Skocz do zawartości


Zdjęcie

Queen


342 replies to this topic

#321 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 13 października 2009 - 09:24

Tak jak za Queen nigdy nie przepadalem a jedyne co mi sie obijalo o uszy to A kind of magic przeplatane z jakimis greatest hits. No i znajomy mi kiedys pozyczyl koncert z Wembley.

W kazdym razie wszystko zmienia sie wraz z ostatnim piatkiem. Jakis wieczor, gdziestam, cos tam, chodzilo jak zwykle o jazz. I want to break free nigdy nie brzmialo tak, jak wtedy. Bylismy wtedy na innej planecie, na Merkurym ;)
Pierwsza rzecza jaka zrobilem w sobote bylo sciagniecie przez torrent calej dysko Queen. Poki co 80's + Innuendo tak bardziej bardziej slucham. Chociaz troche sie obawialem lat 70, to dzisiejsze przesluchanie A night at the opera wszystko zmienilo.

Refren Bohemian Rhapsody to jest, prosze panstwa, rozpierdol rozkurwu.



No to jeszcze czeka Cię wiele pięknych niespodzianek :-)

Witamy w Królewskiej rodzinie :P :lol:

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#322 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 24 listopada 2009 - 13:16

Dzisiaj mija 18 lat od kiedy Freddie odszedł...

Those days are all gone now but one thing is true
When I look and I find I still love you. FOREVER !


:(

Dołączona grafika

#323 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 listopada 2009 - 17:15

Dołączona grafika


:(


mistrz..

#324 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 24 listopada 2009 - 18:58

wielki był,
została wielka muzyka
The Show Must Go ON

Music can change the world, because it can change people.
 


#325 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 24 listopada 2009 - 20:18

To już 18 lat, jak ten czas mija :mellow:

wielki był,
została wielka muzyka
The Show Must Go ON

true true
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#326 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 grudnia 2009 - 22:54

Dołączona grafika

:)

#327 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 23 kwietnia 2010 - 10:53

BOHEMIAN RHAPSODY & MUPPETS! Mega czad!

http://www.youtube.com/watch?v=tgbNymZ7vqY&feature=player_embedded

:D

mama!

#328 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 maja 2010 - 08:34

http://www.youtube.c...h?v=d-xVb1qsPCw



Tak mnie jakos naszlo z powrotem na ten utwor.
Mowcie sobie co chcecie, ale ja sie bede upieral, ze to najlepszy kawalek jaki udalo im sie popelnic :-)

Przez wiele osob jest bardzo pomijany i niedoceniany co jest dla mnie nieporozumieniem bo przeciez oni w tym utworze ukryli wszystko co najlepsze, co mieli do pokazania.

#329 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 09 maja 2010 - 09:09

Roger Taylor: "To jeden z najlepszych kawałków, jakie kiedykolwiek zarejestrowaliśmy, a do wszystkiego doszło zupełnie przez przypadek, gdy David odwiedził nas w studiu w Montreux."

David Bowie - "Kiedy chłopcy pojawili się w Szwajcarii, pojechałem spotkać się z nimi w studiu i - co było nieuniknione - zaczęliśmy razem grać. Powstał dzięki temu pewien szkielet piosenki. Pomyślałem, że to niezła melodia, więc postanowiliśmy dopracować ją. Coś z tego wyszło, ale myślę, że mogło być o wiele lepiej. Wszystko działo się tak szybko; to jedna z takich rzeczy, które powstają w ciągu dwudziestu czterech godzin. Moim zdaniem utwór brzmiał lepiej w wersji demo. Powstał tak szybko, że słysząc teraz część tekstu, aż kurczę się ze wstydu."

a ta wersja najbardziej mnie porywa: http://www.youtube.c...h?v=YsSlNFTjxss

#330 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 09 maja 2010 - 10:23

Ach, Under Pressure :) no to obczajcie tą 'aranżację' :D

http://www.youtube.c...h?v=_iRbmcdSl2U

#331 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 09 maja 2010 - 10:53

hahahahahahaha, fajna parodia :lol:

#332 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 09 maja 2010 - 12:33

Tak mnie jakos naszlo z powrotem na ten utwor.
Mowcie sobie co chcecie, ale ja sie bede upieral, ze to najlepszy kawalek jaki udalo im sie popelnic :-)

Przez wiele osob jest bardzo pomijany i niedoceniany co jest dla mnie nieporozumieniem bo przeciez oni w tym utworze ukryli wszystko co najlepsze, co mieli do pokazania.

Bo jest świetny ! A wersja z Wembley - mistrzostwo ! No i ten Dżon Dikon !!! :P (ale wierz mi jest masa innych lepszych piosenek ;) Ostatnio zasłuchuję się w plycie Sheer Heart Attack ;)

A wersja Davida Bowie ze śpiewającą basistką Gail Ann Dorsey też jest genialna !

#333 peloponez

peloponez

    Użytkownik

  • Members
  • 315 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 sierpnia 2011 - 12:56

Queen: Live at Wembley Stadium DVD - 25th Anniversary Edition.

Dołączona grafika

11 i 12 lipca '86. Wembley. Nie trzeba przypominać tych dwóch wspaniałych koncertów.
Specjalna jubileuszowa (25.) edycja zawiera oba koncerty, ten z 12. i, nieopublikowany wcześniej z 11. lipca (występ z dnia poprzedniego zdecydowanie był bardziej spektakularny. Nie było takiego przemęczenia, ale dzień był za to okropnie deszczowy).
A także dodatki w postaci, m.in wywiadów z Brian'em i Roger'em.
Edycja dostępna będzie razem z remasterami od 5 września.

Dołączona grafika

Więcej

#334 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 05 września 2011 - 08:12

http://www.youtube.c...h?v=vPUqQrMEs2Y

tylko dwa dni można oglądać :)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#335 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2012 - 21:11

Właśnie odkopałem nieco już zakurzony temat o Królowej i cieszę się, że wśród fanów U2 znalazły się osoby równie zakręcone na punkcie Queen co naszych ukochanych Irlandczyków ;)

Dla mnie osobiście to zespół na drugim miejscu w prywatnej TOP WSZECH CZASÓW, jednak mam tu na myśli tylko prawdziwy Queen czyli oryginalny skład: Mercury, Deacon, May i Taylor. Pozostałe Queenopodobne przedsięwzięcia (z których większość z tego co zdążyłem zaobserwować kończyła się niepowodzeniem) nieszczególnie mnie interesują i staram się skupiać na twórczości Queen z XX wieku. Zwłaszcza polecam wszelkie bootlegi czy też po prostu oficjalne wydawnictwa koncertowe bo Królowa to właśnie jeden z tych zespołów, które o wiele lepiej wypadają na koncertach niż w studio. Chyba nie znam takiego kawałka tej grupy, który brzmiały lepiej na płycie niż w wersji live. Wszystko to za sprawą oczywiście całej czwórki jednak nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że największą siłą tej kapeli był wokalista czyli Wielki Freddie. To co wyprawiał na scenie swoim niesamowitym głosem, megacharyzmą czy chociażby specyficznymi kontaktami z publicznością pokazuje prawdziwą potęgę tego zespołu.
Jeśli ktoś nie interesował się nigdy Queen polecam więc na spróbowanie jakieś dvd koncertowe: Montreal '81, Live at the Bowl '82, Budapest '86 czy wspominane już w poprzednich postach fenomenalne Wembley.

#336 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 29 sierpnia 2012 - 00:06

Mogę powiedzieć to samo, no może poza tym brzmieniem na płycie, które jest genialne na inny sposób niż koncertowa wersja. Przytoczyłeś tu Montreal, oczywiście zgadzam się co do występu: świetne wykonanie każdego kawałka (crazy little thing wymiata ;o) wersja HD, idealny popis Freddiego i chłopaków, ale jest jedno "ale". Jedyne co w tym koncercie wyszło słabo to widownia. Być może była za cicho z powodów czysto technicznych (akustyka pomieszczenia i te sprawy) ale wydaje mi się bardziej, że widownia ta była po prostu za słaba :D Porównując ją do Budapesztu to niebo, a ziemia ;)

http://www.youtube.c...h?v=yziGiVua0Dg

Moim ulubionym koncertem Queen nadal pozostanie Wembley, polece też Budapeszt i Montreal jak Ty. Dodałbym też koncert w Irlandii, który był dość ciekawy, do tego Hammersmith Odeon i mógłbym tak wymieniać i wymieniać :D jest tak jak z U2, po prostu nie da się wybrać tego jednego, kocha się każdy ;)

#337 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 02 września 2012 - 18:20

20 listopada odrestaurowany Budapeszt`86 w multikinach :-) ciekawe kiedy na blu

#338 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 02 września 2012 - 18:40

Ojaaaa pozycja obowiązkowa. Kurde, super wiadoomść! ;)

#339 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 29 sierpnia 2014 - 12:31

nowe wydawnictwo spod szyldu Queen:

 

http://www.queenonli...The-Rainbow-74/

 

Live at the Rainbow czyli po prostu solidne koncerciwo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5bQlyDygns8



#340 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 sierpnia 2014 - 17:11

Super, że w końcu wzięli się za reedycje koncertówek ze złotych lat 70, czekam z niecierpliwością :)

Szkoda tylko, że nie dało się podrasować filmu do takiej jakości jak Montreal czy Budapeszt, ale zapewne to ten sam problem co z Wembley albo U2-owym Sydney. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych