Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 3 - How To Dismantle An Atomic Bomb


  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#121 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 marca 2007 - 23:06

Jeśli dobrze rozumiem tekst (a raczej trudno nie zrozumieć ;] ) to już doświadczyłem, zrozumiałem i jakoś zdania nie zmieniam. Ani to odkrywcze, ani oryginalne, takich tekstów były setki, a ten do najlepszych nie należy. Nawet czując się mniej więcej jak bohater tegoż utworu jakoś go nie doznałem, a to już znaczy chyba sporo.
Nie przekreślam całego tekstu, ale momenty typu: "You can run from love, and if it's really love it will find you" (no sory, ale czegoś takiego bym się spodziewał w kawałku jakiejś finalistki idola której teksty pisze Jacek Cygan, a nie w kawałku autora takiego dajmy na to One Tree Hill..) i te rymy w refrenach, są wręcz nieznośne, nie mówcie mi, że nie zwróciliście uwagi.

Takie nachalne wręcz rymy mi też przeszkadzają w Window In The Skies swoją drogą, ja nie wiem co Bono odbiło, ale to nie jest dobry sposób pisania - czy już raczej układania tekstów. Na Joshua Tree, AB, ATYCLB tego nie było i co, źle było? Dobrze było, kurde.


To było raczej żartobliwe.
Do mnie tekst przemawia, wręcz zaskakuje mnie momentami, jak bardzo. Co do cytatu, który podałeś ("You can run from love, and if it's really love it will find you") - wydaje mi się, że to waga uczuć autora, a nie, czy dane myśli są odpowiednie do wizeruku.
Co do rymów, to myślę, że chodziło o ich chwytyliwość, ale mnie nie przeszkadzają. Byleby nie za dużo.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#122 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 marca 2007 - 23:25

Obawiam się, że przytoczony cytat jest po prostu banalny. Nawet Gawliński śpiewał "I choćbyś uciekał, to ją gonisz (...) Nie pokonasz miłości!".
A rymy, zdaje się, zawsze gdzieś są? Po prostu w refrenie jest nagromadzenie rymów na tę samą zgłoskę.

#123 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 29 marca 2007 - 23:52

a moze to wcale nie o sam tekst chodzi.. moze to sposob, w jaki jest spiewany sprawia, ze utwór jest dla niektórych magiczny..
bo ja sie przyznam, ze choc również wkurzaja mnie banalne rymy w piosenkach, to ten akurat mnie wręcz zachwyca! mysle ze intonacja, melodia, barwa głosu, pozwoliły tej banalnosci uniknąc..

lubię prostotę melodii i słów w tej piosence.. znajduje w tym drugie dno, nie wiem jak to opisac.. ale słuchając jej czuje sie, hm.. kochana?
pozno juz, pora zmienic kompresik :rolleyes:

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#124 ania_;)

ania_;)

    Użytkownik

  • Members
  • 113 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gdańsk

Napisano 30 marca 2007 - 00:19

A Man And A Woman

#125 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 marca 2007 - 06:41

Mi "prostota" A Man And A Woman w żaden sposób nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie uważam, że zastosowanie prostych środków przekazu (tekstowych i muzycznych) było jak najbardziej zamierzonym posunięciem. W moim oczuciu dało to łącznie bardzo intrygujący efekt. :rolleyes:
Dołączona grafika

#126 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 30 marca 2007 - 06:47

A man and a woman

#127 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 marca 2007 - 09:27

Konsekwentnie: "A Man And A Woman".

Pamiętam, że przy pierwszym przesłuchaniu zastanawiałem się, czy to jest inspiracja Georgem Michaelem może. Jeszcze zanim takie samo spostrzeżenie miał recenzent z "TR". A jak dwie osoby mają takie samo odczucie to coś jest na rzeczy;)...

Ten kawałek wtopił się w album... Jak wspomniałem wcześniej - dla mnie bez specjalnych emocji. Nie ma tego ognia, który jest w "Vertigo" ale nie ma też tego wyciszenia, jak w "One Step Closer"... Na tej płycie nie ma słabych kawałków, myślę, że najlepszym słowem określającem "A Man And A Woman" jest słowo "poprawny". Melodia, słowa, fajnie posłuchać... Poprawny kawałek... Nie przepadam za takim "poprawnym" U2.

Pozdrawiam...

#128 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 marca 2007 - 09:59

Acr, a jak Rojek maksymalnie nieporadnie składa rymy w '' Długości Dźwięku Samotności '', to już Ci nie przeszkadza ? :P

Obciachowy refren ? Obciachowe refreny to są w Mysterious Ways albo Ultraviolet.

Banał ? Banał to jest w Even Better Than The Real Thing.

Przesłodzone/nieznośny tekst ? Toż to najlepsza charakterystyka So Cruel.

Ale oczywiście Achtung zawsze będzie de best :P

Ok, koniec wyzwłośliwień :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#129 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 marca 2007 - 10:29

Obciachowy refren ? Obciachowe refreny to są w Mysterious Ways albo Ultraviolet.

Banał ? Banał to jest w Even Better Than The Real Thing.

Przesłodzone/nieznośny tekst ? Toż to najlepsza charakterystyka So Cruel.


Oj Johny solidaryzowałem się z Tobą w obronie dobrego imienia A Man And A Woman. Powyższe argumenty mogą nas jedynie pogrążyć :lol:

Tak na poważnie - A Man And A Woman to jeden z tych kawałków, który nie miał być ani przebojem ani stanowić jakiegoś kroku milowego w muzycznych dokonaniach zespołu. Dla mnie jest to ewidentna zabawa z formą, taki eksperyment. Jest to też jeden z tych kawałków który dużo traci wyrwany ze swojego albumowego kontekstu. :rolleyes:
Dołączona grafika

#130 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 30 marca 2007 - 11:16

Podobno 'A Man And A Woman' miał być według Adama kawałkiem, który spodoba się szczególnie kobietom. W mój gust na pewno trafiła (i piosenka, i opinia basisty) i serce mnie boli, że wszystko wskazuje na to, że teraz właśnie odpadnie... :(

#131 Ellen

Ellen

    Użytkownik

  • Members
  • 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szydłowiec

Napisano 30 marca 2007 - 11:28

All Because Of You

#132 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 30 marca 2007 - 11:31

All Because Of You


Ale to już odpadło... :rolleyes:

#133 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 marca 2007 - 11:43

Oj Johny solidaryzowałem się z Tobą w obronie dobrego imienia A Man And A Woman. Powyższe argumenty mogą nas jedynie pogrążyć :lol:


Mówiłem już, że nie przepuszczę żadnej okazji, żeby pojechać po Achtungu :D Musicie się przyzwyczaić :P Ale serio dziwi mnie, że większość zarzuca piosence z HTDAAB banał czy obciach, a w innym wątku rozpływa się z zachwytu nad ewidentnie dotkniętymi tymi wadami piosenkami z Achtunga.. dlaczego refren AMAW miałby być obciachowy, a refreny " baby, baby, baby " czy " it's alright, it's alright " już nie są ??????? No ale Achtung to kult, Achtunga nie rusz !

Tak na poważnie - A Man And A Woman to jeden z tych kawałków, który nie miał być ani przebojem ani stanowić jakiegoś kroku milowego w muzycznych dokonaniach zespołu. Dla mnie jest to ewidentna zabawa z formą, taki eksperyment. Jest to też jeden z tych kawałków który dużo traci wyrwany ze swojego albumowego kontekstu. :rolleyes:


Bardzo dobrze, że podkreślasz oryginalność tego numeru. Dla mnie to również jedna z jego głównych zalet.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#134 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 marca 2007 - 11:48

Ale serio dziwi mnie, że większość zarzuca piosence z HTDAAB banał czy obciach, a w innym wątku rozpływa się z zachwytu nad dotkniętymi tymi samymi wadami piosenkami z Achtunga...


A ja się dziwię, że Ty się dziwisz, że w odczuciu niektórych AMAAW może być kawałkiem banalnym i obciachowym. Jeśli wspomniane przez Ciebie kawałki z Achtunga są dotknięte tymi wadami to tylko może potwierdzać to, że U2 jest zdolne do tworzenia rzeczy banalnych i obciachowych. :lol:
Dołączona grafika

#135 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 marca 2007 - 12:08

A ja się dziwię, że Ty się dziwisz, że w odczuciu niektórych AMAAW może być kawałkiem banalnym i obciachowym.


Ależ skąd ! Nie dziwie się, że niektórzy widzą banał i obciach w AMAAW - dziwię się, dlaczego nie widzą go w Mysterious Ways i Ultraviolet, gdzie jest ( choć to już moje zdanie ) dużo bardziej ewidentny :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#136 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 30 marca 2007 - 12:21

Zapytam retorycznie, Johnny nie lubisz Achtung Baby prawda?? ;)
Jakby ci coś złego ten album zrobił, tak się na niego powołujesz przy argumentacji że AMAW nie jest zły... aż dziwne :D

#137 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 marca 2007 - 12:27

Zapytam retorycznie, Johnny nie lubisz Achtung Baby prawda?? ;)
Jakby ci coś złego ten album zrobił, tak się na niego powołujesz przy argumentacji że AMAW nie jest zły... aż dziwne :D


Czyżbyś był tu nowy ? :D O moim stosunku do AB wiedzą tu wszyscy, którzy mnie znają z heha :D Oczywiście, lubię Achtunga, natomiast uważam go za zdecydowanie najsłabszy ( bądź jeden z dwóch zdecydowanie najsłabszych - obok HTDAAB ) album U2, a podkreślam to za każdym razem dlatego, że większość fanów uważa dokładnie odwrotnie ( że Achtung jest de best ), z czym nie mogę się pogodzić :D To taki uraz, forumowicze już się chyba przyzwyczaili :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#138 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 30 marca 2007 - 12:34

Wiesz, ja od prawie roku pisuje na u2.com.pl, tutaj założyłem konto przed sylwkiem, pisałem z 2 tygodnie i zorbiłem sobie przerwę :) wróciłem do was dopiero niedawno ;) Więc jakoś nie było okazji zakodować sobie że nie lubisz, przepraszam lubisz ale on jest najsłabszy ;) zdecydowanie :D

#139 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 marca 2007 - 12:36

Wiesz, ja od prawie roku pisuje na u2.com.pl, tutaj założyłem konto przed sylwkiem, pisałem z 2 tygodnie i zorbiłem sobie przerwę :) wróciłem do was dopiero niedawno ;) Więc jakoś nie było okazji zakodować sobie że nie lubisz, przepraszam lubisz ale on jest najsłabszy ;) zdecydowanie :D


Cieszę się, że sytuacja jest wyjaśniona :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#140 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 30 marca 2007 - 12:36

A Man And A Woman

Konsekwentnie i do skutku :P
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych