Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najbardziej niedoceniane utwory U2


179 replies to this topic

#141 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 16 października 2012 - 21:58

a ATYCLB to najlepsza płyta zdecydowanie, BD to arcydzieło jest. :lol:


Ejj, ale akurat ATYCLB jest ich najlepszą płytą po TJT :P Może nie ze względu na Beautiful Day, ale reszta?

co widać choćby na tym forum. chyba najczęściej 'Pop' albo się uwielbia albo nienawidzi.


O, to ja się wyłamuję z tego. Nie ukrywam, że nie uwielbiam Popu, ale jestem bardzo daleki od nienawidzenia go.

#142 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 16 października 2012 - 22:01

'Pop' jest drugi po TJT :P Achtung w piątce się zmieści ;)

@Szczotek, a wydawało mi się, że u Ciebie 'Pop' jest baaaardzo nisko? uogólniłam, okej, ale często tak właśnie jest, bo trudno mieć obojętną opinię odnośnie tego albumu.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#143 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 października 2012 - 22:22

a ATYCLB to najlepsza płyta zdecydowanie, BD to arcydzieło jest. :lol: Jeny, jak dobrze że jesteście przeciwieństwem tamtych "fanów". Mało jeszcze wiem o prawdziwych fanach i ich upodobaniach, mam nadzieję że to się szybko zmieni.


Heh, często jednak poglądy bywają tutaj bardzo zróżnicowane, ja od paru lat prowadzę krucjatę o docenienie jednak ATYCLB łącznie z B.Day którą uważam za bardzo dobrą electro-popową niemal piosenkę (a tak się wtedy popularnie nie grało) tylko za bardzo zniszczoną medialnie, nawet z Elevation które jakby nie patrzeć, geniuszem nie powala, ale jest świetnym rockowym bangerem. Generalnie zestawiam na podium ostnio JT, Pop i ATYCLB właśnie, więc widzisz, da się ;) Generalnie uważam że zawsze lepiej lubić niż nie lubić, więc życzę polubienia w końcu kiedyś, popracujemy nad tym po mału może ;)

A wiesz, coś mnie w Babyface właśnie intryguje, sama się zastanawiam co. Coś mnie rusza w tej piosence, wiesz może trochę bardziej ona przemawia do płci pięknej :).


Yup, są takie piosenki, ewidentnie, poniekąd wspomniane tu przez kogoś Your Blue Room i Velvet Dress również silniej magią swą oddziałują na dziewczęta (nie mówię że sam nie kocham, no ale, jakoś inaczej trochę, bywa ;) ).

A co do Staitless to idealnego określenia użyłeś, "One XXI wieku".


Właściwie to określenie kolegi Johnny'ego99 sprzed paru lat z którym się od zawsze zgadzałem. Ej wkurza mnie to, to tyle lat, a nadal nawet w tym wątku nikt się pod tym nie podpisał poza Tobą, no ludzie, heloł? :D

Co do WOWY - jest to piosenka perfekcyjna, no a że można mieć dość z wiadomych powodów to inna sprawa ;)




Aaa, co do tych zestawień - proponuję się przenieść do wątku Najlepsze Płyty U2 czy coś takiego, mieliśmy wątek rankingowy kiedyś.. ;)

#144 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 17 października 2012 - 11:51

ATYCLB to dobra płyta , są na niej dobre kawałki wiadomo( When I Look At The World, Kite na przykład), ale trochę nierówna. Ale na pewno nie jest moją najmniej ulubioną.


BD bardziej mi odpowiada w wersji koncertowej (Boston, Elevation Tour chociażby), jest w niej taka moc wtedy. Ale live to live. Elevation to dla mnie dobra reklama dla U2, może wpaść w niezbyt wysublimowane ucho, nastawione na współczesne rockowe granie... I zachęcić do dalszego słuchania:). To jest jej wielki plus, BD zresztą też.

Do wszystkiego można się przekonać, na początku nie przepadałam np. za R&H, a teraz z wielką przyjemnością jej słucham. No, ale juz kończę bo to nie o tym wątek.


Część postu wywalona po zapoznaniu sie z forumowym rankingiem piosenek. No trudno... :angry:

Widzę że ożywiłam temat, takie dyskusje gorące ;)
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#145 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 października 2012 - 17:33

Sypię popiół pokutny!!!

Nie mówię że utwór, który zapoczątkował moją przygodę z U2, nie jest piękny. Jest PIĘKNY(!!!), poruszający, ale czegoś, według mnie w nim brakuje. Ej, nie chcę mieć wrogów na tym portalu. Smile, kolego, nigdy bym nawet nie mogła pomyśleć o tym że nie lubię WOWY. ;) Zresztą może to faktycznie to że tak WOWY wałkują w radiu, tak jak Gone powiedział, wpłynęło trochę na moją decyzję.


Ok, ok, nie ma sprawy :) Po prostu zaliczam się do frakcji WOWY w sekcie U2 i wyznaje jej kult 24h/dobę :P

Swoją drogą może też odświeżę sobie WOWY, bo cały czas mam w głowie trochę zdeformowaną wersję tej piosenki (X Factor- Dawid Podsiadło). :)


O ile dobrze pamiętam koleżanka wspomniała w swoim debiutanckim poście w temacie powitalnym, że słucha U2 głównie albumami, a to spory błąd moim zdaniem bo pomimo, iż płyty są piękne chłopcy dają jeszcze genialniejsze koncerty. I w ramach terapii WOWY polecam koleżance zapuścić sobie właśnie takie koncertowe wydanie With or Without You (obojętne skąd) w liczbie 100 dziennie. Na wielu działa, może na Ciebie także :)

#146 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 17 października 2012 - 18:03

O ile dobrze pamiętam koleżanka wspomniała w swoim debiutanckim poście w temacie powitalnym, że słucha U2 głównie albumami, a to spory błąd moim zdaniem bo pomimo, iż płyty są piękne chłopcy dają jeszcze genialniejsze koncerty. I w ramach terapii WOWY polecam koleżance zapuścić sobie właśnie takie koncertowe wydanie With or Without You (obojętne skąd) w liczbie 100 dziennie. Na wielu działa, może na Ciebie także :)


Wydawało mi się że w tym temacie chodzi o wersje studyjne, a nie koncertowe :)

Koncertami również słucham, szczególnie wykony WOWY z Zoo TV i Lovetown Tour:). Dzięki żeś mi przypomniał, faktycznie koncertami słucham również, jakoś nie napisałam tego.
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#147 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 17 października 2012 - 18:13

No to już się wszyscy zrozumieli ;) Całą magia U2Forums ;) Co do niedocenionych zarzucę kolejnym tytułem - Wave of Sorrow. Magia. Magia sama w sobie.

A co do WOWY jeszcze dodam, ze bardzo(!) "efektowna" wersja jest na naszym przepięknym multicamie. Każdy wie chyba o co chodzi :P
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#148 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 października 2012 - 18:58

Zgadzam się - Wave of sorrow - nieprawdopodobny utwór - Boże! i to poszło na półkę w okresie TJT :blink:

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#149 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 17 października 2012 - 18:59

Eh, właśnie miałam dopisać WOS, toś mnie wyprzedził ;)
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#150 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 17 października 2012 - 19:31

drogi acr'rze :)


Lepiej tego nie rób, bo acr zawału dostanie.

Exit
The Hands That Built America.
Miracle Drug
Promenade
Mothers Of The Disappeared
Running to Stand Still
Shadows And Tall Trees
Drowning Man.

Proponuję przejrzeć wynik surwajworów, jeśli chcesz dowiedzieć się jak mniej więcej rozkładają się gusta forumowiczów (a przynajmniej tych aktywniejszych) tudzież wątek "U2 w skali 1-10" gdzie Witas zrobił dobrą robotę. Chociaż dane już nieco nieaktualne.

Tutaj się zaczyna podsumowanie "1-10"

Tutaj wątki z drugiej edycji surwajworów
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#151 slug

slug

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 17 października 2012 - 19:49

Eh, czym prędzej skorzystałam z funkcji edycja;) jeszcze ktoś przeze mnie życie straci...

Swoją drogą, dzięki za linki, nie obyta jestem jeszcze w tym forum.



Więc teraz po zapoznaniu się z rankingiem, prawie cały mój post do wyrzutki:D
"Nie hoduj w sobie więcej, niż możesz połknąć: miłości, uniesień czy nienawiści."
Charles Bukowski

#152 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 18 października 2012 - 13:50

Dziś dużo słuchałem Rise Up, może nie geniusz, ale równie niedoceniana, a dobra przy tym nutka ;)

#153 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2012 - 21:18

Eh, czym prędzej skorzystałam z funkcji edycja;) jeszcze ktoś przeze mnie życie straci...


Właśnie wróciłem z jednodniowego pobytu w szpitalu, okazało się że to tylko niegroźne zasłabnięcie, ale ech, nie dość że z dużej litery to jeszcze z apostrofem!
Nie no, apostrof niepoprawny w sumie ale mała literka to tylko fanaberia. Z czasem ogarniesz jak nas nie mordować :D No i ej, nie musisz nic kasować edytować, pisz jak Ci się wydaje, najwyżej się nie zgodzimy, od tego jest forum ;)

Back on the track - oczywiście Panie Gone general public Wave of Sorrow nigdy nie doceni bo jak ma docenić b-side (no wyjątkiem ale to tylko w Polsce było Love Comes Tumbling dzięki radiowej Trójce w latach 80ych) ale mi się wydaje że na naszym forum, ogólnie w środowisku bardziej zagorzałych fanów, zaczęło być aż trochę przeceniane. Za to arcygenialne przecież Deep In The Heart, też perełka z czasów JT, jakoś zaginęła już dawno w jakimkolwiek dyskursie, co martwi mnie nieprzeciętnie ;)

#154 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 18 października 2012 - 21:31

Pewnie było wspominane wyżej, ale nie chce mi się przeszukiwać - mało docenianym utworem, i trochę zapomnianym przez fanów a tymbardziej przez samo U2 jest utwór o ciekawym tytule - Who's gonna ride your wild horses.
Toż to utwór, który, byćmoże na samej płycie jest trochę "roztrzepany", ale ma NIESAMOWITY potencjał na koncertach, oraz jakby go nagrali jeszcze raz (co było PIĘKNIE słychać w From The Sky Down [na którym byłem dzięki U2-Site! za co jestem ogromnie wdzięczny :P] )

W tej chwili nie mogę znaleźć tego kawałka na youtubie, a był. Jak znajdę to dodam.
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#155 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2012 - 21:36

No Koniki to wg. mnie Najlepsza Drinking Song Ever <puchar> co powtarzam przy każdej możliwej okazji i nawet mam o nich hermetyczną stronę na fejsie. Ale fakt, że nieco zapomniany może bardziej przez fanów, nieco niedoceniony, w płytowej wersji właśnie też. Zespół to zrehabilitował na VT dość konkretnie jednak.

Dołączona grafika

'h~

#156 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 18 października 2012 - 22:39

No właśnie, Koniki pewnie są niedocenianie (albo i hejtowane czasem nawet) przez to sha-la-la-la albo nie wiem o co chodzi ;) ) (chyba podobnie jest z UV, który uwielbiam i nie przeszkadza mi nagromadzenie 'bejbe bejbe' :P ) Bardzo lubię obie piosenki. Z 'Wave of Sorrow' i 'Deep in the Heart' jest właśnie tak jak acr napisał, skoro to są b-side'y to trudno, żeby były szerzej znane (a szkoda, bo to świetne utwory).
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#157 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2012 - 11:21

Hejtowanie piosenki ,,bo jest tam ,,sha-la-la-la albo bejbe, bejbe" to postawa niegodna fana. To nie jest tak, że U2 śpiewając tego typu zwrotki zniża się do poziomu piosenkarzy (a dokładniej to komediantów) typu Bieber, to po prostu Bieber próbuje upodobnić się do mistrzów, co oczywiście wychodzi mu gorzej niż beznadziejnie. I tego się trzymajmy.

A co do Horses faktycznie bardzo, bardzo niedoceniana - ale to pewnie wina płyty na której się znalazła, w takim towarzystwie trudno było się wybić. Gdyby pojawiła się chociażby na Zooropie z pewnością byłaby singlem, aczkolwiek muzycznie najbardziej pasowała chyba właśnie do Achtunga.

W wersji live (jak praktycznie wszystko od U2) broni się ale widać, że trzeba wiele wysiłku by przyzwoicie ją wykonać. To dlatego panowie tak rzadko po nią sięgają, po protu jest cholernie trudna do zaśpiewania/grania live.

#158 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 19 października 2012 - 11:35

A kojarzycie wersję, którą grali na FTSD? Nie było całości, ale tamta wersja wg mnie jest ZDECYDOWANIE najlepsza.
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#159 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2012 - 11:39

Heh, tak, tak, tamta wersja wymiata. A to, że w trakcie Bono podbiegł do Edka i coś mu na ucho szeptał w kwestiach technicznych było super urocze.

Widać było, że wymaga sporo wysiłku zagranie tego jednak szkoda, że chociaż raz, na którymś z koncertów 360 nie spróbowali się z tym zmierzyć. Jak znam życie wyszłoby równie znakomicie jak powrót OTH.

#160 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 19 października 2012 - 12:44

A co do Horses faktycznie bardzo, bardzo niedoceniana - ale to pewnie wina płyty na której się znalazła, w takim towarzystwie trudno było się wybić. Gdyby pojawiła się chociażby na Zooropie z pewnością byłaby singlem, aczkolwiek muzycznie najbardziej pasowała chyba właśnie do Achtunga.


Tylko że horses jest w top4 achtunga, obok UV, Acrobata i Love Is Blindness ;) dla mnie pozostała część albumu jest zdecydowanie przeceniona.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych