Jump to content


Photo

U2360° Tour 2009 - 2011


3617 replies to this topic

#3081 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 10 marca 2010 - 20:41

Że pozwolę sobie wtrącić- ja od początku twierdziłam, że Magnificent by mogło być świetnym openerem. Po ciemku zaczynają, jakieś rozbudowane intro, by potem na wybuch perkusji i gitary rozbłysła cała scena. Mnie to by zmiażdżyło.

Dołączam się.
Był nawet film w odliczaniu do trasy, w którym prawdopodobnie pojawił się pomysł Magnificent na początek bo można było usłyszeć ZAJEBISTE intro.
Czujecie przestrzenną melodię w tle, ciemno na scenie, powoli z głośników wyjawia się Larry, który coraz głośniej wchodzi na werblu i nagle JEB BUM ŚWIATŁA.
Tak, to by było to, aczkolwiek jak krytykowałem Breathe na openera, tak teraz po przyzwyczajeniu się do niego nie wyobrażam sobie nic innego :)

#3082 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 10 marca 2010 - 20:52

Właściwie poza tymi dwiema piosenkami- Magni i Breathe- nie widzę innej, która by się nadała na otwarcie. Podobnie jak na VT była fajna rotacja- raz Vertigo, raz COBL, tak i tym razem są dwie opcje ;) Jeśli SOA się załapie na kolejny leg... Może coś się wtedy zmieni?
Acr, tego wykonania z Bostonu, które zapodałeś, nie widziałam, ale to jest zaj**iste!

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#3083 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 10 marca 2010 - 22:53

Był nawet film w odliczaniu do trasy, w którym prawdopodobnie pojawił się pomysł Magnificent na początek bo można było usłyszeć ZAJEBISTE intro.

O to chodzi?

#3084 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 10 marca 2010 - 22:56

O to chodzi?

Dokładnie o to :)

#3085 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 10 marca 2010 - 23:06

Jaa, to by było świetne. Szkoda, że z tego zrezygnowali.
Tak a'propos tego filmiku- jeszcze niedawno było to odliczanie przed pierwszą Barceloną... A tu już rok mija. Nie do wiary.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#3086 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 11 marca 2010 - 07:01

Odnosnie tego filmiku, to wydaje mi sie, ze na pewno grali wtedy po tym slynnym intro jakis kawalek, ale nie zostal on juz zarejestrowany na tym nagraniu, ani na filmikach spod stadionu.

Moze jednak na zagranicznych forach ktos (kto byl wtedy pod stadionem) cos wie i warto by bylo sie tam zakrecic?

#3087 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 11 marca 2010 - 08:40

A czy to jest część początkowa tego intro?

#3088 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Posted 11 marca 2010 - 12:17

A czy to jest część początkowa tego intro?

Wydaje mi się, że to co wrzuciłeś to początek intro do Beautiful Day, a Mrówie chodziło o TO

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#3089 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 11 marca 2010 - 12:47

Wydaje mi się, że to co wrzuciłeś to początek intro do Beautiful Day, a Mrówie chodziło o TO

To intro dałem kilka postów wyżej, w ostatnim się zastanawiałem czy ten drugi nie jest początkiem pierwszego.

#3090 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Posted 11 marca 2010 - 12:53

A, w takim razie przepraszam, moje niedopatrzenie ;)

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#3091 patmart

patmart

    Użytkownik

  • Members
  • 129 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Posted 11 marca 2010 - 17:52

raz zagrali Magnificent na początku, oczywiście gdzie? oczywiście w bostąąąą, masecziuseeeetsss! (link do YT) i mimo że nie jest tak, jak bym sobie wymarzył, może nie tak, jak wymarzyłaby sobie Derka z tego co widzę, ale i tak, jest MOC. Trochę poprawek, nieco rozbudować wejście, coś, no byłoby idealnie.

nawet kolor zegara mieli inny bo biały :P tak wgl. to ciekawa jestem jak to będzie wyglądać w tym roku.
Co do intro wg. mnie pasowałoby też GOYB, wyobraźcie sobie wychodzi cała 3 Edge, Adam i Larry, nagle rozbłysk i początek dyryryryryy i nagle Bono skaczący przy mikrofonie :P no mniej więcej, tak by to mogło wyglądać. Chodzi mi o to, że buty na początku by nas wszystkich nieźle rozruszały :D
Aczkolwiek do Breathe większych zastrzeżeń nie mam, dla mnie i tak było zajebiście :rolleyes:
06.08.09 Chorzów
09.08.09 Zagrzeb
10.08.10 Frankfurt

najwspanialsze dni mojego życia. dziękuję i kocham U2

#3092 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 12 marca 2010 - 13:37

Ja jeszcze przed rozpoczęciem trasy myślałem że Get On Your Boots będzie otwierał koncerty.
Wyobrażałem sobie intro jakie było na występach promującą płytę,czyli kawałek hymnu państwa w którym grają,i po hymnie wchodzi Get On Your Boots.
Jeśli chodzi o Breathe,który otwiera koncerty,myślałem że dobry byłby na bis.
Czyli chłopaki schodzą ze sceny i po 5 min przerwie Larry zaczyna walić w bębny,oczywiście przy zgaszonych światłach.Dopiero gdy Edge zaczyna swój Riff,światła eksplodują.
Myślałem także o tym żeby w okolicach Ultra Violet był Grany Even Better Than The Real Thing.
Nawet na drugi bis,Even Better a pózniej Ultra Violet,a reszta jak na koncercie czyli WOWYY i MOS.
Ogólnie trasa nie jest zła,ale brakuję mi trochę mocniejszych kawałków,mało Rocka.
Jest zbyt dużo wolnych piosenek,marzy mi się Desire grane jak na Love Town Tour,przecież to taki energiczny kawałek,a grają go tylko akustycznie od tylu lat.
Wyrzucenie Bulleta to też duży błąd,zawsze sobie mówiłem że bez Bulleta to nie jest koncert.
Powiem tak,na koncercie najbardziej na mnie zrobił wrażenie TUF,CRAZY REMIX i przejście do SBS.
Oczywiście Ultra Violet i kurteczka Bono,i zaśpiewanie Moment Of Surrender.To naprawdę jedna z lepszych piosenek U2 w całej dyskografii.
Jeśli chodzi o efekty wizualne,to na pewno koncert lepiej ogląda się z trybun,widać wtedy jak ramiona zmieniają kolory,i lustrzaną kulę podczas UV i WOWYY,jak rozlśniewa trybuny.
Ale jak to powiedział mój Tata:
"Jak dla mnie mogą grać na tle białego prześcieradła,i będzie dobrze"
Trasa 360 podoba mi się choć wiadomo każdy znajdzie plusy z poprzednich tras.
Ale uważam że koncerty U2 nadal stoją na najwyższym poziomie,i nie odwalają pańszczyzny.
Jedyne o co mam żal to że dali w Polsce tylko jeden koncert,a jeśli już tylko jeden, to że nie zagrali przynajmniej z 2-3 utwory więcej specjalnie dla nas (wiadomo z jakich powodów).Tylko trzymali się kurczowo Setlisty.
Ale trudno,nie jesteśmy krajem takim jak na zachodzie gdzie dają po 2,3 koncerty i 10 stadionów do wyboru.
Może na następnej trasie,kiedy mam nadzieje przybędzie nam trochę stadionów,będą dwa koncerty.
Ja osobiście nie mogę narzekać bo spotkała mnie przygoda o jakiej nie raz śniłem
:)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#3093 patmart

patmart

    Użytkownik

  • Members
  • 129 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Posted 13 marca 2010 - 11:39

Myślałem także o tym żeby w okolicach Ultra Violet był Grany Even Better Than The Real Thing.
Nawet na drugi bis,Even Better a pózniej Ultra Violet

no Even Better ach to by było wspaniałe :D
06.08.09 Chorzów
09.08.09 Zagrzeb
10.08.10 Frankfurt

najwspanialsze dni mojego życia. dziękuję i kocham U2

#3094 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 14 marca 2010 - 11:29

Może zrobimy wspólną petycję do U2 w sprawie zmiany tracklisty koncertowej , tak jak zrobili to fani AC/DC ?
Achtung Baby Master

#3095 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 14 marca 2010 - 11:46

No nie wiem, Briana Johnsona ta petycja mocno wkurzyła:

Może i drą się na koncertach i wracają do domu uszczęśliwieni, ale przychodzą tylko po to, żeby usłyszeć "Thunderstruck" - wyjaśnił wokalista. - Nie wiedzą, jak to jest żyć AC/DC. Co na przykład mają powiedzieć fani, którzy nie słyszeli tych piosenek, które chcemy grać? Mamy zmienić setlistę dla paru grubasów, którzy siedzą w domu przed kompami? Walcie się. Nie wiem, czy wiecie, że zmiana jednej piosenki w setliście, to 85 gości, którzy muszą o tym wiedzieć - technicy, operatorzy świateł i inni. Będziemy grać sporo z naszego starego repertuaru. Nie skretynieliśmy jeszcze, wiemy, że fani lubią stare piosenki. Ale taką petycją można doprowadzić mnie do szału. Nie jesteśmy partią polityczną tylko zespołem rockowym.

za nuta.pl :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#3096 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 14 marca 2010 - 11:47

Może zrobimy wspólną petycję do U2 w sprawie zmiany tracklisty koncertowej , tak jak zrobili to fani AC/DC ?


Ja zawsze byłem zwolennikiem tego, że koncert nie powinien być spełnieniem życzeń fanów, ale wyrazem spełnienia artystycznych wizji zespołu ;) Oczywiście, że zespół w dużej mierze kieruje się odbiorem danych kawałków przez publiczność, ale na "naciski" na zespół bym się jednak nie zdecydował. No chyba, że zespół sam o to poprosi - jak to było przed startem trasy w 2009r. W akcji zorganizowanej przez U2.com fani często opowiadali się za tym aby zagrali m.in. Electrical Storm, TUF, Ultraviolet.
Dołączona grafika

#3097 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 14 marca 2010 - 11:55

Ciężko by z tym było,bo każdy napisał by pewnie inne piosenki z czego wynikło by że mają zagrać z 50 piosenek :)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#3098 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 14 marca 2010 - 12:17

Mi sie tylko marza zmiany miedzy koncertami, takie calkowite, ale na to nie ma co liczyc, wyjasnialem to kiedys odwolujac sie do sprzetu the edge'a- jest praktycznie niemozliwe w zwiazku z calym systemem efektow.
U2 musza na kazdym koncercie brzmiec tak samo, wszystko jest wczesniej przygotowywane i tylko techniczni przelaczaja larry'emu metronom miedzy kawalkami, ech...




Jack White (chyba nawet w filmie IMGL) powiedzial, ze z Meg nigdy nie mieli wczesniej opracowywanych setlist. Po prostu wychodzili na scene i wszystko sie rozwiazywalo w trakcie koncertu, jaki kawalek akurat zagraja :D

#3099 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 14 marca 2010 - 12:18

Ale za "Even Better..." oddałabym wiele...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#3100 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 14 marca 2010 - 12:23

Ale za "Even Better..." oddałabym wiele...


Moim skromnym szanse na ten akurat kawałek są duże. Zespół zawsze chętnie sięgał do Achtung Baby, a w 2010r. może się to jeszcze nasilić w związku z planowaną reedycją Achtunga. Ponadto Even Better było ćwiczone przez zespół pod kątem Vertigo Tour. Kiedyś Johnny przewidywał zastąpienie remixu Crazy remixem EBTRT, jak dla mnie bardziej realnym jest wskoczenie tego kawałka w miejsce Ultravioletu :)
Dołączona grafika



Reply to this topic



  


2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users