Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 a religia


100 replies to this topic

#61 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 maja 2008 - 20:55

Wikipedia podaje, że Church Of Ireland jest autonomiczną prowincją Kościoła Anglikańskiego, a więc Bono byłby anglikaninem, a nie katolikiem.


Anglikanizm nie wiele się różni od kościoła Katolickiego. ( np. doktryną) Pozatym Bono mówił w Bono o Bono, że chodzi do kościoła rzymskokatolickiego.
Posted Image

#62 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 24 maja 2008 - 09:36

a czy to ważne kto do jakiego klonu chodzi ??
ja nie chodzę w ogóle i jest mi z tym dobrze :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#63 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 maja 2008 - 09:57

No właśnie. Przynajmniej niedziela wolna, nie?

#64 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 maja 2008 - 11:34

Anglikanizm nie wiele się różni od kościoła Katolickiego. ( np. doktryną) Pozatym Bono mówił w Bono o Bono, że chodzi do kościoła rzymskokatolickiego.


Że się niewiele różni, to fakt. Mnie się zdaje, że Bono jest po prostu wszystko jedno. Nie widzę powodu, żeby to dalej drążyć.

ja nie chodzę w ogóle i jest mi z tym dobrze tongue.gif


Ach, jakież to jest COOL. Nie mogę wyjść z podziwu.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#65 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 maja 2008 - 16:14

Nie widzę powodu, żeby to dalej drążyć.
Ach, jakież to jest COOL. Nie mogę wyjść z podziwu.


Nie możesz wyjść z podziwu. Tzn. :rolleyes:
No własnie po co to dalej drązyć wszystko jest jasne
Posted Image

#66 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maja 2008 - 21:09

Bóg istnieje niezależnie od tego, czy ktoś w niego wierzy czy nie.


Może nie tyle, co jakiś konkretny bóg, bo masz boga w postaci Jahwe, Allacha i Mahometa, tudzież Buddy i jeszcze wiele innych bożków reprezentujących radykalne odłamy religijne lub sekty. Wierzysz w Jahwe, jesteś tępiony przez inne religie, wierzysz w Mahometa, jest tak samo. Istnieje z pewnością jakaś siła paranormalna, która napędza ten cały byt na świecie, coś "wyższego", czego nigdy nie zrozumiemy, ale czy to Bóg? Bogów jest wiele i nasuwa się pytanie w którego w końcu wierzyć. Możesz wierzyć w każdego, i jeśli będziesz żył zgodnie z prawami jaka Twoja religia zawiera zostaniesz zbawiony. Czy to nie jest troszke naciągane, że niezależnie w którego boga wierzysz, jeśli wierzysz głęboko, po śmierci osiągniasz życie wieczne i nieskończone szczęście? Coś tam u "góry" napewno tkwi. Ale niekoniecznie musi to być "pan Bóg", lub Allach, czy inne bóstwo. Bo gdyby ludzkość zgodnie wierzyła w jednego Boga, to byłoby mi łatwiej w coś takiego uwierzyć, ale mamy teraz z tą religią jeden wielki misz - masz. W kogo wierzyć jeśli chce się zostać zbawionym? Mamy wolny wybór. Czy to nie za łatwe? Nie mówie że jestem ateistą, czy przeciwnikiem innych religii, szanuje ideę "Coexist", ale bardziej przemawia do mnie myśl że zamiast bogów mamy samoistną siłe paranormalną, która to wszystko napędza, i każdy w nią wierzy, tyle tylko że dla jednego tą siłą będzie Jezus, dla drugiego Budda itp. Owszem, może to być Bóg, i jeśli istnieje naprawde, to jest tylko jeden i niepowtarzalny, nie ma żadnych innych bogów, tylko jest On, i to On wszystko napędza. Jak jest naprawde? Dowiemy się jedynie po śmierci.

#67 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 26 maja 2008 - 22:26

Ach, jakież to jest COOL. Nie mogę wyjść z podziwu.


Dlaczego według ciebie, jeżeli ktoś nie chodzi do kościoła to tylko dlatego że chce być COOL i trendy?
Ja na przykład nie czuje takiej potrzeby, ani ochoty patrzyć się na ten cały cyrk, i po prostu jestem nie wierzący wiec do kościoła nie chodze.

#68 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maja 2008 - 22:40

Bogów jest wiele i nasuwa się pytanie w którego w końcu wierzyć. Możesz wierzyć w każdego, i jeśli będziesz żył zgodnie z prawami jaka Twoja religia zawiera zostaniesz zbawiony. Czy to nie jest troszke naciągane, że niezależnie w którego boga wierzysz, jeśli wierzysz głęboko, po śmierci osiągniasz życie wieczne i nieskończone szczęście? Coś tam u "góry" napewno tkwi. Ale niekoniecznie musi to być "pan Bóg", lub Allach, czy inne bóstwo.

Ajajaj. O jak źle!
A nie przyszło Ci do głowy, że Allach, Jahwe, Chrystus (Budda już nie!) to po prostu różne określenia jednej osoby/istoty? ;)

#69 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 maja 2008 - 07:52

Dlaczego według ciebie, jeżeli ktoś nie chodzi do kościoła to tylko dlatego że chce być COOL i trendy?
Ja na przykład nie czuje takiej potrzeby, ani ochoty patrzyć się na ten cały cyrk, i po prostu jestem nie wierzący wiec do kościoła nie chodze.


Dlatego, że ja nie mam potrzeby wtrącania się do dyskusji, która o tym nie traktuje, i chwalenia się na forum, że chodzę do kościoła i jest mi z tym dobrze. Jeżeli ktoś widzi, to widocznie chce być cool, albo przynajmniej, żeby to zabrzmiało cool. A to, że dzisiaj niechodzenie do kościoła jest jednym ze składników bycia cool i trendy, to akurat fakt.

Reszta dyskusji do odpowiedniego wątku.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#70 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 maja 2008 - 11:22

Ajajaj. O jak źle!
A nie przyszło Ci do głowy, że Allach, Jahwe, Chrystus (Budda już nie!) to po prostu różne określenia jednej osoby/istoty? ;)


Ja wiem, ale spróbuj muzułmanowi wytłumaczyć że Allach to Jahwe ;)

#71 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 maja 2008 - 12:16

Nie trzeba mu tłumaczyć, bo islam szanuje " religie Księgi " ( czyli judaizm i chrześcijaństwo ), i uznaje, że ich wyznawcy wierzą w tego samego Boga ( " Allacha " - Jezusa muzułmanie uważają za jednego z najważniejszych proroków ), tyle, że to islam ( za sprawą Mahometa ) jest " ostatecznym " Jego objawieniem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#72 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 maja 2008 - 12:41

Nie trzeba mu tłumaczyć, bo islam szanuje " religie Księgi " ( czyli judaizm i chrześcijaństwo ), i uznaje, że ich wyznawcy wierzą w tego samego Boga ( " Allacha " - Jezusa muzułmanie uważają za jednego z najważniejszych proroków ), tyle, że to islam ( za sprawą Mahometa ) jest " ostatecznym " Jego objawieniem.


Czyli twierdzisz, że Allach i Jezus jest jednym i tym samym Bogiem?

#73 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 maja 2008 - 13:06

Twierdzę, że jest tylko jeden Bóg. Ktokolwiek mówi o Bogu wiedząc, co mówi, mówi o tym właśnie Bogu, bo innego nie ma. Poza tym zapraszam do odpowiedniego wątku: http://u2forums.com/...9...0&start=260
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#74 Limonka

Limonka

    Użytkownik

  • Members
  • 25 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 28 czerwca 2008 - 13:01

Wg mnie Bono na pewno nie jest hipokrytą jeśli chodzi o sprawy religii. Zresztą U2 nie narzucają słuchaczowi Boga, jakiegokolwiek. Nie są nachalni. Dla mnie to super, że Bono się do Boga odwołuje, bo w dzisiejszych czasach, szczególnie "w paszczy show - biznesu" ;) to się bardzo ceni.

#75 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 11 września 2008 - 14:48

"Watykan zmienia imię Boga
Witraż Boga Ojca autorstwa Stanisława Wyspiańskiego w kościele franciszkanów w Krakowie

Nie dla Jahwe. Bóg to Adonai. Tak w dużym uproszczeniu można podsumować treść dokumentu. Prefekt watykańskiej Kongregacji kard. Francis Arinze przesłał do wszystkich konferencji episkopatu na świecie rozporządzenie, zgodnie z którym na polecenie Papieża w obrzędach liturgii należy unikać stosowanego dotąd biblijnego imienia Boga: Jahwe - donosi "Tygodnik Powszechny".
Zamiast niego, trzeba używać odpowiednika żydowskiego słowa Adonai, czyli Pan. W liście skierowanym do biskupów Stolica Apostolska przypomina, że zgodnie z hebrajską tradycją imię Boga ma pozostać niewypowiedziane.

"Jahwe", zgodnie z dyrektywą, ma zniknąć z liturgii słowa, pieśni kościelnych i modlitw, oraz z tekstów i przekładów biblijnych, gdzie dotąd używano Starotestamentalnego tetragramu JHWH. W polskiej liturgii nie będzie problemów, ponieważ Boga określamy mianem "Pan". Ale już Amerykanie będą mieli spore kłopoty.

Waszyngtoński magazyn "Catholic" sporządził listę pieśni kościelnych na indeksie. Większość z nich rozpoczynają słowa: "Będę chwalił Jahwe" (I will Bless Yahweh), czy "Jesteś blisko Jahwe" (You are near Yahweh)."


Źródło: onet.pl


Czy Bono zmieni tytuł i słowa Yahweh przy okazji koncertów i reedycji HTDAAB ? :D :P :D

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#76 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 września 2008 - 14:58

Wyjątkowo idiotyczny tytuł artykułu.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#77 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 11 września 2008 - 17:12

Wg. mnie robią niepotrzebne zamieszanie. Jeśli ma zostać niewypowiedziane to już i tak za późno...
Mylę się? Poprawcie mnie.

#78 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 września 2008 - 17:14

To nie Kościół robi zamieszanie, tylko media. Co to za temat na czołówkę Onetu ? Czekam już także na pierwszą stronę w Wyborczej. Jak zwykle najbardziej czepiać się będą ci, którzy w ogóle nie chodzą do kościoła.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#79 kofta123

kofta123

    Użytkownik

  • Members
  • 382 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Cieszyn / Świętochłowice

Napisano 11 września 2008 - 18:17

Anglikanizm nie wiele się różni od kościoła Katolickiego. ( np. doktryną) Pozatym Bono mówił w Bono o Bono, że chodzi do kościoła rzymskokatolickiego.


CO ZA BZDURA!!
Kościół anglikański jest podobny do Kościoła Katolickiego tylko pod względem OBRZĄDKU.
Pod względem doktryny nie różni się wiele od protestantyzmu.
Np. anglikanizm stworzył Henryk VIII, który chciał się ponownie ożenić na co nie zezwala Kościół Katolicki, więc stworzył swój Kościół, po to żeby móc się rozwieść, a że w Europie rozkwitała reformacja Cranmer upowszechnił jej zasady w zgodzie z królem

Dowód

Sygnaturka





#80 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 września 2008 - 18:24

O losie, miszczu.. Drugie zdanie z Twojego "dowodu":
"(...) jednak w dużym stopniu zachował teologiczną więź z katolicyzmem."
Jak rozumiem "teologiczna więź" tyczy się wspomnianego obrządku :P



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych