Skocz do zawartości


Zdjęcie

iNNOCENCE + eXPERIENCE Tour 2015 [Pytania i Odpowiedzi]


  • Please log in to reply
389 replies to this topic

#181 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 10 grudnia 2014 - 00:22

polecam dla kontrastu poczytać wątek u2.com gdzie wszyscy narzekali że gówno za to dostają a płacą pieniążki nie warte tego, tym razem zrobili odnowienie tuż przed ogłoszeniem trasy dając jedynie poszlakę że coś się może stanie. wolę kupować nie mając suba. o wielkości miłości do zespołu nie świadczy płacenie im abonamentu i zasobność portfela wydanego na zespół. rozumiem rozgoryczenie Evy poniekąd. jak ktoś już ma bilety (ja mam) i dostanie więcej (dostanę) to łatwo mówić. ale nie. po prostu nie.



#182 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 10 grudnia 2014 - 00:29

Redgar od dłuższego czasu każdego pouczasz w kwestii cwaniakowania z kodami presale a nawet wykupu drugiej subskrypcji. piszesz, że ludziom zabierano bilety bz podania przykładów. osobiście nie trafiłem na żaden taki przypadek ani tutaj (mimo wielu osób z u2forums deklarujących zakup ponad dwóch biletów w presale) ani na forach zagranicznych atu2 czy inteference. 

 

bez sarkazmu, jestem naprawdę pełen podziwu dla Twej krucjaty w obronie pryncypiów regulaminu u2.com  B)

Tylko, że na pewno nie od dłuższego czasu, piszę odnosząc się do tego tematu zaledwie drugi raz! ;)

Źle interpretujesz dążenie jakiemu przyświecała idea utworzenia tego tematu. Celem było aby każdy odnalazł interesujące go informację, poczuł się trochę pewniej w tym niezwykle stresującym i momentami dość enigmatycznym, procesie kupowania biletów na koncerty ukochanej ekipy. Mam nadzieję, że cel ten był i jest na bieżąco realizowany i spore grono z naszych forumowiczów dzięki tym wskazówkom, odnalazło już w swoim koszyku upragnione bilety lub też dopiero je odnajdzie!  Współpraca Nas wszystkich jest nieoceniona i bardzo ważna! Pomoc tak, krytykowanie i cytowanie regulaminu nie! :)

 

Byłbym bardziej zadowolony jakbyś choć trochę tego podziwu oddał forumowiczom i informacjom, które dzięki nim tu uzyskałeś  B)

Bo niestety to również jest nadinterpretacja i to ogromna, że prowadzę jakąś krucjatę na rzecz regulaminu U2.com. Nigdy wprost nie cytowałem nikomu regulaminu, wyrażając osobiście sprzeciw przeciwko takim działaniom. Ja jedynie informuję co mówi regulamin by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. 

 

Please adhere to published ticket limits. Persons who exceed the ticket limit may have any or all of their orders and tickets cancelled without notice by Ticketmaster in its discretion. This includes orders associated with the same name, e-mail address, billing address, credit card number or other information.

 

Nie w stronę kasowania nadprogramowych presali powinna iść dyskusja dlatego nie podaję tu przykładów. Ale czy tak ciężko to znaleźć? Pierwszy link w googlu pod tym hasłem. 

Redgar, napisałeś:

 

   "Przez U2.com najłatwiej, bez spiny - I tak te linki prowadzą do Eventimu/Ticketmastera"

 

Moje pytanie:

Czy jest możliwość wyboru dystrybutora biletów?

Nie wszystkie są przecież w ofercie zarówno Eventimu, jak i Ticketmastera.

Oczywiście, że masz możliwość! Dystrybutorzy biletów prowadzą sprzedaż równoległą na koncerty - Wystarczy sobie spojrzeć na serwisy Livenation/Ticketmaster i Eventim by odnaleźć informację na jakie koncerty i kiedy zostanie otworzona sprzedaż. Jedne portale mogą nie mieć biletów, które oferują drugie i na odwrót. 

 

2. Jesli ktoś wybrał opcję poprzez wysłanie sms - czy przy opcji 'wyslij ponownie sms' można zmienić model telefonu? A jak zmienie model a przesle sobie sms-a czy to moze być juz jakiś problem?

 

Tak, w ogóle  to witam..  o co chodzi  z tym wyborem telefonu?? a jeśli ktoś ma czarno-białego siemnsa sprzed 10 lat?? Jestem mocno żżyty z moim telefonem i raczej trudno mi uwierzyć, że będzie na  liście wyboru ;-) Telefon służy do dzwonienia i smsowania, więc  jakoś nie miałem potrzeby zmieniać..a i bateria prawie tydzień trzyma, a  z tego co słysze to smartfony  znajomi non stop ładują ;-)

 

Zatem, czy ktoś mógłby rozwinąć tą kwestie  telefonów?? :)

 

Pozdrawiam

Jedna generalna zasada, panująca na rynku niemieckim o wiele bardziej niż na polskim! Płacisz za coś to wymagasz! Płacisz - kupujesz, wchodzisz w umowę - bilety są Twoje i mają umożliwić Ci wejście na koncert. Ich cel ma zostać zrealizowany. Nie ma się co bać tych nowoczesnych rozwiązań, bo w kilka minut bilet ląduje u nas, a w każdym momencie możemy go sobie wysłać ponownie. Chyba grono forumowiczów, które skorzystało z takiego rozwiązania jest zadowolone. Opcja określenia swojego modelu telefonu służy dostosowaniu wysyłanego smsa/materiału do możliwości technicznych telefonu. A teraz w dobie nowoczesnych smartfonów można to coraz bardziej uznać za archaizm. ;)

 

 

Jako wieloletni zagorzały fan zgłaszam przyjęcie pouczona! 

Odmeldowuję się!

 

 

polecam dla kontrastu poczytać wątek u2.com gdzie wszyscy narzekali że gówno za to dostają a płacą pieniążki nie warte tego, tym razem zrobili odnowienie tuż przed ogłoszeniem trasy dając jedynie poszlakę że coś się może stanie. wolę kupować nie mając suba. o wielkości miłości do zespołu nie świadczy płacenie im abonamentu i zasobność portfela wydanego na zespół. rozumiem rozgoryczenie Evy poniekąd. jak ktoś już ma bilety (ja mam) i dostanie więcej (dostanę) to łatwo mówić. ale nie. po prostu nie.

 

@eva Ja nie pouczam tylko informuję. ;)

 

Koncertowo to trochę mało macie rację, ale zespół zawsze balansował pomiędzy wieloletnimi fanami a nowymi osobami, które mogą przyciągnąć na ich koncerty. To więc może taki sposób mają bo subskrybenci przy halach wykupiliby wszystko. Gdyby zespół dał w presalu 4 bilety na suba, chyba byłoby o wiele lepiej. No i tyle dają normalnie ale na koncerty stadionowe. Wiadomo oddany fan jest wiele wart i nie można o nim zapominać ale U2 zawsze starali się o pozyskiwanie tych nowych, na poparcie tezy najlepszym dowodem premiera Songs of Innocence na platformie iTunes. ;)

 

Pierwszy post - edytowany dodane nowe daty koncertów i daty sprzedaży biletów! Więcej informacji wkrótce! 

 

 

Pytanie od piotrka_1986 Nie ma dostępu do neta.

 

Gdzie są bilety na płytę drukowane, a nie kod sms?

Od kiedy rusza przedsprzedaż biletów.

Przedsprzedaż ruszyła dzisiaj - na Niemcy na płytę tylko drukowane. 



#183 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 10 grudnia 2014 - 06:48

Jeśli decydujemy się na sms - Bilety przychodzą sms-em z linkiem do strony internetowej gdzie czeka nasz bilet - To jest kwadratowy bar-code z numerem biletu, rodzajem biletu, data, godzina, miejscem, numerem zamowienia, rodzajem wejscia: Innenraum, miejscem.W opcjach ustawiamy jaki telefon posiadamy i otrzymujemy kod, istnieje opcja ponownej wysyłki kodu QR gdyby coś nie zadziałało. 

 

Ok, a  takie coś - jako coś komuś wypadło i nie może jechać to w jaki sposób odsprzedać ten kod?
 


"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#184 ChAoS

ChAoS

    Użytkownik

  • Members
  • 17 Postów

Napisano 10 grudnia 2014 - 07:16

Oczywiście, że masz możliwość! Dystrybutorzy biletów prowadzą sprzedaż równoległą na koncerty - Wystarczy sobie spojrzeć na serwisy Livenation/Ticketmaster i Eventim by odnaleźć informację na jakie koncerty i kiedy zostanie otworzona sprzedaż. Jedne portale mogą nie mieć biletów, które oferują drugie i na odwrót. 

 

Ok. To jest Jasne.

Chodzi tylko o to, czy na U2.com wyskoczy przy terminie koncertu jeden link, który losowo mnie przekierowuje do jednego z dystrybutorów. Ja na przykład chcę Eventim, a zostanę wrzucony do Ticketmastera.

Czy też wyskoczą dwa linki osobne dla Ticketmaster i osobne dla Eventim. Ewentualnie jeden link, który przekieruje mnie do strony, gdzie będę miał taką możliwość wyboru.



#185 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 10 grudnia 2014 - 11:17

Ok, a  takie coś - jako coś komuś wypadło i nie może jechać to w jaki sposób odsprzedać ten kod?
 

Można go sprzedać - Eventim ma np. taki ryneczek wewnętrzny gdzie wystawiasz bilet albo na aukcję albo po ustanowionej przez Ciebie cenie i czekasz na oferty. Możesz sprzedać też w inny sposób jeśli znajdziesz kupców. A a także przy transakcji możesz zdecydować się na opcję ubezpieczenia biletu za 2.50 Euro. Jeśli nie będziesz mógł pojechać i nie wykorzystasz biletu zostaną Ci zwrócone pieniądze. ;)

 

Ok. To jest Jasne.

Chodzi tylko o to, czy na U2.com wyskoczy przy terminie koncertu jeden link, który losowo mnie przekierowuje do jednego z dystrybutorów. Ja na przykład chcę Eventim, a zostanę wrzucony do Ticketmastera.

Czy też wyskoczą dwa linki osobne dla Ticketmaster i osobne dla Eventim. Ewentualnie jeden link, który przekieruje mnie do strony, gdzie będę miał taką możliwość wyboru.

Zależy na który koncert ale strona u2.com przekierowuje w jedno miejsce. Chcesz mieć pewność, że trafisz tam gdzie chcesz, wejdź na tego dystrubutora i ten koncert, który Cie interesuję i ustaw sobie zakładkę w przeglądarce. Jedno kliknięcie i jesteś tam gdzie chcesz.



#186 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 grudnia 2014 - 11:48

Można go sprzedać - Eventim ma np. taki ryneczek wewnętrzny gdzie wystawiasz bilet albo na aukcję albo po ustanowionej przez Ciebie cenie i czekasz na oferty. Możesz sprzedać też w inny sposób jeśli znajdziesz kupców. A a także przy transakcji możesz zdecydować się na opcję ubezpieczenia biletu za 2.50 Euro. Jeśli nie będziesz mógł pojechać i nie wykorzystasz biletu zostaną Ci zwrócone pieniądze. ;)

 

 

Czy w przypadku ticketmastera też jest opcja "rynku wewnętrznego" z możliwością zwrotu biletu?



#187 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 10 grudnia 2014 - 13:39

Ticketmaster nie oferuję takiej opcji, chyba dlatego, że bilety są tam rozsyłane drogą pocztową/kurierską. Ale mając bilety możesz je wystawić choćby na stubhubie - http://www.stubhub.co.uk/u2-tickets/

 

Bilety można przesłać na każde urządzenie przenośne jakie chcemy.

PayPal niej jest akceptowany.

Nie trzeba mieć dowodu/ ani karty by wejść. 

 

thanks for your e-mail.

You can send the tickets to any mobile device you want, just put in the number in your account and hit the "send again" button. PayPal is not accepted. You don`t need to bring anything else but the ticket.

If you have any questions, our customer service department will gladly respond to your matters. You can reach the customer care team by sending an e-mail to serviceteam@eventim.de or by calling +49 (0)1806 533 933 (Monday to Friday between 8 am and 8 pm; 0,20 €/call incl. VAT, Mobile max. 0,60 €/call incl. VAT; prices apply to calls within Germany).

You can also find the answers to frequently asked questions below http://www.eventim.de/faq?language=en

Kind regards

Klaas Hauke Heuß
eventim.de-Customer Service



#188 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 grudnia 2014 - 14:15

No nie do końca tylko drogą pocztową/kurierską, gdyż swój dostałem w wersji .pdf :)

No nic będę kombinował, anyway dzięki za fatygę.



#189 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 10 grudnia 2014 - 14:29

To chyba dlatego, że kupowałem na tickemastrze na ostatnią chwilę to naciągali na te 25 Eurosów :P



#190 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 grudnia 2014 - 14:54

Czy bilety na trybuny na Berlin są imienne, tak jak na Amsterdam?

#191 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 10 grudnia 2014 - 15:25

Nie, nie są. Przynajmniej mój elektroniczny nie jest. No, chyba że te dane są zapisane w kodzie QR na bilecie, co jest możliwe bo na samym bilecie nie ma nawet numerów miejsc, sektora ani rzędu. Jest tylko data, godzina, nazwa hali, miasto i dopisek "Sitzplatz".

 

Edit: Jak odwrócę bilet (w Passbooku) to mam numery miejsc, ale nadal nie ma nazwiska.


See through in the sunlight


#192 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 grudnia 2014 - 15:34

Nie, nie są. Przynajmniej mój elektroniczny nie jest. No, chyba że te dane są zapisane w kodzie QR na bilecie, co jest możliwe bo na samym bilecie nie ma nawet numerów miejsc, sektora ani rzędu. Jest tylko data, godzina, nazwa hali, miasto i dopisek "Sitzplatz".

jeśli wrzucisz bilet do passbooka (iPhone) na 'drugiej stronie' e-ticketu masz te wszystkie informacje, jak sektor, rząd, miejsce etc :)



#193 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 10 grudnia 2014 - 15:36

jeśli wrzucisz bilet do passbooka (iPhone) na 'drugiej stronie' e-ticketu masz te wszystkie informacje, jak sektor, rząd, miejsce etc :)

 

Tak, właśnie się zorientowałem, ale nazwiska nadal niet :)


See through in the sunlight


#194 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 grudnia 2014 - 15:52

Tak, właśnie się zorientowałem, ale nazwiska nadal niet :)

nikt nie będzie sprawdzał nazwiska :)



#195 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 10 grudnia 2014 - 15:59

A jest możliwość potem ponownego wysłania sobie QR kodu, ale na inny numer telefonu?

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#196 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 grudnia 2014 - 16:04

A jest możliwość potem ponownego wysłania sobie QR kodu, ale na inny numer telefonu?

Tak możesz wysłać nawet na inny numer i tak liczy się kolejność skanowania kodu, raz zeskanowany kod na wejściu automatycznie uniemożliwia jego ponowne skanowanie, więc nie ma opcji, że na 1 kod wejdzie 10 różnych telefonów ;)



#197 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 10 grudnia 2014 - 16:10

W takim razie co z wejściem do drugiej strefy, np. płyty, i wychodzenia z niej do toalet /na jedzenie? Będą wymieniać na opaski?



#198 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 grudnia 2014 - 18:23

W takim razie co z wejściem do drugiej strefy, np. płyty, i wychodzenia z niej do toalet /na jedzenie? Będą wymieniać na opaski?

Dostajesz pieczątkę na rękę 'innenraum' :) byłem w O2 World na koncercie w Październiku i płyta dostawała pieczątki. Może teraz dadzą opaski w kolorach odpowiednich dla płyty prawej/lewej? Tak czy inaczej swobodnie można iść do toalety strefy gastro czy do merch standów :)

Dla podróżujących pociągiem, powiem tylko, że np. ze stacji Berlin Ostbahnhof do O2 World jest jakieś max 10min z buta :)



#199 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 10 grudnia 2014 - 20:04

Można go sprzedać - Eventim ma np. taki ryneczek wewnętrzny gdzie wystawiasz bilet albo na aukcję albo po ustanowionej przez Ciebie cenie i czekasz na oferty. Możesz sprzedać też w inny sposób jeśli znajdziesz kupców. A a także przy transakcji możesz zdecydować się na opcję ubezpieczenia biletu za 2.50 Euro. Jeśli nie będziesz mógł pojechać i nie wykorzystasz biletu zostaną Ci zwrócone pieniądze. ;)

 

Można to trochę rozwinąć? :) Chodzi o to, że bilet można tylko wystawić na eventimie? Jak to sprzedać - jeśli przekaże sms, ten sms zostaje tez na skrzynce sprzedającego (o ile go nie usunie) i może dalej wbić na hale. Bilet fizyczny papierkowy  dajesz/wysyłasz i biletu nie ma.


"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#200 sobolewo

sobolewo

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów

Napisano 10 grudnia 2014 - 20:48

Z tym ubezpieczeniem to jest ciężki temat jak ktoś nie mieszka w Niemczech. Nie wiadomo jak to działa zza granicy. Firma ubezpieczeniowa (Eventim tym nie zajmuje się) za bilet zwróci tylko wtedy jak nie pójdzie się na koncert z powodu choroby, przeszczepów organów, czy jakiegoś wypadku. Zatem problemy zdrowotne, albo ciąża. Jest też jakaś utrata mienia przez pożar czy powódź, przeprowadzka związana z miejscem pracy jeśli jest potem więcej niż 100 km od miejsca koncertu i zgon.

Tu można poczytać o warunkach: http://www.eventim.d...ersicherung.pdf.

Trzeba potem dostarczać poleconym do nich dokumenty (oczywiście wszystko po niemiecku) czyli zaświadczenie od lekarza lub inny dokument zgodny z warunkami ubezpieczenia, bilet, potwierdzenie zamówienia mailowe i papierowe od Eventim, dane bankowe do zwrotu. I wtedy jak wyśle się to do nich i wszystko gra to oddadzą za bilet na konto.

Firma zajmująca się tym:
 

TAS Assekuranz Service GmbH
Leistungsabteilung
Emil-von-Behring-Straße 2
60439 Frankfurt





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych