Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - The Joshua Tree (edycja 2)


  • Please log in to reply
519 replies to this topic

#1 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:28

Dołączona grafika

Witam państwa, Ewa Drzyzga, zapraszam na kolejny program Rozmowy w Toku.
Dziś naszym tematem jest muzyka i do czego, niekontrolowana, może doprowadzić młodych ludzi. Jako przykład tego narzędzia terroru posłuży nam album irlandzkiej grupy Jutu pt. "The Joshua Tree" pochodzący z drugiej połowy lat 80. Rzekomo demaskujący mityczne oblicze Ameryki, o albumie stało się głośno w naszym kraju po niegdysiejszym szaleństwie na jego punkcie, którego skutkiem było wytworzenie całych systemów terapii i grup wsparcia dla tzw. AP (Amerykańskich Pustelników), zazwyczaj ubierających się w czarno-szare szmaty i podarte kapelusze, obwieszających się przeróżnymi symbolami religijnymi. W tamtym burzliwym okresie zmiany ustrojowej emocjonalna intensywność tej muzyki doprowadzała, zwłaszcza młodych ludzi, do zaniedbywania obowiązków, rodziny, pracy, na skraj załamania nerwowego, do stanów depresyjnych, a w kilku przypadkach nawet do samobójstw. O albumie stało się znów głośno po niedawnym wzroście liczby samobójstw wśród nastolatków, w których pokojach znajdowano włączone odtwarzacze CD z płytą w środku. Władze są zaniepokojone, a Premier postanowił przedsięwziąć stosowne środki.
Co takiego jest w tej muzyce, że doprowadza młodych ludzi do tak intensywnego stanu nerwowego?
Naszym gościem jest dzisiaj była słuchaczka The Joshua Tree i była AP, 18-letnia Weronika z Grudziądza. Z uwagi na traumatyczny charakter opisywanych zdarzeń zdecydowała się nie pokazywać twarzy oraz nie ujawniać nazwiska.
Pierwszy raz pokazał mi ją tata, wokalista znanego zespołu - mówi drżącym głosem dziewczyna - i muszę przyznać, że po dziewiczym przesłuchaniu nie zrobiła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Ale potem, najpierw z nudów, zaczęłam słuchać poszczególnych kawałków po kolei. Zaczęło się doznawanie. Najpierw po jednej piosence, potem po więcej, w końcu - nie byłam w stanie włączyć tej płyty nie przesłuchawszy jej całej. Była w niej jakaś czarna, szatańska moc, od której nie mogłam się uwolnić. Najpierw jedno, potem dwa, trzy, cztery przesłuchania dziennie. Nie wychodziłam ze swojego pokoju. Zaniedbałam szkołę i obowiązki. Przefarbowałam włosy na pustynny szkarłat zmierzchu. Nie istniało nic poza Jutu i Drzewkiem, ani znajomi, ani rodzina ani chłopak.
Weronika wpada w szloch i potrzebujemy paru minut, aby ją uspokoić.
To nie była moja wina, to przez tę szatańską muzykę! - wykrzykuje po chwili zapłakana, ze łzami wyciekającymi spod szczelnie zamkniętych okularów +5. - Mój chłopak jest metalem, on nic nie wie, nie mówcie mu, że byłam AP, błagam!

Drodzy forumowicze, jak wiele takich Weronik jeszcze przyjdzie nam widzieć i wers(et)ów rozpaczy słuchać? Czy pozwolimy, aby ta plaga nadal zatruwała umysły naszym dzieciom? Apeluję do was, zniszczmy The Joshua Tree, zetnijmy szatańskie nasienie. Premier postanowił poprosić naród o pomoc - naukowcy z Jego kancelarii opracowali technikę dzięki której zdaje się to być możliwe - musimy na trzeźwo, spokojnie i z odłączonymi emocjami zanalizować każdy z utworów na płycie, a następnie uszeregować je w kolejności od najgorszego do najlepszego. Każde forum w Polsce dostanie to zadanie. Dopiero wyniki tak opracowanej analizy będą mogły zostać przesłane do kancelarii gdzie zostaną poddane obróbce przez wykwalifikowanych psychiatrów, którzy, miejmy nadzieję, znajdą rozwiązanie problemu i ocalą nasze dzieci. Premier uważa, że tylko połączone wysiłki całego narodu w rozpracowaniu tej płyty mogą złamać jej geniusz i przedziwny wpływ na procesy mózgowe słuchaczy. Trzeba zrozumieć wroga, aby go zniszczyć. Innymi słowy:

- bierzemy jeden album U2 i głosujemy na naszym zdaniem "najsłabszy" kawałek na płycie, tzn na ten, który chcemy aby odpadł ;p

- wybrana płyta nie musi być wybrana chronologicznie, bo chcę, żeby jakaś różnorodność była, a Acr już zaczął temat o Boy, więc ja wybiorę coś innego na rozgrzewkę :) I wliczamy w to także the besty, czyli na chwilę obecną mamy 15 płyt

- na głosowanie mamy 48 h, każdy ma jeden głos, głosowanie jest jawne, tzn piszemy post, a nie pm, nasz typ piszemy pogrubioną czcionką, a uzasadnienie wyboru jest oczywiście mile widziane, wedle uznania i chęci

- oczywiście jest całkowity zakaz zmieniania typów- dziękuję Atomic za słuszną uwagę. Mogłabym zapisywać kto na co głosuje, ale liczę na to, że będziemy grać fair, a jeśli ktoś zostanie przyłapany, jego głos nie będzie się liczył. Także proszę się zastanowić zanim zagłosujecie ;)

- osoba, która założyła Survivor (w przypadku tego pierwszego to ja) po 48 h zlicza głosy, wykreśla jeden, ten "najsłabszy" utwór z płyty i głosujemy dalej, aż zostanie jeden kawałek - potem zakładamy nowy survivor dotyczący innego albumu

- na koniec każdego survivora możemy ułożyć ranking, w zależności od tego w jakiej kolejności poszczególne utwory odpadały

- survivory są prowadzone pojedynczo, tzn nie można założyc nowego póki się nie skończy poprzedni

- jak juz przelecimy wszystkie albumy możemy się zabrać za zrobienie survivora survivorów, czyli wybrać kawałek wszechczasów, ale to jeszcze trochę czasu potrwa :wink:


by The First Secretary Novia

Forumowicze z całej Polski, łączcie się. Zadanie wymaga od was jedynie niewielkiego wysiłku - wystarczy wysłać SMS o treści "ŚCINAM <tytuł piosenki>" pod numer 1005, a już wypełni się niezbędny patriotyczny obowiązek. Wybór każdego z miejsc na płycie został podzielony na rundy - piosenek jest 11, a więc czas zakończenia całej operacji wstępnie datuje się na 21 maja br. Wtedy też okaże jakimi patriotami jesteśmy.
Tak więc pierwsza runda trwa do soboty 1 maja, do godz. 23.59.

CAŁA POLSKA ŚCINA DRZEWA!!!

Dobra, dość tych bzdur. Czas na to co misie lubią najbardziej, czyli piosenki. Jako przykładny obywatel sam zacznę i w pierwszym rzucie tego Survivora głosuję na zdecydowanie najgorszą piosenkę na tej płycie, czyli One Tree Hill. I możecie mi skoczyć, że nie Trip ;]

#2 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:35

? i tak jesteś przegrany, Jurku
a z wadą wzroku pudło, mam wadę -2,5/-2,75 ;p

#3 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:38

Proszę nie zakłócać czynności państwowych.

#4 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:39

Proszę iść do psychologa.

a co do głosowania, to muszę się srogo zastanowić

#5 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:40

One Tree Hill

Skipuję za każdym razem, kiedy tylko mi się chce wstać z łóżka/oderwać się od tego co aktualnie robię. Tak, tak, ładny tekst, ale cała reszta nie rusza mnie ani o krztynę.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#6 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:49

yyy...
albo nic.
bez komcia.

#7 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:52

yyy...
albo nic.
bez komcia.

edytowaniu postów mówimy stanowcze nie!

a tak poza tym to wiadomo, Trip odpada.
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#8 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:53

no, Trip Through Your Wires

#9 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 29 kwietnia 2010 - 22:56

twoja stara głosuje na Tripa
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#10 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 29 kwietnia 2010 - 23:05

Trip Through Your Wires mimo wszystko...

#11 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 kwietnia 2010 - 23:07

a co do głosowania, to muszę się srogo zastanowić

Do matury się lepiej ucz :)

Ja nie rozumiem. Co wszyscy mają. Do Tripa. No nie czaję. To najradośniejsza piosenka z tej płyty. W porównaniu z nią OTH jest po prostu nijaki. Nie rozumiem :(

#12 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 kwietnia 2010 - 02:35

Nie za szybko TJT? Te niezłe jajca można było przecież spisać w innym topiku, albo nawet na jakimś blogasku.

#13 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 kwietnia 2010 - 03:00

Ubaw po pachy, boki zrywać.
Plus: nie ma w ZU kategorii Głos W Survivorze, ale stwierdzenie "OTH jest nijakie" chyba do czegoś nominuję.

#14 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 30 kwietnia 2010 - 07:14

Eeeeeej, nie róbmy tego survivora, sumienie mnie będzie gryzło...
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#15 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 kwietnia 2010 - 07:21

Trip Through Your Wires

#16 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 kwietnia 2010 - 07:40

Eeeeeej, nie róbmy tego survivora, sumienie mnie będzie gryzło...


I tak Cię zaboli, lepiej wcześniej niż później :P

#17 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 30 kwietnia 2010 - 07:56

I tak Cię zaboli, lepiej wcześniej niż później :P


No to zanosi się na grubą rozkmine...
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#18 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 kwietnia 2010 - 07:58

Trip Through Your Wires oczywiscie

#19 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 30 kwietnia 2010 - 08:39

Dobrze. No więc na początek chciałbym powiedzieć że jestem przeciwny głosowaniu na utwory których największą wadą jest to że są niepopularne. Jest trochę odruchowe działanie, na zasadzie głosujemy no to na Trip... bo przecież ten kawałek nie może być przed ulubieńcami w postaci WOWY, BTBS czy nawet MOD. Ano właśnie że może. Już posłaliście do piachu Man And Woman na które naprawdę nie wiem z której strony trzeba patrzeć żeby stwierdzić że jest gorsze od takiego Originala choćby.
Trip Through Your Wires być może nie jest sztandarowym kawałkiem TJT ale bez niego ta płyta brzmiałaby inaczej. TTYW nadaje albumowi charakter, ma niesamowity klimat, jest esencją amerykańskości w muzyce. Podejrzewam że był to jeden z najważniejszych celów zespołu przy nagrywaniu tej płyty. I tutaj został osiągnięty w 100%.

Skoro jednak wybór paść musi. Ja wskazuję kawałek który jest ze wszech miar kawałkiem dobrym i który bardzo lubię, utwór ten jednak zostawia mi pewien niedosyt. Świetny tekst i potężnie energetyczny riff sąsiadują jednak z raczej mało zaskakującą linią melodyczną i w ogóle dzieje się w nim nie wiele. Jest to utwór lubiany i koncertowo dający czadu, nagrany z powerem a jednak... nie zachwyca, nie intryguje, nie jest czymś czego się słucha i rozpamiętuje jego nastrój, smaczki, zmiany w dźwiękach... W kontekście tej konkretnej płyty, muzycznym kontekście, nie mogę pozbyć się wrażenia że Joshua Tree nie wiele by straciła na jego nieobecności.
Nie to nie Streets.
Chodzi o In God's Country.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#20 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 kwietnia 2010 - 09:30

Red Hill Mining Town
Jakoś nie mogę z nim - skipuje
Chociaż czasami nawet dociera
Ale jednak - i będę na niego głosowała do skutku




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych