Skocz do zawartości


Na czym gramy? Jak długo itp...


298 replies to this topic

#201 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maja 2009 - 20:11

cholerstwo cholernie (heh) glosne. w koncu to sa dwa glosniki 12 calowe, w dodatku wzmak ma 100 watt mocy wiec to juz jest naprawde konkret.
ogolnie mam takie uwagi co do brzmienia, clean po prostu kopie dupsko, najlepszy clean na jakim w zyciu gralem, przestery bardzo rowniez trzymaja poziom, w sensie moje efekty (przester z pieca z footswitcha, boss sd-1, i przestery z bossa me-50) daja bardzo rade, ale na tych fuzzowatych z me-50 troszke sie juz wzmacniacz dlawi, no ale fuzz to fuzz, brzmienie tego fendera jest dedykowane jednak na glosniejsze granie w koncu.
ogolnie polecam, polecam i jeszcze raz polecam : )

#202 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 26 maja 2009 - 20:16

a brzmienie bez efektów? bo przester był poprawny, ale nie powalał
Always Look on the Bright Side of Life

#203 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maja 2009 - 20:20

no mowie mowie, brzmienie bez efektow, czyste czyli to najlepszy clean na jakim gralem. uprzedzajac twoja odpowiedz: tak, podlaczalem rowniez bezposrednio gitara->piec ;)

#204 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 26 maja 2009 - 20:42

hmm kurde, frontman i vox to najciekawsze piece na jakich ostatnio grałem, a zakup frontmana to koszt ok 1300zł, a za voxa musiałbym dać 500zł więcej, więc sobie myśle, że może ten frontman jednak lepiej może i efekt jakiś niezbyt drogi, no ale dyskusja już o tym była

o frontmanie na allegro

jednak jest to wzmacniacz uniwersalny i bez problemu zagramy na nim ciężki metal jak i lekkiego rocka po czyste brzmienia rodem z U2

ładnie

a i jeszcze miałem się spytać, jaką masz gitarę? bo nie mogę w sumie na podstawie obrazka stwierdzić
Always Look on the Bright Side of Life

#205 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maja 2009 - 20:45

efekt, jesli chodzi o przester to o tyle fajnie ze masz footswitch gratis :D



a gitare mam epiphone special II, takie gowno srogie, niestety ;p

#206 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 26 maja 2009 - 20:58

no ale np frontman + np line 6 floor pod lub przester bossa jakiś= 2000zł lub mniej
czy to nie lepiej niż kupować sam wzmacniacz z wbudowanymi efektami i brzmieniami?
Always Look on the Bright Side of Life

#207 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 maja 2009 - 21:02

nie nie, sluchaj. bo w tym frontmanie jest tylko przester o to mi chodzi. a jako ze tani distortion bossa jest kiepski (np. ds-1)

to ja gdybym mial 2000 zl wzialbym takie set:
fender frontman z footswitchem okolo 1300 zl
boss sd-1 (overdrive- ulubiony efekt greenwooda, i moj tez haha :D) 200 zl
+ jakis delay, najlepiej bossa dd-5 lub dd-6. ewentualnie echopark line 6


pozdro

#208 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 19 czerwca 2009 - 11:23

Mrówa, a co myślisz o multiefektach Zooma? ;)
Always Look on the Bright Side of Life

#209 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2009 - 11:50

Mrówa, a co myślisz o multiefektach Zooma? ;)




brrr, nigdy, never :] Ja stawiam to rowno z digitechem, na ktorym mialem nieprzyjemnosc grac.. Nie wiem jakim funduszem operujesz ale jesli upierasz sie przy multi to line 6 pod ;)

#210 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 19 czerwca 2009 - 12:18

brrr, nigdy, never :] Ja stawiam to rowno z digitechem, na ktorym mialem nieprzyjemnosc grac.. Nie wiem jakim funduszem operujesz ale jesli upierasz sie przy multi to line 6 pod ;)

ok ;)

pytam się, bo nie miałem na nim nieprzyjemności grać

tylko taki mam znowu dylemat, czy jest opłacalnym kupować i kostkę i multiefekt? dodam, że przede mną jeszcze kupno pieca, a mam na razie tylko 2000zł...

w sumie to ten floor pod jest ok

no bo co innego??
Always Look on the Bright Side of Life

#211 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2009 - 12:30

ok ;)

pytam się, bo nie miałem na nim nieprzyjemności grać

tylko taki mam znowu dylemat, czy jest opłacalnym kupować i kostkę i multiefekt? dodam, że przede mną jeszcze kupno pieca, a mam na razie tylko 2000zł...

w sumie to ten floor pod jest ok




z ta kostka i multiefektem to jez zawsze roznie. Bo niektore sie dobrze dogaduja a niektore raczej srenio. Z moim digitechem bylo beznadziejnie a na tym bossie jest wszystko cacy tylko jak wlaczam reverb z procesora i overdrive z kostki to sie strasznie reverb zwieksza, poglebia, jesli wiesz o czym mowie:]

Na obecna chwile, gdybym takimi funduszami operowal, kupilbym zapewne jakis fajny wzmacniacz za okolo 1200-1300, ovedrive i delay bossa (dd-5 albo dd-3). Jesli bys na tanszy wzmacniacz trafil to mozesz jeszcze probowac z distortionem jakims do kompletu albo kupic footswitch do wzmaka. Nie jest to takie gadanie abys wyrzucil niepotrzebnie 2000, na serio, jesli chcesz uzyskac dobre brzmienie to ja ci szczerze moge taki zestaw polecic :]

#212 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 19 czerwca 2009 - 12:45

grałem na bossie sd-1, fajna sprawa, no i sam mi go polecałeś ;)

a delay to w sumie nie wiem czy by mi się jakoś szczególnie przydał ;)
Always Look on the Bright Side of Life

#213 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2009 - 12:56

warto wiedziec ze sd-1 to po prostu ideal. jeden z nielicznych analogow w dobie cyfry i to za cholernie smieszna cene. Delay to juz tam twoja sprawa, wiadomo :] Ale powiem krotko, sd-1 to jest najlepszy efekt na jakim kiedykolwiek gralem, najlepszy efekt jaki w zyciu slyszalem w roznych kawalkach no i po prostu kazdemu moge polecic ta kostke, ech ;)

#214 Matt91

Matt91

    Użytkownik

  • Members
  • 19 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Dębica

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:11

Cześć nagrałem z kolegą taka pioseneczkę, muzka wymyślona i grana przeze mnie mój kolega śpiewa. Proszę was o obiektywny komentarz bo ja mam wiele do życzenia jeśli chodzi o jego śpiew, chce mu dać do zrozumienia że jeśli chce założyć zespół to niech weźmie się do roboty z tym wokalem ;} proszę o ocenę gitary i wokalu.

http://www.youtube.c...h?v=MO_F2ri1-IY

#215 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 30 czerwca 2009 - 01:14

Ech ! Świetna sprawa jestem od kilku godzin szczęśliwym posiadaczem MusicMan Stingray 4. Nie mam siły by opowiadać jak się cieszę ! Wycieczka po całym Śląsku by znaleźć faceta od basu ale się opłacało !!!! Pozostało tylko zmienic mu struny, wystroić go i włożyć baterie i mogę szyby w oknach wybijać ! :lol:

#216 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwca 2009 - 09:40

Ech ! Świetna sprawa jestem od kilku godzin szczęśliwym posiadaczem MusicMan Stingray 4. Nie mam siły by opowiadać jak się cieszę ! Wycieczka po całym Śląsku by znaleźć faceta od basu ale się opłacało !!!! Pozostało tylko zmienic mu struny, wystroić go i włożyć baterie i mogę szyby w oknach wybijać ! :lol:




Musicman, gratuluje.:)
Nie mow tylko ze kupiles gitare z przystawkami aktywnymi na baterie...W sumie nie wiem jak to u musicmanow wyglada, ale jesli to jest to i sprawuje sie jak w innych gitarach to nie zazdroszcze w sumie :]


Ale fakt, musicman- \m/

#217 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 30 czerwca 2009 - 10:11

Musicman, gratuluje.:)
Nie mow tylko ze kupiles gitare z przystawkami aktywnymi na baterie...W sumie nie wiem jak to u musicmanow wyglada, ale jesli to jest to i sprawuje sie jak w innych gitarach to nie zazdroszcze w sumie :]
Ale fakt, musicman- \m/


No też bym się tego bał...ale ja konserwa jestem więc cóż :P


PS......a musicmanów nie lubię \m/
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#218 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwca 2009 - 10:14

hm, wychodziloby na to, ze ze mnie tez konserwa, pfff :P

#219 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 30 czerwca 2009 - 10:16

hm, wychodziloby na to, ze ze mnie tez konserwa, pfff :P

Ja tam bym nad tym nie załamywał rąk Panie Kolego ;)
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#220 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 30 czerwca 2009 - 11:48

A ja tam jestem bardziej nowoczesny ;) Poza tym ciężko jest dzisiaj dorwać jakiegokolwiek MM-a pasywnego...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych