Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#681 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 19 czerwca 2011 - 09:42

Ja bym optowała za Space Oddity z 'dźwiękami tłumu'. Wprowadzałoby taki przedsmak koncertu...
Wpadło mi jeszcze do głowy, że mogłyby być fragmenty z początków niektórych wykonań począwszy od pojedynczych 'plumkań' gitary w TUF, przez MLK, COBL... Takie krótkie kawałki płynnie zmieniające się.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#682 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 19 czerwca 2011 - 12:17

Popieram, popieram:)! Nie wiem czy mieliście okazję zetknąć się z DVD Coldplay Live 2003. Tam w menu lecą fragmenty utworów z koncertu z takim fajnym echem. Coś jakby koncert słuchanny zza bramy hali czy stadionu.

#683 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 czerwca 2011 - 12:35

Popieram, popieram:)! Nie wiem czy mieliście okazję zetknąć się z DVD Coldplay Live 2003. Tam w menu lecą fragmenty utworów z koncertu z takim fajnym echem. Coś jakby koncert słuchanny zza bramy hali czy stadionu.

Też nad tym myślałem bo w nagraniu jest kilka naprawdę dobrych momentów, poza tym jeszcze mi przyszedł pomysł aby takie fragmenty brzmiały tak, jak w tanim radiu. :>

#684 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:41

Popieram, popieram:)! Nie wiem czy mieliście okazję zetknąć się z DVD Coldplay Live 2003. Tam w menu lecą fragmenty utworów z koncertu z takim fajnym echem. Coś jakby koncert słuchanny zza bramy hali czy stadionu.



Też nad tym myślałem bo w nagraniu jest kilka naprawdę dobrych momentów, poza tym jeszcze mi przyszedł pomysł aby takie fragmenty brzmiały tak, jak w tanim radiu. :>



Wow. Chyba musialem widziec ten koncert bo dokladnie to samo mialem ostatnio na mysli...
Piotr, dalbys rade taka tanioche wyprodukowac?

#685 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:43

Wow. Chyba musialem widziec ten koncert bo dokladnie to samo mialem ostatnio na mysli...
Piotr, dalbys rade taka tanioche wyprodukowac?

Bo... mam dla ciebie Snow-niespodzianke :) potrzebuje wrobić w soundtrack dwa fragmenty audio z kamer (na początku i na końcu koncertu)... w każdym razie jak już skończę to Ci wyśle ;)

#686 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:58

Wow. Chyba musialem widziec ten koncert bo dokladnie to samo mialem ostatnio na mysli...
Piotr, dalbys rade taka tanioche wyprodukowac?

To chyba nie jest żaden problem bo są do tego specjalne presety. Muszę sobie przejrzeć koncertowe wydawnictwa i mam nadzieję, że uda mi się posprawdzać różne opcje bo do 1 lipca nie pozostało zbyt dużo czasu. Powiedz, że to była tylko wstępna data. :P

#687 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 19 czerwca 2011 - 19:21

To chyba nie jest żaden problem bo są do tego specjalne presety. Muszę sobie przejrzeć koncertowe wydawnictwa i mam nadzieję, że uda mi się posprawdzać różne opcje bo do 1 lipca nie pozostało zbyt dużo czasu. Powiedz, że to była tylko wstępna data. :P


Absolutnie końcowa :P Ale kilka dni w spóźnienia nikogo nie zbawią... szczególnie po Konradowej 2-letniej wtopie ;)

Ja wszystko będę miał na 1. Mam nadzieje, ze Mateusz tez udźwignie menu do tego czasu ;)

#688 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 19 czerwca 2011 - 19:35

Ja tylko chciałem rzucić taki pomysł (który jest dość oczywisty, ale co tam), że dobrze by było puścić Rocket Man podczas napisów końcowych. ;)

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#689 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 czerwca 2011 - 19:42

Ja tylko chciałem rzucić taki pomysł (który jest dość oczywisty, ale co tam), że dobrze by było puścić Rocket Man podczas napisów końcowych. ;)

Może i dobry pomysł, ale żeby tylko premiera na u2torrents nie skończyła się banem. Oni są tam bardzo wrażliwi na punkcie oficjalnych nagrań. ;)

#690 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 19 czerwca 2011 - 19:54

Może i dobry pomysł, ale żeby tylko premiera na u2torrents nie skończyła się banem. Oni są tam bardzo wrażliwi na punkcie oficjalnych nagrań. ;)


Hm, na tej samej zasadzie mogliby zbanować za Space Oddity w menu (lub w samym multicamie)... co jest absurdem oczywiście. W sumie rzeczywiście, Rocket Man może być ryzykowny, kto ich tam wie.

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#691 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 czerwca 2011 - 20:01

Rocket Man jako mp3 z albumu mogłoby być powodem do bana, ale jeśli jest nagranie Rocket Man z koncertu - nie powinno być problemu. Chyba.

#692 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 20 czerwca 2011 - 23:00

Rocket Man jako mp3 z albumu mogłoby być powodem do bana, ale jeśli jest nagranie Rocket Man z koncertu - nie powinno być problemu. Chyba.

Trafiłeś w sedno. ;) Jeśli nie prosto z albumu a z koncertu (intra i outra) to nie ma problemu. Pytanie brzmi, czy tak już nie jest? Może ktoś nagrał do końca koncert razem z tym outro i muchami/motylkami/robakami na ekranie :D No i wtedy już spokojnie mogłyby się zaczynać napisy.
Pytanie brzmi tylko - czy Jędrzej już nie skończył montażu całego materiału wideo, bo wtedy nie ma co się nad tym zastanawiać. ;)


Pytanie co do Opcji 1. - ten soundtest - to oczywiście jest ta próa technicznych przed koncertem, czyli np. fragment "Iron Men" Black Sabbathu czy fragmenty Satelite Of Love? :P Wiesz - jak nie w głównym Menu to w jakimś podmenu mogą być takie dźwięki.

A co do fragmentów utworów, lecących jakby w tle. To kojarzy mi się z tymi fajnymi menu do teledysków Best Of 1990-2000. Tyle, że tu by się przydały ich wersje Live. Nie wiem czy coś podobnego nie jest w Menu Vertigo z Chicago DVD. ;) Tak czy owak fajnie to brzmi.


PS Co do U2Torrents to są tacy co potrafili by się na tej stronie czepić NYD, bo fragmenty są na oficjalnym DVD :blink: Ale mam nadzieję, że nikt takich głupot nie będzie odwalał. Tym bardziej, że wielu fanów (w tym spoza Polski) czeka na ten brakujący Mutlicam. ;)
A jakby co zawsze są dostępne, bardziej liberalne strony jak TheTraders'Den czy Dime. :P

#693 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 20 czerwca 2011 - 23:18

Trafiłeś w sedno. ;) Jeśli nie prosto z albumu a z koncertu (intra i outra) to nie ma problemu. Pytanie brzmi, czy tak już nie jest? Może ktoś nagrał do końca koncert razem z tym outro i muchami/motylkami/robakami na ekranie :D No i wtedy już spokojnie mogłyby się zaczynać napisy.
Pytanie brzmi tylko - czy Jędrzej już nie skończył montażu całego materiału wideo, bo wtedy nie ma co się nad tym zastanawiać. ;)

Intro ze Space Oddity i Soon/Kingdom of Your Love jest, ale outro brak.

#694 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 20 czerwca 2011 - 23:24

Można podwędzić z innego koncertu. :D

#695 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 20 czerwca 2011 - 23:59

Można podwędzić z innego koncertu. :D


Doookładnie.

#696 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 21 czerwca 2011 - 10:30

Można podwędzić z innego koncertu. :D

Jeśli macie to podrzućcie. ;)

#697 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 21 czerwca 2011 - 16:06

Samo audio (prawie 2 minuty) jest na koncercie z Mexico City (2011.05.11). Audio jest również z Hannoveru (2010.08.12) - tam prawie 3 minuty. Choć nie wiem czy jakość jest odpowiednia, nie wiem czego tak naprawdę potrzebujecie. :)

#698 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 lipca 2011 - 22:07

Pytanie za milion euro.
Czy mogę w Polsce spokojnie wydać DVD w systemie NTSC? Widziałem, że Rose Bowl u nas wyszło właśnie w NTSC...

#699 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 02 lipca 2011 - 22:49

Pytanie za milion euro.
Czy mogę w Polsce spokojnie wydać DVD w systemie NTSC? Widziałem, że Rose Bowl u nas wyszło właśnie w NTSC...


Jasne, zdaje sie ze od czasu Under A Blood Red Sky DVD wszystko idzie w NTSC, w Polsce kazdy player to przeczyta,
zdaje sie ze w USA bywa gorzej z odczytem PALu ale dzis to juz pewnie nie ma znaczenia.

#700 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 lipca 2011 - 23:17

Walcze z menu. Po tym już koniec :)

Lista dodatków (pewnych):
Snow Patrol, 38 minut (aspect ratio 4:3)
New Year's Day, Frankfurt 2010, 4 minuty (aspect ratio 4:3)

Dodatki (niepewne):
Przywitanie na lotnisku (problem z copyright, brakiem pozwolenia na ciecie)
Subtitles (brak jakiegokolwiek synchro, muszę zrobić)

Sam koncert U2 to 2 godziny i 16 minut (aspect ratio 16:9).



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych