Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncerty U2 - poszukiwanie nagrań.


117 replies to this topic

#21 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 15 listopada 2008 - 08:50

O bezstratnym nic mi nie wiadomo. na u2torrents cisza. Może za jakiś czas pojawi się.

#22 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 15 listopada 2008 - 09:54

6!

Jesli chodzi o LV z 05-11 - to nagranie bezstratne z publiki na pewno istnieje, bo je mam; pobrane z u2torrents... kiedys... z ciekawostek - teraz nie widac go nawet w kategorii zdechlyl torrentow :(

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#23 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 15 listopada 2008 - 13:47

A czy wyciekło już nagranie bezstratne?


tak, na u2torrents może nie ma, ale paru innych forach u2 można je znaleźć ;)

#24 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 listopada 2008 - 13:59

W ogóle ciekawa sprawa z tymi nagraniami. Do niedawna obwarowane były ścisłymi restrykcjami i nie wolno było ich wrzucać w internet. Czyżby ktoś po prostu złamał zakaz i ruszył lawinę czy też taperzy uznali, że minął już odpowiedni czas i można owe restrykcje znieść? Ponoć jest "more rare shows to come", oby. Ja, tak jak już mówiłem, czekam na matrix Las Vegas, obstawiam, że pojawi się najdalej za 3 miesiące.

#25 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 15 listopada 2008 - 15:10

6!

W ogóle ciekawa sprawa z tymi nagraniami. Do niedawna obwarowane były ścisłymi restrykcjami i nie wolno było ich wrzucać w internet. Czyżby ktoś po prostu złamał zakaz i ruszył lawinę czy też taperzy uznali, że minął już odpowiedni czas i można owe restrykcje znieść? Ponoć jest "more rare shows to come", oby. Ja, tak jak już mówiłem, czekam na matrix Las Vegas, obstawiam, że pojawi się najdalej za 3 miesiące.


niewatpliwie ostatnimi czasy dyskusje przybraly na mocy.
vide u2torrents - i genialny mix HD vertigo z honolulu; obraz zyleta - choc niektorzy autorzy zdjec maja obiekcje; dzwiek zyleta - choc jedno ze zrodel to IEM... dyskusja trwala, torrenta wrzucono, zbanowano, dyskusja trwa... ale ruch widac.
oby z dobrymi dla sluchaczy/ogladaczy skutkami.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#26 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 listopada 2008 - 15:25

Rzeczywiście, śledzę dyskusję wokół mixu z Honolulu i ogólnie o dopuszczeniu IEM-ów na forum U2T. Generalnie same IEM-y średnio się nadają do słuchania; dźwięk jest spłaszczony i nienaturalny, często dochodzą szumy, piski czy jakieś inne zakłócenia. Ale już w matrixach sprawdzają się wyśmienicie. Zresztą dziwne, że teraz szefostwo U2T jest takie przewrażliwione na punkcie IEMów właśnie, skoro doskonale pamiętam, jak wiele matrixów z IEMami gładko się rozeszło przez w/w stronę bez żadnego zgrzytania zębów (jakieś 2 lata temu).

#27 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 15 listopada 2008 - 16:18

Ja się chciałem zapytać jak to jest z nagraniem z VT z Goteborga, jakoś na przełomie 2007/08 roku u2start podało że pojawiła się nowa wersja (wcześnie był tylko audience) niby soundboard 5*... Oczywiście szybko ściągnięty i wypalony przeze mnie, na boomboxie okazał się być czymś a la przybrudzony szumiący soundboard (dużo gorzej niż to np mamy na Washington DC z ZooTV), przy tym zero publiki i czasami różnica głośności. Po kilku dniach u2start zmieniło quality na Audience i 3,5*. Patrzę dzisiaj, po około 10 miesiącach, u2start podaje audience 4,5*. A co to kurna w końcu jest? :D Bo jak się słucha to trochę sprawia wrażenie IEM :)

#28 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 listopada 2008 - 16:28

Nie znam żadnego IEMa z Goeteborga. Zapewne mówisz o tym nagraniu. Ale akurat z Goeteborga pochodzi też jedno z najlepszych audience VT, sygnowane przez legendarną "wytwórnię" Crystal Cat Records: http://u2torrents.co...ils.php?id=3141

#29 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 listopada 2008 - 09:04

A czy wyciekło już nagranie bezstratne?



Zarówno nagranie lossless z Las Vegas IEM jak i z Toronto IEM, dostępne jest na forum www.iwillfollowu2.com :D

#30 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 listopada 2008 - 22:59

Po modyfikacji regulaminu mamy wysyp IEMów na U2T. Zwraca uwagę koncert z Montrealu, nagranie chyba dotąd nie udostępniane, w którym słychać przede wszystkim perkusję i bas.

#31 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 listopada 2008 - 15:46

Prawdziwe zatrzęsienie zupełnie nieznanych wcześniej IEM-ów i (co szczególnie cieszy) matrixów na U2Torrents. Może zadziała efekt kuli śniegowej i również Chorzów się pojawi?

#32 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 28 listopada 2008 - 04:42

Dodałem prośbę o nagranie z Chorzowa (IEM) na U2Torrents; zobaczymy, czy będzie jakikolwiek odzew.

http://u2torrents.co...p;req_details=1

#33 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 listopada 2008 - 14:59

Oddałem głos na tego requesta. Ciekawe czy będzie jakiś odzew.

#34 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 grudnia 2008 - 12:41

http://u2torrents.co...ils.php?id=4335

i will be uploading euro IEMs, but I need 10 days until I have physical access to my recordings. i would encourage euro tapers/traders too, we know you have good things to share, so go ahead and continue with the good vibes. it is our turn to contribute



#35 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 16 grudnia 2008 - 12:49

6!

http://u2torrents.co...ils.php?id=4335


co prawda Diegues nie ma najszybszego lacza, ani tez nic o Chorzowie nie pisze... ale jakies takies dziwne przeczucie mam... ;)

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#36 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 17 grudnia 2008 - 07:17

6!

co prawda Diegues nie ma najszybszego lacza, ani tez nic o Chorzowie nie pisze... ale jakies takies dziwne przeczucie mam... ;)


Hmm... cos mnie przeczucie zawiodlo ;(
Hiszpanski wrzucacz, wlasnie zapodal mi info, ze niestety Chorzow sie w tej paczce nie znajdzie...
No, o Wa-we juz nie pytalem ;)

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#37 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 grudnia 2008 - 10:50

6!
Hmm... cos mnie przeczucie zawiodlo ;(
Hiszpanski wrzucacz, wlasnie zapodal mi info, ze niestety Chorzow sie w tej paczce nie znajdzie...


Uu, to smutek.

Ale może uruchomiona zostanie lawina i nawet najbardziej zatwardziali tajniacy ujawnią swoje nagrania.

#38 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 17 grudnia 2008 - 15:55

Mam wrażenie, że wszystkie bootlegi, które miałem do tej pory, ściągałem niepotrzebnie skoro teraz wszystko jest w IEM'ach :)

#39 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 grudnia 2008 - 16:09

Tak z ciekawości zapytam, może ktoś wie... W jaki sposób dochodzi do zarejestrowania bootlegów IEM?

#40 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 17 grudnia 2008 - 16:19

Tak z ciekawości zapytam, może ktoś wie... W jaki sposób dochodzi do zarejestrowania bootlegów IEM?


Dołączam się, kto z zewnątrz może mieć dostęp do wydawałoby się raczej konkretnie strzeżonego, prywatnego materiału.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych