Jump to content


Photo

Hip-hop


166 replies to this topic

#101 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 13 marca 2011 - 21:17

Kade, nie bierz sie za JDT !! Moim zdaniem najgorszy album w karierze Ostrego, nawet nie mialem ochoty go do konca przesluchiwac...
Jak chcesz cos w klimacie Hollywodz, to bierz "Ja tu tylko sprzatam" a jesli klasyka to- Jazzurekcja albo Jazz w wolnych chwilach

#102 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 13 marca 2011 - 22:27

akurat JDT mialam zamiar najpierw przesłuchac, a dopiero później kupować :D
Ot, taki wyjątek od reguły

#103 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 13 marca 2011 - 22:41

I w sumie to bardzo mi odpowiada takie ironiczne bardzo rapowanie. Serio, jestem lekko zszokowana, że takie rzeczy zaczęły mi się podobać :)



W takim razie polecamy serdecznie Łonę - najbardziej ironiczny raper w PL, z poczuciem humoru, 'bez spinki', stojący obok środowiska blokowo-ulicznego. Jak żyję, to nie słyszałem złego słowa o jego twórczości. Nawet na takich wyroczniach jak porcys. Ba, jego albumy zajmują wysokie lokaty w podsumowaniach minionej dekady.

#104 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 25 marca 2011 - 15:36

Polecam zaznajomienie się z ciekawym raperem z Północnej Dakoty - Wizem Khalifa
Nie jest to 'uliczny gangsta-rap', jak się może to kojarzyć na pierwszy rzut oka, widząc opis 'raper z USA', a porządny, soczysty tzw. czilałcik:

http://www.youtube.com/watch?v=zNl4_RrpvyY&feature=player_embedded

#105 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 31 marca 2011 - 16:33

Polecam film z 2009 pt. "Notorious", który jest w zasadzie biografią jednego z największych, również w dosłownym tego słowa znaczeniu (183kg wagi, 193cm wzrostu), MC na świecie - Notoriousa B.I.G.

Można, w pewnym stopniu przynajmniej, zaznajomić się ze słynnym konfliktem na linii west coast - east coast, reprezentowane kolejno przez 2Paca i właśnie Notoriousa.
Historia przynajmniej dla mnie jest zadziwiająca.
Powiązania ze śmiercią jednego i drugiego - obaj zastrzeleni, są zastanawiające.

Przypomnę pokrótce - 2Pac - niegdyś dobry ziom Notoriousa, później wróg, diss na B.I.G.a, rzekomy romans z jego żoną, napad w studiu nagraniowym BIGa i zaranienie 2Paca, a potem w 1996 strzał śmiertelny. B.I.G. odcinał się od tego morderstwa, twierdził, że to nie jego ludzie, no ale zachodnie wybrzeże myślało inaczej i kilka miesięcy po śmierci 2Paca, strzały śmiertelne i jego dopadły.

Wydał dwie płyty - premiery drugiej się niestety nie doczekał. Obie poszły w liczbie 17mln egzemplarzy.
A gość był geniuszem i miał dopiero 24 lata. Szkoda chłopa...

Dołączona grafika

#106 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 31 marca 2011 - 20:36

Jeszcze dwa słowa w temacie:

Rok 1989, 17 letni (!!!) BIG fristajluje na brooklynskiej ulicy:

http://www.youtube.c...h?v=4hbwdAOogBw

#107 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 kwietnia 2011 - 00:01

Ile z tego rozumiesz?

#108 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 01 kwietnia 2011 - 00:10

Nie wiele, ale tu nie chodzi o to by rozumieć (pomijam fakt, że nie urodziłem się anglojęzyczny jak i samą jakość nagrania). Liczy się płynność, melodyjność, tzw. flow, szybkość składania rymów. Ktoś, kto nie wie o co w tym biega, zupełny laik, może śmiało powiedzieć, że gość śpiewa wcześniej wyuczony tekst utworu. Otóż nie, bo gość leci na żywca, 'na spontanie'. 17 latek. I to jest tutaj kluczowe i piękne, yo.

#109 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 kwietnia 2011 - 18:21

W 100% zgadzam sie z Maxem. Osobiscie, nawet sluchajac studyjnych nagran gosci z zagranicy, szczegolnie tych czarnoskorych z Ameryki, ciezko mi bez tekstu przed nosem ogarnac o czym tak naprawde goscie spiewaja (moj anglista zreszta sie przyznal, ze kiedys sluchajac wywiadu z Wu-tang clan wylapywal moze co 3-4 slowo i to tez dosc niepewnie).

Niemniej jednak istota rapu polega na scenicznej prezencji, na wylapaniu pewnego flow ktore mozna umiejetnie zmieniac w zaleznosci od utworu i odpowiedniego fragmentu (chociazby "Brzydki, zly i szczery" Ostrego, gdzie w pewnym momencie po ultraszybkim fragmencie glos w przeciagu paru sylab masakrycznie plynnie zwalnia) no i na dobrym klejeniu rymow.


Dla mnie niedoscignionym mistrzem pozostaje Snopp doggy dogg i jego debiut:

http://www.youtube.c...h?v=IZVZiQLJwYQ

#110 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 11 kwietnia 2011 - 18:47

http://www.youtube.c..._embedded#at=55



DOZNALEM
polecam przesluchac calosc

#111 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 26 kwietnia 2011 - 08:54

Fokus na nowej płycie Dody:

http://www.forum.fok...507#entry236507

w dodatku singiel !

#112 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 26 kwietnia 2011 - 09:07

Czekam na falę dissów ze strony Tede, Guralesko, Sokoła i innych, którzy nigdy się nie sprzedali i nigdy nie mieli teledysku na Vivie.

#113 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 25 maja 2011 - 09:16

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

#114 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 08 sierpnia 2011 - 22:08

Kade, nie bierz sie za JDT !! Moim zdaniem najgorszy album w karierze Ostrego, nawet nie mialem ochoty go do konca przesluchiwac...
Jak chcesz cos w klimacie Hollywodz, to bierz "Ja tu tylko sprzatam" a jesli klasyka to- Jazzurekcja albo Jazz w wolnych chwilach


A jednak kupiłam JDT - po wstępnym odsłuchu w sklepie. Jak dla mnie - świetna płyta. Bardziej mnie przekonuje niż Hollywodz. Może nie tekstowo - chociaż to moze najważniejsze - ale muzyka baaaardzo stylowa. Chociaż nie, teksty w większości też niezłe:P
W każdym razie katuję ją na okrągło i parę motywów za mną chodzi w niesamowity sposób...

what should I write... what can I say...

#115 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 21 września 2011 - 11:26

Nie wiem, czy bylo na forum, tym bardziej ze filmik juz od jakiegos czasu krazy po sieci.
"Zapowiedz" nowego albumu Lony (ps. nowy singiel miecie, prawda?) :D Polecam obadac, bo jest tzw. niezla beka :D !!!


http://www.youtube.c...h?v=X32e35CIVn8

#116 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 26 września 2011 - 17:37

Na łopaty kładzie projekt Noon-Noon :lol:

#117 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 23 listopada 2011 - 23:05

Ukazał się w sumie 3 album kieleckiego młodego wilka, który coś czuję, że zapanuje na polskiej scenie HH - Medium (niejednokrotnie rekomendowany przeze mnie na tym forum):

Dołączona grafika

Jeszcze nie zdążyłem odsłuchać, ale są opinie, że album jest rewelacyjny. Jak ktoś chciałby, to proszę o PM.

#118 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 27 listopada 2011 - 13:29

Ukazał się w sumie 3 album kieleckiego młodego wilka, który coś czuję, że zapanuje na polskiej scenie HH - Medium (niejednokrotnie rekomendowany przeze mnie na tym forum):

Dołączona grafika

Jeszcze nie zdążyłem odsłuchać, ale są opinie, że album jest rewelacyjny. Jak ktoś chciałby, to proszę o PM.


Wcześniej Mediuma nie znałem prawie wcale, może jeden kawałek mi się gdzieś obił o uszy, a teraz jestem pod wielkim wrażeniem - płyta jest po prostu świetna, wielki szacunek przede wszystkim za dobre teksty. Czas zabrać się za jego poprzednie płyty! ;)

#119 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 27 listopada 2011 - 15:09

Medium jest zajebisty ! Kocham funk a czemu ? Bo tata robi rap ;) W tym roku wyszły jeszcze przynajmniej 2 świetne albumy Łony i Webbera "Cztery i pół" i Hadesa "Nowe dobro to zło" - świetne teksty i muza - polecam od siebie bo te 3 płyty to albumy roku w kategorii hiphop !

#120 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 27 listopada 2011 - 15:18

Medium wyrasta na czołowego rapera w PL skutecznie strącając z podium Małpę, który po ostatniej płycie gdzieś się usunął na boczne tory. Stąd też szybki transfer do Asfalt Records. Tytus ma łeb na karku i talent do wyłapywania 'młodych, zdolnych, z przyszłością'.
Serdecznie polecam jego poprzedni album "Alternatywne Źródło Energii", czyli pozycję obowiązkową. Zaleci jakimiś truizmami, ale kurde bele, ileż jest fantastycznych artystów, tworzących gdzieś w podziemiu, nieoficjalnie, o których mało kto wie... masakra.

Tutaj moim zdaniem najlepszy singiel w polskim HH w ostatnich kilku latach:

http://www.youtube.c...feature=related



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users