Skocz do zawartości


Zdjęcie

Julia Marcell


100 replies to this topic

#21 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 października 2014 - 23:40

Posłuchałam dzisiaj po raz pierwszy i już wiem, że nie ostatni. Płyta świetna, klimatyczna, spójna. Najbardziej wbiła się w moje uszy Maryanna (cudo!) i zaraz potem Piggy Blonde (ech, i z czymś mi się to jakośkojarzy, ale za nic teraz nie wiem z czym.). Jedyne, co mi tu trochę przeszkadza to Cincina, ani klimatem za bardzo nie pasuje, ani nie podoba mi się tekst (no dobra, za łagodnie to ujęłam. On jest po prostu z dupy.)
Na pewno będę wracać i może napiszę coś więcej, jak się bardziej wgryzę :)

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#22 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 13 października 2014 - 00:10

A ja jeszcze się nie wsłuchałam. Jestem po pierwszym odsłuchu, ale na razie zbyt duża euforia, by oceniać. Podoba mi się wszystko :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#23 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 13 października 2014 - 11:25

Screenagers dają płycie dobrą ósemkę: http://screenagers.p...on=show&id=2599

 

 Jedyne, co mi tu trochę przeszkadza to Cincina, ani klimatem za bardzo nie pasuje, ani nie podoba mi się tekst (no dobra, za łagodnie to ujęłam. On jest po prostu z dupy.)

a mnie się "Cincina" coraz bardziej podoba i najchętniej słucham na repeacie. i nawet tekst zaczynam doceniać (obojętnie jak powstał); nie wiem czemu ale kojarzy mi się z motywami ze "Składam się z ciągłych powtórzeń" Rojka. ole ole!


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#24 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 13 października 2014 - 11:41

Posłuchałam dzisiaj po raz pierwszy i już wiem, że nie ostatni. Płyta świetna, klimatyczna, spójna. Najbardziej wbiła się w moje uszy Maryanna (cudo!) i zaraz potem Piggy Blonde (ech, i z czymś mi się to jakośkojarzy, ale za nic teraz nie wiem z czym.).

Pierwszy raz albumu, czy pierwszy raz Julii Marcell? ;> Bo jak to drugie i podoba Ci się Maryanna to obczaj EPkę Storm i It Might Like You ;)



#25 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 października 2014 - 15:49

Pierwszy raz albumu, czy pierwszy raz Julii Marcell? ;> Bo jak to drugie i podoba Ci się Maryanna to obczaj EPkę Storm i It Might Like You ;)

Hehehe, a jednak to pierwsze ;) ale Twój nos muzyczny jest jak najbardziej w porządku, bo wymieniłeś w sumie wszystko oprócz June która mnie jeszcze jakoś nie przekonała do siebie.. (teraz jest dużo lepiej od pierwszego przesłuchania, Sentiments wydaje mi się o wiele dojrzalsza i przemyślana).

A It Might Like You jest świetna, zwłaszcza uwielbiam otwieracz - Carousel, coś wspaniałego! i jeszcze Dancer <3


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#26 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 13 października 2014 - 20:07

Ahh Carousel to jest majstersztyk i najpiękniejszy napisany do tej pory utwór Julii. Pamiętam jak słuchałem płyty po raz pierwszy - siedziałem sobie wtedy na u2czacie i coś tam sobie rozmawialiśmy, płyta leciała w tle i kiedy zaczęło się Carousel, zawiesiłem się, zamknęły mi się oczy, i zobaczyłem siebie siedzącego na takiej czerwonej karuzeli. Coś takiego jak TA KARUZELA, ale była bardziej czerwona, miała złote wstawki i lustra zamiast tych obrazków tutaj. Dopiero później sprawdziłem tytuł piosenki i szczęka mi opadła, jak zobaczyłem, że to Carousel.
A druga taka moja anegdotka z Carousel to na pierwszym moim koncercie Julki, w momencie kiedy zaczęła grać pierwsze takty piosenki, mimowolnie wyrwało mi się z buzi takie "łułuł!". Po wstępie zrobiła pauzę i powiedziała: "To dla tej osoby, która krzyknęła 'łułuł!' " i zaczęła grać dalej. No jak tu jej nie kochać? :P (aa dobra, niech stracę, macie, nagrane kalkulatorem ;p )

 

Ehh... Właśnie przeczytałem moje wypociny po tamtym koncercie, fajnie się to czyta po 4 latach :)



#27 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 13 października 2014 - 23:47

On jest po prostu z dupy.
 

Bardzo nie mogę się z tym zgodzić :(

 

Ahh Carousel to jest majstersztyk i najpiękniejszy napisany do tej pory utwór Julii.

Bardzo się zgadzam.

 

 

Ehh, zbieram się i zbieram żeby napisać coś więcej o Julce i Marcellu i nie mogę się za to zabrać. To przez to, że Julka jest bardzo ważna i znaczy za dużo i chciałabym to wszystko jakoś ładnie ubrać w słowa, a pewnie wyjdzie jak zwykle :P Ale już niedługo.



#28 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 07 listopada 2014 - 22:10

dziś w Offensywie u Stelmacha będzie Julka; chyba po 23. dopiero, bo póki co są jakieś żałosne reklamy komitetów wyborczych ;)

 

edyszyn: skończyły się; Julia i Mandy już w studiu.


Użytkownik andie edytował ten post 07 listopada 2014 - 22:21

Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#29 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 07 listopada 2014 - 22:34

bardzo fajna offsesja. aż mam ochotę jednak przekonać się że to screenagers mają rację z tą 8/10 a nie ja, że to najmniej interesująca (mnie) płyta JM. swoją drogą screenagersowa ósemka nieco mnie dziwi, w tym albumie naprawdę nie ma niczego specjalnie nowatorskiego ani orygnalnego, and yet, samym powtarzaniem wielu patentów już sprawdzonych stoi dobrze, to doceniam. mam wrażenie że za bardzo chcą w widzieć w Julce polską Cat Power po tym przejściu na gitarowe grańsko.

 

 

edit: ta minimalistyczna sesja podoba mi się dużo bardziej niż wersje z płyty. mam nadzieję że ktoś spiraci nagranie.



#30 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 08 listopada 2014 - 12:57

jeśli ktoś spiracił to ja bardzo poproszę :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#31 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 08 listopada 2014 - 13:06

mam nagrane i podzielone, jak by ktoś chciał, to priv.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#32 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 listopada 2014 - 19:36

http://www.polskiera...ci-i-o-strachu- wywiad.



#33 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 25 listopada 2014 - 21:47

Taka ciekawostka, bo pewnie nie wszyscy wiedzą, że 'this painter guy' z Dancer, to bohater wczorajszego Google Doodle - Henri de Toulouse-Lautrec. A skoro już o tym piszę, to wrzucam chyba moje ulubione wykonanie tej piosenki (ach, ta rozbudowana historyjka w środku ;))

 

https://www.youtube.com/watch?v=_nP-Sqm0GXY



#34 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 07 kwietnia 2015 - 22:55

jakoś jesienią Julka była w programie u Miecugowa w TVN24, tutaj można obejrzeć nagranie, jeśli ktoś ma ochotę: http://www.tvn24.pl/...ell,511315.html co prawda Miecugow wydaje się średnio przygotowany do wywiadu, no ale cóż. i nawet o naszych dziadach wspomina w wiadomym kontekście 'dajo płytę za darmooo'.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#35 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 18 kwietnia 2015 - 09:31

Szczotek mi doniósł, że dziś o 20. Julia gra w Radiu Gdańsk http://www.radiogdan...udio-video.html więc słuchamy i nagrywamy! (o ile internet dotrzyma mi towarzystwa, ale jestem dobrej myśli)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#36 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 19 kwietnia 2015 - 14:24

Dzięki andie za nasłuchiwanie i nagrywanie koncertu!
W poniższej paczce, ctrl dołożone ode mnie, bo była chwilowa utrata internetu u andie.
Zastanawiamy się, co to za piosenka na koniec koncertu. Wydaje mi się, że to piosenka z filmu "Jak całkowicie zniknąć?", który miałem okazję zobaczyć właśnie wczoraj po raz pierwszy, ale jeśli mam rację, to jest to piosenka z napisów, więc szmer ludzi, trochę przeszkadzał w odbiorze :P Ktoś już widział ten film? (wiem, że Marcin Sarna widział, ale to było prawie rok temu, więc pewnie już nie pamięta).

https://www.sendspace.com/file/fwu8en
(jeśli ktoś chciałby pliki w całości, to myślę, że andie nie będzie miała nic przeciwko, żeby się podzielić, więc zgłaszać się na pw ;) )

Jeszcze co do filmu, to pytaliśmy z Jackiem i Gosią Julii, jak była ostatnio we Wrocławiu, czy chce wydać gdzieś muzykę z filmu, może jakiś soundtrack i powiedziała, że chciałaby. Po tym co wczoraj usłyszałem, już nie mogę się doczekać. Od techno, które siłą rzeczy musiała nagrać do tego filmu (gdzie przemyciła różne smaczki, takie jak partie na altówce Mandy, czy efekty, których używała na June Tour), do piosenki śpiewanej po hiszpańsku i w klimatach jakiegoś flamenco, czy coś :) Motyw z piosenki promującej film - Low, wpleciony w piosenki z kompletnie różnych klimatów.



#37 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 19 kwietnia 2015 - 16:47

dzięki Szczotku za podzielenie i otagowanie! :)

 

(jeśli ktoś chciałby pliki w całości, to myślę, że andie nie będzie miała nic przeciwko, żeby się podzielić, więc zgłaszać się na pw ;) )

pewnie :)

 

co do wspomnianego filmu, mówią o nim w ostatnim Tygodniku Kulturalnym, a pod koniec programu gościem specjalnym jest sama Julia Marcell i opowiada nie tylko o muzyce z niego; do obejrzenia tutaj: http://vod.tvp.pl/au...042015/19438764


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#38 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 30 maja 2015 - 16:57

Pojawił się drugi album Michiru i tak jak na pierwszym, swojego głosu w jednej z piosenek użyczyła Julia :) Tym razem tylko w jednym z utworów - Hush (link do utworu na spotify, bo na żadnym youtube, czy innym na razie nie znalazłem). 

 

Dla tych co nie znają utworów z pierwszego albumu, w których pojawia się Julia, to koniecznie trzeba poznać (linki do YT, kolejność od najmniej do najbardziej fajnej, wg mnie ;) ):

The Thief

World's End Village/Rites Of Beginning

The Spinning Wheel

(mam wrażenie, że już gdzieś to pisałem, ale że nie ma tego w tym temacie, to pewnie było w którejś z prywatnych wiadomości. Jeśli jednak okaże się, że wrzucałem to publicznie, to krzyczcie :P )



#39 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 01 czerwca 2015 - 21:21

wszystko ładnie, ale czemu nie piszesz, Szczotku, że Julka na Woodstocku?! :D


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#40 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 03 września 2015 - 01:21

Kilka nowych rzeczy.

1. Pojawił się bootleg z marcowego koncertu w Poznaniu, więc kto jeszcze nie słyszał utworów z Sentiments na żywo, to jest to dobra okazja.

MP3

FLAC (link do torrentu na dimeadozen.org, gdzie wymagane jest posiadanie konta)

 

2. Julia wystąpiła gościnnie z Fisz Emade Tworzywo, na koncercie w ramach Męskiego Grania w Żywcu i zagrali razem dwie piosenki, które wypadły całkiem przyjemnie:

01 - Wojna
02 - Pył

 

3. Wiedziałem, że kiedyś musi to nastąpić, no i w końcu jest. Julia Marcell symfonicznie z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej pod dyrekcją Adama Sztaby, 18 października, w Szczecinie (dlaczego na końcu świata? :P ).

https://www.facebook...75526462626118/

Ostatni raz, przynajmniej z tego co mi wiadomo, Julia grała z większą orkiestrą (choć nie tak wielką) w TR Warszawa w 2009 roku, skąd jest dobry bootleg, który zawsze sobie ceniłem. O piosenki z It Might Like You jestem więc bardzo spokojny (już sobie wyobrażam miażdżące Carousel, czy Night Of The Living Dead), ale jestem też bardzo ciekawy jak wypadną piosenki z June i Sentiments. I ciekawy też jestem, czy to jedyna taka okazja, czy Julka będzie chciała pociągnąć więcej w tym kierunku.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych