Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 a religia


100 replies to this topic

#41 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 lipca 2007 - 17:26

W każdym razie czyjaś wiara, czy niewiara nie ma na to żadnego wpływu.


Dokładnie oto mi chodziło B)
Dołączona grafika

#42 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 15 lipca 2007 - 19:49

Dokładnie oto mi chodziło B)

No tak, ale jeśli nie wierzę, to mogę również uważać, że Boga nie ma no nie? B)

#43 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 15 lipca 2007 - 19:55

No tak, ale jeśli nie wierzę, to mogę również uważać, że Boga nie ma no nie? B)


Uważać możesz, ale z tego uważania nic nie wynika.

#44 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 15 lipca 2007 - 20:08

STOP!
Panowie błagam - pm albo jakiś komunikator.

Bo nijak ma się to do tematu :rolleyes:
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#45 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 17 lipca 2007 - 21:20

A słyszeliście że w jakimś kościele, nie pamiętam gdzie na mszy jest puszczana muzyka U2?? :D Kurde wyobrażam sobie babcie która klęczy i się modli, a w tle Mofo ;)

W kościele anglikańskim..... B)

#46 November

November

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 31 grudnia 2007 - 11:45

Nie wiem czy czytaliście Walk on ale tam jak byk wynika że chłopaki są , a jeśli nie są to myślą jak protestanci. Poczytajcie sobie teksty... I druga sprawa katolicyzm to sakramenty nie da się być katolikiem i żyć bez komunii chodzenia do kościoła spowiedzi i tych innych pogańskich tradycji. Protestantyzm zaś opiera sie tylko na Biblii więc jeśli czytasz i się modlisz to możesz śmiało powiedzieć że jesteś protestantem (pod warunkiem ze wykonujesz to co czytasz). Wyobrażacie sobie Bono który bierze opłatek po spowiedzi??

#47 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 grudnia 2007 - 11:52

tych innych pogańskich tradycji


??

Protestantyzm zaś opiera sie tylko na Biblii


Tak jak katolicyzm.

więc jeśli czytasz i się modlisz to możesz śmiało powiedzieć że jesteś protestantem (pod warunkiem ze wykonujesz to co czytasz).


Wow, czyli wśród protestantów są sami święci. Inaczej nie mogą się nazywac protestantami.

Wyobrażacie sobie Bono który bierze opłatek po spowiedzi??


Ja sobie wyobrażam. Co nie znaczy, że to robi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#48 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 31 grudnia 2007 - 17:48

Nie wiem czy czytaliście Walk on ale tam jak byk wynika że chłopaki są , a jeśli nie są to myślą jak protestanci. Poczytajcie sobie teksty... I druga sprawa katolicyzm to sakramenty nie da się być katolikiem i żyć bez komunii chodzenia do kościoła spowiedzi i tych innych pogańskich tradycji. Protestantyzm zaś opiera sie tylko na Biblii więc jeśli czytasz i się modlisz to możesz śmiało powiedzieć że jesteś protestantem (pod warunkiem ze wykonujesz to co czytasz). Wyobrażacie sobie Bono który bierze opłatek po spowiedzi??


W książce Bono o Bono - Bono - mowi.

Nie możemy być zbytnio krytyczni jeżeli chodzi o kościół rzymskokatolicki im robię się starszy tym więcej pocieszenia w nim znajduje.
Wiec jest chyba katolikiem.
Posted Image

#49 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 31 grudnia 2007 - 17:51

W książce Bono o Bono - Bono - mowi.

Nie możemy być zbytnio krytyczni jeżeli chodzi o kościół rzymskokatolicki im robię się starszy tym więcej pocieszenia w nim znajduje.
Wiec jest chyba katolikiem.



Myślę że nie możemy być zbytnio krytyczni jeśli chodzi o islam i naród muzułmański.
Wiec chyba (nie) jestem muzułmaninem.




Jeju, ty całą tą książke znasz na pamięć? czy szukałaś tego fragmentu?:>

#50 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 31 grudnia 2007 - 17:54

Chłopcze nie szukałam fragmentu. Poprostu czytałam książkę 3 razy.
Posted Image

#51 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 31 grudnia 2007 - 17:57

Chłopcze nie szukałam fragmentu. Poprostu czytałam książkę 3 razy.



Ja czytalem 1 raz, ale nie doszedłem nawet do końca.
Była zbyt marna.



Nie rozumiem jak w ksiązce o U2 połowa to jakieś bzdurne gadanie o bogu i religii.

#52 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 31 grudnia 2007 - 19:06

Ja czytalem 1 raz, ale nie doszedłem nawet do końca.
Była zbyt marna.
Nie rozumiem jak w ksiązce o U2 połowa to jakieś bzdurne gadanie o bogu i religii.


Ja tak nie uważam dość ciekawe przedstawienie religii w piosenkach U2 oraz stosunku chłopaków do niej. Poza tym chyba waidomo dlaczego Bono nie chodzi do kościoła itp. (przecież jakby się pojawiał to każdy by się modlił nie do Boga tylko do Bono :P ).
Poza tym mi ich wyznanie nie przeszkadza zwłaszcza że wierzą w Boga. Prince jest świadkiem Jehowy (był kiedyś katolikiem) a i tak bardzo lubię jego muzykę.

#53 reew

reew

    Użytkownik

  • Members
  • 56 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Puławy (Lubelskie)

Napisano 31 grudnia 2007 - 20:08

Mnie obojętne jest wyznanie muzyka/muzyków tak długo, jak nie zaczyna ono być przeciwstawne z moim i nie narusza jego zasad. Bo przykładowo - jeżeli muzyk pisze piękne teksty ociekające przekleństwami pozytywnie traktujące takie tematy jak zabójstwo, to oczywiście słuchał tego nie będę, a przynajmniej nie powinienem. Natomiast czy on wyznaje islam, jest ateistą czy katolikiem - mniejsza o to.
Twórczość U2 jest dla mnie w zupełności neutralna religijnie. Wiem, że teksty są zaangażowane w sprawy słuszne więc śmiem twierdzić po tym, że ci ludzie także są w porządku.
Dla wielu może to wydawać się dziwne widzieć muzyka w kościele i że sobie nie wyobraża itd. W sumie regularnie widuję w kościele osoby, które stereotypowo zaliczono by do kręgu "tych złych brudnych metali i satanistów". Kościół jest dla każdego - widzę tam i moją babcię jak i faceta, którego na co dzień mogę widywać w irokezie.

(przecież jakby się pojawiał to każdy by się modlił nie do Boga tylko do Bono tongue.gif ).

Po pierwsze religia jest dla wszystkich i wszyscy są w niej równi. Tak więc to świadczy o tych, którzy by zaczęli się tak zachowywać, nie jest wg mnie powodem, dla którego można świątyni unikać.
Jestem zdjęciorobem. Moje gnioty.
GG: 5241305

#54 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 01 stycznia 2008 - 03:48

Nie rozumiem jak w ksiązce o U2 połowa to jakieś bzdurne gadanie o bogu i religii.



Bo założenie tej książki polega na prezentacji szeroko rozumianych relacji zespołu z religią. Ciężko zrozumieć? Chyba nie.
Nie każda książka o U2 musi mieć te same historie, te same biogramy, te same fakty itp. Takich książek już trochę jest. To tak jak z pracą magisterską: temat o którym powstały setki pozycji książkowych, czy też może ten sam temat w relacji z czymś innym, nowatorskim? Raczej to drugie.

#55 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 01 stycznia 2008 - 12:11

Bo założenie tej książki polega na prezentacji szeroko rozumianych relacji zespołu z religią. Ciężko zrozumieć? Chyba nie.
Nie każda książka o U2 musi mieć te same historie, te same biogramy, te same fakty itp. Takich książek już trochę jest. To tak jak z pracą magisterską: temat o którym powstały setki pozycji książkowych, czy też może ten sam temat w relacji z czymś innym, nowatorskim? Raczej to drugie.



Wiem, dlatego mogłem tej książki nie kupować, bo raczej w takim stopniu jak w tej książce to nie mam ochoty czytać o religii.
Myślałem że to zajmie kilka stron maksymalnie. A tyle tego wszystkiego odrzuca mnie od tej ksiązki tak samo jak cała masa błędów.

#56 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 stycznia 2008 - 15:56

naród muzułmański.

Oho, tego nie znałem B)

#57 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 06 stycznia 2008 - 16:34

Oho, tego nie znałem B)




dobra dobra, nie bądź taki mądry.

Chodziło mi o muzułmanów, i dobrze o tym wiesz, że po prostu sie pomyliłem :P
Tak to jest jak sie o paru sprawach naraz myśli o.



pozatym zwróć uwagę że pisałem to w sylwestra, w ten dzień różne rzeczy sie dzieją :P

#58 Lovise

Lovise

    Użytkownik

  • Members
  • 69 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wrocław

Napisano 21 maja 2008 - 22:03

Wiem, dlatego mogłem tej książki nie kupować, bo raczej w takim stopniu jak w tej książce to nie mam ochoty czytać o religii.
Myślałem że to zajmie kilka stron maksymalnie. A tyle tego wszystkiego odrzuca mnie od tej ksiązki tak samo jak cała masa błędów.




Dokładnie miałam to samo ;) Kupiłam tę książkę, bo wiadomo U2 - to trzeba kupić. Mogłam chociaż przeczytać kilka fragmentów w empiku ;) Tak mnie nudziła ta lektura, że po prostu brałam ją do szkoły i czytałam gdy na lekcjach było jeszcze nudniej.

#59 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 maja 2008 - 19:07

Nie wiem czy czytaliście Walk on ale tam jak byk wynika że chłopaki są , a jeśli nie są to myślą jak protestanci. Poczytajcie sobie teksty... I druga sprawa katolicyzm to sakramenty nie da się być katolikiem i żyć bez komunii chodzenia do kościoła spowiedzi i tych innych pogańskich tradycji. Protestantyzm zaś opiera sie tylko na Biblii więc jeśli czytasz i się modlisz to możesz śmiało powiedzieć że jesteś protestantem (pod warunkiem ze wykonujesz to co czytasz). Wyobrażacie sobie Bono który bierze opłatek po spowiedzi


Długo się nad tym zastanawiałam czy są katolikami czy protestantami. hmm? Ale doszłam w końcu do jakiegoś logicznego wyjaśnienia.
Poprostu zaczełam szukać kościoła w jakim Bono i Ali wzieli ślub. w książce Święty i grzeszny pisze Guiness Church of England w Raheny.
Nazwa nie zbyt dokładna. Kościoł ten nazywa się All Saints Church (Kościół Wszystkich Świętych w Raheny) jest kościołem Irlandii.
link :

http://translate.goo...=pl...hl=pl&lr= O ślubie Bono i Ali pisze na samym dole ( w rozdziale punkty pamięć)

Coś nie coś o kościele Irlandii.

Doktryna.


W centrum Kościoła Irlandia nauczania jest życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Podstawowe nauki Kościoła obejmują:
· Jezus Chrystus jest w pełni człowieka i Boga w pełni jedna osoba. Zmarł i został wskrzeszeni z martwych.
· Jezus przedstawia sposób życia wiecznego dla tych, którzy uwierzyli.
· Starego i Nowego Testamentu z Biblii ( "Słowo Boże napisane") zostały napisane przez ludzi "zgodnie z inspiracji Ducha Świętego". The Apocrypha są dodatkowe książek, które mają być odczytywane, ale nie do określenia doktryny.
· Dwa wielkie i niezbędne sakramenty są Chrztu Świętego i Wieczerzy Pana / Komunii świętej / Eucharystii
· Te "Popularnie nazywana Sakramentów, że nie są liczone do sakramentów Ewangelii" są potwierdzeniem, koordynacja, małżeństwa, pojednania z penitenta, a UNKCJA.
· Wiara w niebo, piekło, a powrotu Jezusa w chwale.
zródło :

http://translate.goo...=pl...hl=pl&lr=

Więc Bono jest KATOLIKIEM.

Jeżeli chodzi o protestantyzm to tam nie uznaję się Eucharystii. Tylko są nabożeństwa. Dwa sakramenty to Chrzest i Komunia święta oraz kazanie. ( luteranizm, i ewangelikanizm)
Bono wyznawał takią wiarę jak był dzieckiem bo chodził razem z matką na nabożeństwa protestanckie.
Posted Image

#60 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 23 maja 2008 - 19:14

Wikipedia podaje, że Church Of Ireland jest autonomiczną prowincją Kościoła Anglikańskiego, a więc Bono byłby anglikaninem, a nie katolikiem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych