Skocz do zawartości


U2.COM


1196 replies to this topic

#381 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 grudnia 2014 - 18:36

1 kod na 2 bilety. Możesz kupić 2 od razu na 1 koncercie lub rozdzielić 1+1. Wyjątkiem jest jakieś zamieszanie Amsterdam -Sztokholm ( nie wgłębiałem się w to). Nie będzie nowych kodów dla tych, którzy kupili np. Berliny, Londyny, Amsterdamy Pierwsze czy Drugie….



#382 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 09 grudnia 2014 - 19:07

Aha. A jeśli będę chciała kupić 3 bilety na jeden koncert?



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#383 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 grudnia 2014 - 19:17

na kod nie możesz, możesz kupić tylko 2 , a trzeci dobrać już na otwartej sprzedaży. Trzeba więc mieć duuuużo szcęścia kupując np. płytę, problem zaczyna się przy krzesłach, no bo jak trafić aby siedzieć koło siebie :wacko: Kolejnym rozwiązaniem jest dokupienie 2 subskrybcji i wtedy można zapolować "nawet"na 4 GA. U2 rulezzzz. Na tym legu opłaca się być singlem :P



#384 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 09 grudnia 2014 - 19:19

No to super :P Ok, dzięki za odpowiedź :)



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#385 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 09 grudnia 2014 - 22:05

Aha. A jeśli będę chciała kupić 3 bilety na jeden koncert?

No to kupisz dwa na presale i jeden w sprzedaży generalnej w poniedziałek. ;)

 

. Na tym legu opłaca się być singlem :P

Oj z tymi trybunami to trafiłeś w sedno :P



#386 arystoteles

arystoteles

    Użytkownik

  • Members
  • 48 Postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 13:34

Witam,

 

w zeszłym tygodniu otrzymałem z U2.com książkę (wybrałem zamiast analogów) ze względu różne problemy odebrałem ją jednak dopiero dziś i niestety przeżyłem zawód.  

Tak się składa że od wielu już lat związany jestem zawodowo z branżą poligraficzną i być może to już zboczenie zawodowe (tak pewnie jest) ale niestety zawiedziony jestem jakością druku... Ewidentnie mam do czynienia z dodrukiem pracy w technologii cyfrowej. 

 

Tego typu pozycje wielonakładowe (a zakładam że pierwotne zamówienia na stronie sięgały tysiącach egzemplarzy) dodatkowo składające się z dużej liczny stron środka drukuje się w technologii offsetowej czyli z tzw płyt CTP. Takie płyty (matryce) rozbite na 4 składowe kolory tzw. CMYK nakłada się na agregaty dużych maszyn drukarskich - ustawia się je względem siebie w odpowiedni sposób i dopiero wtedy rozpoczyna druk. Jakość w tej technologii póki co góruje nad cyfrową. Oczywiście wiąże się z pewnymi kosztami początkowymi jak wyświecenie matryc, ustawienie maszyn itp.  Nie opłacałoby się zatem drukować kilkudziesięciu prac gdyż koszty początkowe byłyby kosmiczne. Gdy mierzymy się z większym zamówieniem dochodzimy do momentu gdy każda kolejna odbitka czy praca staje się coraz tańsza.

Odwrotnie w druku cyfrowym - tam zazwyczaj możemy założyć stałą cenę za jeden wydrukowany arkusz. W przypadku publikacji, którą mam przed sobą mamy ewidentnie do czynienia ze zwykłym drukiem cyfrowym. Ta technologia jest stosowana w przypadku niskich nakładów gdzie ewidentnie nie opłaca się uskuteczniać tzw. w naszej branży "przygotowalni". Drukuje się wtedy bezpośrednio z pliku na trochę lub trochę bardziej niż trochę ;)  większych drukarkach jak te które mamy podpięte do swoich komputerów. Cyfra rozwija się szybko i fakycznie jakościowo druki stają się coraz lepsze tak jak jednak napisałem - rożnica offset-cyfra w dalszym ciągu widoczna jednak jest...

 

Być może okazało się że ilość zamówień przekroczyła stany magazynowe pozostałe z zeszłorocznej akcji - musieli się jakoś ratować i miałem po prostu najzwyczajniej w świecie pecha załapując się na cyfrowy dodruk.

 

Wiadomo - skoro dokonałem wpisu na początku grudnia tego roku książka nie stanowiła dla mnie celu samego w sobie. Najistotniejsze były bilety a ten cel został przeze mnie osiągnięty. Mały bo mały ale niesmak jednak pozostał...

 

Pozdrawiam



#387 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 lutego 2015 - 17:12

W sieci pojawiła się okładka do zapowiedzianego winylowego wydawnictwa dla subskrybentów. Album będzie nazywał się "Another Time, Another Place", Jak wskazuje okładka będzie zawierał zapis koncertu z lodyńskiego klubu  "The Marquee" z 1980r. W tym miejscu w 1980r. zagrali kilka razy, ale na pewno chodzi o występ z 22 września 1980r. w ramach Boy Tour. Dlaczego tak uważam? Otóż "Boy-Girl" z tego koncertu wydane zostało na singlu "I Will Follow", natomiast nagrany tam "11 O'clock Tick Tock" dostaliśmy na bonusowej płycie przy reedycji Boya. Mają więc pewnie nagrany cały koncert. Nie jest znana pełna setlista z tego koncertu -  poniżej setlista z koncertu jaki odbył się tam tydzień później  (była to standardowa setlista z tego okresu, czasami pojawiało się jeszcze "The Ocean". Występ z 22 września będzie pewnie podobny. 

 

 

  1. 11 O'Clock Tick Tock
  2. I Will Follow
  3. Touch
  4. An Cat Dubh
  5. Into The Heart
  6. A Day Without Me
  7. Twilight
  8. The Electric Co. / Send In The Clowns (snippet)
  9. Things To Make And Do
  10. Stories For Boys
  11. Boy-Girl
  12. Out Of Control
  13. 11 O'Clock Tick Tock

 

 

 

B9MhDjWCUAAElki.jpg


Dołączona grafika

#388 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 07 lutego 2015 - 23:21

Szału nie ma. Pewnie wytną "Send In The Clowns", jeśli się pojawił taki snnipet. :unsure: Dwa utwory już wydane.

 

Na plus na pewno będzie pierwsze wydanie oficjalne Things To Make And Do (Live) :rolleyes: (czy to byłby pierwszy utwór instrumentalny grany na żywo, jaki wydadzą oficjalnie?? :ph34r:), ale tak poza tym to od U2.com liczyłbym na więcej. To byłby co najwyżej fajny komplet razem z książką wydaną rok wcześniej. A tak rozbili na dwa słabe/średnie upominki dla subskrybentów.

 

Na plus trzeba byłoby jednak zaliczyć dobra jakość tego nagrania. Uważam, że utwory Live z Marquee z reedycji Boy są dużo lepszej jakości niż popularny koncert z Bostonu '81 w dodatkach do singli i reedycji z October.

 

Ciągle liczę na możliwość ściągnięcia tego nagrania w postaci plików FLAC, czy WAV, bo inaczej cała sprawa typu "High Quality Remastering" nie ma sensu. :wacko:



#389 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 09 lutego 2015 - 21:08

W połowie lutego zmieniam miejsce zamieszkania, a tym samym adres podany na stronie u2.com. Zmieniłem adres na nowy jednak obawiam się ze winyl pr\yjdzie na stare mieszkanie.


Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#390 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 09 lutego 2015 - 23:21

W połowie lutego zmieniam miejsce zamieszkania, a tym samym adres podany na stronie u2.com. Zmieniłem adres na nowy jednak obawiam się ze winyl pr\yjdzie na stare mieszkanie.

 

A kontaktowałeś się z u2.com? Napisz do nich dla pewności, że zmieniasz adres i niech to potwierdzą. Nie wiem, jak szybko odpowiadają, ale lepiej teraz pytać, zanim zaczęli wysyłać winyle.



#391 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 30 kwietnia 2015 - 20:00

Ukazała się tracklist Another Time, Another Place:

The Ocean
11 O'Clock Tick Tock
I Will Follow
An Cat Dubh - Into The Heart
A Day Without Me
The Electric Co.
Things To Make and Do
Stories For Boys
Boy Girl
Out of Control
Another Time, Another Place: U2 At The Marquee Club, September 1980 by Bono

 

Płyta będzie także w wersji cyfrowej do pobrania.

Tak czy inaczej, kpina straszna z takim opóźnieniem. U2.com i cały marketing chłoopaków leży i kwiczy.



#392 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 kwietnia 2015 - 23:33

Mamy więc standardowe kawałki z Boy Tour. Mimo wszystko to wydawnictwo to duża gratka - nie mamy bowiem żadnego bootlega z występów w londyńskim Marquee Club z września 1980r.  :) 


Dołączona grafika

#393 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 30 kwietnia 2015 - 23:42

A tak przy okazji, rozumiem, że nie tylko ja jeszcze nie dostałam wysyłki za subskrybcję? ;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#394 człowiek

człowiek

    Użytkownik

  • Members
  • 372 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kielce/Kraków

Napisano 30 kwietnia 2015 - 23:54

Niestety nie tylko ;) , może w maju, hope so


Won't you come back tomorrow?
Can I sleep tonight?

#395 Zuma

Zuma

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 maja 2015 - 05:51

W maju bedzie download.
Wysyłka czerwiec/lipiec.

#396 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 maja 2015 - 17:56

Ukazała się tracklist Another Time, Another Place:

[...]

 

Płyta będzie także w wersji cyfrowej do pobrania.

Tak czy inaczej, kpina straszna z takim opóźnieniem. U2.com i cały marketing chłoopaków leży i kwiczy.

 

Nie tak słodko:

 

In the meantime next month you'll be able to start downloading some of the tracks.

 

Zobaczycie, że kpiny będzie ciąg dalszy i dostaniemy tylko część utworów i to zapewne w mp3'kach do ściągnięcia.

 

Szlag trafia, że przy super-duper masteringu i wydaniu tylko na winylu nie są w stanie dać subskrybentom możliwości ściągnięcia plików WAV, czy FLAC, to żart. :wacko:

 

 

Niestety sama tracklista nie porywa:

  1. The Ocean
  2. 11 O'Clock Tick Tock
  3. I Will Follow
  4. An Cat Dubh
  5. Into The Heart
  6. A Day Without Me
  7. The Electric Co.
  8. Things To Make and Do
  9. Stories For Boys
  10. Boy Girl
  11. Out of Control
  12. Wywiad z Bono

Niestety brakuje chociażby Touch (Live) - nigdy nie wydany na żywo.

Na koncercie z 29. września była taka setlista (z Touch): http://www.u2gigs.com/show744.html

 

Ale bardziej prawdopodobne, że to wcześniejszy koncert, np. z 22. września http://www.u2gigs.com/show722.html - mamy 2 utwory wydane z tego koncertu (na remasterze Boy).

 

Więc jedyną ciekawostką będzie Things To Make and Do wydany po raz pierwszy na żywo.

 

Edit:

Na stronie 4. ma się dodatkowo pojawić wywiad z Bono. Tylko, czy nie lepiej było wrzycić wywyiad w działDownload, a na stronie 4,. dodać jeszcze jakieś bonusowe utwory z innego koncertu (o ile całość jest z jednego dnia, a nie z kilku)?

 

 

Edit 2:

Czy po przedłużeniu subskrypcji w dziale Download została wam tylko Ordinary Love do ściągnięcia? Wcześniej były tam też utwory bonusowe z 360'tki i U22.



#397 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 22 maja 2015 - 10:59

Właśnie dostałem mailika z U2.COM , że The Ocean jest do podebrania :-)

Zaraz zasysam... :)

 

 

Dear Marcin,
It's waiting for you...
Your first download from 'Another Time Another Place'.
As we mentioned a few days back , the double vinyl album is now being manufactured. Ahead of dispatch to those who chose this subscription package, we're releasing some of the tracks as downloads.

First up, it's opening track The Ocean.

 

Download The Ocean
(Log into the site, click on your name in the top right corner and select, Account Info. Download the track from Subscriber Downloads, located under your User Information on the left.)

Once you've played it a few dozen times, add your comments about the track under the story on the Subscribers site.

Meanwhile, there's the small matter of some live shows - seventy shows.

The #U2ieTour opened in Vancouver last week and the band are now travelling through the US. The reviews are pretty good - Noel Gallagher, for example, told us he thought it was a game changer.

You can follow every show with our live social stream on the day of the show and right through the gig - fans at the show are taking photos, posting comments, snapping selfies and uploading video. We're adding them to our rolling live coverage.

And with a new tour underway, there's also some very fine new items in the U2 Store. Take a look.

best wishes
The U2.com Team.



#398 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 29 maja 2015 - 18:16

Przesyłki za wykup subskrybcji na u2.com są już rozsyłane, dziś dotarła moja paczka.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#399 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 04 czerwca 2015 - 21:06

Przesyłki za wykup subskrybcji na u2.com są już rozsyłane, dziś dotarła moja paczka.

 

Winyle z Another Time Another Place? I jak to wygląda? Rozumiem, że nie ma żadnego kuponu do ściągnięcia wersji cyfrowej?



#400 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 04 czerwca 2015 - 21:41

Nie, ja wybierałam wersję z książką, bez winyla.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych