Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#101 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marca 2015 - 17:46

(W)e don't want to release anything that we haven't had a chance to really finish to our satisfaction. ... It's not a case of putting six weeks aside to make an album. It's that we want it to be everything we want it to be."

 

 

A może lepiej wrócić do zasady, że na pierwszy album ma się całe życie a na drugi dwa tygodnie? Takie szlifowanie materiału, ciągłe zamiany bez końca, mixy srixy świadczą o tym że zespół zatracił intuicję muzyczną. Wszystko ma być wypieszczone, a na końcu okazuje się, że brakuje spontaniczności...

 

Edge: "The question of when the album gets finished is very open," he said, adding that the band is busy with tour prep right now. "We are pushing hard to try to get the album done and out within, we hope, 18 months or so, but it's so hard to predict. ...

 

 

Tylko "or so" daje im tolerancję bliżej nieokreślonego czasu. Dla mnie osobiście zabrzmiało to w stylu "nie łudźcie się że wydamy cokolwiek w ciągu najbliższych dwóch lat" ;)



#102 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 marca 2015 - 21:33

2020 zatem? :P



#103 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 marca 2015 - 22:36

Jeśli nie wydadzą tego albumu przed startem trasy w 2016r. to rzeczywiście na płytę przyjdzie nam poczekać do 2020r. :P

 

Niestety zapowiada się podobna sytuacja jak przy SOA, W czasie trasy zmieni im się wizja nowej płyty, przestaną "czuć" to co już stworzyli. Po zakończeniu trasy rozpoczną praktycznie prace od nowa. W międzyczasie pewnie pojawi się jeszcze wydawnictwo "the best" na 40 lecie zespołu. Wydają nową płytę zapewne będą chcieli ruszyć z nią w trasę, więc będzie musiał też upłynąć jakiś czas od zakończenia poprzedniej trasy. 

 

Powyższe to wariant pesymistyczny. Mimo wszystko jest jednak na czym budować bardziej optymistyczną koncepcję. Z SOI pokazali, że potrafią nas zaskoczyć czymś niespodziewanym. Po drugie SOE miał być powiązany z jakąś kolejną akcją z Apple. To może ich jakoś ograniczać w odwlekaniu premiery płyty. Po trzecie po tym co już zostało powiedziane na temat SOE oraz przy takiej a nie innej nazwie i koncepcji trasy ciężko im będzie wykręcić się od wydania tego albumu i to w czasie trasy I+E, 

 

Stawiam więc, że słowa Edge to kolejna zasłona dymna. Szczególnie, że wydaje mi się że wypadek Bono wbrew pozorom mógł wpłynąć pozytywnie na prace nad nowym materiałem. Gdyby Bono był sprawny to pewnie jak zawsze mocno angażowałby się w działalność pozazespołową. Teraz gdy ćwiczą przed trasą mają też możliwość popracowania nad nowym materiałem. 


Dołączona grafika

#104 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 kwietnia 2015 - 05:48

W artykule w New York Timesie dotyczącym startu trasy pojawia się również informacja dotycząca prac nad nowym materiałem:

 

During the enforced downtime after his accident, Bono had been writing songs, sometimes with a guitarist to play the chords he couldn’t. “At the very end of an album you’re at the height of your powers in terms of writing, arranging and performing,” the Edge said. “It’s a shame that you have to stop then and start the other phase of what we do, which is playing live. This time we haven’t really stopped. Bono is trying to capitalize on that momentum and that sharpness.” New producers have been joining the band in Vancouver, including Andy Barlow from the electronic group Lamb, who cued up some of the U2 tracks in progress like “Red Flag Day,” “Civilization” and “Instrument Flying” as Bono enthusiastically sang along with himself. “We’re keeping the discipline on songs and pushing out the parameters of the sound,” Bono said. “They’re very basic earthy things, irreverent. They’re not lofty themes. One of the things that experience has taught us is to be fully in the moment. What’s the moment? Pop music.”

 

http://www.nytimes.c...luded.html?_r=2


Dołączona grafika

#105 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 30 kwietnia 2015 - 17:23

W artykule w New York Timesie dotyczącym startu trasy pojawia się również informacja dotycząca prac nad nowym materiałem:

 

During the enforced downtime after his accident, Bono had been writing songs, sometimes with a guitarist to play the chords he couldn’t. “At the very end of an album you’re at the height of your powers in terms of writing, arranging and performing,” the Edge said. “It’s a shame that you have to stop then and start the other phase of what we do, which is playing live. This time we haven’t really stopped. Bono is trying to capitalize on that momentum and that sharpness.” New producers have been joining the band in Vancouver, including Andy Barlow from the electronic group Lamb, who cued up some of the U2 tracks in progress like “Red Flag Day,” “Civilization” and “Instrument Flying” as Bono enthusiastically sang along with himself. “We’re keeping the discipline on songs and pushing out the parameters of the sound,” Bono said. “They’re very basic earthy things, irreverent. They’re not lofty themes. One of the things that experience has taught us is to be fully in the moment. What’s the moment? Pop music.”

 

http://www.nytimes.c...luded.html?_r=2

 

Czyli niejako są to zarówno próby przed nową trasą, jaki i tworzenie albumu? Cały cyrk obwoźny z nimi będzie jeździł? Wieczorem koncert, do południa nagrywanie nowych utworów? :P Nie chcieli po koncertach wracać do studia, jak było z nagrywaniem Zooropy, to wzięli producenta ze sobą na Tour. Ale co z tym Pop'em? Ciągnie z modą? Czasem mam wrażenie, że Bono sam już nie wie kim są co robią i co chcą robić, ale OK, poczekamy, zobaczymy - ja liczyłem, że na Experience własnie będa mocniejsze klimaty, a widać na Miracle się skończyło...



#106 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 kwietnia 2015 - 23:28

Czyli niejako są to zarówno próby przed nową trasą, jaki i tworzenie albumu? Cały cyrk obwoźny z nimi będzie jeździł? Wieczorem koncert, do południa nagrywanie nowych utworów? :P Nie chcieli po koncertach wracać do studia, jak było z nagrywaniem Zooropy, to wzięli producenta ze sobą na Tour. Ale co z tym Pop'em? Ciągnie z modą? Czasem mam wrażenie, że Bono sam już nie wie kim są co robią i co chcą robić, ale OK, poczekamy, zobaczymy - ja liczyłem, że na Experience własnie będa mocniejsze klimaty, a widać na Miracle się skończyło...

 

Trzeba cieszyć się z tych doniesień. Jest szansa, że nie powtórzy się sytuacja z SOA. Adaś w którymś z wywiadów powiedział, że kiedy wyruszyli w trasę przestali "czuć" ten nowy materiał który stworzyli. Dzięki temu jest realna szansa, że SOE zostanie wydana w niedalekiej przyszłości. Jeśli będą pracować nad płytą również w trasie to może narodzić się coś ciekawego Z drugiej zaś strony jest szansa, że nowe kawałki będą pojawiać się na koncertach. Jak zobaczyłem tytuł "Red Flag Day" to od razu skojarzyło mi się z Chorzowem. Może to jakaś niedokładność, a kawałek nazywa się faktycznie "Red And White Flag Day".  :P


Dołączona grafika

#107 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 06 maja 2015 - 15:47

Nie zdziwiłbym się, gdyby decyzja o pracy nad albumem w trakcie trasy koncertowej była podyktowana tym, aby zdążyć na premierę nowego serwisu streamingowego od Apple.

 

Według tych informacji może ziścić się mokry sen Paula McGuinessa, ponieważ Apple jest skłonny zapłacić by wytwórnie przestały udzielać licencji darmowym serwisom. De facto może to oznaczać zniknięcie takich artystów jak U2 z youtube, spotify itp itd. :P Sprawie uważnie przygląda się też Komisja Europejska.



#108 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 06 maja 2015 - 16:24

De facto może to oznaczać zniknięcie takich artystów jak U2 z youtube, spotify itp itd.

 

Jeej, to by dopiero było marketingowe samobójstwo -_- Oby im jednak nie wyszedł ten pomysł :P


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#109 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 06 maja 2015 - 17:41

Niech z darmowych wersji sobie znika, ale dla płatnych subskrybentów ma kurczę zostać. Nie rozumiem wrzucania tych dwóch grup do jednego worka, skoro nawet rozliczenia finansowe mają oddzielne. Danie monopolu na artystyczną twórczość jednemu koncernowi to monopolistyczne zagranie.I bardzo ssące. Poza tym znowu zwiększy piractwo, nie tędy droga. Niech stream Apple dostanie SoE na wyłączność przez 1. miesiąc, a potem do ogólnej. Bo foch.



#110 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2015 - 19:34

Najpierw dajemy płytę za darmo 500 milionom ludzi, a przy kolejnej usuwamy wszystkie nagrania z każdego darmowego portalu w necie - to by było chyba najgorsze co mogliby zrobić. Poza tym marketingowe samobójstwo, dzisiaj jeśli jakiejś muzyki nie ma na youtubie (tym normalnym - dla plebsu, a nie płatnym dla wilków z Wall Street) to ona po prostu nie istnieje.



#111 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 16 maja 2015 - 18:15

Edge w wywiadzie dla irlandzkiego Indepedent powiedział, że prace nad SOE mogą zostać zakończone jeszcze przed końcem tego roku. Powiedział, że prace nad nowym materiałem są bardziej rozwinięte niż były nad Zooropą, gdy rozpoczynali ZOO TV. 

 

“We have a lot of material that we are really happy with. We have been working on it, recently, but it is coming together. I would say it is a lot more developed than Zooropa was when we started the Zoo TV Tour. I guess it really depends whether we feel it is worth pushing for within the ten weeks that we have at the end of this tour. We might just go for it. We might just say, ‘It is more important to get it out than to make it perfect.’ Which was the truth with Zooropa. And it is a lot of people’s favourite album!

We love to do stuff that kind of breaks rhyme and you are not doing the obvious shit. It gets more challenging. In the case of Passengers, it was not so bad because no one thought of it as a U2 album. But there are no kind of small U2 albums any more. You can’t sneak anything out."

The Edge also said Songs of Experience might have an influence of dance and electronica “but it’s quite malleable”.

“And actually the last few mixes are quite raw again. So, it is really too early to say, I have to be honest. We could make all the announcements but then it would probably serve to make a fool out of us at the end when the album comes out – and the album is a country and western album!” he laughs.

 

 

http://www.atu2.com/...-this-year.html


Dołączona grafika

#112 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 21 maja 2015 - 21:11

http://www.rollingst...20150521?page=3

Wywiad Bono i Edge'a dla Rolling Stone'a. Bono zdradza tytuł jednej z piosenek i fragment jej tekstu:

Spoiler


There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#113 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 maja 2015 - 21:23

 

If we're playing shit, that's not going to matter. You'll just hear the shit more clearly.

<3 <3 <3 Serio kocham ich za takie teksty jeszcze bardziej.

 

edit: I żadnego końca kariery ! To że mają pomysł na tę konkretną trasę i na dwie płyty, nie znaczy, że później nie będą mieli następnych ;) 360' też była na tyle epicka że można było o niej myśleć jako o pożegnalnej trasie, i co.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#114 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 21 maja 2015 - 21:24

Ale jak to ?? Tak szybko ? :P W zasadzie to nie wiem czy chciałbym za szybko nowy album. Tak to trochę wygląda jakby mieli jeszcze ten wydać, pograć trochę i zakończyć karierę.. Ale info jest ciekawe, o tytule Morning After Innocence słyszeliśmy już od dawna.

El silencio se vuelve melodia


#115 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 21 maja 2015 - 21:36

Właśnie ten fragment chciałam zacytować :D
Jestem bardzo ciekawa, czy zdecydują się przenieść potem na stadiony. Cala trasa zdaje się być pomyślana pod areny, no ale, ale.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#116 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 maja 2015 - 11:39

U2, nie U2?

https://www.youtube.com/watch?v=7rXQmynZtUE



#117 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 25 maja 2015 - 11:47

Było już masę razy przed wydaniem Songs Of Innocence , a nie wiem czy nie pojawiło się jeszcze gdzieś na początkach 360*. Także już znane od dawna , i w sumie całkiem fajne no ale można to wrzucić do worka tych wszystkich niby wycieków z prób które pojawiały się w okresie 2009-2014.


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#118 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 25 maja 2015 - 15:01

U2, nie U2?

https://www.youtube.com/watch?v=7rXQmynZtUE

Odpowiedź masz w komentarzu pod filmem. :P



#119 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 10 czerwca 2015 - 00:11

30 czerwca premiera SOE?  ;)

 

https://au.news.yaho...sic-powerhouse/


Dołączona grafika

#120 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 10 czerwca 2015 - 07:01

Szczerze mówiąc, to wątpię, żeby podwójny deal z Apple jeszcze obowiązywał. Mam wrażenie, że w ocenie masowego odbiorcy panowie jednak przegięli akcją z SOI i to im zaszkodziło. Nie będą więc wchodzić w to drugi raz, bo co by nie zrobili, to skojarzenia będą złe. I dla Apple i dla U2. No ale zobaczymy co tam wyjdzie w praniu ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych