Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#741 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 16 lipca 2011 - 11:53

TVS chce zrobić materiał o koncercie i multicamie.
Niestety, aby wyszło potrzebujemy trzy osoby, które mogą coś powiedzieć na temat koncertu z okolic Śląska.
Materiał byłby robiony jutro.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt :)

#742 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 lipca 2011 - 14:48

Obejrzałem wczoraj koncert i muszę szczerze powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Niezapomniane chwile z mojego pierwszego koncertu U2 i to jeszcze w tak dobrej formie - wielkie dzięki, Jędrzeju! Highlightem dla mnie na pewno jest Magnificent, nad którym rozpływamy się z acrem. Stojąc wtedy w GC kompletnie nie miałem pojęcia, że tak było na całym stadionie. Naprawdę RE-WE-LAC-JA!
Gdzieś tam w trakcie był chyba malutki rozjazd z dźwiękiem w trakcie jednego ujęcia (już nawet nie pamiętam gdzie), ale czy to ważne? Multicam jest genialny i jest naprawdę świetną pamiątką po tym niezwykłym wydarzeniu. Dzięki raz jeszcze! :)

#743 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 lipca 2011 - 18:25

TVS chce zrobić materiał o koncercie i multicamie.

:D He, he. Mogli lepiej materiały nam udostępnić zawczasu. Albo chociaż puścić w całości w TVS i nas poinformować o terminie. :P ;) Poza Pr-Shotami mieli fajne ujęcia z wieżowców. ;) Zapewne przy okazji materiału o Multicamie pojawią się nowe nie pokazywane wcześniej urywki... :P Fajnie jakby ktoś to nagrał, bo zapewne przegapię.

Co do DVD - to dzisiaj popołudniu udało się ściągnąć. Transfer jest OK. ISO duże, ale nie trzeba przynajmniej płyt zmieniać. ;) Na te ważne koncerty można nie jedną płytę DL zużyć. ;)

Obraz jest OK. Bitrate wysoki. Fajnie, że są napisy. Myślę, że więcej to się nie da z tego formatu i z tych ujęć wykrzesać. Od czasów koncertu raczej filmików na YT nie oglądałem więc wszystko się fajnie ogląda! NYD wygląda super - jak dla mnie nr 1 na płycie. Podwójne ujęcia to super pomysł (przypomina mi DVD Bon Jovi - Crush Tour ;)). Jak dla mnie podłożyć tylko dźwięk Soundboard i takie właśnie wideo powinno znaleźć się na DVD z Pasadeny!!! B) Profesjonalna robota!
Co do samego projektu mam tylko jedno pytanie - dlaczego jest Watermark? :rolleyes: Wiem, że może nie jest bardzo wyraźny, ale czy był konieczny? :)

Poza tym wszystko super! Świetna robota. Dodatki super - zwłaszcza Snow Patrol - dla mnie nieodłączna część tego wydarzenia (przez kręcenie supportu zabrakło mi baterii na U2 :unsure: ale opłaciło się ostatecznie, bo trafiło na bootleg :P).
Brawa dla całej ekipy zbierającej materiały, montującej i remasterującej! B)

PS. Teraz jeszcze trzeba to Bono (lub też innym chłopakom z U2) dostarczyć. :ph34r:

#744 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 16 lipca 2011 - 18:46

Co do samego projektu mam tylko jedno pytanie - dlaczego jest Watermark? :rolleyes: Wiem, że może nie jest bardzo wyraźny, ale czy był konieczny? :)


Watermark to niemiła konieczność przy cwaniaczkach z Allegro...

#745 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 lipca 2011 - 19:55

Watermark to niemiła konieczność przy cwaniaczkach z Allegro...

Jasne. Tyle, że się obawiam, że to nic nie da, a jak ktoś będzie chciał sprzedać to i tak sprzeda (niekoniecznie na Allegro) i nie będzie się watermarkiem w ogóle przejmował, a na Allegro można zawsze napisać do adminów i zablokują aukcję jak tylko się dowiedzą, że to bootleg. Oni są wyczuleni na nielegalne nagrania. ;)

OK. Może kiedyś wersja bez watermarku. Poza tym wszystko super. :)

#746 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 16 lipca 2011 - 20:01

Jasne. Tyle, że się obawiam, że to nic nie da, a jak ktoś będzie chciał sprzedać to i tak sprzeda (niekoniecznie na Allegro) i nie będzie się watermarkiem w ogóle przejmował, a na Allegro można zawsze napisać do adminów i zablokują aukcję jak tylko się dowiedzą, że to bootleg. Oni są wyczuleni na nielegalne nagrania. ;)


Tylko może wtedy ktoś kto kupi wejdzie na polandonthehorizon.pl gdzie przeczyta, że został zrobiony w trąbę ;).

#747 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 16 lipca 2011 - 20:11

Tylko może wtedy ktoś kto kupi wejdzie na polandonthehorizon.pl gdzie przeczyta, że został zrobiony w trąbę ;).

Wystarczą pierwsze sekundy Multicamu. ;)

#748 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 16 lipca 2011 - 20:43

Aha, czyli zostały te napisy ostrzegawcze ? :D I bardzo dobrze!

Mój multi się ciągnie z oporami ale walczę.

#749 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 16 lipca 2011 - 21:02

Aha, czyli zostały te napisy ostrzegawcze ? :D I bardzo dobrze!

Mój multi się ciągnie z oporami ale walczę.

Łatwo wyciąć, a to trudniej. Da się, ale to za dużo zachodu.

Powiem wam tak. Jeżeli nas pokażą w TVP, TVN etc z całą pompą to z wielką chęcią wywalę ten watermark. Ale jak jesteśmy mało znani to o oszustwa zbyt łatwo...

Włożyłem w to niesamowitą ilość pracy i to jest jedyne ustępstwo o które was proszę...

#750 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 16 lipca 2011 - 21:31

zaciągnięty, obejrzany dwa razy, nawet mnie chwile widać :-)

ze znakiem wodnym się pogodziłem, szkoda tylko że nie udało się zdobyć nagrania "I still haven't found..." gdzie jest ujęcie jak cały stadion klaszcze razem z Bono. Poza tym nic dodać nic ująć. Brawo!

#751 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 lipca 2011 - 21:35

generalnie myślę że jak ktoś będzie chciał to sprzedawać, to wykorzystując doświadczenie z akcji "ustrzel konika" przed chorzowskim koncertem, zrobimy porządek.
a watermark już pomijając zrozumienie jego konieczności, mi osobiście ani trochę nie przeszkadza ;)

#752 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 16 lipca 2011 - 22:57

Jędrzeju Drogi,
Z całego serca dziękuję Ci za TWE DZIEŁO.
A zwłaszcza za to , że Ci się CHCIAŁO i za to że Ci się UDAŁO.

Jest piękne...
Na NYD się aż popłakałem...Wróciły te same emocje co towarzyszyły mi (nam) na stadionie Śląskim blisko 2-lata temu.

Lepszego prezentu na jutrzejsze urodziny nikt mi sprawić nie mógł (no ... ewentualnie jeszcze kochana żoneczka dając mi w prezencie książkę Andrei Morandi'ego).

Tak więc U2 znów górą :lol:
Jeszcze raz wielkie dzięki.

#753 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 lipca 2011 - 09:37

Ogladam lwasnie multicam, jeeej...niesamowite dzielo. Niektore momenty uchwycone sa naprawde magiczne (ej, ktos jeszcze mial ciary na solowce w Magnificent?)
Warto bylo czekac :)

#754 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 17 lipca 2011 - 12:11

Jędrzej, multicam jest niesamowity, szacun i dzięki wielkie za poświęcenie!! Wspomnienia utrwalone na zawsze... :)

(ej, ktos jeszcze mial ciary na solowce w Magnificent?)
Warto bylo czekac :)


i to jakie... :)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#755 gum

gum

    Użytkownik

  • Members
  • 782 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Opole

Napisano 17 lipca 2011 - 13:00

Czy ja dobrze widzę?
Np w GOYB są ujęcia z kamery telebimowej?
słuchacz łan, wertigo i bejbe bejbe

#756 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 13:14

Czy ja dobrze widzę?
Np w GOYB są ujęcia z kamery telebimowej?


Tak samo jak w NL i Breathe ;)

#757 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 17 lipca 2011 - 13:42

http://polandontheho.../#~youtube.html

To ile osób musi ściągnąć multicam, żeby wypłynęła wersja BD ? :D
I czy w jej przypadku także będzie można liczyć na "pocztę multicamową" ? Nie mam nagrywarki BD a rozumiem że wersja 720p nie zmieści się na DVD9 (skoro weszła na nią ledwo wersja DVD).

#758 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 13:52

To ile osób musi ściągnąć multicam, żeby wypłynęła wersja BD ? :D
I czy w jej przypadku także będzie można liczyć na "pocztę multicamową" ? Nie mam nagrywarki BD a rozumiem że wersja 720p nie zmieści się na DVD9 (skoro weszła na nią ledwo wersja DVD).

Zobaczymy ;)

Odtwarzacze DVD nie obsługują 720p. 720p można nagrać tylko na BD...

#759 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 17 lipca 2011 - 14:02

Odtwarzacze DVD nie obsługują 720p. 720p można nagrać tylko na BD...


Hm, a jest możliwość wydania HD 720p w pliku .mkv (do oglądania na kompie)? Coś takiego zajmuje z reguły podobny rozmiar co DVD. ;)

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#760 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 17 lipca 2011 - 14:02

Nie do końca mi o to chodziło, bo mam odtwarzacz BD :P

Film w 720p można przecież nagrać na dvd9 (a nagrywarke dvd w komputerze mam). Tylko że kiedy wielkość tego koncertu będzie wynosiła >9gb no to wtedy potrzeba płytki BD. A nie miałbym jej na czym nagrać (a odtworzyć już tak :P).
Więc fajnie by było gdyby ktoś z takim sprzętem mógł ludziom (za odpowiednimi kosztami rzecz jasna) to rozsyłać ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych