Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - Uważaj Kochanie! (edycja 2)


  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#21 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 16 listopada 2010 - 15:52

One

#22 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 15:53

Słaba to jest Bomba, a delikatne dokuczanie Achtungowi to jedynie reakcja na bardzo częste stawianie Achtunga na piedestale, na który nie zasługuje, bo przecież stoi na nim TJT. Jak widać po TYM wątku, nie dla wszystkich jest to oczywiste - i stąd reakcja w postaci może przesadnego odrzucenia AB.

See through in the sunlight


#23 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 16 listopada 2010 - 15:57

nie chciałbym tu psuć zabawy, bardzo ładny tekst, ale...



..przecież nigdy nikt tak nie powiedział :D


Acr... Nie chce mi się babrać w poszukiwaniu nie wiadomo czego ale doskonale przecież znane Ci jest podejście które AB traktuje jako "dzieło niegodne" reszty jutowego dorobku, z resztą wystarczy przelecieć rankingi w "U2 od 1 do 10" żeby zobaczyć że AB jest nisko oceniane i że jest na to w pewnych kręgach koniunktura ;) oceniane za nisko, nieuczciwie nisko. Nieuczciwie bo nagle okazuje się że dla kogoś prawdziwe U2 było w latach '80 i akceptuje jedynie to co lata '80 przypomina (czyli ATYCLB na przykład) plus oczywiście POP bo na POP panuje jakaś taka perwersyjna moda, która wiąże się chyba z niepopularnością popu. (Bo że POP ma wymiary genialne nie przeczę, jednak wydaje mi się że to że tam gdzie POP wypada słabo [czyli w realizacji niejako] a AB rewelacyjnie rodzi się właśnie sympatia dla POPu która w przypadku AB nie działa bo POPowi ciężej się samemu obronić - choć to może całkiem błędna interpretacja ;p)


Aha. No i właśnie.
So Cruel bo choć idealnie wpasowuje się w album, jako samotny song mi nie odpowiada, sprawia wrażenie niedopracowania, niedopieszczenia.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#24 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 listopada 2010 - 16:06

vieux, na najbliższym zlocie może przekształcisz powyższy tekst w wykład?
bo tak po szkole nie mam siły przez to przebrnąć, aczkolwiek może spróbuję wieczorem.
albo w sobotę po imprezie.. :P
Chciałbym tylko powiedzieć, że Achtung Baby! to jest świetna płyta, śmierć niezalom i w ogóle to chyba dość kontrowersyjnie Acrobat.

TAK, WIEM! - nigdy po prostu nie doznałem tej piosenki. :P

Kurcze, w tym Berlinie to coś siedzi. R.E.M. nagrywało nowy album tam właśnie <zaciera ręce>

#25 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 16:08

W podanym wątku POP dostał 61 głosów, a Achtung 129 co daje mu na dziś pierwsze miejsce przed TJT i całą resztą. Jak to się ma do Twojej teorii ?

See through in the sunlight


#26 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 16 listopada 2010 - 16:15

W podanym wątku POP dostał 61 głosów, a Achtung 129 co daje mu na dziś pierwsze miejsce przed TJT i całą resztą. Jak to się ma do Twojej teorii ?


<_<

ja NIE MAM teorii. Po prostu zastanawiałem się nad tym czemu w niektórych osobach Achtung budzi ostrą niechęć (bo budzi, co mam zacząć po nickach wymieniać?). Natomiast to jak 'globalnie' w społeczności płyta jest odbierana mnie raczej nie interesuje gdyż zakładam że rankingi społeczności w dużej mierze są przypadkowe (gdyż uczestniczą w nich często członkowie 'nowi' którzy jeszcze nie raz zmienią zdanie). Z resztą ten tekst nie miał nikogo nawracać po prostu pojawiła się okazja aby napisać swoje przemyślenia nt. Achtuga i całej ZOOery więc to zrobiłem. Chciałem niejako skonfrontować się z własnymi wątpliwościami dotyczącymi jakieś 'merytorycznej' wartości tej płyty.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#27 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 16:21

Ja odnosiłem się do tego, nazwałeś to interpretacją, ja teorią, whatever:

podejście które AB traktuje jako "dzieło niegodne" reszty jutowego dorobku, z resztą wystarczy przelecieć rankingi w "U2 od 1 do 10" żeby zobaczyć że AB jest nisko oceniane i że jest na to w pewnych kręgach koniunktura oceniane za nisko, nieuczciwie nisko. Nieuczciwie bo nagle okazuje się że dla kogoś prawdziwe U2 było w latach '80 i akceptuje jedynie to co lata '80 przypomina (czyli ATYCLB na przykład) plus oczywiście POP bo na POP panuje jakaś taka perwersyjna moda, która wiąże się chyba z niepopularnością popu. (Bo że POP ma wymiary genialne nie przeczę, jednak wydaje mi się że to że tam gdzie POP wypada słabo [czyli w realizacji niejako] a AB rewelacyjnie rodzi się właśnie sympatia dla POPu która w przypadku AB nie działa bo POPowi ciężej się samemu obronić - choć to może całkiem błędna interpretacja ;p)

A jakaś tam delikatna niechęć do Achtunga da się zauważyć, moim zdaniem wynika to jedynie z rywalizacji na linii Achtung - TJT. Po prostu wielbicielom tego ostatniego nie mieści się w głowie, że można wyżej stawiać Achtunga i stąd reakcje.

See through in the sunlight


#28 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 16 listopada 2010 - 16:22

So Cruel

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#29 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 16 listopada 2010 - 16:24

Po prostu wielbicielom tego ostatniego nie mieści się w głowie, że można wyżej stawiać Achtunga i stąd reakcje.


Być może tak jest.
Nie wiem, mnie jak przeglądam takie rankingi zastanawia czasem jak to możliwe że Achtung dostaję 5, że Bomba dostaje 8 albo że POP dostaje 3. Ot nic więcej.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#30 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopada 2010 - 16:25

A jakaś tam delikatna niechęć do Achtunga da się zauważyć, moim zdaniem wynika to jedynie z rywalizacji na linii Achtung - TJT. Po prostu wielbicielom tego ostatniego nie mieści się w głowie, że można wyżej stawiać Achtunga i stąd reakcje.


Prawie się zgadzam, ale do TJT dołożyłbym jeszcze Boy, October, War i TUF :P

#31 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 16:36

Co absolutnie nie znaczy, że Achtung to słaba płyta i nikt tak nie powiedział. Po prostu są lepsze, ot i tyle :P

See through in the sunlight


#32 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopada 2010 - 16:39

Co absolutnie nie znaczy, że Achtung to słaba płyta i nikt tak nie powiedział. Po prostu są lepsze, ot i tyle :P


Jasne że są. Tyle że jest ich mało ;)

#33 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopada 2010 - 16:40

Co absolutnie nie znaczy, że Achtung to słaba płyta i nikt tak nie powiedział.


Oczywiście, przecież to płyta U2 :rolleyes:

#34 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 16 listopada 2010 - 16:41

Jasne że są. Tyle że jest ich mało ;)


I 'na pewno' nie są to Boy, October i War ;)
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#35 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 16:42

Jasne że są. Tyle że jest ich mało ;)


Witas już kilka wymienił na dobry początek ;)

See through in the sunlight


#36 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopada 2010 - 16:47

Witas już kilka wymienił na dobry początek ;)


Ja bym minimalnie zmienił liczbę i skład tamtego zestawienia :)

#37 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 16:53

Jak dla mnie istnieje coś takiego jak fenomen AB. Polega on w skrócie na tym, że na tej płycie właściwie nie ma genialnych utworów. No dobra, jest Until - trochę mało jak na dzieło "ocierające się o absolut". Ktoś napisał o So Cruel, że słabo się broni w oderwaniu od reszty, ale to właściwie jest problem większości utworów z AB ! (poza One, które broni się słyszane odrębnie na RMF ;) Natomiast moim zdaniem ta płyta jest lepsza, niż jej części składowe analizowane oddzielnie. Co decyduje ? Dla mnie atmosfera, brzmienie, nagranie, jeden duch przebijający ze wszystkich kawałków, wspomnienia ze słuchania gdzieś tam w 1991-1992, kiedy mury runęły, Babilon był w odwrocie, w powietrzu czuć było niesamowitą wolność i w to wszystko idealnie wpasowało się słuchanie AB, gdzieś tam z londyńskim metrze, z walkmana. Jak to brzmiało ! Dlatego nigdy nie powiem, że AB to słaba płyta i nie ma znaczenia, że są lepsze :P

See through in the sunlight


#38 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 16 listopada 2010 - 16:53

Even Better Than The Real Thing

AB to płyta ocierająca się o absolut.
Dzieło kompletne.
Nie do przeskoczenia IMO.

#39 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 16 listopada 2010 - 16:58

So Cruel
Dołączona grafika
I can Breatheeeee!

lans.efę

#40 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 16 listopada 2010 - 17:00

Even Better Than The Real ThingAB to płyta ocierająca się o absolut.Dzieło kompletne.Nie do przeskoczenia IMO.


Zatwierdzam .
Achtung Baby Master




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych