Skocz do zawartości


Zdjęcie

AKCJA FLAGA pt.2


819 replies to this topic

#221 domod

domod

    Użytkownik

  • Members
  • 15 Postów

Napisano 29 marca 2009 - 13:50

Nie ma problemu mogę zrobić po czesku tylko nie wiem czy znajdzie sie osoba która przetłumaczy tekst. Jest to całkiem dobry pomysł ponieważ wielu Czechów wchodziło na tą stronę. Praga jest na 2 miejscu za Warszawą w statystykach osób wchodzących na strone z danego miasta.

#222 firletka

firletka

    Użytkownik

  • Members
  • 19 Postów

Napisano 30 marca 2009 - 07:51

Zaczyna się mieszanie w głowach...

http://muzyka.interi...jmy-sie,1282598

Najbardziej podobają mi się teksty: "zróbmy coś nowego, nie powtarzajmy się!", ale jakoś nikt nie potrafi podrzucić chwytliwego i równie prostego pomysłu do zrealizowania co flaga :/

#223 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 marca 2009 - 08:01

Tragedia, ci ludzie chyba nie zdaja sobie sprawy jak bardzo mogą zaszkodzić całej akcji. :(
Dołączona grafika

#224 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 30 marca 2009 - 08:02

zaczął się dramat.

#225 corbijn

corbijn

    Użytkownik

  • Members
  • 337 Postów

Napisano 30 marca 2009 - 09:21

kurwa ale tym ciulom w onecie się nudzi

#226 Sikorka

Sikorka

    Użytkownik

  • Members
  • 181 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Katowice

Napisano 30 marca 2009 - 10:33

co ci ludzie widzą śmiesznego lub banalnego w powtórzeniu flagi?
"And love is not the easy thing,
The only baggage you can bring
Is all that you can't leave behind"

#227 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 marca 2009 - 10:42

Przeczytałem sobie też komentarze pod artykułem, typowo onetowe trollowanie w większości. Co można zrobić? Wejść tam i wyłożyć wszystko od początku do końca, po raz setny, dając w temacie posta "KONCERT U2 - WAŻNE - CZYTAJ"? I tak większość nie przeczyta. Ale nie wiem. Może 'ich sposobem' - zmasowany atak, rzucamy się wszyscy i piszemy że jesteśmy za Only Polish Flag i przegadujemy, a ich posty giną w tle? Musimy to jakoś ukrócić i apeluję do wszystkich - działajcie. Jak tylko wrócę dziś do domu, też coś zamieszam.

A interia dała d**y szukając sensacyjki po kilku wypowiedziach pod poprzednim artykułem ;]

Użytkownik acr edytował ten post 30 marca 2009 - 10:45


#228 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 marca 2009 - 10:49

To może ktoś stworzy wzorzec, który można by było po prostu kopiuj-wklej, żeby zrobić to na prawdę masowo i szybko? Pewnie wystarczy znaleźć u nas odpowiedniego posta w temacie o fladze, ale autor musiałby się zgodzić na jego publikację i masowe rozpowszechnianie :)

#229 bebok

bebok

    Użytkownik

  • Members
  • 265 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik

Napisano 30 marca 2009 - 11:07

kurwa ale tym ciulom w onecie się nudzi

Proponuję ten :rolleyes:

#230 Koziol

Koziol

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 marca 2009 - 11:13

Proponuję ten :rolleyes:


this sound's really good :D

,,sluchajcie gadalem wlasnie z Bono powiedzial ze chce NASZA!! flage zobaczyc reszte ma w dupie,, moze to ich przekona :D

#231 arrrow

arrrow

    Użytkownik

  • Members
  • 87 Postów

Napisano 30 marca 2009 - 11:50

problem polega na tym, że istnieją ludzie, którzy za wszelką cenę postanowili zrobić z siebie "Nowego Zbycha" - czyli dać pomysł, który ich zdaniem ludzie podchwycą i będzie później o pomysłodawcy głośno...tylko szkoda, że nie myślą żeby wybić się jako naród a nie pojedyncza osoba:/

#232 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 marca 2009 - 11:52

Napiszcie to wszystko co piszecie tu, tez tam.
My tu wszystko wiemy i rozumiemy. Sobie możemy ponarzekać między sobą i nic się nie zmieni.
Oni niestety nie wiedzą i nie rozumieją. Na dużym forum U2 w serwisie grono.net udało mi się czterema postami przekonać prawie wszystkich. Warto próbować. Musimy o to zawalczyć, bo kto, jak nie my?

Użytkownik acr edytował ten post 30 marca 2009 - 11:53


#233 krewetka

krewetka

    Użytkownik

  • Members
  • 220 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:trójmiasto

Napisano 30 marca 2009 - 12:13

Założę się, że większość piszących tam, nawet nie jedzie na koncert, albo nawet nie słucha U2. Nie ma co się przejmować onetem (swoją drogą na wszelki wypadek stosowny komentarz dodałam) ;)

#234 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 30 marca 2009 - 12:19

"TO NIE WYPALI, NIE ROZUMIECIE TEGO? Zreszta to jest koncert rockowy, a nie jakis happening !! Zreszta co ma flaga Irlandii do nas? Flage Irlandii niech robia w Dublinie. Jedyne co, to moze kazdy dobrowolnie pomachac wlasna flaga Irlandii przy "Sunday bloody sunday". NIE MIESZAJCIE JUZ!"

Tak sie wkurzylam, ze dalam takiego posta pod tym newsem na interii

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#235 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 30 marca 2009 - 13:00

Przed chwila wyslalem Pani Karoli, Interii oraz Redaktorowi Interii oraz dw. webmasterom polskich stron oraz Live Nation moja odpowiedz na maila i dzisiejszy news.

Poznań, 30-03-2009

Szanowna Karolu,
Szanowna Redakcjo – Interia.pl,

Dziękuje serdecznie za list dot. biało-czerwonej flagi na koncert U2 w Chorzowie.
Rozumiem, że choć jest wiele osób popierających powtórkę akcji to wśród części fanów istnieje wola stworzenia czegoś nowego. Wiele pomysłów, w tym dominująca koncepcja tworzenia irlandzkiej flagi, jest interesujących ale ich realizacja, koordynacja a przede wszystkim brak uniwersalność sprawia że szanse na ich udane wykonanie jest nikła.

Nie posiadam monopolu na pomysły ani bezgranicznej siły przekonywania, nie mogę nikomu nakazać, ani zabronić zrobienia białej lub trójkolorowej flagi. Mogę jedynie opierać się na zdroworozsądkowym podejściu, doświadczeniu i przytoczeniu wypowiedzi zespołu. Oto moje argumenty:

1) Prostota przekazu:
Trybuny białe – Płyta czerwona. Trudno o prostsze zasady, a prostota gwarantuje sukces i udział wszystkich uczestników koncertu.
Tworzenie napisu, czy wielokolorowych elementów (a do takich zalicza się flaga irlandzka) wymaga precyzyjnej koordynacji i wcześniejszego przygotowania na miejscu w porozumieniu z organizatorem koncertu, co jest praktycznie nie wykonalne.

2) Identyfikacja z akcją:Akcja jest pomyślana tak by identyfikował się z nią każdy uczestnik koncertu. Bądźmy realistami w 10% są to zagorzali fani U2, którzy wiedzą że Bono to Irlandczyk, że tak na prawdę nazywa się Paul Hewson itd. ale w 90% to po prostu osoby które lubią koncerty i chcące na żywo zobaczyć legendę, bo lubią w radiu posłuchać „One” czy „With Or Without You”.
Właśnie te 90% osób, jest kluczowe dla powodzenia akcji i tak długo jak dla nich idea jest prosta i taka z którą mogą się identyfikować to jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.
Białe i czerwone – polskie barwy, są dla Polaków czymś z czym będą się identyfikować, a więc nawet jeśli uznają że pomysł z akcją dla U2 to niepotrzebne zamieszanie, to jednak ze względu na barwy narodowe chętnie się do niej przyłączą.
Proszę sobie wyobrazić zwykłego Kowalskiego który idzie na koncert posłuchać dobrej muzyki. Taka osoba niekoniecznie jest zainteresowana udziałem w akcji, ale jej biało-czerwony wydźwięk sentymentalny może ją zachęcić.
3) Naśladownictwo
Już w kilka dni po Chorzowie fani U2 z innych Państw, zachęceni naszym sukcesem, próbowali z lepszym lub gorszym skutkiem tworzyć podobne happeningi. W Goeteborgu stadion był biały, w Paryżu, Barcelonie Monachium pojawiły się baloniki (ku przerażeniu osobistej ochrony zespołu), w Portland były kartki z napisem Thank U itd.
Wszystkie akcje, choć ciekawe, nie odniosły takiego sukcesu jak Polska. Dziś w przededniu trasy koncertowej jestem pewien, że fani w innych krajach również planują happeningi.
Flagę Irlandii mogą stworzyć wszyscy Włosi, Irlandczycy, Hiszpanie... najprostszą do wykonania - Biało-Czerwoną tylko my.

4) Przekaz medialny:
Mnożenie akcji lub stopnia ich komplikacji jest nie wskazane bo osłabia przekaz medialny, a co za tym idzie poparcie mediów, a w rezultacie poparcie publiczności. Trybuny Białe – Płyta czerwona, znów się powtórzę (sic!) nie ma nic prostszego.
Skupmy się na 1 pomyśle i promujmy go wszyscy razem, tak by końcowo odnieść sukces.
Akcja z 2005 r. ożywiła inne społeczności i pojawiały się naśladownictwa, przytoczę tu choćby fanów Depeche Mode, którzy w subkulturach fanów uchodzą na najbardziej zorganizowanych i zdyscyplinowanych. Na koncert swoich idoli fani DM planowali 3 akcje, część osób miała przynieść róże, część ułożyć napis na trybunach Spodka, a część klęknąć w umówionym momencie.
Taka komplikacja akcji nawet przy stopniu zorganizowania fanów DM i przy znacznie mniejszej publiczności (Spodek to ok 8 tys. osób.) okazała się fiaskiem i żaden z elementów nie wypalił. Czy chcemy by na U2 było tak samo?
5) Powtórka – ale jedyna w swoim rodzaju:
Zdaje sobie doskonale sprawę że się powtarzamy. Ale jaka to może być powtórka!
Konfiguracja okrągłej 360° sceny sprawia, że flaga może przybrać pełno-stadionowy wymiar. Każda osoba, niezależnie od zajmowanego miejsca - czy to na płycie - czy na trybunie, będzie mogła podziwiać efekt wizualny w całej jego okazałości. (Tak wiem, z lotu ptaka będzie to flaga Japonii, ale ani uczestnicy koncertu, ani sam zespół nie będzie oglądał happeningu z takiej perspektywy).
W 2005 r. było wielu niedowiarków i jeśli przyjrzeć się zdjęciom były miejsca stadionu które nie uczestniczyły w akcji, dziś po wielkim sukcesie chętnych do udziału (nie tylko Polaków) jest znacznie więcej.
Ponadto jest wiele osób które wtedy na koncercie być nie mogły, a które marzą o tym by zobaczyć na własne oczy biało czerwony stadion.
6) Słowa zespołu
W korespondencji pada zarzut o brak niespodzianki. Uwzględniając wszystko co napisałem wyżej, czy akcja musi być niespodzianką?
Szczerze mówiąc nie mam takiej intencji, mam nadzieję że tym razem ekipa U2 będzie lepiej przygotowana do rozświetlenia flagi i oficjalnego jej udokumentowania.
Skoro sami członkowie zespołu niejednokrotnie wspominali Chorzów jako najlepszy moment trasy, a w lutym 2009 r. Bono w rozmowie z fanem z Polski powiedział wprost „marzę by znów zobaczyć flagę!” (http://www.u2poland....p...&id_news=25), to wielkim faux pas z naszej strony byłoby nie spełnić jego życzenia.

Jeśli ten argument nie jest dostatecznym to nie wiem jaki może jeszcze przekonać.

Mam nadzieję, że wbrew temu co czytam na niektórych forach internetowych nie dojdzie do bojkotu akcji. Pokażmy jako Polacy że chociaż w czymś tak pięknym jak Polska flaga potrafimy być jednym.

Do zobaczenia w Chorzowie.
Zbyszko Zalewski
www.u2flaga.pl

#236 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 marca 2009 - 13:11

I właśnie dlatego Zbych jest Zbychem! :) Świetna robota. Można ew. kopiować fragmenty, aby informować buntowniczą część tłumu?

#237 firletka

firletka

    Użytkownik

  • Members
  • 19 Postów

Napisano 30 marca 2009 - 14:24

No... :)

http://www.emetro.pl...age_dla_U2.html

#238 corbijn

corbijn

    Użytkownik

  • Members
  • 337 Postów

Napisano 30 marca 2009 - 15:15

Ale by były jaja jakby New Year's Day nie zagrali :lol:

#239 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 marca 2009 - 15:40

No... :)

http://www.emetro.pl...age_dla_U2.html



nie wiem, jak Wam, ale mi w trakcie artykułu pojawia sie link:

Wszystko o sterylizacji zwierzaków


no ja wiem, że atmosfera robi się czasem gorąca, ale bez przesady ;)

#240 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 marca 2009 - 17:27

Świetnie. Chciałem napisać coś podobnego do wklejania wszędzie gdzie pojawią się wątpliwości, ale Zbych wymiótł wszystko. Wielkie dzięki za ten tekst. Proponuję to linkować bądź cytować bądź pisać w tym duchu w każdym miejscu gdzie pojawią się głupoty takie jak na interii.

Użytkownik acr edytował ten post 30 marca 2009 - 17:28




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych