Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Ankieta: Songs Of Innocence (93 użytkowników oddało głos)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 głosów [4.04%])

    Procent z głosów: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 głosów [19.49%])

    Procent z głosów: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 głosów [9.56%])

    Procent z głosów: 9.56%

  4. Song For Someone (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  6. Volcano (14 głosów [5.15%])

    Procent z głosów: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 głosów [1.84%])

    Procent z głosów: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 głosów [8.09%])

    Procent z głosów: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 głosów [6.62%])

    Procent z głosów: 6.62%

  11. The Troubles (35 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 głosów [2.94%])

    Procent z głosów: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 głosów [16.54%])

    Procent z głosów: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2381 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 października 2010 - 17:35

Poza ogólnym podekscytowaniem wieściami o SOA, moja uwagę zwrócił fragment w której menadżer broni wyników sprzedaży NLOTH:

McGuinness defended sales figures for U2's last album No Line on the Horizon, which he said had held up "remarkably well" despite the perception that the record had been a flop.


To ewidentna riposta na kleksa Steva Lillywhite'a że

No Line on the Horizon" nie sprostał oczekiwaniom i (...) jego "relatywna" porażka wpłynęła negatywnie na morale w zespole

Mamy pojedynek na słowa we własnym obozie. Wszak U2 nazywało się kiedyś The Hype. Brawo panowie.
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#2382 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 18 października 2010 - 18:10

Na forum U2start ukazała się informacja, że EPka miałaby zawierać 6 utworów live i byłaby dostępna tylko w USA w formacie vinylowym.

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#2383 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 października 2010 - 18:23

Na forum U2start ukazała się informacja, że EPka miałaby zawierać 6 utworów live i byłaby dostępna tylko w USA i Indiach w formacie vinylowym.

Jeśli to będzie prawda to ciężko przesadzą.
Co to do cholery jest - a reszta fanów? A ci co nie mają gramofonów?
Niech wydadzą tę EP w formacie pozytywki, tylko na Grenlandii!

Strasznie się zdenerwowałem. Czekamy jak na zabawienie na jakieś nowe wydawnictwo, a tutaj takie jaja.
Oczywiście wszyscy ochoczo ściągnął zripowaną EP w formacie mp3 z sieci - tylko niech Paul się nie żali że to zabija sprzedaż.

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#2384 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 października 2010 - 18:41

Poza ogólnym podekscytowaniem wieściami o SOA, moja uwagę zwrócił fragment w której menadżer broni wyników sprzedaży NLOTH
Mamy pojedynek na słowa we własnym obozie. Wszak U2 nazywało się kiedyś The Hype. Brawo panowie.

W sumie to McGuinness ma rację, z tą ewidentną porażką NLOTH to jednak przegięcie.

Co do tej EP-ki winylowej... chyba nieźle przyćpali, zanim to wymyślili. Świetny pomysł, po prostu 10/10. Myślę, że wszyscy jesteśmy zachwyceni <_<

P.S. Amerykanie jak zwykle w lepszej sytuacji. Co tam, że w Europie jest na pewno więcej fanów. Głupi ma zawsze szczęście <_<

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#2385 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 18 października 2010 - 19:32

EPka live? No w końcu! :D
Winyl? Cóż, może jeszcze będzie digital download czy cuś... :ph34r:
Tylko Ameryka i Indie (!)? Bezsęsu. :wacko:

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#2386 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 18 października 2010 - 21:59

W końcu Wide Awake in America w 1985 było wydane tylko w USA i Japonii, w UK dopiero po 2 latach, a międzynarodowo po następnych 3, więc logiczne jest, że Wide Awake in Europe zostanie wydane tylko w USA i Indiach, a po następnych.. itd..

See through in the sunlight


#2387 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 18 października 2010 - 23:03

no to jeszcze pół roku czekania jak w mordę sztrzelił, jeżeli okaże się to prawdą to w sumie od pierwszych zapowiedzi o SOA do jego wydania minie 1,5 roku....sporo, co nie?

Ostatnio to i tak nie długo, ja liczyłem na 6 lat......... :rolleyes:
Jak teraz by wydali EPkę, a za pół roku album to i tak byłoby dobrze, zwłaszcza, że 2010 zapchali Pasadeną....

Na forum U2start ukazała się informacja, że EPka miałaby zawierać 6 utworów live i byłaby dostępna tylko w USA w formacie vinylowym.

Live, ciekawe. Ale USA?? To co w nazwie robi Europa??!! Rekompensata za brak Legu? Bez przesady.

Jeśli to będzie prawda to ciężko przesadzą.
Co to do cholery jest - a reszta fanów? A ci co nie mają gramofonów?
Niech wydadzą tę EP w formacie pozytywki, tylko na Grenlandii!

Strasznie się zdenerwowałem. Czekamy jak na zabawienie na jakieś nowe wydawnictwo, a tutaj takie jaja.
Oczywiście wszyscy ochoczo ściągnął zripowaną EP w formacie mp3 z sieci - tylko niech Paul się nie żali że to zabija sprzedaż.

Dokładanie. Aż się prosi o CD. Tak jak z Soon polecieli....... Aż człowieka trafia, nie dość, że będzie drogo to jeszcze na winylu i dziwią się, że ludzie będą ściągać.....:unsure:

#2388 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 października 2010 - 11:51

Mam nadzieję, że te informacje o EP-ce się potwierdzą, oczywiście również uważam za absurdalne jej wydanie tylko na winylu i tylko w USA/Japonii. Nie miałoby to żadnego racjonalnego uzasadnienia. W związku z trasą w Australii i planowanym ogłoszeniem koncertów w Europie wydaje się oczywistym, że nowe wydawnictwo powinno pojawić się szczególnie w tych miejscach. Liczę więc, że ostatecznie tak się stanie. Jeśli na Ep-ce ma się znaleźć 6 kawałków to zapewne będą to wszystkie utwory zagrane premierowo w Europie.

Cieszy oficjalna deklaracja dotycząca daty wydania kolejnego albumu, szczególnie że pochodzi ona od Paula. Obecność w trackliście "Boya..."chyba wskazuje, że jednak koncepcja SOA uległa zmianie, być może zespół postanowił tam zamieścić również bardziej rockowe kawałki.
Dołączona grafika

#2389 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 19 października 2010 - 12:08

Cieszy oficjalna deklaracja dotycząca daty wydania kolejnego albumu, szczególnie że pochodzi ona od Paula. Obecność w trackliście "Boya..."chyba wskazuje, że jednak koncepcja SOA uległa zmianie, być może zespół postanowił tam zamieścić również bardziej rockowe kawałki.


wiedziałem że ten kawałek jest zbyt dobry by mogli go sobie odpuścić, z drugiej strony zmiana koncepcji płyty i obecność na niej takich rockowych kawałków jak BFFTS czy Mercy,Stingray i mam nadzieję że Glastonbury oznacza że możemy mieć doczynienia z tym rockowym albumem o którym mówił Larry swego czasu( mieli go nagrać z Rubinem) oznaczało by to że najpiertw mielibyśmy ,,Rock album'' a SOA zostanie wydane w 2012 roku lub nawet póżniej ponieważ było coś wspominane o ,,dance albumie'' który też przecież moze wchodzić w grę....z drugiej strony najbardziej jednak prawdopodobne jest ze poprostu wrzucili wszystkie najlepsze według nich kawałki do tej pory nagrane na jeden album a koncepcja SOA już kompletnie przepadła w odmętach niespełnionych zapowiedzi.....

#2390 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 października 2010 - 13:39

a koncepcja SOA już kompletnie przepadła w odmętach niespełnionych zapowiedzi.....

I pojawi się za 10 lat na remasterze deluxe NLOTH :P

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#2391 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 19 października 2010 - 14:22

I pojawi się za 10 lat na remasterze deluxe NLOTH :P


Współcześnie wydawane płyty - tak od ATYCLB - chyba już nie doczekają się wersji remasterowanych. A w każdym razie byłoby to co najmniej absurdalne, bo cyfrowa technika masteringowa się od tego czasu nie zmieniła i chyba osiągnęła już swój zenit (dla niektórych nadir). Remastering ma sens w przypadku wydań z lat 80-tych i wcześniejszych, już w przypadku albumów nagrywanych w latach 90-tych można podważyć jego sens. Co nie znaczy, że nie będą powstawać kolejne rocznicowe wersje Super Deluxe, ale tu tez ciężko będzie przebić Super Boxa NLOTH. Dla tych co chcą zarobić po raz kolejny na tym samym pozostaje więc tylko nadzieja w nowych formatach :)

Jeżeli Paul wymienia Boya w trackliście SOA to podważa to chyba sens wydania soundtracku do Spidermana, gdzie ten utwór miał stanowić centralny punkt. Chyba, że na soundtracku utwory napisane przez U2, w tym Boya, będzie wykonywać ktoś inny.

W ten album dance to juz zupełnie mi się nie chce wierzyć, pewnie skończy się na jakimś wydawnictwie dla członków fanklubu.

See through in the sunlight


#2392 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 19 października 2010 - 16:27

Jeśli na Ep-ce ma się znaleźć 6 kawałków to zapewne będą to wszystkie utwory zagrane premierowo w Europie.

W żadnym wypadku, nie dadzą tam utworów jak Mercy, który raczej trafi na SoA. Nie wydaliby nowych utworów już teraz jeśli czekają one na album.
Chodzą pogłoski, że to Live EP. Może będzie jak przy WAIA - i trochę Live plus utwory, których na pewno nie planują wydać.

Współcześnie wydawane płyty - tak od ATYCLB - chyba już nie doczekają się wersji remasterowanych. A w każdym razie byłoby to co najmniej absurdalne, bo cyfrowa technika masteringowa się od tego czasu nie zmieniła i chyba osiągnęła już swój zenit (dla niektórych nadir). Remastering ma sens w przypadku wydań z lat 80-tych i wcześniejszych, już w przypadku albumów nagrywanych w latach 90-tych można podważyć jego sens. Co nie znaczy, że nie będą powstawać kolejne rocznicowe wersje Super Deluxe, ale tu tez ciężko będzie przebić Super Boxa NLOTH. Dla tych co chcą zarobić po raz kolejny na tym samym pozostaje więc tylko nadzieja w nowych formatach :)

Jeżeli Paul wymienia Boya w trackliście SOA to podważa to chyba sens wydania soundtracku do Spidermana, gdzie ten utwór miał stanowić centralny punkt. Chyba, że na soundtracku utwory napisane przez U2, w tym Boya, będzie wykonywać ktoś inny.

W ten album dance to juz zupełnie mi się nie chce wierzyć, pewnie skończy się na jakimś wydawnictwie dla członków fanklubu.

Z Boy'em to fajny pomysł, dobry utwór, jeśli wpisze się w album to czemu nie? Utwory jak Until czy Stay pisane gdzieś pod filmy ostatecznie trafiły na albumy, więc może i tu się skuszą.

A co do remasteringu, to warto dodać, że to nie tylko remastery ale i reedycje. Myślę, że ATYCLB jeszcze się łapie w planach, ale nie szybko, jak w 2015/2020 wydadzą to mnie nie zdziwi - akurat 15 lub 20 lecie. Tylko, czy CD jeszcze będą w sklepach? :D O R&H się raczej martwię.
Dla mnie wydania w U2 stylu mają sens, bo mimo, że dzwięku 5.1 nie dodają, a sama jakość nie jest duuuuuuuużo lepsza (czasem tak, ale pojedyncze utwory, zwłaszcza niedostępne wcześniej na CD), to najważniejsze, że dodają nowe utwory, utwory z singli i (mam nadzieję) płyty z koncertami na DVD.
Więc tak ATYCLB 2CD+DVD widziałbym chętnie ;) A co do dźwięku, to przy AB i Zooropie da się zrobić trochę. Porównaj Stay z Best Of i Zooropy, jest różnica.
HTDAAB i NLOTH doczekały się wydań Super Deluxe/Boxów, więc tu rzeczywiście nie ma co się na razie napinać.

#2393 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 19 października 2010 - 20:17

Jedna z osób, która zamówiła WAIE na Amazonie, otrzymała taką oto tracklistę:

1. Mercy (Live From Brussels)
1. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (Live U2360 Remix)
2. Moment Of Surrender (Live From Paris)


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#2394 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 19 października 2010 - 21:59

Jedna z osób, która zamówiła WAIE na Amazonie, otrzymała taką oto tracklistę:

1. Mercy (Live From Brussels)
2. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (Live U2360 Remix)
3. Moment Of Surrender (Live From Paris)

Hmmmm, czyżby to samo Crazy co na Artificial Horizon, czyli Dublin? Mozliwe, ale wolałbym, aby jeszcze skądinąd wzięli.

Co do Mercy to mi się wierzyć nie chce, że dadzą, już utwór z "SoA". Nigdy tak nie robili. Chyba, że jakaś zmiana mentalności nastąpiła u chłopaków, w końcu nigdy nie grali tylu nowych utworów na trasie (nie licząc okresu przed Boy).

Pasadena nam nie grozi, bo mają być utwory z Europy (chociaż kto ich wie, na WAIAmerica, były z Europy :P). Ale utwory mogą być zarówno z 2009 i 2010, więc może Electrical Storm panowie albo NYD z Chorzowa! :D MOS jak najbardziej, ale wersję 2009 wolałbym:
2009-07-11 - MOS 1 (jak dla mnie najlepsza z tych 3, chyba też jeszcze wtedy grali pełną wersję utworu, czy jakoś tak)
2009-07-12 - MOS 2 (raczej się nie nadaje z powodu cyber Bono na początku ;))
2010-09-18 - MOS 3 (a i tak najprawdopodobniej padnie na tą bo użyta w tym klipie związanym z kampanią przeciw AIDS - szkoda, bo to jedna z tych smętnych wersji gdzie Bono raczej nie krzyczy :unsure:)

Mam nadzieję, że to tylko część listy i będzie przynajmniej 6 utworów a nie tylko 3.

Od dawna prosiło się o Live EP, jak PopHeart, UABRS, czy chociażby coś na wzór WAIA, tylko niech nie spieprzą wszystkiego tym winylem. Ostatnio jakoś ich wzięło na te winyle - jak nie unikalne wersje utworów na singlach (na szczęście tylko Edity), to później Soon, zamiast normalnie na CD.

#2395 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 20 października 2010 - 09:36

MOS jak najbardziej, ale wersję 2009 wolałbym:
2009-07-11 - MOS 1 (jak dla mnie najlepsza z tych 3, chyba też jeszcze wtedy grali pełną wersję utworu, czy jakoś tak)
2009-07-12 - MOS 2 (raczej się nie nadaje z powodu cyber Bono na początku ;))
2010-09-18 - MOS 3 (a i tak najprawdopodobniej padnie na tą bo użyta w tym klipie związanym z kampanią przeciw AIDS - szkoda, bo to jedna z tych smętnych wersji gdzie Bono raczej nie krzyczy :unsure:)


Nie zapominajmy o 2009-07-21 - Mos / Drowning Man (snippet) ;)
Nie duży, ale zawsze jakiś smaczek :)

#2396 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 20 października 2010 - 14:38

Nie zapominajmy o 2009-07-21 - Mos / Drowning Man (snippet) ;)
Nie duży, ale zawsze jakiś smaczek :)


No tak, fajnie by było, ale to nie Paryż tylko Amsterdam. :rolleyes: Przy okazji, rzeczywiście niezła wersja (ponownie pełna - jak w pierwszej części 1 Legu) - no i wizualnie, też nieźle, zaczyna się tylko z "droga mleczną" bez świateł.
Ja tu rozważam te "plotki" co może się kryć pod "Live From Paris". Wyjścia są tylko 3, które podałem. I obawiam się, że padnie na 3. ;)

Podtytuł tego artykułu to "Wide Awake In Rome"
http://www.u2.com/tour/date/id/4505
Stąd możliwe, że coś z Rzymu się pojawi, albo tam wpadli na pomysł EPki. ;)

Przy okazji akcja z kartonikami..... znajomo wygląda (i nie mówię tu o "HI BOB" z Milanu). :P

#2397 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 21 października 2010 - 13:06

I znowu mamy zamieszanie :blink:

Bono w wywiadzie dla australijskiej gazety The Age stwierdził, że zespół ma w planach trzy albumy, nad którymi ma kolejno pracować.

Jako pierwszy, na początku przyszłego roku ma zostać wydany... album, którego poducentem ma być Danger Mouse (Brian Burton - Gnarls Barkley, Gorillaz). Podobno nagrywanie tej płyty idzie im bardzo łatwo, znaleźć się na niej ma 12 utworów.

Kolejny album to płyta z muzyką klubową, na której pojawić się mają: RedOne, Will.I.Am i David Guetta.

Trzecią płytą miałby być album stworzony na bazie 20 utworów napisanych na potrzeby "Spider-Mana". Temu pomysłowi nie są przychylni Adam i Larry.

I jak to się ma do niedawnej wypowiedzi menagera?

http://www.theage.co...1021-16v5i.html
Dołączona grafika

#2398 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 21 października 2010 - 13:14

O matko, ile tego! :blink: Niech nie idą w ilość tylko w jakość ...

#2399 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 21 października 2010 - 13:28

A który z tych 3 albumów to Songs of Ascent ? A który to rockowy album wywodzący się z sesji z Rubinem ? Wygląda na to, że żaden. Mam nadzieję, że Larry zachowa resztki rozsądku, bo jeśli chłopcy zrealizują wszystkie groźby Bono, to jest możliwość, że przestaną być moim zespołem - zwłaszcza album nr 2 - co to ku.. ma być ? Jak będę chciał posłuchać Davida Guetty co daj Boże nigdy nie nastąpi, to go sobie po prostu włączę :angry: Mam szczerą nadzieję, że to tylko bredzenia Bono.

See through in the sunlight


#2400 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 października 2010 - 13:35

Spokojnie, Ci panowie mogą się pojawić na albumie w roli producentów a nie na tzw. featuringu. Nigdy nic nie wiadomo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych