Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#761 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 14:11

Film w 720p można przecież nagrać na dvd9 (a nagrywarke dvd w komputerze mam). Tylko że kiedy wielkość tego koncertu będzie wynosiła >9gb no to wtedy potrzeba płytki BD. A nie miałbym jej na czym nagrać (a odtworzyć już tak :P).
Więc fajnie by było gdyby ktoś z takim sprzętem mógł ludziom (za odpowiednimi kosztami rzecz jasna) to rozsyłać ;)


Nie można nagrać HD na DVD-Video. Pewnie nagrałeś sam plik .mkv (lub .mp4 itd) a odtwarzacz to odtworzył jak film z pendrive'a.

Jeżeli jednak robimy wydanie, które ma działać na wszystkich odtwarzaczach, to w grę wchodzi tylko BD.

ps. Wersja HD jeszcze nie jest ukończona.

#762 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 17 lipca 2011 - 14:11

Ja mam nagrywarkę BD, więc jak tylko taka wersja się pojawi , to będę mógł ponagrywać zainteresowanym.

BTW. Od wczoraj sam jestem zainteresowanym , po obejrzeniu wersji DVD.

#763 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 17 lipca 2011 - 14:56

@Jędrzej


Jaki rozmiar będzie miał HD ?
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#764 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 15:17

Jaki rozmiar będzie miał HD ?

Pewnie 15-25GB.
Muszę poprawić video (HD pozwala na większe poprawki w obrazie), dodam oryginalne ścieżki audio (jeżeli Piotrek będzie miał nerwy i w ogóle da się to także remastera 5.1), może inne IEM;
Dorzucić materiały przed koncertem oraz mega niespodziankę (jak wypali).
Jak się uda zdobyć nowe materiały, to też pomyślimy ;)

To wydanie musi być pełne i końcowe.

#765 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 lipca 2011 - 19:06

Tylko może wtedy ktoś kto kupi wejdzie na polandonthehorizon.pl gdzie przeczyta, że został zrobiony w trąbę ;).

Wystarczą pierwsze sekundy Multicamu. ;)

No też tak uważam, napis na początku jest wystarczający - jak w oficjalnych DVD, w których nikt nie daje logo. Na prawdę nie trzeba wiele wysiłku by znaleźć informację w internecie, że bootlegi można mieć za darmo. A ci któzy chcą płacić i tak zapłacą. ;)

Łatwo wyciąć, a to trudniej. Da się, ale to za dużo zachodu.

Niby tak, ale wystarczy, że ktoś zasmuży/rozmaże ten fragment jak to nie raz było na DVD.

Powiem wam tak. Jeżeli nas pokażą w TVP, TVN etc z całą pompą to z wielką chęcią wywalę ten watermark. Ale jak jesteśmy mało znani to o oszustwa zbyt łatwo...

:D Trzymam za słowo. ;) Myślę, że już jesteśmy znani w środowisku fanowskim przez flagę. O multicamie też już było głośno z powodów U2Torrents. Ale to nie głupi pomysł, aby w okolicach rocznicy (a to niedługo!) popisać do stacji i możliwe, że się zainteresują. :) A wydarzenie było nie małe - przed koncertem było duże zainteresowanie flagą. Więc do dzieła. :P

Włożyłem w to niesamowitą ilość pracy i to jest jedyne ustępstwo o które was proszę...

Żeby było jasne - mamloczę i mamloczę, ale szanuję twoje prawo do tych modyfikacji bo ty to wyprodukowałeś a do tego odwaliłeś kawał dobrej roboty! Nie mam nic do całej produkcji bo wyszło super! Po prostu przed ukazaniem się multicamu nie było o tym info - i wprowadziło to u mnie trochę dezorientacji - podobnie jak u np. achtungpopa ;) http://u2torrents.co...cid=1543&page=2
Dla zagranicznych fanów jest niezrozumiałe, że psioczyliśmy coś na ten multicam z logo (ochczysta) a teraz wyszło nowe DVD znowu z logo. Próbowałem to trochę wytłumaczyć - jak coś to mnie popraw, bo mogłem coś namieszać. ;)
Jak kiedyś będzie możliwość dostania wersji bez logo będzie fajne, jak nie to nic strasznego się nie stanie. Może warto by wersja BD - ostateczna, najlepsza jakościowo - nie miała tego logo. ^_^

Czy ja dobrze widzę?
Np w GOYB są ujęcia z kamery telebimowej?

Tak samo jak w NL i Breathe ;)

Oj nawet nie pytaj o te Pro-Shoty. Ile to Jędrzej się ode mnie naczytał, że musi umieścić. Pewnie miał już dość. :D Ale mimo tego, że nie są najlepszej jakości - to efekt jest dobry - a najlepszy w GOYB gdy Bono śpiewa wprost do kamery. Wyszło super. Takich ujęć żadną kamerą publiki nie uzyskamy.
Powiem tyle, że po prawie 1,5 roku po koncercie cholernie trudno było cokolwiek znaleźć! A jak już to trudno było ściągnąć. Dość "dużo" było Breathe i GOYB oraz fragmenty NLOTH. To GOYB chyba wcześniej ściągnąłem skądś a później już w ogóle znaleźć nie mogłem. Nikt nie nagrał chociażby fragmentów z TV więc pozostały te słabsze jakościowo z neta. Ale jest i tak dobrze.

#766 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 17 lipca 2011 - 19:08

swego czasu jakiś "obcokrajowiec" chwalił się nagraniem IEM i Audience z Chorzowa 2009, podajże był tam całe I Still..., mam rozumieć że te nagrania nie są do zdobycia? Fajnie by było jak by taki dźwięk znalazł się w multicamie.

#767 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 lipca 2011 - 19:22

Nie żebym się czepiał ale nie rozumiem w czym przeszkadza ten watermark ;)... Przecież praktycznie jest niewidoczny.

#768 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 lipca 2011 - 19:40

Nie żebym się czepiał ale nie rozumiem w czym przeszkadza ten watermark ;)... Przecież praktycznie jest niewidoczny.

Nie, no trochę jest. ;) Może przyzwyczajenie z innych bootlegów i oficjalnych wydawnictw, bo tam jest tylko obraz bez logo. Po prostu dla mnie osobiście bez jest lepiej, a i winnych Multicamach rzadko się pojawia o ile w ogóle. OK, może większości to nie robi różnicy, a ja lubię wersje czyste i dlatego się dopytywałem. :)

#769 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 19:44

PolandOnTheGorizon hahahaha :D :D :D

TVS wyemitowało materiał o multicamie ;)
http://www.tvs.pl/35...szcze_raz_.html

No i Patryk, jesteś mną :P

#770 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 lipca 2011 - 19:49

No wiedziałem, że coś musi być :D. Najważniejsza rzecz - adres strony :D.

JEZU :D!

HAHAHAHA!!!!

EDIT:

Małe wyjaśnienie. To ja napisałem do nich, że multicam jest już zrobiony (w nawiązaniu do ich materiału o zbieraniu filmów), gościu odpisał i poprosił o numer telefonu. Przekazałem tego maila do Jędrzeja i on już korespondował z Jędrkiem ;). Nie wiem jak to się stało, że głos jest Jędrzeja, a podpis "Patryk Ciszewski". Generalnie wypowiada się Jędrek, ze mną nikt nie rozmawiał ;). Taka mała kołomyja wyszła.

#771 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 lipca 2011 - 20:09

Pat, się nie tłumacz, i tak wiemy że to intryga której byłeś prowodyrem i dzięki której masz zamiar zostać premierem!
czekam na spory w radio i tv! :)

#772 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 lipca 2011 - 20:12

Jak nic będzie forumowa komisja śledcza do zbadania tego występku.

#773 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 20:16

Jak nic będzie forumowa komisja śledcza do zbadania tego występku.


Posiedzenia proszę prowadzić w "alternatywnej" ;)

#774 Chestero

Chestero

    Użytkownik

  • Members
  • 19 Postów
  • Skąd:Łódź

Napisano 17 lipca 2011 - 20:27

Ściągnąłem, obejrzałem i jestem zachwycony. Dziękuję magikom, którzy to wszystko pięknie zmontowali. Mam do Was ogromny szacunek i wdzięczność i cóż...po prostu dziękuję!!! :)

#775 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 17 lipca 2011 - 20:44

Epicki Magnificent ;)
Polecam zacząć ok. 3:40

Link

http://www.youtube.c...fmt=18#t=03m45s

#776 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 17 lipca 2011 - 20:56

swego czasu jakiś "obcokrajowiec" chwalił się nagraniem IEM i Audience z Chorzowa 2009, podajże był tam całe I Still..., mam rozumieć że te nagrania nie są do zdobycia? Fajnie by było jak by taki dźwięk znalazł się w multicamie.



Temat był już przerabiany ze sto razy. Na chwilę obecną o IEMie może sobie pomarzyć. Z resztą są dwa IEMy z Chorzowa - jeden na Austriak, drugi - Czech. Jeden IEM jest od Bono i drugi chyba też. Próby 'wydarcia' tych nagrań były, niestety bez pożądanego skutku. Może kiedyś, za jakiś czas...

I sprawa nr 2 - przez którą zrobiło się tutaj małe piekiełko - chcieliśmy posiąść nagranie Ochoszusta, to spod samej sceny, jednak gościu przyświrował i rzucił cenę nie do zaakceptowania. Brak mi słów na takich ludzi.

#777 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 17 lipca 2011 - 21:13

PolandOnTheGorizon hahahaha :D :D :D

TVS wyemitowało materiał o multicamie ;)
http://www.tvs.pl/35...szcze_raz_.html

No i Patryk, jesteś mną :P



Jezusie Nazarejski, co za barany pracują w tych telewizjach? Co za amatorszczyzna. Za takie błędy ktoś powinien po uszach dostać. Jak tacy ludzie mogą pracować w TV? nikt tych materiałów przed emisją nie sprawdza? Żenada. Ilekroć miałem do czynienia z telewizją, czy też moi znajomi, zawsze wyemitowali coś z błędem, przekręcili, nie dopatrzyli, pozamieniali. Dla mnie to jest niepojęte.

#778 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 17 lipca 2011 - 21:23

Próby 'wydarcia' tych nagrań były, niestety bez pożądanego skutku. Może kiedyś, za jakiś czas...

Generalnie ten taper tak to kiedyś ujął: "life is give and take" a większość internautów ma teraz podejście jak cyganie z wrocławskiego dworca i powtarzają jak mantrę: Panie daj! :P Tak więc jedyne co można zrobić to uzbroić się w cierpliwość i czekać.

#779 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 lipca 2011 - 23:31

Pozdro dla Lanserów:) Aga i Kris od dzisiaj trufanami:)!

#780 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 17 lipca 2011 - 23:37

bardzo fajne ujecia z wiezowca koło stadionu zostały pokazane w reportażu. Kiedyś chyba nawet była o tym mowa na forum.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych