Jump to content


Na czym gramy? Jak długo itp...


298 replies to this topic

#181 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 10:21

no raczej trudno na koncertach bawic sie ze wzmacniaczem i kombinowac przester.
ja tam mam bossa sd-1 i procesor bossa me-50 i wszystkie brzmienia jakie potrzbuej na koncertach, mam kiedy tylko chce ;)


Dołączona grafika


+


Dołączona grafika

#182 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 04 maja 2009 - 10:39

no raczej trudno na koncertach bawic sie ze wzmacniaczem i kombinowac przester.
ja tam mam bossa sd-1 i procesor bossa me-50 i wszystkie brzmienia jakie potrzbuej na koncertach, mam kiedy tylko chce ;)

no to właśnie o tym mówię żeby kupić jakąś kostkę, czy multiefekt i mieć spokój i ładne brzmienie ;)
Always Look on the Bright Side of Life

#183 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 10:57

no to właśnie o tym mówię żeby kupić jakąś kostkę, czy multiefekt i mieć spokój i ładne brzmienie ;)





jesli chodzi o multiefekty, to wiesz jak to z nimi bywa, tzn. z tymi tanszymi, no nie? ;)
Wlasciwie za 600 zl mozna podstawowego line6 floor poda zgarnac, za 800 juz calkiem syta wersje.
ale te wszystkie korgi czy digitechy za 300-400 zl to szajs przeogromny, wiem bo sam takiego digitecha mialem i po prostu nie warto.
Jesli chodzi zas o przestery, to tu mialem okazje przetestowac w ciagu ostatnich paru misiecy wszystkie przestery jakie mamy na polskim rynku.
Oczywiscie jesli chodzi o przestery to warto na poczatek zawezic sobie kryteria wyszukiwania do analogowych efektow (czyli wszystkie digitechy i line6 mozna wyrzucic na poczatek, co nie znaczy ze to kiepskie firmy, bo efekty np. modulacyjne i delay'e robia swietne).
Jesli chodzi o bossy to odradzam distortion ds-1 i ds-2 bo maja po prostu male mozliwosci podkrecenia galki 'level' wiec solowek na tym nie pogramy, turbo distortion to juz wg. uznania bo w sumie wporzo, ale on ponad 400 zl kosztuje zdaje sie.
2 takie efekty ktore moge stuprocentowo polecic to ta kostka co mam, czyli overdrive Boss Sd-1 (ten to dodatkwo poleca Johnny Greenwood, podobno jego ulubiony efekt- i might be wrong, planet telex, bodysnatchers, wolf at the door ;) ) oraz efekt Electro-Harmonix Big Muff, juz nie ma znaczenia czy USA czy Rosyjski bo obydwa daja rade ale to juz do mocniejszych troszke brzmien :]

no, to chyba tyle ;)

#184 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 05 maja 2009 - 18:16

Dlatego bas jest taki piękny :). Just plug and play... :P. (Wiekszość efektów pod bas to nieporozumienie...)

#185 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 05 maja 2009 - 18:30

Ja gram na klawiszach i harmonijce ustnej. Głównie. Jak trzeba, to również na bębnach, trąbce, flecie - lubię ciekawe aranże.. Mam własny zespół, w którym oprócz funkcji klawisza i dmuchacza pełnię funkcję krzykacza, czyt. wokalisty, autora, kompozytora i ogólnie frontmana.

#186 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 05 maja 2009 - 18:39

Ja gram na klawiszach i harmonijce ustnej. Głównie. Jak trzeba, to również na bębnach, trąbce, flecie - lubię ciekawe aranże.. Mam własny zespół, w którym oprócz funkcji klawisza i dmuchacza pełnię funkcję krzykacza, czyt. wokalisty, autora, kompozytora i ogólnie frontmana.


to prosze natychmiast podzielić się swoją twórczościa w odpowiednim topicu!!!!!! :P

prosze ;)

#187 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 05 maja 2009 - 18:44

to prosze natychmiast podzielić się swoją twórczościa w odpowiednim topicu!!!!!! :P

Heh, jak najbardziej, ale jakości dźwiękowe naszych nagrywek są narazie marne. Ostatnio, oprócz własnych kawałków (gramy rocka/prog rocka/dużo elektroniki - uwielbiam syntezatory), w zasadzie na zamówienie, opracowałem własne wersje kilkunastu ulubionych piosenek The Beatles. I tak np. Yesterday przechodziło w WOWY, by zaraz stać się I'm on Fire Bossa, a Twist and Shout w... Pop is Dead RH. Dużo, dużo. Jedna rzecz mnie mierziła. Zagrałem piano version przepięknej ballady Bitli "Girl", aranż, metrum, wzszystko w duchu lat '30...żeby miało smak i klimat. Ale gdy potem wszedłem na YT, zdałem sobie sprawę, że nie odkryłem Ameryki, bo wersja praktycznie identyczna już jest tyle, że ja dopisałem jeszcze skrzypce. A na koniec 10min, Medley...

#188 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 05 maja 2009 - 18:49

Heh, jak najbardziej, ale jakości dźwiękowe naszych nagrywek są narazie marne. Ostatnio, oprócz własnych kawałków (gramy rocka/prog rocka/dużo elektroniki - uwielbiam syntezatory), w zasadzie na zamówienie, opracowałem własne wersje kilkunastu ulubionych piosenek The Beatles. I tak np. Yesterday przechodziło w WOWY, by zaraz stać się I'm on Fire Bossa, a Twist and Shout w... Pop is Dead RH. Dużo, dużo. Jedna rzecz mnie mierziła. Zagrałem piano version przepięknej ballady Bitli "Girl", aranż, metrum, wzszystko w duchu lat '30...żeby miało smak i klimat. Ale gdy potem wszedłem na YT, zdałem sobie sprawę, że nie odkryłem Ameryki, bo wersja praktycznie identyczna już jest tyle, że ja dopisałem jeszcze skrzypce. A na koniec 10min, Medley...


grasz na skrzypcach....?? o jej :rolleyes: to czego teraz słucham to jest wersja Twoja czy ta identyczna:P

i prosze o więcej, zdecydowanie więcej :)

#189 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 05 maja 2009 - 18:50

grasz na skrzypcach....?? o jej :rolleyes: to czego teraz słucham to jest wersja Twoja czy ta identyczna:P

i prosze o więcej, zdecydowanie więcej :)

Nie, na skrzpcach niestety nie. Ta na YT to ta identyczna ;) Napiszę więcej, ale za momencik, bo właśnie lecę na próbę zespołu ;)

#190 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 05 maja 2009 - 18:52

Nie, na ksrzpcach niestety nie. Ta na YT to ta identyczna ;)


to daj coś swojego, jak się wstydzisz :rolleyes: to możesz na PM :rolleyes:

ja jestem ignorant z zapałem do rozwoju więc nawet jak jakosc jest słaba to i tak nie zauważe:P

#191 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 05 maja 2009 - 18:54

to daj coś swojego, jak się wstydzisz :rolleyes: to możesz na PM :rolleyes:

Jak napisałem, z największą chęcią, jak to mp3 będzie dobrej, czystej jakości i bez żdnych trzasków. Liczymy, że niedługo trafimy do studia. Kolega Mrówa potwierdzi, że mikrofon to skarb :P :P Nawet szczerze mówiąc na powżanie niczego nie nagrywaliśmy. Śmiejemy się, że jesteśmy trochę jak jazzmani - nasza muzyka dzieje się tu i teraz :D

Poza tym, mamy rezydencję w lokalnym klubie niczym Jacko w O2 w Londynie :lol:

#192 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 05 maja 2009 - 18:59

Jak napisałem, z największą chęcią, jak to mp3 będzie dobrej, czystej jakości i bez żdnych trzasków. Liczymy, że niedługo trafimy do studia. Kolega Mrówa potwierdzi, że mikrofon to skarb :P :P Nawet szczerze mówiąc na powżanie niczego nie nagrywaliśmy. Śmiejemy się, że jesteśmy trochę jak jazzmani - nasza muzyka dzieje się tu i teraz :D



ok rozumiem :)

#193 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 05 maja 2009 - 19:05

I jeszcze coś, czymś muszę się pochwalić. Prelude in E-Minor (op.28 no. 4) Chopina przechodzące w Exit Music (for a Film) RH i na odwrót...

#194 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 05 maja 2009 - 19:05

Jak napisałem, z największą chęcią, jak to mp3 będzie dobrej, czystej jakości i bez żdnych trzasków. Liczymy, że niedługo trafimy do studia. Kolega Mrówa potwierdzi, że mikrofon to skarb :P :P Nawet szczerze mówiąc na powżanie niczego nie nagrywaliśmy. Śmiejemy się, że jesteśmy trochę jak jazzmani - nasza muzyka dzieje się tu i teraz :D

Poza tym, mamy rezydencję w lokalnym klubie niczym Jacko w O2 w Londynie :lol:


a ten lokalny klub to gdzie :P?

#195 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 05 maja 2009 - 19:06

a ten lokalny klub to gdzie :P?

Wiocha pod Krakowem, której brak na mapach... Takie 100km od Gdańska na pólnoc...

#196 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 18 maja 2009 - 17:16

Uczyłem się gry na klawiszach (keyboardzie) 4 lata, pół-amatorsko, uczył mnie miejscowy organista. :rolleyes:
Gitarę klasyczną mam ok 2,5 roku. Trochę się zniechęciłem, ale od 2 lat, dzięki U2 oczywiście, gram, uczę się cały czas. Znaczy na razie po chwytach, ale solówki Edża też patrzę (chociaż przydał by się elektryk...)
Pierwsze solo - The Fly :rolleyes:
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#197 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 25 maja 2009 - 18:38

nowy wzmacniacz lalalala :D
w koncu sie doczekalem :rolleyes:



przedstawiam panstwu fendera frontmana 212r B) (wraz z reszta sprzetu):


Dołączona grafika






Btw. ten kolos wazy chyba z 30kg ;dd

#198 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Posted 26 maja 2009 - 07:48

Ja natomiast od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pieca Roland Cube 20x


Dołączona grafika

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#199 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 26 maja 2009 - 10:44

nowy wzmacniacz lalalala :D
w koncu sie doczekalem :rolleyes:
przedstawiam panstwu fendera frontmana 212r B) (wraz z reszta sprzetu):
Dołączona grafika
Btw. ten kolos wazy chyba z 30kg ;dd

Wow Mrówa niezły sprzęt ~! ;) Ale i tak was niedługo przebije moim basidłem :P

#200 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 26 maja 2009 - 20:05

nowy wzmacniacz lalalala :D
w koncu sie doczekalem :rolleyes:

miałeś okazję już przetestować w bardziej ekstremalnych warunkach? głośne cholerstwo? ;)
i w ogóle zazdroszczę, ja na razie POSIADAM gównianego Line 6 15w Spidera :D
i zastanawiam się nad zakupem tego twojego fendera albo voxa ad 100... ale wstrzymam się do września
Always Look on the Bright Side of Life



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users