Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncerty U2 - poszukiwanie nagrań.


117 replies to this topic

#1 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 października 2008 - 23:20

Dobrze wiadomo, że niemała część nagrań z koncertów nie wycieka do internetu i nie opuszcza zamkniętych i hermetycznych kręgów ludzi wymieniających się nimi. Wiele wskazuje na to, że istnieje np. nagranie z Chorzowa w wersji IEM (in ear monitor), czyli poprzez zewnętrzny odbiornik sygnału. Kiedyś dawałem link do strony tradera, który miał w swoim spisie taką pozycję (także IEM z Wiednia); dziś ta strona już nie działa a konkretnie mamy Coś Takiego, więc najpewniej fan ten zmarł lub ktoś sobie robi jaja. Nieważne.

Co jakiś czas wklepuję w wyszukiwarkę odpowiednie frazy w poszukiwaniu nadziei na jakiś wyciek albo chociaż strzęp informacji. TUTAJ np. jakiś trader z Czech równie panicznie poszukuje w/w nagrań i najwyraźniej jest przekonany o ich istnieniu, co samo w sobie stanowi dobrą wróżbę. Może ktoś z Was ma jakieś wieści lub dostęp do nagrań dla Wybranych (np. Chorzów, Wiedeń, Las Vegas, Toronto... - wszystko IEMy z VT)?

#2 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 listopada 2008 - 02:06

Nie mam niestety.
Ale a propos tematu - pamiętam jak na u2bloodredskyhub znalazłem zupełnie przypadkiem nagranie Służewca, to okropne, najgorsze w historii jakościowo nagranie koncertu U2. Oczywiście od razu się nim podzieliłem gdzie się dało i pewien pan (z nicka nie wymienię już.. ale wiele osób miało z nim 'ciekawe' przeprawy.. no mniejsza) mnie na naszym u2-czacie, za przeproszeniem, zjebał totalnie, że przecież "jest niepisana umowa że tego sie nie udostępnia" itp.
Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia.
Jeśli taki lepszy Chorzów istnieje, co jest bardzo prawdopodobne, pewnie działa tu podobna zasada. Parę osób chce to mieć "dla siebie". Tylko po co? Dlaczego? Ech.

#3 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 01 listopada 2008 - 08:52

Odnośnie nagrania ze Służewca - dostałem je od tapera, gość mi napisał całą historię nagrywania koncertu, na jakim sprzęcie, w jakich okolicznościach itp. Poza tym miał masę bootlegów na kasetach magnetofonowych. Teraz siedzi w Irlandii Północnej o ile się nie mylę.

Co do Chorzowa - jedno ze źródeł prowadzi do Francuza Sousousa, ale stwierdził on, że jego nagranie nie jest lepszej jakości niż nagranie Depe czy Waldiego i nie ma sensu go udostępniać.
Nic odkrywczego nie powiem, że należy śledzić na bieżąco u2torrents.com gdzie czasem trafiają się perełki sprzed lat, chociażby nagranie soundboardowe z Londynu 12-06-1987.

#4 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 10:47

No i oczywiście pełny broadcast Służewiec posiada RMF, podobnie jak posiadają w archiwum inne promowane przez siebie koncerty, jak Tiny Turner, Michaela Jacksona, Scorpionsów na Inwazji Mocy... tylko co z tego, skoro nijak ich nie udostępniają?

#5 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 01 listopada 2008 - 11:21

Skąd masz takie info?

#6 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 listopada 2008 - 18:50

Jeśli taki lepszy Chorzów istnieje, co jest bardzo prawdopodobne, pewnie działa tu podobna zasada. Parę osób chce to mieć "dla siebie". Tylko po co? Dlaczego? Ech.


Niestety, to jest samonakręcająca się spirala. Pewnie nie chodzi tutaj o samą chęć posiadania czegoś unikatowego lecz o to, że dzięki temu mamy kartę przetargową podczas ewentualnych przyszłych wymian. Działa to na zasadzie: unikat za unikat. Także jeśli nie posiadam nic atrakcyjnego to zwyczajnie nie mam szans wejść w posiadanie innych zastrzeżonych nagrań. Błędne koło się szczelnie zamyka. Część taperów wskazuje także na fakt uchronienia nagrań przed nieautoryzowanym wyciekem za pośrednictwem portali aukcyjnych, aczkolwiek dla mnie jest to w większości zwykła wymówka.

#7 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 18:53

Skąd masz takie info?

Ostatnio troche szukałem po forach koncertu MJ i znalazłem tam wypowiedz człowieka, który obecnie pracuje w RMF. Tak więc kiedy jeszcze w latach 90 RMF interesował się takimi wydarzeniami na poważnie, stawiał w miejscu koncertu swój wóz satelitarny i nagrywał (nota bene - nie wszystko co nagrali było transmitowane/retransmitowane). I tak np. koncert MJ był w całości transmitowany na żywo, w internecie istnieje tylko nagranie na zwykłą kasetę magnetofonową i to tylko 3 pierwsze utwory. Natomiast wszedzie [e: no moze nie wszędzie, ale kilka lat temu RMF naprawdę współpracował z agencjami koncertowymi i na największych imprezach ponoć nagrywali] gdzie patronatem był RMF, tam pojawiała się ich ekipa i nagrywała. No i teraz leży to wszystko gdzieś w archiwach i mozna zadać tutaj to samo pytanie jak przy taperach - po co? Dlaczego?

#8 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 01 listopada 2008 - 19:10

po co? Dlaczego?

"Kompleks małego siusiaka", "ja mam, Ty nie masz, jestem lepszy"

Dołączona grafika


#9 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 listopada 2008 - 19:49

Najłatwiej byłoby odpowiedzieć - czeka na dobrą okazję do zarobienia na emisji. yle, że taka okazja już była..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#10 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 01 listopada 2008 - 19:50

Jeśli chodzi o RMF, to po pierwsze jest coś takiego jak umowa między stacją a organizatorem oraz prawa autorskie. Poza tym RMF do dziś na 'swoich' dużych koncertach ma wóz satelitarny i reportera na miejscu. Ale to nie oznacza, że stacja nagrywa każdy koncert, po prostu oni dobrze promują to, w co inwestują pieniądze, czego nie można powiedzieć o Zetce, która przy sponsorowaniu koncertu U2 ograniczyła się do grania 'Sometimes...' co jakiś czas. To, co RMF emitował ze Służewca było materiałem na żywo, o ile się nie mylę, a co za tym idzie, było nagrywane po prostu z mikrofonu. Czyli partyzantka trochę. Wcale nie byłbym taki pewny, że ten koncert jest w archiwach. Aczkolwiek nie dałbym też sobie uciąć reki twierdząc, że go nie ma ;)

#11 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 01 listopada 2008 - 20:50

Jeśli chodzi o RMF, to po pierwsze jest coś takiego jak umowa między stacją a organizatorem oraz prawa autorskie. Poza tym RMF do dziś na 'swoich' dużych koncertach ma wóz satelitarny i reportera na miejscu. Ale to nie oznacza, że stacja nagrywa każdy koncert,

Co nie zmienia faktu, że kiedyś tam nagrywali a teraz już nie ;)

Wcale nie byłbym taki pewny, że ten koncert jest w archiwach. Aczkolwiek nie dałbym też sobie uciąć reki twierdząc, że go nie ma ;)

No ale w sumie dokładnie to samo możemy powiedzieć o soundboardach i IEMach u taperów :D

#12 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 01 listopada 2008 - 21:24

Moim zdaniem większa jest szansa na wyciek materiału do taperów niż na nielegalną bądź co bądź rejestrację koncertu przez największą stację radiową w Polsce. Czemu nielegalną? Nagranie i nadawanie czegoś takiego w radiu przynosi rozgłośni zysk, a w takim przypadku U2 na bootlegowanie nie zezwala. Czyli żeby było legalnie, RMF musi mieć stosowną umowę. I o ile Tyczyński jest szalonym człowiekiem, o tyle nie wiem czy inwestowałby w tyle na pewno drogich koncertów, tylko po to, żeby je potem chomikować u siebie na kopcu ;)

Może być nagranie jeżeli reporter po prostu zarejestrował to na własny użytek, ale w takim wypadku też takie nagranie nie istnieje w 'archiwum radia'.

#13 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 listopada 2008 - 00:53

Dam głowę, że radio RMF miało po prostu wykupiony jakiś ograniczony czas emisyjny z koncertu i to wszystko.
Mają całość? W cuda nie wierzę.

#14 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 02 listopada 2008 - 13:37

To nie kwestia wykupowania nawet. Byli sponsorem koncertu, wysłali reportera i w trakcie łączeń na żywo było trochę słychać. Tak naprawdę z nagrania RMFowego istnieje przecież tylko wstęp - przejście z PopMuzik do Mofo. Taka tam zwykła pokazóweczka. Trwała stosunkowo długo, bo to były inne czasy, dziś po prostu mignęłoby 15-20 sekund w serwisie informacyjnym ;)

#15 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 02 listopada 2008 - 20:13

Tak przy okazji - na U2 Start pojawiło się nagranie z Toronto z 17 września 2005r. (IEM / ALD). Dopiero ściągam, więc nie wiem jak to się prezentuje. Na U2 Start ma 3,5/5 gwiazdek.
Dołączona grafika

#16 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 listopada 2008 - 21:23

Tak przy okazji - na U2 Start pojawiło się nagranie z Toronto z 17 września 2005r. (IEM / ALD). Dopiero ściągam, więc nie wiem jak to się prezentuje. Na U2 Start ma 3,5/5 gwiazdek.


To zaskakujące, gdyż nagranie ALD z tego koncertu było właśnie jednym z tych dla wybranych. Z drugiej strony może dlatego tylko w formacie stratnym. Trzeba posłuchać.

#17 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 02 listopada 2008 - 23:03

Niezłe nagranie! Trochę gorsze od podobnej jakości z Vancouver 2005-04-28. Momentami przerywa. A The Fly po prostu cudo B)

#18 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 13 listopada 2008 - 17:43

Na U2 Start pojawił się bootleg z koncertu w Las Vegas z 05 listopada 2005 w wersji IEM. Może więc doczekamy się takiego bootelgu z Chorzowa? ;)
Dołączona grafika

#19 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 listopada 2008 - 10:53

Nagranie jest fantastyczne !!!

Brak słyszalności publiki rekompensuje gitara Edge'a, która siecze jak ultra ostra brzytwa. Wystarczy posłuchać Zoo Station czy With or Without You. Słychać też pomocnicze odliczanie (chyba) Dallasa, one, two, three, four... i wchodzimy z gitarą. Niesamowite dźwięki:]

Chciałbym kiedyś usłyszeć IEM od Larry'ego. Dudnienia perkusji musiałby robić wrażenie.

#20 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 listopada 2008 - 01:01

A czy wyciekło już nagranie bezstratne? Trzeba Toronto i Las Vegas bezwzględnie wypalić; jeśli chodzi o to drugie, to czekam na matrix, bo jest też excellent audience. To będzie, mając na uwadze to, co mówi Max o samym IEMie, masakra.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych