Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najbardziej niedoceniane utwory U2


179 replies to this topic

#161 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2012 - 17:21

Być może i tak jest Szczotku ale na pewno nie w powszechnym odbiorze. W nim Koniki nie istnieją.

Swoją drogą znam wielu, którzy by Cię zaatakowali teraz za niewymienienie powyżej One ;p

#162 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 19 października 2012 - 18:03

Właśnie wróciłem z jednodniowego pobytu w szpitalu, okazało się że to tylko niegroźne zasłabnięcie, ale ech, nie dość że z dużej litery to jeszcze z apostrofem!
Nie no, apostrof niepoprawny w sumie ale mała literka to tylko fanaberia. Z czasem ogarniesz jak nas nie mordować No i ej, nie musisz nic kasować edytować, pisz jak Ci się wydaje, najwyżej się nie zgodzimy, od tego jest forum



To tym żes mnie rozwalił :D Wiem że może to denerwować, moje nazwisko było przekręcane z tysiąc razy, min. u lekarzy, na dokumentach... I to w taki sposób że się zastanawiam, czy wszyscy ludzie w administracji mają problemy ze słuchem. Jakoś jeszcze żyję, choć nie raz doznawałam omdleń. Więc sorry, jeśli Cię to uraziło. Widzę że chyba nick jest dla Ciebie bardzo ważny. Tak sobie zresztą myślę że acr to coś w rodzaju alter ego. Dobrze rozumuję? (Jeśli znowu coś palnęłam to możesz mnie skarcić :D).
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#163 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 19 października 2012 - 18:43

Swoją drogą znam wielu, którzy by Cię zaatakowali teraz za niewymienienie powyżej One ;p


A tam One to oczywiste, ale do tej grupy zaliczaja sie rowniez until, even better, fly, mways :P

#164 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 19 października 2012 - 23:30

To tym żes mnie rozwalił :D Wiem że może to denerwować, moje nazwisko było przekręcane z tysiąc razy, min. u lekarzy, na dokumentach... I to w taki sposób że się zastanawiam, czy wszyscy ludzie w administracji mają problemy ze słuchem. Jakoś jeszcze żyję, choć nie raz doznawałam omdleń. Więc sorry, jeśli Cię to uraziło. Widzę że chyba nick jest dla Ciebie bardzo ważny. Tak sobie zresztą myślę że acr to coś w rodzaju alter ego. Dobrze rozumuję? (Jeśli znowu coś palnęłam to możesz mnie skarcić :D).


acr istnieje.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#165 Zod

Zod

    Użytkownik

  • Members
  • 602 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 października 2012 - 09:04

Eh, The B-Sides 1980-1990 rozkłada mnie na łopatki. ;)
Tam nie ma słabego kawałka. Czemu takie utwory nie trafiają na regularne albumy?

#166 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 20 października 2012 - 09:27

Widać było, że wymaga sporo wysiłku zagranie tego jednak szkoda, że chociaż raz, na którymś z koncertów 360 nie spróbowali się z tym zmierzyć.


Ta piosenka nie jest wcale aż tak trudna, no ej! Niezmiennie wrzucę tutaj przykład mojego ulubionego tribute bandu, który zmierzył się z tą piosenką idealnie. I że niby U2 by nie potrafiło jeszcze lepiej zagrać?

No posłuchajcie!

#167 Raw melody Men

Raw melody Men

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów

Napisano 20 października 2012 - 09:33

niedoceniane: Bad, Indian summer sky, Angel of Harlem, Heartland, Fire (koncertowe wersje wymiatały) , Surrender (podobnie), An cat dubh, Numb

przecenione: One, Elevation

#168 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 20 października 2012 - 10:03

Ta piosenka nie jest wcale aż tak trudna, no ej! Niezmiennie wrzucę tutaj przykład mojego ulubionego tribute bandu, który zmierzył się z tą piosenką idealnie. I że niby U2 by nie potrafiło jeszcze lepiej zagrać?

No posłuchajcie!

Nie znałam tego wykonania, bardzo dobre, dzięki :)

niedoceniane: Bad, Indian summer sky, Angel of Harlem, Heartland, Fire (koncertowe wersje wymiatały) , Surrender (podobnie), An cat dubh, Numb

przecenione: One, Elevation

Co do przecenionych, zgoda. Ale "Bad" niedoceniane? Nie wydaje mi się; a już na pewno nie tu na forum. "Heartland" podobnie, tyle że jest szerzej nieznane, ale w końcu singlem nie było, a R&H nie jest uważane za jakiś wybitny album, więc nic dziwnego.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#169 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 20 października 2012 - 12:45

A może One nie jest przecenione tylko po prostu komercyjne, ale przy tym genialne. Jedna z tych piosenek, która może Ci zbrzydnąć, a po usłyszeniu jej dzień później znów ją wielbisz.

Wg mnie An Cat Dubh jest tą piosenką, która się nie wybiła za bardzo, a jest świetna i zasługuje na zatrzymanie się przy niej na dłużej, no ale co zrobisz..

#170 Moz

Moz

    Użytkownik

  • Members
  • 226 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 czerwca 2013 - 09:54

Zgadzam się z The Fly. An Cat Dubh oraz In to The heart to świetne, niedocenione utwory. Zwłaszcza werjse koncertowe z 2005/2006 roku.

#171 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 27 czerwca 2013 - 10:35

An Cat Dubh - tak

Into the Heart - nie

Zawsze mnie bolało, że połączyli te dwa i już nie dało się ich zagrać oddzielnie nigdy (czy też się mylę? może ktoś zna wykonania tych utworów w całości i osobno zarazem?).
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#172 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 listopada 2017 - 01:10

"Who`s gonna ride your wild horses" - wspaniały utwór, wspomnienia z czasów świetności MTV. Szkoda że rzadko jest puszczany w telewizji i radiu... -_-
"Moment of surrender" - ponad siedmiominutowy i pół minuty pełen tajemniczości i refleksji utwór. Szkoda, że nie został czwartym singlem z albumu "No line on the horizon" -_-

#173 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 05 listopada 2017 - 10:54

Szkoda, że Moment of surrender nie został pierwszym singlem z NLOTH. Jestem pewien, że w takim wypadku o tej płycie i singlach z niej mówilibyśmy zupełnie inaczej niż mówimy obecnie. MoS mógł wyprowadzić tą płytę na szczyt i dać jej pozytywny rozgłos. Jestem przekonany, że zdobyłby sporą popularność i pociągnąłby za sobą kolejne single (magnificent, może też samo nloth). Zresztą czytałem kiedyś, że sugerował im to  bodajże Daniel Lanois, ale panowie się uparli, że pierwszym singlem musi być "rocker". Reszta jest już historią. Jak to lubimy na tym forum nazywać - u2logic  :wacko:


It's no secret that the stars are falling from the sky

#174 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 listopada 2017 - 11:56

I do tej pory nie udało im się wybrać dobrego singla :P
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#175 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 listopada 2017 - 12:33

Ale weźcie poprawkę, że MOS trwa 7 minut. Żadna komercyjna stacja radiowa na świecie nie zdecydowałaby się na puszczenie takiego kawałka. A wersja radio edit odebrałaby sporą część magii tego utworu. Więc chłopcy stali przed dylematem czy przypodobać się paru krytykom i grupie zagorzałych fanów czy spróbować zawojować listy przebojów i masowego odbiorcę. Wybrali to drugie. Szkoda tylko że w tym ceku posłużyli się najgorszą piosenką jaką kiedykolwiek nagrali :D 



#176 sebar

sebar

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:łódzkie

Napisano 05 listopada 2017 - 18:47

[...]

"Moment of surrender" - siedem i pół minuty pełen tajemniczości i refleksji utwór. [...]

I właśnie dlatego nie mógł być pierwszym ani nawet czwartym singlem. Nie wyobrażam sobie słuchania TAKIEGO utworu na stacji benzynowej, w warzywniaku, w siłowni czy gdzie tam jeszcze. Mistycyzm tego utworu zostałby zniszczony a i tak poza fanami U2 ów mistycyzm nikogo raczej by nie chwycił ;)



#177 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 05 listopada 2017 - 19:26

I właśnie dlatego nie mógł być pierwszym ani nawet czwartym singlem. Nie wyobrażam sobie słuchania TAKIEGO utworu na stacji benzynowej, w warzywniaku, w siłowni czy gdzie tam jeszcze. Mistycyzm tego utworu zostałby zniszczony a i tak poza fanami U2 ów mistycyzm nikogo raczej by nie chwycił ;)

 Za to buty chwyciły  ;)


It's no secret that the stars are falling from the sky

#178 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 listopada 2017 - 21:29

NLOTH w wersji alternatywnej by pykło wtedy może jeszcze. Spóźnione o jakieś 3, 4 lata ale może jeszcze jeszcze.



#179 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopada 2017 - 15:39

Ale weźcie poprawkę, że MOS trwa 7 minut. Żadna komercyjna stacja radiowa na świecie nie zdecydowałaby się na puszczenie takiego kawałka. A wersja radio edit odebrałaby sporą część magii tego utworu. Więc chłopcy stali przed dylematem czy przypodobać się paru krytykom i grupie zagorzałych fanów czy spróbować zawojować listy przebojów i masowego odbiorcę. Wybrali to drugie. Szkoda tylko że w tym ceku posłużyli się najgorszą piosenką jaką kiedykolwiek nagrali :D

Drobnostka, siedem minut z hakiem ;)



#180 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 07 listopada 2017 - 21:07

Szkoda, że Moment of surrender [...] Zresztą czytałem kiedyś, że sugerował im to  bodajże Daniel Lanois, ale panowie się uparli, że pierwszym singlem musi być "rocker". Reszta jest już historią. Jak to lubimy na tym forum nazywać - u2logic  :wacko:

 

Sugerował im to Brian Eno, nawet było to w jakimś wywiadzie na u2.com. Niestety nie posłuchali.

 

Wiadomo do radia by się to słabo sprzedało - ALE czy GOYB sprzedało się w radiu? Trochę Crazy było słychać, ale reszta marnie... Tego singla to im nie daruję. :rolleyes:

 

NLOTH w wersji alternatywnej by pykło wtedy może jeszcze. Spóźnione o jakieś 3, 4 lata ale może jeszcze jeszcze.

 

Do NLOTH 2 wraca do dziś, to jakby osobny album względem reszty tego co wtedy wyszło. Ciągle powtarzam, ze NLOTH powinno być singlem, pozostawiając wersję oryginalną na albumie, a do radia puszczając NLOTH 2. ;) Może jeszcze zdarzy im się po to kiedyś sięgnąć, chociażby na jakimś Best Of 2000-2010, jako singiel promocyjny. :P (Wiem, jedno i drugie mało realne, ale jak wrócili do Glastonbury to kto wie...).





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych