Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 3 - How To Dismantle An Atomic Bomb


  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#161 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 marca 2007 - 12:22

Co rozumiesz przez utwór z jajem?


Przyłączam się do pytania. Dla mnie Crumbs ma jaja jak mało który kawałek U2. Zresztą sami twierdzą, że nagrali go wypiwszy. Cholernie pozytywny akcent płyty, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowany tekst ( ale też nie płaczący, raczej zadziorny, jak to Bono ). HTDAAB bez tego kawałka byłoby trzy razy gorszą płytą.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#162 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2007 - 12:28

Przyłączam się do pytania. Dla mnie Crumbs ma jaja jak mało który kawałek U2. Zresztą sami twierdzą, że nagrali go wypiwszy. Cholernie pozytywny akcent płyty, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowany tekst ( ale też nie płaczący, raczej zadziorny, jak to Bono ). HTDAAB bez tego kawałka byłoby trzy razy gorszą płytą.


Przyłączam się do opinii i tymbardziej chciałbym się dowiedzieć o co chodzi.
Dla mnie ten kawałek to muzycznie kosmos jest.

#163 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 marca 2007 - 12:30

Dla mnie ten kawałek to muzycznie kosmos jest.


Acr, co ja Ci napisałem o końcówce, jakżeśmy słuchali któryś-z-pierwszych-razów ? :D coś w rodzaju " k****, ależ to ma klimat " :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#164 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2007 - 12:35

Acr, co ja Ci napisałem o końcówce, jakżeśmy słuchali któryś-z-pierwszych-razów ? :D coś w rodzaju " k****, ależ to ma klimat " :D

Coś w tym rodzaju właśnie :D
Gdy się dowiedziliśmy że wymyślli to w stanie odpowiednim, zgodnie uznaliśmy że powinni zdecydowanie więcej i cześciej pić :D

Aż sobie włączyłem teraz, pierwszy raz od dłuższego czasu i znów mnie wyrwało z butów, no i kurde, tak się gra jak się jest U2 panowie! :D

#165 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 31 marca 2007 - 12:36

Dla mnie Crumbs również jest jedną z najlepszych piosenek na Bombie, gdyby grali ją regularnie na koncertach to może i uznałbym ją za najlepszą :) Przypomina mi piosenki w stylu Electrical Storm, Mysterious Ways, Ultraviolet, Acrobat... A osobiście lubie takiego pozytywnego rocka z wykopem :)

#166 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 marca 2007 - 12:38

gdyby grali ją regularnie na koncertach to może i uznałbym ją za najlepszą :)


U mnie zawsze była w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o HTDAAB. Co do wersji live - pamiętam, kiedy w sieci ukazało się video z pierwszym wykonaniem.. kiedy Edge zaczął grać wstęp, ktoś z publiki krzyknął " Oh my God, oh my God !! " - uważam, że to najlepszy komentarz :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#167 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2007 - 12:43

U mnie zawsze była w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o HTDAAB. Co do wersji live - pamiętam, kiedy w sieci ukazało się video z pierwszym wykonaniem.. kiedy Edge zaczął grać wstęp, ktoś z publiki krzyknął " Oh my God, oh my God !! " - uważam, że to najlepszy komentarz :)


Jednym z moich większych muzycznych marzeń jest usłyszeć to na żywo.
Na innym nagraniu z kolei jakiś gupi amerykaniec ziewał w połowie, no ale to się nie liczy :D

#168 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 31 marca 2007 - 12:50

Widząc podsumowanie ostatniego głosowania jestem trochę zaniepokojony 5 głosami dla "Vertigo". Jak dla mnie to jeden z najlepszych numerów jakie kiedykolwiek U2 nagrali. Solidna rockowa robota od pierwszej do ostatniej sekundy... Kiedy wydali "All That You Can't Leave Behind", słuchając "Beautiful Day" myślałem sobie: o, właśnie teraz zbliżyli się najbardziej do swojego najbardziej szalonego kawałka jakim jest "Out Of Control". Myślałem, że bliżej się nie da... Tymczasem po wysłuchaniu "Vertigo" stwierdziłem, że zmiażdżyli "Beautiful Day" i z całym impetem zabrali się za "Out Of Control". Genialny numer. Koncertowo powala, nakręca i sprawia, że ma się ochotę skakać pod sufit. Właśnie taką współpracę uwielbiam, kiedy każdy z czterech panów robi to co do niego należy, i to tak jakby byli jednością.

Co do tej rundy... Teraz zaczynają się dopiero schody. Po dłuższym zastanowieniu mój głos oddaję na "Yahweh. Za to, że odebrało "One Step Closer" szansę na piękne zakończenie albumu, czym nawiązałoby do tradycji (np. "War", "TUF", "ATYCLB" itd.). Nie lubię koncertowego "Yahweh" - fakt, fajne wizualizacje ale to za mało. Natomiast płytowe niczym mnie nie zaskoczyło.

#169 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 31 marca 2007 - 12:51

Podzielam zachwyty nad Crumbs :D Jednocześnie proszę kolegów Acr'a i Johnnego o rozszerzenie dość wątłej argumentacji głosów na Miracle Drug B)
Dołączona grafika

#170 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 marca 2007 - 12:56

Nie lubię koncertowego "Yahweh" - fakt, fajne wizualizacje ale to za mało. Natomiast płytowe niczym mnie nie zaskoczyło.


Lubię Yahweh przede wszystkim za rewelacyjną pracę The Edge'a ( moim zdaniem powinni go trochę podgłośnić, zwłaszcza w refrenie - uwielbiałem słuchać tego tylko na jednym głośniku, tym, w którym gra The Edge, spróbujcie, rewelacja ). Wersje koncertowe to trochę inny wymiar tej piosenki, bardziej wyciszony, o wiele bardziej kontemplacyjny - i też bardzo fajnie.

Miracle Drug ? Ech, argumentacja.. :D Ok, no więc po pierwsze jest to wtórne ( wstęp - Beautiful Day, bas - With Or Without You itd. ), po drugie - refren jest trochę.. banalny ? :D Kojarzy mi się z jakimś San Remo, dla mnie refren choćby A Man And A Woman ma o wiele więcej wdzięku.. po trzecie - kawałek jest trochę " płaski ", brakuje mu klimatu, wyrazistości ( subiektywne odczucie ).. hmm, no po prostu porusza mnie mniej niż inne. Ale doceniam go np. za tekst.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#171 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 31 marca 2007 - 13:29

Yahweh

Brzmi jakoś tak wesolutko ('Windowsowo'). Powinna brzmieć tak jak koncertowa wersja.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#172 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 31 marca 2007 - 13:30

Love And Peace Or Else - drętwa piosenka. Jakby z żywcem przeniesiona z POP.
U2

#173 ania_;)

ania_;)

    Użytkownik

  • Members
  • 113 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gdańsk

Napisano 31 marca 2007 - 13:44

City Of Blinding Lights

#174 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 31 marca 2007 - 13:59

Aleś wymyślił..!

Vertigo


a ty to juz całkiem ;) chcesz wyżucić jeden z trzech , no może czterech najlepszych utworów z tej płyty, do których należy również oczywiście crumbs B)

#175 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 31 marca 2007 - 14:02

Love And Peace Or Else - drętwa piosenka. Jakby z żywcem przeniesiona z POP.


drętwa??!! żywcem przeniesiona z POP??!!!! :o ten utwór jest najbardziej odkrywczym ze wszystkich na tej płycie B)

#176 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 marca 2007 - 14:04

one step closer

#177 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 31 marca 2007 - 14:28

a ty to juz całkiem ;) chcesz wyżucić jeden z trzech , no może czterech najlepszych utworów z tej płyty, do których należy również oczywiście crumbs B)

Wiesz, może ja się rzeczywiście trochę wytłumaczę z tego "Vertigo"... Chodzi raczej o moje subiektywne podejście do piosenki - troszkę mnie nudzi [swego czasu klip leciał na okrągło, a on sam w sobie mi się nie podoba...], z moimi ostatnimi nastrojami rzadko mam humor na ten ogień i energię, no i przyznam się szczerze, że nie chciało mi się wymyślać nic "bardziej odpowiedniego do wywalenia".
Za to COBL ma magię, ma "Oh-you-look-so-beautiful-tonight!" krzyczane z euforią na zlotach, ma klip niby-na-żywo, no i te "blinding lights" - bardzo pozytywnie się kojarzą.

#178 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 31 marca 2007 - 15:00

Love And Peace Or Else - drętwa piosenka. Jakby z żywcem przeniesiona z POP.


Teraz już wiem dlaczego ten kawałek tak bardzo mi się podoba :D Oczywiście żartuję - nie widzę żadnego podobieństwa do utworów z Popa. Dla mnie zespół zaprezentował cakiem świeże brzmienie, niepodobne do czegokolwiek co stworzyli wcześniej. Pomimo że ten kawałek jest przecież "odrzutem" z wcześniejszych sesji nagraniowych. :P

Miracle Drug ? Ech, argumentacja.. :D Ok, no więc po pierwsze jest to wtórne ( wstęp - Beautiful Day, bas - With Or Without You itd. )


Kolejne budzące moje zdziwienie odnalezione podobieństwo. Nic a nic nie słyszę w tym kawałku motywów z przywołanych przez Ciebie utworów. :rolleyes:
Dołączona grafika

#179 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 31 marca 2007 - 15:04

sometimes...

#180 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 marca 2007 - 15:05

Miracle Drug.
To jest dopiero brak pomysłu na ciekawą piosenkę. <trochę prowokacja ;) >


Dla mnie ten utwór to 'Beautiful Day' część druga. Taki sam schemat piosenki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych