Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najbardziej niedoceniane utwory U2


179 replies to this topic

#121 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 marca 2012 - 21:52

Co kto lubi . Dla mnie 6 lat temu Achtung Baby była moją ulubioną płytą i nadal jest......

Niedocenione : Fez-Being Born , Promenade , Cedards of Lebanon , Acrobat ....DLaczego zespol nie gra tego na żywo ?!?! :blink:

Przeceniona - TJT . SOry :P Ale te country brzmienie do mnie nie trafia .
Achtung Baby Master

#122 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 12 kwietnia 2012 - 16:37

Najbardziej niedoceniane utwory U2 według mnie to: Tomorrow, I Threw a Brick Through a Window ,Surrender, Wire, Heartland, Spanish Eyes, Numb, Dirty Day, Your Blue Room, Miami, New York, When I Look at the World, The Ground Beneath Her Feet i cały NLOTH - nie zbierał rewelacyjnych recenzji a rewelacyjny jest moim zdaniem w każdym calu.
Every day I die again and again I'm reborn

#123 ania94

ania94

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 kwietnia 2012 - 16:53

cały NLOTH - nie zbierał rewelacyjnych recenzji a rewelacyjny jest moim zdaniem w każdym calu.


Z tym się najbardziej zgadzam. Zresztą sama dodałam ją do swojej listy niedocenianych utworów U2. Dalej tego pojąć nie mogę jak tak świetna płyta mogła zebrać negatywne opinie. Jak dla mnie jest ona jedną z najlepszych.

#124 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 13 kwietnia 2012 - 11:41

Dla mnie także. Zdecydowanie jedna z najlepszych płyt U2, a na pewno najlepsza z okresu 2000 - 2010. Piona ode mnie :P
Every day I die again and again I'm reborn

#125 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 15 października 2012 - 14:29

Według mnie niedoceniony jest cały Pop, oraz Passengers...

Płyta October, całe NLOTH, piosenki- Acrobat, Lemon, Numb, Babyface, Stateless, New York

Przecenione jest zdecydowanie WOWY, U2 ma o wiele lepsze piosenki, BD też się przejada.
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#126 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 października 2012 - 14:54

Przecenione jest zdecydowanie WOWY, U2 ma o wiele lepsze piosenki


I tu mi nowa koleżanka podpadła, oj podpadła. Zapamiętam sobie :P

#127 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 15 października 2012 - 20:30

Koleżanka przesadziła z tym WOWY. WOWY zawsze byto, jest i będzie piękne. To, że niestety jest tak "uradiowione" (czyt. skomercjalizowane) to fakt, ale to nie nasza wina. Co do reszty się zgadzam.
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#128 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 października 2012 - 02:36

Płyta October, całe NLOTH, piosenki- Acrobat, Lemon, Numb, Babyface, Staitless, New York


No i jak co do płyt się zgadzam i super że się z kimś mogę w końcu zgodzić (choć nie zapominaj o TUF i JT, ej, też genialne), ale jeśli chodzi o piosenki - Acrobat nadal ma status kultowego, choć sam to kochałem kiedyś bardziej i od tego aż mam nicka, ej , ale dziś już mniej ej ;) Lemon lubi bardzo wiele osób tu. Numb ok, może za mało docenione, tak przez fanów U2 jak i ogól społeczności ogarniającej muzę, ale doceniane jednak już trochę. Babyface sie nie do końca zgodzę, bo taka sobie dobra, ale niezbyt jednak intrygująca piosenka. Co dalej - aaa, Stateless - to powinno być One XXI wieku, a nie jest. Czyli najbardziej niedoceniona piosenka wszech czasów. Nawet fani tego nie rozumieja zazwyczaj, to przykre. Tu haj fajw. I dalej, NY z kolei ma swoich fanatyków i też prawie że do nich naleze, ale na tym forum jest już doceniane stosownie, trust me ;)

No, także, te piosenki wcale nie są tak niedoceniane, jak się wydaje. Może nie ogólnie, ale w tym gronie mają swoich wielbicieli całe szczęście ;)

#129 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 października 2012 - 11:09

Strasznie niedocenione jest "Grace" ,jak dla mnie przepiękny utw?r !
Wild Horses ,kolejny pominiety utwor ,.ktory byl swietnie wykonywany na ZOOTV.
A przecenione jest zdecydowanie Beatiful Day ,urywajace dupe na koncertach ,ale w zwyklym odsluchu nic nadzwyczajnego :P
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#130 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 16 października 2012 - 20:06

I tu mi nowa koleżanka podpadła, oj podpadła. Zapamiętam sobie


Sypię popiół pokutny!!!

Nie mówię że utwór, który zapoczątkował moją przygodę z U2, nie jest piękny. Jest PIĘKNY(!!!), poruszający, ale czegoś, według mnie w nim brakuje. Ej, nie chcę mieć wrogów na tym portalu. Smile, kolego, nigdy bym nawet nie mogła pomyśleć o tym że nie lubię WOWY. ;) Zresztą może to faktycznie to że tak WOWY wałkują w radiu, tak jak Gone powiedział, wpłynęło trochę na moją decyzję.

No i jak co do płyt się zgadzam i super że się z kimś mogę w końcu zgodzić (choć nie zapominaj o TUF i JT, ej, też genialne), ale jeśli chodzi o piosenki - Acrobat nadal ma status kultowego, choć sam to kochałem kiedyś bardziej i od tego aż mam nicka, ej , ale dziś już mniej ej Lemon lubi bardzo wiele osób tu. Numb ok, może za mało docenione, tak przez fanów U2 jak i ogól społeczności ogarniającej muzę, ale doceniane jednak już trochę. Babyface sie nie do końca zgodzę, bo taka sobie dobra, ale niezbyt jednak intrygująca piosenka. Co dalej - aaa, Stateless - to powinno być One XXI wieku, a nie jest. Czyli najbardziej niedoceniona piosenka wszech czasów. Nawet fani tego nie rozumieja zazwyczaj, to przykre. Tu haj fajw. I dalej, NY z kolei ma swoich fanatyków i też prawie że do nich naleze, ale na tym forum jest już doceniane stosownie, trust me

No, także, te piosenki wcale nie są tak niedoceniane, jak się wydaje. Może nie ogólnie, ale w tym gronie mają swoich wielbicieli całe szczęście




No tak, Joshua..., i TUF płyty rewelacyjne, ale mówimy o niedocenionych, a TJT docenione jest, i to nie tylko przez fanów. TUF trochę mniej, ale chyba też.

Tak się zastanawiam, że tak mało obcuję z prawdziwymi fanami U2, iż właściwie nie powinnam się w tym temacie wypowiadać, raczej bazuję na słabych jutowcach. Operują kilkoma piosenkami, i uważają że AB to prawie kaszana, Zooropa to kompletna kaszanka, Pop to nie porozumienie, a ATYCLB to najlepsza płyta zdecydowanie, BD to arcydzieło jest. :lol: Jeny, jak dobrze że jesteście przeciwieństwem tamtych "fanów". Mało jeszcze wiem o prawdziwych fanach i ich upodobaniach, mam nadzieję że to się szybko zmieni.

A wiesz, coś mnie w Babyface właśnie intryguje, sama się zastanawiam co. Coś mnie rusza w tej piosence, wiesz może trochę bardziej ona przemawia do płci pięknej :).

A co do Staitless to idealnego określenia użyłeś, "One XXI wieku". Niesamowita, niesamowita, niesamowita piosenka. Zresztą Million Dollar Hotel, strasznie niedocenionym filmem jest, dziwię się że nie było o nim głośno, przynajmniej ze względu na soundtrack, nie mówiąc już o świetności filmu.
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#131 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 października 2012 - 20:23

Indian Summer Sky - oczywiście :rolleyes:

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#132 ania94

ania94

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 października 2012 - 20:29

Przecenione jest zdecydowanie WOWY, U2 ma o wiele lepsze piosenki, BD też się przejada.



Przez dłuższy czas nie lubiłam WOWY, ale ostatnio odkryłam ją na nowo i już z przyjemnością słucham tej piosenki. Dalej jednak uważam, że WOWY jest trochę przeceniane.
BD zostało pożarte przez media :( Duża popularność szkodzi piosenkom.

#133 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2012 - 20:36

Według mnie niedoceniony jest cały Pop

Nie zgadzam się. Pop każdy fan docenia, a że nie grają Discotheque w radiu? Nie przeszkadza mi to :)

Przecenione jest zdecydowanie WOWY, U2 ma o wiele lepsze piosenki [...]

To już ociera się o bluźnierstwo :P

A od siebie powiem: "The First Time"

#134 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 16 października 2012 - 20:40

BD zostało pożarte przez media Duża popularność szkodzi piosenkom.


Pożarte to dobre słowo. Wręcz strawione! Myślałam że zwariuję, gdy oglądając z moją małą siostrą, mówiąc szczerze kiepską Wyspę Nim, usłyszałam na końcu właśnie BD. No ale nie odbiegam od tematu.

Swoją drogą może też odświeżę sobie WOWY, bo cały czas mam w głowie trochę zdeformowaną wersję tej piosenki (X Factor- Dawid Podsiadło). :)
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#135 Zod

Zod

    Użytkownik

  • Members
  • 602 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2012 - 20:46

To faktycznie uraz jest. Schrzanił ten piękny, magiczny utwór.
Moim zdaniem WOWY nie jest przecenione, humor od razu mi się poprawia, gdy rozbrzmiewa w radiu. ;)
Do niedocenionych dołożyłbym 'Love Comes Tumbling'.

#136 ania94

ania94

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 października 2012 - 20:59

Dodam jeszcze Your Blue Room i If Your Wear That Velvet Dress :) Mają ten swój tajemniczy, niesamowity klimat.

#137 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2012 - 21:08

Love is blindness. Piękny kawałek, który moim zdaniem nie jest wystarczająco doceniany (w skali proporcjonalnej do swej rewelacyjności).

#138 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 16 października 2012 - 21:29

Nie zgadzam się. Pop każdy fan docenia, a że nie grają Discotheque w radiu? Nie przeszkadza mi to :)


Pop NIE KAŻDY fan docenia, według mnie.
PS: Swoją drogą mało ogólnie U2 puszczają w radiu, i według mnie to dobrze.

To już ociera się o bluźnierstwo


Nie, skądże, nie śmiałabym. WOWY w moim topiku wciąż wysoko, sentyment jest. I może jak już co bardziej by tu pasowało słówko profanacja. Bluźnierstwo źle brzmi. Brrr zbluźniłam przeciwko U2! ;)
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#139 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2012 - 21:40

To było powiedziane z przymrużeniem oka ofc, taka odpowiedź na włożenie kija w mrowisko :)

#140 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 16 października 2012 - 21:41

Pop NIE KAŻDY fan docenia, według mnie.

co widać choćby na tym forum. chyba najczęściej 'Pop' albo się uwielbia albo nienawidzi.

a 'Love Comes Tumbling' kocham bardzo, cudnie mnie niszczy.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych