, wiec
chyba najtaniej jak można

Pozdrawiam



ja wlasnie nabylam na poczatku stycznia za 99 zl w empiku boxa

#188 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 07 września 2011 - 18:32

Jakby ktoś był zainteresowany to w tym sklepie box z przesyłką wychodzi około 62 zł

http://www.thehut.co...n/10025655.html
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych