Skocz do zawartości


Zdjęcie

Queen


342 replies to this topic

#301 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:46

Czy to oby na pewno Joshua Forum??? Co to się na tym świecie porobiło... :blink:

A Edge'owi zdarzają się pomyłki, a Frusciante czasem się myli, a i Page'a kiedyś słyszałem jak się pomylił, a może i nawet Gilmoura, i co?
Zgodzę się z Tobą Incubus, Freddie Mercury ma większą rozpiętość głosu, ma większą skalę, potrafi zaśpiewać większą ilość oktaw. Według tego kryterium może będzie najlepiej jak będziemy porównywać go z Michaelem Boltonem, a nie Bono?
Chodzi o to, że WIĘKSZOŚĆ z nas ceni tutaj Bono za jego możliwości ekspresji, przekazywania emocji poprzez głos, wpasowania się w kompozycję utworu.
Pozwól, że porównam Mercurego do gitarzysty Satraniego. Obaj są niesamowici technicznie, ale nie czuję tych emocji.

Pewnie chuj mi w dupę, ale cóż.


Miliard procent zgody. Oczywiście poza ostatnim zdaniem ;)
Always Look on the Bright Side of Life

#302 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:47

Anja, spokojnie, przecież nic się nie dzieje :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#303 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:50

Anja, spokojnie, przecież nic się nie dzieje :D

Tak nic jasne <_< Zachciało wam się bawić w archeologów i porównywać U2 z innymi zespołami przez 20 stron :(

Warna mu, do jasnej cholery.

Albo nawet bana :D

#304 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:52

Zachciało wam się bawić w archeologów i porównywać U2 z innymi zespołami przez 20 stron no ale masz rację nic się nie dzieje :/


Ależ skąd, po prostu mamy ubaw :D Spójrz na to jak na Nocne Powroty połączone z Forum Humorum :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#305 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:55

Ależ skąd, po prostu mamy ubaw :D Spójrz na to jak na Nocne Powroty połączone z Forum Humorum :D

Ale jednak jest kilku fanów Queen na forum i chcieliby mieć swój własny kącik ;) a nie czytać wasze "ubawy" ;) Jak słusznie zauważyłeś od tego są wymienione przez Ciebie topici ;).

#306 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:58

Ale jednak jest kilku fanów Queen na forum i chcieliby mieć swój własny kącik wink.gif a nie czytać wasze "ubawy" wink.gif Jak słusznie zauważyłeś od tego są wymienione przez Ciebie topici wink.gif.


Nic się nie martw, cała ta " dyskusja " i tak będzie wywalona ;)

To tak jakby wrzucić między Was piłeczkę i ma się Was z głowy na conajmniej godzinę. Brawo, moje kochane dzieci, brawo dry.gif


Każdy ma prawo do edukacji ;) A ja akurat siedzę w kancelarii i co jakiś czas odbieram telefony, więc mogę sobie chwilę popisać ;)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#307 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 sierpnia 2009 - 11:04

Eee tam, zabawa chyba i tak już się skończyła wcześniej :(
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#308 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 27 sierpnia 2009 - 11:04

Patryk, cholera widzę że śledzisz topik, zrób coś z tym, bo tego się czytać nie da już.

Chłopaki też się ogarnijcie, nawet jesli wam to dużo radości sprawia! <_< :angry:

BO NAPISZĘ DO JĘDRZEJA!!! Nie żartuję!!! :angry: :angry: :angry:


Wiem, że trzeba posprzątać ale w robocie siedzę, pozwól, że zajmę się tym w godzinach wieczornych.

#309 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 27 sierpnia 2009 - 11:34

Myślałem że głowy przez noc ochłonęły
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#310 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 sierpnia 2009 - 13:51

Kategorycznie sprzeciwiam się wywalaniu odbytej (łups) wymiany zdań w przestrzeń. Taki skarb, perełka, musi przetrwać. Najlepiej w jakimś odpowiednim do tego celu temacie w off-topiku. Propozycje Daniela są bardzo dobre, ale przydałoby się jeszcze zaznaczyć, że rzecz dotyczy tzw. wiedzy ogólnej, którą czerpać z dyskusji można garściami.
Zmarnowanie okazji utrwalenia czegoś tak znakomitego uważałbym za kolosalną krzywdę nie tylko dla nas, ale też przyszłych pokoleń. Wiadomo bowiem, że wiedza i pamięć o zespołach lat 70. i 80. będą z biegiem czasu coraz uboższe, a utrwalone na forum rozważania, prowadzone przecież w atmosferze niesamowitego podniecenia i uniesienia, będą kiedyś zapewne istną skarbnicą wiedzy, wspaniałą spuścizną po U2Forums, najlepszą chyba rzeczą, jaką możemy po sobie zostawić.
Administratorzy, moderatorzy - weźcie proszę moje słowa do serca i, błagam, nie pozbawiajcie nas, forumowiczów, możliwości dołożenia swojej własnej, stworzonej w chwili ekscytacji, boskiego wręcz natchnienia, być może nigdy już niemożliwych do powtórzenia, cegiełki w tym wielkim i złożonym świecie muzyki, filozofii, piękna mowy polskiej... ach! Czy czegoś tutaj brakuje?
Niech to pozostanie na zawsze naszym testamentem, zaszyfrowaną wiadomością dla prawnuków, niech to będzie nasz pomnik, trwalszy, niż ze spiżu.

#311 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 sierpnia 2009 - 14:22

Ja to bym wyciął ostatnie 10, 12 stron tematu w nowy topic i tenże usunął (a jak się coś usuwa, to potem mozna to sobie obejrzeć i tak w dziale Takes A Second To Say Goodbye). I wszyscy będą hepi. My bedziemy hepi, ta co nam zabiera piłeczkę bedzie hepi, regulamin bedzie hepi i w ogóle powszechna szczęsliwość zapanuje.

#312 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 27 sierpnia 2009 - 14:22

Kategorycznie sprzeciwiam się wywalaniu odbytej (łups) wymiany zdań w przestrzeń. Taki skarb, perełka, musi przetrwać. Najlepiej w jakimś odpowiednim do tego celu temacie w off-topiku. Propozycje Daniela są bardzo dobre, ale przydałoby się jeszcze zaznaczyć, że rzecz dotyczy tzw. wiedzy ogólnej, którą czerpać z dyskusji można garściami.
Zmarnowanie okazji utrwalenia czegoś tak znakomitego uważałbym za kolosalną krzywdę nie tylko dla nas, ale też przyszłych pokoleń. Wiadomo bowiem, że wiedza i pamięć o zespołach lat 70. i 80. będą z biegiem czasu coraz uboższe, a utrwalone na forum rozważania, prowadzone przecież w atmosferze niesamowitego podniecenia i uniesienia, będą kiedyś zapewne istną skarbnicą wiedzy, wspaniałą spuścizną po U2Forums, najlepszą chyba rzeczą, jaką możemy po sobie zostawić.
Administratorzy, moderatorzy - weźcie proszę moje słowa do serca i, błagam, nie pozbawiajcie nas, forumowiczów, możliwości dołożenia swojej własnej, stworzonej w chwili ekscytacji, boskiego wręcz natchnienia, być może nigdy już niemożliwych do powtórzenia, cegiełki w tym wielkim i złożonym świecie muzyki, filozofii, piękna mowy polskiej... ach! Czy czegoś tutaj brakuje?
Niech to pozostanie na zawsze naszym testamentem, zaszyfrowaną wiadomością dla prawnuków, niech to będzie nasz pomnik, trwalszy, niż ze spiżu.



mam wrażenie że gdzieś już to słyszałem.....

#313 Mr Nobody

Mr Nobody

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lubień (małopolska)

Napisano 27 sierpnia 2009 - 15:59

Niech to pozostanie na zawsze naszym testamentem, zaszyfrowaną wiadomością dla prawnuków, niech to będzie nasz pomnik, trwalszy, niż ze spiżu.


Amen. Pięknie, nawet nawiązanie do Horacego tu mamy
Dołączona grafika

'Cause nothing you have that I need - I can breathe, breathe now!'

#314 geronimo

geronimo

    Użytkownik

  • Members
  • 70 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 27 sierpnia 2009 - 16:17

Amen. Pięknie, nawet nawiązanie do Horacego tu mamy


a ja mogę tylko dodać, że

"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca"
— Ludwig van Beethoven

najistotniejszą różnicą między Bono a Freddie Mercury'm jest fakt, że pierwszy już nie jest na tej drodze, drugi nadal kontynuuje podróż do słońca,

amen.

#315 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 27 sierpnia 2009 - 16:38

najistotniejszą różnicą między Bono a Freddie Mercury'm jest fakt, że pierwszy już nie jest na tej drodze, drugi nadal kontynuuje podróż do słońca,


a nie na odwrót??

#316 geronimo

geronimo

    Użytkownik

  • Members
  • 70 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 27 sierpnia 2009 - 16:41

a ja mogę tylko dodać, że

"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca"
— Ludwig van Beethoven

najistotniejszą różnicą między Freddie Mercury'm a Bono jest fakt, że pierwszy już nie jest na tej drodze, drugi nadal kontynuuje podróż do słońca,

amen.

i tak jest właściwie :)

a nie na odwrót??



jasne, że na odwrót :)

emocje, te emocje :)

Użytkownik acr edytował ten post 27 sierpnia 2009 - 16:42


#317 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 sierpnia 2009 - 19:51

Bono może nie przebije Mercurego ale jest napewno lepszym tekściarzem :rolleyes:
Posted Image

#318 Mr Nobody

Mr Nobody

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lubień (małopolska)

Napisano 27 sierpnia 2009 - 20:31

Bono przebija Mercurego w każdym calu :) ale już nie wracajmy do tego, zwłaszcza że Witas do spółki z geronimo tak pięknie zakończyli ten iście wspaniały i zasobny w wartościujące słownictwo topic.
Dołączona grafika

'Cause nothing you have that I need - I can breathe, breathe now!'

#319 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 21:36

Tak jak za Queen nigdy nie przepadalem a jedyne co mi sie obijalo o uszy to A kind of magic przeplatane z jakimis greatest hits. No i znajomy mi kiedys pozyczyl koncert z Wembley.

W kazdym razie wszystko zmienia sie wraz z ostatnim piatkiem. Jakis wieczor, gdziestam, cos tam, chodzilo jak zwykle o jazz. I want to break free nigdy nie brzmialo tak, jak wtedy. Bylismy wtedy na innej planecie, na Merkurym ;)
Pierwsza rzecza jaka zrobilem w sobote bylo sciagniecie przez torrent calej dysko Queen. Poki co 80's + Innuendo tak bardziej bardziej slucham. Chociaz troche sie obawialem lat 70, to dzisiejsze przesluchanie A night at the opera wszystko zmienilo.

Refren Bohemian Rhapsody to jest, prosze panstwa, rozpierdol rozkurwu.

#320 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 października 2009 - 08:45

Queen to była moja pierwsza miłość w wersji audio - w szczególności płyty i koncerty z lat 70. Ulubiony krążek to "A Day At The Races".


Koncert w Rainbow Theatre z tego okresu (nagrany krótko po wydaniu "Sheer Heart Attack") i wspaniałe "White Queen (As It Begans)" z drugiej płyty:

http://www.youtube.c...h?v=PvE-N4BgfIU



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych