Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oceniasz "U2 - Invisible (RED) Edit Version"

U2Invisible Invisible nowy album ankieta invisible

  • Please log in to reply
145 replies to this topic

Ankieta: OCENA U2 - Invisible (RED) Edit Version (103 użytkowników oddało głos)

Jak oceniasz U2 - Invisible (RED) Edit Version

  1. 10 (15 głosów [14.56%])

    Procent z głosów: 14.56%

  2. 9 (1 głosów [0.97%])

    Procent z głosów: 0.97%

  3. 8 (15 głosów [14.56%])

    Procent z głosów: 14.56%

  4. 7 (25 głosów [24.27%])

    Procent z głosów: 24.27%

  5. 6 (19 głosów [18.45%])

    Procent z głosów: 18.45%

  6. 5 (10 głosów [9.71%])

    Procent z głosów: 9.71%

  7. 4 (5 głosów [4.85%])

    Procent z głosów: 4.85%

  8. 3 (4 głosów [3.88%])

    Procent z głosów: 3.88%

  9. Głosowano 2 (6 głosów [5.83%])

    Procent z głosów: 5.83%

  10. 1 (3 głosów [2.91%])

    Procent z głosów: 2.91%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#101 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 lutego 2014 - 22:48

FATM (mam nadzieję, że to nie jest jeden z wyklętych zespołów tego forum :P ),

 

1. nie ma takich, są tylko różnice zdań co do. jak np. z Muse. no, chyba że byłbyś fanem Comy... :P

2. nie, Florencję generalnie wszyscy raczej lubią co znają, bardzo fajna naśladowczyni Kate Bush z czasów 80s ;)



#102 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 lutego 2014 - 22:55

masz coś do Coldplay? :P

#103 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 lutego 2014 - 22:59

No i nie zapominaj o Coldplay :lol:


Swędzą Cię jedynki? ;-)

xxx depe xxx
 


#104 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 lutego 2014 - 23:49

ej przecież ja lubiłem CPL kiedy brzmieli jak Travis a i Depcio sam mi pokazał wiele fajnych momentów z późniejszej epoki, Ring Of Fire, bieg tour de publiczność z Aus i spoko, co chcesz Aniu, ja hejtuję tylko prowokacyjnie coby było o czym pogadać ;)



#105 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 13 lutego 2014 - 23:54

 ja hejtuję tylko prowokacyjnie coby było o czym pogadać ;)

Całe szczęście jakoś do tego wcześniej doszedłem, bo bym wpadł w depresję. No ale cóż, cel uświęca środki :D



#106 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 14 lutego 2014 - 00:10

no widzisz, w wątku o Muse się udało rozpętać całkiem niezłą rozmowę, nie powiesz że nie ;) no ale dobra, wróćmy do Invisible może. ja nie wiem czy się ucieszę z wersji live, pewnie będzie bardzo gitarowa i rockowa, bo w sumie to jest bardzo rockowa piosenka, no skumajcie te gitary choćby! pewnie spodoba się tu wielkiej masie osób, ale mnie właśnie ten electro-kierunek zafascynował i kupił.



#107 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 14 lutego 2014 - 00:42

no widzisz, w wątku o Muse się udało rozpętać całkiem niezłą rozmowę, nie powiesz że nie ;)

zdecydowanie :)

 

No właśnie ciekawie może być, bo jeśli będą teraz promować Invisible w programach telewizyjnych, to mogą nie mieć za bardzo czasu na nagrywanie albumu - przecież przygotowanie występu live tak nafaszerowanego elektroniką utworu może być dla nich czasochłonne, co idzie z playbacku, co będą sami grać. Z kolei jeśli postawią na nagrywanie albumu, to wersja "dla programów" może być bardziej rockowa i okrojona, a na koncertach dostaniemy elektro-rozwałkę. Ciekawe czy chłopaki pójdą na całość i nad głowami będą nam latały siatki laserów na koncercie  :rolleyes: Oj jakbym chciał żeby wrócili do Popu i zrobili elektro-rock'n'rollową rozwałkę.. No ale to znów zbaczam na inny wątek.



#108 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 lutego 2014 - 00:49

Elektro rozwałka , jak najbardziej na plus , oby tylko Larry dostał coś do roboty , nawet na elektronicznych padach , niech nie siedzi , jak słup przez połowe Invisible ,zastepowany przez automat perkusyjny :P

Chociaz na Popmarcie , automat szedł w odstawke ,ewentualnie coś dogrywał w tle , mam nadzieje że teraz też nasz pałker ,bedzie mógł trochę więcej napieprzać pałkami , niż tylko bit wyjęty żywcem z Beautiful Day , łączony z tym z Zoo Station :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#109 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 14 lutego 2014 - 00:49

Właśnie pisząc o powrocie do Popu i pisząc "electro-rock'n'rollowa rozwałka" mi uświadomiłeś - tak, to jest w ich karierze zwrot i powrót do Popa jako płyty! Poniekąd. trochę bardziej w nowym stylu melodycznym i tekstowym, ale no przecież. Invisible to w podejściu do grania wcale nie tak daleki kuzyn Levitate a to piosenka z przełomu POP/ATYCLB właśnie. He.



#110 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 lutego 2014 - 00:55

Zastanawiam się jak oni odtworzą na żywo te bodajże 3 ścieżki gitar. Bono sobie nie wyobrażam grającego którąś z nich, więc pewnie z pomocą przyjdzie Joe O'Herlihy i jego niezastąpione podkłady. :D


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#111 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 14 lutego 2014 - 01:04

Zastanawiam się jak oni odtworzą na żywo te bodajże 3 ścieżki gitar. Bono sobie nie wyobrażam grającego którąś z nich, więc pewnie z pomocą przyjdzie Joe O'Herlihy i jego niezastąpione podkłady. :D

Ano właśnie się dzisiaj nad tym zastanawiałem. Najwyżej Edge pobije Jimmy Page'a i zrobi gitare z 3 gryfami :D

I tak btw, cofam ocene do siódemki jednak. 7 to jest naprawde solidna, dobra liczba! 



#112 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 lutego 2014 - 01:09

Ano właśnie się dzisiaj nad tym zastanawiałem. Najwyżej Edge pobije Jimmy Page'a i zrobi gitare z 3 gryfami :D

Za późno :P

 

Page_triple_neck.jpeg


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#113 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 14 lutego 2014 - 01:46

Nie no akurat się nie dziwię, coś kojarzyłem, że i na takiej grał :) edek you should see this :(



#114 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 lutego 2014 - 13:04

Właśnie pisząc o powrocie do Popu i pisząc "electro-rock'n'rollowa rozwałka" mi uświadomiłeś - tak, to jest w ich karierze zwrot i powrót do Popa jako płyty! Poniekąd. trochę bardziej w nowym stylu melodycznym i tekstowym, ale no przecież. Invisible to w podejściu do grania wcale nie tak daleki kuzyn Levitate a to piosenka z przełomu POP/ATYCLB właśnie. He.

Dobrze, że wspomniałeś o Levitate, bo opis na Medium Rare & Remastered mówił, że to odpad z ATYCLB, Edge z kolei wspominał na iTunes, że utwór pochodzi jeszcze z ery Pop. Pewnie tu i tu jest trochę prawdy, ale najwyraźniej chwieli coś podobnego wykombinować przy okazji Pop/ATYCLB - połączenie elektroniki, charakterystycznych gitar Edga i melodii, ale nie do końca im to chyba wychodziło. Ewentualnie utwór był tylko jeden i do niczego nie pasował. Teraz najwyraźniej wrócili do tego pomysłu, no i znalazł się producent, który był gotów im w tym pomóc.

 

Mam taką teorię, że jeżeli utwór jak Levitate nie ukazał się jako B-Side przy okazji Pop i ATYCLB to ciągle był w grze i mieli nadzieję, że więcej takich utworów się pojawi, że jakiś album mógłby w tym stylu powstać, ale przy okazji HTDAAB porzucili te pomysły - do teraz.

 

Za późno :P

 

 

No tak, tylko raczej powinni sięgnąć po elektryczną gitarę, Steve Vai na takowej kiedyś grał: :P
Vai_The7thSong.jpg



#115 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 lutego 2014 - 14:56

Eeee tam , Bono jakby się przyłożył ( szczególnie ze swoim Fenderem ala Gretsch  :rolleyes:  ) To może by tą partie chwytów stricte rockowych w tle zagrał. :P W The Fly ,jakoś cisnął , może teraz też go nauczą :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#116 BadVox

BadVox

    Użytkownik

  • Members
  • 1 Postów

Napisano 25 lutego 2014 - 12:45

Siadam do mojego laptopa i uruchamiam program do komponowania. Jest szansa, że też będę gwiazdą.



#117 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 05 kwietnia 2014 - 08:05

@Anja.S, Ah i narobiłaś mi pracy na dziś z podliczaniem średniej! Osz Ty..!

 

A tak na serio, to ten utwór ma coś nietypowego w sobie. Nie umiem tego opisać, ale są dni (momenty?) kiedy się wspaniale go słucha ale są również takie chwile, gdzie moja ocena faktycznie spada w dół, między 3 a 4. Wytłumaczycie mi to jakoś? Z innymi kawałkami U2 tak nie mam, ocena jest stabilna.


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#118 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 kwietnia 2014 - 09:41

ten utwór ma coś nietypowego w sobie. Nie umiem tego opisać, ale są dni (momenty?) kiedy się wspaniale go słucha ale są również takie chwile, gdzie moja ocena faktycznie spada w dół, między 3 a 4. Wytłumaczycie mi to jakoś? Z innymi kawałkami U2 tak nie mam, ocena jest stabilna.

No ja mam podobnie, pewnie dlatego, że są tam momenty stricte U2-owe, a są takie po których w ,,Jaka to melodia?" na pewno nie odgadlibyśmy o jaki kawałek/wykonawcę chodzi.

Zresztą. ja cały czas uważam, że wiarygodna ocena Invisible będzie możliwa dopiero gdy przestanie on być ostatnim kawałkiem U2. Tak miałem z OL. 



#119 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 05 kwietnia 2014 - 22:34

Zmieniłam głos z nie pamiętam czego na 2. Nigdy tak nie miałam, że gdy poleciało U2, to się wzdrygnęłam i wywróciłam oczami. Serio, chyba nie trawię tej piosenki. Zalecam po takim czasie spojrzeć na nią świeżym i obiektywnym okiem.

 

W ogóle jak można Invisible ocenić na 10? Ludzie, na 10 to się Joshua Tree ocenia, Dark Side of The Moon albo inne wiekopomne dzieła, ale nie to pipczenie.

 

Większość z Was oceniła na 7, na zasadzie No ale to przecież U2, nie mogę dać im mniej. W piosence Invisible król jest nagi proszę Państwa. Boli mnie to też, ale przynajmniej nie łudzę się tekstami typu Muszę się osłuchać, przesłucham sto razy, może mi się spodoba.

 

Do muzyki nie można się przymuszać.

 

Też właśnie obniżyłem na 2. Jechałem ostatnio samochodem w parę osób, w radiu poleciało "Invisible" i aż mi było wstyd, że to U2. Piosenka jest niestety zupełnie nie do odróżnienia od całej reszty radio-friendly shitu. Możemy sobie rozmawiać o szlachetnych inspiracjach (Kraftwerk, punk-rock, cokolwiek), ale to nie ma żadnego znaczenia, jeśli efekt jest kiepski. A w muzyce pop liczy się właśnie efekt, który można popsuć na milion sposobów (jak na mój gust, to dużo dobrego mogłoby zrobić samo obniżenie tonacji i lekkie zwolnienie tempa). Brakuje tu jakiejś lekkości, głębi, nie mówiąc już o jakimkolwiek zaskoczeniu pod względem samej melodii. Niby jest trochę odświeżone brzmienie, ale kompozycyjnie "Invisible" jest wymuszone, takie "rockowo bezkompromisowe", jakby skrojone pod Antyradio czy Eskę rock. :wacko: Tak to sobie mogą grać Nickelback, Evanescence czy zespoły zapraszane do Teleekspressu. Nawet intro, które początkowo bardzo mi się podobało, dość szybko mi się znudziło. A teraz trochę mnie irytuje, bo to taki chwyt na uspokojenie wyrzutów sumienia, sugerujący, że oto U2 jest takie nowoczesne i otwarte na najnowsze trendy (gdy tymczasem nikt tego od nich nie wymaga, a komponowania fajnych piosenek - owszem).



#120 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 kwietnia 2014 - 23:30

U a mnie odwrotnie , intro , które mnie na początku wręcz przerażało , i doprowadzało do porzygu ,teraz całkiem lubie ;P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/





Also tagged with one or more of these keywords: U2Invisible, Invisible, nowy album, ankieta invisible

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych